Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנסה להבין את ההיגיון, בהפקעת מחירים בעסקים קטנים

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 3032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה זה חזירות? אם היו מציעים לך רווח של עשרה שקלים או עשרים שקלים, במה היית בוחר? האם בעל העסק הוא פילנטרופ? מנין לו שבעוד שנה הוא לא קורס?

תכליתו של עסק היא יחידה - לעשות כמה שיותר כסף. אין סיבה אחרת לפתוח עסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחיר שאתם משלמים באלי הוא לא רחוק מהמחיר שהיבואן משלם.

והיבואן צריך לשלם על המשלוח, לא בחינם כמו שאתם מקבלים על פריט בודד.

והוא צריך לשחרר מהמכס ולשלם מכס.

ואגרת מחשב.

ומשלוח מהמכס למחסן שלו.

ולקבל אישור ממכון התקנים.

ולשלם לעוד כמה אוכלי חינם ממשלתיים.

והוא לא יכול להביא זיופים וחצי מהסחורה באלי זה זיוף של משהו.

אמריקאים שלא סובלים ממיסוי כמו שלנו מזמינים הכול מאמזון ומשלמים תוספת בשביל לקבל את ההזמנה שלהם כמה שיותר מהם, יש דברים שמקבלים תוך שעתיים.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא אמיתי ?

קודם כל מ 76 שקל תוריד 17%, כמה קיבלת ? 64 שקל.

תוריד בערך 50% מיסים (ביטוח לאומי, מס בריאות, מס הכנסה)- 32 שח.

תוריד בערך 18 אחוז פנסיה מעביד, עובד ופיצויים - 11 שח

עם כמה נשארת? 21 שקל. עלות החומר גלם 7 שקל, כמה רווח? 14 שקל.

תוריד שכירות, חשמל, ארנונה, זמן "תקורה" - התעסקות עם הספקים, הזמנות, המתנה לסחורה, חלק מהסחורה אולי תגיע פגומה, אשראי (הזמן שבין מתי ששילמת לספק לבין מתי שמכרת את הסחורה) ועוד.

עכשיו תגיד לי אתה - כמה הרוויח בעל החנות ?

אני האחרון שמצפה שמוצר סיני זול יעלה כאן בארץ בחנות במלאי כמו שהוא עולה באליאקספרס.

אבל להנפיץ מספרים שלא קשורים לכלום כדי להסביר - באמת לא קשור לכלום.

אכן, מורידים 17% מע"מ - מה שמשאיר 64.95 ש"ח. מכאן מורידים עלות רכישה, נניח 7 ש"ח - משאיר 58 ש"ח.

זה הרווח הגולמי. כל מה שתיארת מסביב, ביטוח לאומי, מס בריאות מס הכנסה ופנסיה באמת לא קשור. זה בינך לבין המדינה.

גם שכיר שמרוויח 50 אלף ש"ח בחודש משלם מס בריאות, מס הכנסה, ביטוח לאומי ופנסיה. מקסימום אפשר לחשב את חלק ביטוח לאומי מעביד והפרש לפנסיה / פיצויים מעביד כדי להיות מסוגל להשוות לשכר של שכיר. מעבר לזה, גם אם כבר חישבת, גם ההפרשות האלה מבוצעות מתוך הרווח ולא מתוך מחיר המוצר בניקוי מע"מ כמו שאתה חישבת.

זה רווח גולמי של כ-720%, לא נמוך לכל הדיעות.

התעסקות עם הספקים, המתנה לסחורה וכו, כל הדברים שגוזלים זמן - זאת העבודה שלו. מה זה קשור?

מה שמביא אותנו לתקורה של העסק. שכירות, ארנונה, חשמל וכו'. התקורה היא די קבועה, ומתפרסת על סך ההכנסה החודשית. ככל שימכור יותר, אחוז ההעמסה על כל פריט נמוך יותר. אחוז ההעמסה צריך להיות סביר כדי להביא לתמחור פריט סביר ביחס לתחרות, הן מקומית והן ביבוא. אחרת העסק לא כלכלי. אם החנות לא מכרה שום דבר כל החודש מלבד חולצה אחת, אז גם אם ימכור את החולצה ב-20,000 ש"ח המחיר סביר כי בעל החנות לא בעצם הרוויח שום דבר לשיטתך. ברור שזה לא סביר.

