Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנסה להבין את ההיגיון, בהפקעת מחירים בעסקים קטנים

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 3032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל אני לא חושב שיש בעל עסק שיושב ומרחם על עצמו.

אני אישית לא מחפש את האמפטיה אלא אני מחפש את ההבנה שלך כאדם שמנהל איתי דיון, בדיוק כמו שאתה מחפש את ההבנה שלי כשאתה אומר שהמחירים גבוהים (ואכן אני מבין אותך כצרכן). הבעיה היא שאני ואתה צרכנים של מוצרים ביחד, אבל רק אני עצמאי ואילו אתה לא,

וההתעקשות שלך שיש איזה פתרון קסם שבעל העסק צריך למצוא לעצמו כשאתה לא ישבת ולו דקה אחת בכסא שלו היא מגוכחת.

אם הנושא כאן היה בעיות תכן לא הייתי מתיימר לרגע ללמד אותך את עבודתך, ואילו אתה בא וטוען בתוקף שיש פתרון שאף אחד לא עלה עליו ואנחנו כולנו יושבים ומרחמים אחד על השני.

בוא נשאל שאלה היפוטית, אם היית צריך לעשות לי תכן כלשהוא שזמן פיתוחו הוא כחודש עבודה, כמה היית (כעצמאי) מחייב אותי בעבורו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ההבנה קיימת, חלק מהעובדות שהועלו כאן ידועות לרבים, רק אני חוזר ואומר שההבנה לא מקדמת אף אחד מהצדדים.

אתה שוב מבקש ממני לפתור בעייה בתחום שבו אני מודה בפה מלא שאין לי נסיון (לא תשים מכשול בפני עיוור). מעולם לא טענתי שיש פתרון קסם, במיוחד לא אחד שמוכר לי. סך הכל אמרתי שני דברים:

1. שיש נישות בהן העסקים כן מצליחים לשמור על פער מחירים סביר.

2. בהרבה מאוד תחומים, אם לא יחול שינוי כלשהו בזמן הקרוב (מצד העסקים/מחוקק/מפלצת ספגטי) תהיה בקרוב קריסה, עליית מחירים לא פרופורציונאלית היא סממן ברור לכך, זאת כל בוגר מבוא לכלכלה ידע להגיד לך. ושום אמפטיה או הבנה מצד הצרכנים לא תעזור (וגם לא תהיה)

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי לדיון.

כל מי שרוצה לקנות בחו"ל, תפאדלו, אף אחד לא מפריע לכם, אבל לחשוב שאפשר "לגזול" מהמשק אחוזים נכבדים מממגזר מסוים שלו מבלי שזה ישפיע על כלל המשק זה מגוחך ולכן, נא לא להתפלא אם בהמשך לכך:

1. לעצמאים אין כסף אז פתאום אתה יושב במוסך וסופר זבובים.

2. אתה שכיר ופתאום מפטרים אותך על רקע מחסור בהכנסות.

3. אתה שכיר שמוכר ידע ולא שרותים ופתאום המעסיק שלך עושה אווט-סורסינג לחברה הודית.

4. צמצום השרותים שאתה מקבל מהמדינה כי עם פחות עיסקאות, יש פחות מיסים.

כל המהלך התמוהה והמופרך הזה של הגדלת הפטור ממיסים ומכסים לחבילות הוא תהליך התאבדותי שממש לא ברור לי מה התכלית שלו.

לא רק שהוא מייבש את המשק מעיסקאות, הוא גם מבריח ערמות של כסף מהארץ.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שאין לו יותר מדי תחביבים חוץ מילדים ומילואים, אשמח לדוגמאות למוצרי תחביב.

אגב, הודעה מצוינת.

"החישוב" שטענת שהוא מצויין הוא מונפץ לחלוטין ולא קשור לכלום, והסברתי כבר למה.

אכן, מורידים 17% מע"מ - מה שמשאיר 64.95 ש"ח. מכאן מורידים עלות רכישה, נניח 7 ש"ח - משאיר 58 ש"ח.

זה הרווח הגולמי. כל מה שתיארת מסביב, ביטוח לאומי, מס בריאות מס הכנסה ופנסיה באמת לא קשור. זה בינך לבין המדינה.

גם שכיר שמרוויח 50 אלף ש"ח בחודש משלם מס בריאות, מס הכנסה, ביטוח לאומי ופנסיה. מקסימום אפשר לחשב את חלק ביטוח לאומי מעביד והפרש לפנסיה / פיצויים מעביד כדי להיות מסוגל להשוות לשכר של שכיר. מעבר לזה, גם אם כבר חישבת, גם ההפרשות האלה מבוצעות מתוך הרווח ולא מתוך מחיר המוצר בניקוי מע"מ כמו שאתה חישבת.

אני לא משוכנע "שסבסוד" המסחר המקומי עדיף בכל מצב. חסמים מלאכותיים כאלה פשוט פוגעים בתחרות. אבל אם כבר מסבסדים איזשהו ענף מקומי, לטעמי האישי עדיף בהרבה "לסבסד" תעשייה יצרנית כמו למשל רכב, טקסטיל, הרכבות וייצור לעומת סבסוד של סוחר שמייבא סחורה ומוכר אותה כמו שהיא, כלומר לא יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת פותח השרשור - עבדתי פעם בעסק קטן שבו המחיר למוצרים היה משתנה על פי הלקוח שנכנס לברר. כנראה שהמוכר קיבל ממך רושם של "הפראייר התורן" ולכן המחיר בהתאם.

לעניין התמחור בארץ לעומת חו"ל - הכול מתחיל ונגמר במדיניות הממשלתית. המשכורות נמוכות, המיסים גבוהים, באיביי/ אלי אקספרס ניתן לקנות יותר עם המשכורת שגם ככה לא מספיקה לכלום.

רק אתמול פורסמה ידיעה על כך שלפי ה-OECD אנחנו מקום ראשון בשיעור העוני.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4752333,00.html

אז כן, קנייה בחו"ל מבריחה מפה ערימות של כסף ובסופו של דבר זה יפגע בכל המשק אבל המדיניות לא נותנת להתפרנס בכבוד וכל עוד אנשים צריכים לחשב כל שקל הם יקנו איפה שיותר זול כי הם בסך הכול מנסים לשרוד.

כל עוד לא יחליפו את המדיניות... תנחשו לבד מה יקרה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי לדיון.

כל מי שרוצה לקנות בחו"ל, תפאדלו, אף אחד לא מפריע לכם, אבל לחשוב שאפשר "לגזול" מהמשק אחוזים נכבדים מממגזר מסוים שלו מבלי שזה ישפיע על כלל המשק זה מגוחך ולכן, נא לא להתפלא אם בהמשך לכך:

1. לעצמאים אין כסף אז פתאום אתה יושב במוסך וסופר זבובים.

2. אתה שכיר ופתאום מפטרים אותך על רקע מחסור בהכנסות.

3. אתה שכיר שמוכר ידע ולא שרותים ופתאום המעסיק שלך עושה אווט-סורסינג לחברה הודית.

4. צמצום השרותים שאתה מקבל מהמדינה כי עם פחות עיסקאות, יש פחות מיסים.

כל המהלך התמוהה והמופרך הזה של הגדלת הפטור ממיסים ומכסים לחבילות הוא תהליך התאבדותי שממש לא ברור לי מה התכלית שלו.

לא רק שהוא מייבש את המשק מעיסקאות, הוא גם מבריח ערמות של כסף מהארץ.

קרא קצת:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%9F_%D7%99%D7%97%D7%A1%D7%99

היית מעדיף שכולנו נקנה היום בגדים של אתא כמו פעם, ובמקום קניון בקרית אתא תהיה מתפרה?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שלא שלחת אותי לקרוא ערך על קומוניזם!

הכל בפרופורציה ואתה עפת לקצה השני של היקום בכדי להוכיח מה בדיוק?

כל מה שאני אומר זה שאם ניטש רוצה לקנות באי ביי דילדו שחור 45 ס"מ זה יעלה לו במיסים/מכסים/ מעמ/ מס קניה ואגרות וכו' בדיוק כמו שעולה ליבואן.