אותו דבר, נניח אתה גר במושב קטן, והתקלקל לך המזגן. אתה רוצה להזמין את הטכנאי המקומי, אבל הוא מבקש 40,000 ש"ח לתקן לך את המזגן, כי אף אחד לא היה צריך תיקון במשך חודשיים. ברור שזה לא סביר.

בשורה התחתונה, שירוויח בעל החנות כמה שהוא רוצה, וכל אחד יחליט אם הוא רוצה לקנות אצלו, או אצל המתחרה, או מחו"ל. אבל עם רווח גולמי של מעל 700% בלי עלות שירות נוספת / סמויה על המוצר הספציפי הזה, שלא יבוא ויאמר שהוא לא מרוויח על המוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^

בלוד יש כמה סוגים של חיילים.

יצאתי מהחנות בלי שקניתי כלום, בהרגשה לא טובה. הכל פשוט היה יקר.

ואני שואל אותכם, לא עדיף שהמוכר היה מוריד מעט מחירים, מרוויח טיפה פחות, מאשר שלא ירוויח כלום???

אענה לך בקצרה ובלי קשר לכל החישובים וההסברים המלמדים שהחברים סיפקו.

אם יש מי שיקנה במחיר הזה - יש מי שימכור במחיר הזה. הכי פשוט שבעולם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, לפני שנים רבות חשבתי כמוך , לתת ולפרנס את העסקים הקטנים , המקומיים, אלו שבקושי מרוויחים , שקצת התבגרתי, הבנתי שיש סיבה שהם בקושי מרוויחים, וזו החזירות הישראלית, לאחר כל זה הגעתי למסקנה , שכמו שחשוב לבעל עסק לצאת עם כמה שיותר כסף בסוף חודש בחשבון הבנק ולא ממש אכפת לו ממני כקליינט, גם לי לא אמור להיות אכפת ממנו אלא מכמה כסף נשאר לי בסוף חודש , ונחש מה - אני חי טוב עם זה.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שמצפה שמוצר סיני זול יעלה כאן בארץ בחנות במלאי כמו שהוא עולה באליאקספרס.

אבל להנפיץ מספרים שלא קשורים לכלום כדי להסביר - באמת לא קשור לכלום.

אכן, מורידים 17% מע"מ - מה שמשאיר 64.95 ש"ח. מכאן מורידים עלות רכישה, נניח 7 ש"ח - משאיר 58 ש"ח.

זה הרווח הגולמי. כל מה שתיארת מסביב, ביטוח לאומי, מס בריאות מס הכנסה ופנסיה באמת לא קשור. זה בינך לבין המדינה.

גם שכיר שמרוויח 50 אלף ש"ח בחודש משלם מס בריאות, מס הכנסה, ביטוח לאומי ופנסיה. מקסימום אפשר לחשב את חלק ביטוח לאומי מעביד והפרש לפנסיה / פיצויים מעביד כדי להיות מסוגל להשוות לשכר של שכיר. מעבר לזה, גם אם כבר חישבת, גם ההפרשות האלה מבוצעות מתוך הרווח ולא מתוך מחיר המוצר בניקוי מע"מ כמו שאתה חישבת.

זה רווח גולnי של כ-720%, לא נמוך לכל הדיעות.

עם הרווח הגולמי צריך להמשיך לתת שירות ללקוחות - וזה הוצאות שאין לשכיר - קרי: שכירות, ארנונה, חשמל, מיסים, שילוט, פרסום, רכב, עובדים, תחזוקת המקום (תקלות, מיזוג, צבע, ריצוף ובלאי של כל הדברים האלו) וכד'.