תענה לי על שאלה אחת, איזה ייתרון למדינה ולמשק מקנה הפטור ממיסים (עד לתיקרה מסוימת)במוצרי יבוא ביבוא אישי?

תכלס, למי זה טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טוב לצרכן שנותר לו יותר כסף בכיס לרכוש בו עוד מוצרים.

דרך אגב, אתמול הזמנתי חלפים באיביי לאיי רובוט. היה בחור ישראלי שמכר בכמה דולרים יותר ביוקר. קניתי ממנו כדי לא לחכות למשלוח הסיני. יש גם יתרונות לקניה בארץ.

אם יהיו מכסים על הזמנות מהאינטרנט, בעלי העסקים בארץ יעלו את המחיר כי אי אפשר להביא מחו"ל מוצרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טוב לצרכן שנותר לו יותר כסף בכיס לרכוש בו עוד מוצרים.

זה טוב לצרכן שנותר לו יותר כסף בכיס לרכוש בו עוד מוצרים...בסין?

אם יהיו מכסים על הזמנות מהאינטרנט, בעלי העסקים בארץ יעלו את המחיר כי אי אפשר להביא מחו"ל מוצרים.

למה, כי המחירים ירדו כתוצאה מהיבוא הזה?

לא ירדו ולא יעלו אבל בינתיים יש מסחר לא הוגן בחסות המדינה.

לך יש פטור? אז גם אני רוצה פטור.

אני אהיה הפרה החולבת של המדינה בשביל להביא לפה מוצרים שאח"כ ישכבו לי במחסנים ויקנו אותם בהזמנה מחו"ל בחצי מהמחיר?

על זה נאמר, זובי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

תענה לי על שאלה אחת, איזה ייתרון למדינה ולמשק מקנה הפטור ממיסים (עד לתיקרה מסוימת)במוצרי יבוא ביבוא אישי?

תכלס, למי זה טוב?

מדוע לדעתך יש לדאוג לטובת המדינה והמשק אבל לא לטובת הצרכן?

לפי תפיסה כזו יש מקום להעלות מחירים עוד.. וכמה שיותר, יותר טוב.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה ששניינו מסכימים על זה שהמדינה צריכה מיסים כי מיזה היא מתקיימת.

כשאני מייבא ומוכר לצרכן נורת לד (לדוגמא) של OSRAM ב 89 ש"ח, כ 80% ממנו זה מיסים ועל הדרך אני מפרנס לכל אורך שרשרת היבוא עשרות ישראלים החל מעמילי מכס, עובדי נמל/ מכס/ סבלים/ מובילים וכלה בעובדים שלי בחנות.

כאשר אתה מייבא את הנורה לשימושך האישי, למדינה אין שקל הכנסה ממיסים וכל העובדים בשרשרת היבוא יושבים משועממים, מחטטים באף בלשכת העבודה, , המשאיות עומדות בצד, המשק נכנס למיתון, העיקר שקיבלת נורת זבל מסרטנת באיכות של התחת ב7$.

עכשיו תגיד לי, איזה משני התסריטים נראה לך יותר בריא למדינה ויותר בריא לך?

כי אני מניח שזה ברור לך שאם (לא אם, אלא הלכה למעשה) המדינה תאבד הכנסות ממקור מסויים, היא תכסה את החור ע"י העלאת המיסים במקום אחר.

הדיון הזה הוא בדיוק כמו הטוקבקיסטים בטמקא שרואים דברים רק מנקודת הראות שלהם ומתפללים שמגה תיסגר.

למי זה יעשה טוב? לאף אחד.

למי זה יעשה רע? לכולנו!

אבל אהבלים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם (שם, לא פה) מתלהמים בשם ה"חזירות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה, הבעיה היא שמכסים זה מדרון חלקלק מאד. מהי הצעתך? מכסים על מוצרים קטנים? גדולים? פתאום יתעוררו עשרות מאכערים שייעצו למשרד הכלכלה אילו מוצרים להכניס למכס ואילו מוצרים להוציא ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בגלל חשש ממאכרים ננציח מצב שדופק את מנוע הצמיחה הגדול והחשוב ביותר במשק?

הרי זה לא תשובה עם הגז ולא עופרה עם שטראו-עלית ולא הורביץ מטבע שבונה לזונה שהוא מצא בפטפונג מסעדה ב 5 מליון שקל שמחזיקים את המשק על הכתפיים. זה העצמאיים הקטנים והבינוניים.

כל אחד משלושת הנל מקבל הטבות ופטורים ממיסים בגובה מאות מליוני שח ואת החשבון משלם מי שבאמת מחזיק את המשק במצף חצי ציפה עם האף (בקושי) מעל גובה המים, העצמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ועופרה ותשובה לא מפרנסים בעניינים שלהם לאורך הדרך המוני ישראלים?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה ששניינו מסכימים על זה שהמדינה צריכה מיסים כי מיזה היא מתקיימת.

כשאני מייבא ומוכר לצרכן נורת לד (לדוגמא) של OSRAM ב 89 ש"ח, כ 80% ממנו זה מיסים ועל הדרך אני מפרנס לכל אורך שרשרת היבוא עשרות ישראלים החל מעמילי מכס, עובדי נמל/ מכס/ סבלים/ מובילים וכלה בעובדים שלי בחנות.

כאשר אתה מייבא את הנורה לשימושך האישי, למדינה אין שקל הכנסה ממיסים וכל העובדים בשרשרת היבוא יושבים משועממים, מחטטים באף בלשכת העבודה, , המשאיות עומדות בצד, המשק נכנס למיתון, העיקר שקיבלת נורת זבל מסרטנת באיכות של התחת ב7$.

עכשיו תגיד לי, איזה משני התסריטים נראה לך יותר בריא למדינה ויותר בריא לך?

כי אני מניח שזה ברור לך שאם (לא אם, אלא הלכה למעשה) המדינה תאבד הכנסות ממקור מסויים, היא תכסה את החור ע"י העלאת המיסים במקום אחר.

הדיון הזה הוא בדיוק כמו הטוקבקיסטים בטמקא שרואים דברים רק מנקודת הראות שלהם ומתפללים שמגה תיסגר.

למי זה יעשה טוב? לאף אחד.

למי זה יעשה רע? לכולנו!

אבל אהבלים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם (שם, לא פה) מתלהמים בשם ה"חזירות".

אני מניח שהמדינה מציבה פטורים ברמה מסויימת בייבוא אישי כי לא משתלם לה להקים מערכת שתגבה מס מפריטים זולים שכאלה.

אבל גם אם תקום מערכת שכזו, בה כל אחד שמזמין מגן מסך מאיביי יזין את מספר החבילה, יעלה חשבונית וישלם 17% מע"מ, זה לא יזיז לאף אחד בגרוש.

אף אחד לא מדבר כאן על הבדלים של 17% במוצרים הזולים. מדברים על הפרשים של פי 2, 5, ו-7 במחירי המוצרים. ה-17% מע"מ האלה לא מזיזים משנים את המשוואה בגרוש.

כאשר אני מזמין מוצר באמאזון, אני מפרנס כמעט את אותה שרשרת אספקה. אני מפרנס עובדי נמל תעופה, סבלים, עמילי מכס ומובילים של הדואר עד הבית. לא פרנסתי יבואן וחנות. אם במחיר שאני משלם באמאזון עד הבית עבור 8 נורות לד מצויינות של פיליפס, עולות לי 3 נורות שקר של יונדאי שנשרפות כל שני וחמישי, נורות היונדאי ישארו על המדף של ההום סנטר. הפסיד היבואן, והפסיד ההום סנטר.

את הכסף שחסכתי, מבטיח לך שאני לא לוקח איתי לקבר. בהפרש הזה אקנה אולי חוגים, שיעורים פרטיים, מכונית חדשה, אלך לבלות בצימר, בספא או לאכול במסעדה. אקנה יין מיקב ישראלי, קפה מבית קלייה, או אזמין שרברב שיתקן לי את הנזילה מהברז כי יש לי מספיק כסף בכיס כדי להזמין אותו ולא לשבור את הראש לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...