עצמאי משלח מס בריאות וביטוח לאומי כמו כל אחד אחר - ולא זכאי לחצי ממה שמקבל שכיר (איך תגלם את זה בחישוב שלך ?). לא אבטלה, לא חופש מחלה, כלום.

אם הייתי בצד השני של המתרס היית מבין היטב שעם מחיר קניה של X ומחיר מכירה של X+10% או X+20% ואפילו X כפול 2, אתה לא מביא פרוסת לחם הביתה. לא פת לחם, פרוסת לחם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מה שאיציק אמר.

בוא נגיד את זה ככה : מי שלא היה עצמאי בחייו בחיים לא יוכל להבין מה זה - בערך כמו להיות עם ובלי ילדים - מי שלא הורה פשוט לא יודע מה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועם כל ההסברים המלומדים על יוקר אחזקת עסק פרטי, עדיין לא התקבלה תשובה לשאלה עקרונית שנשאלה ע"י פות"ש:איך אותו מוצר בחנות א' עולה 850 ש"ח ואילו בחנות ב' 1200 ש"ח? (שתי החנויות נמצאות בארץ ישראל, כמובן).

לעניות דעתי ,כמו גם לדעתם של הרבה אזרחים בארץ, התשובה הא חזירות נטו. זו הסיבה ש"מגה" פשטו את הרגל (או רשת אחרת כלשהיא).

לפני שנה + חוויתי מקרה דומה בתחום ביטוח רכב. ביטחתי מספר שנים את הרכבים שלי אצל סוכן ידוע ברחבי הפורום. בכל השנים ,נזקקתי לשירותיו פעם אחת בלבד,שבפעם זו השיב פניי ריקם. מה רבה הייתה הפתעתי כאשר נודע לי שאפשר לקבל ביטוח זול יותר ב20% (אותו כיסוי) בחברת ביטוח גדולה, ואף השירות בה טוב יותר ונגיש יותר. ממש לא הפתיעה אותי שיחת הטלפון מפקיד של סוכן שלי שלשעבר לפני כחודש "שהם עושים כנס הסברה ללקוחות על תחומי ביטוח שהם מספקים", או בתרגום חופשי מחפשים מועמדים לדפיקה חוזרת/מחודשת. לא תודה. שיעור בכלכלה למופת. מחיר גבוה +שירות גרוע = חפש מי ינענע אותך, בעל עסק יקר (תרתי משמע).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוונותי אני גם עצמאי, אז האמינו לי שאני מכיר את החשבון היטב.

מס בריאות זהה ומקבל זכויות זהות. ביטוח לאומי העוסק המורשה משלם 3% יותר מאשר שכיר עד 60% שכר ממוצע, ו-3% פחות לעומת שכיר מכל שכר העולה על סכום זה. הזכויות בביטוח לאומי כמובן מחורבנות לחלוטין. מנגד, עומדת לזכותו של העוסק האפשרות לנקות חלק מההוצאות מהרווחים.

המיסים כאמור לא ממש רלוונטיים, והתקורה היא זהה בכל מקרה.

לפתוח חנות שתהיה ריקה כל החודש, ואז למכור חולצה בחודש ללקוח אחד ברווח של 20 אלף ש"ח - לא נראה לי כמו תכנית עסקית מדהימה.

גם למכור חולצה כזו, שהיא מוצר משלים, לא תופס מקום בחנות, לא מתקלקל, לא דורש שום שירות ברווח של 720% גם לא נראה לי האסטרטגיה הכי מוצלחת. אם אתה מוכר משהו ברווח כזה, ועדיין הלקוחות מרגישים שקיבלו ערך טוב לכספם, סבבה. אך ככל הנראה לא כך הדבר.

הדור שלנו כבר יודע מה זה אינטרנט, יודע להשוות מחירים גם לעומת המחירים של החנות השכנה וגם לעומת מחירי חו"ל.

אני גם צרכן של מוצרי חיות. הכלב שלי שוקל 50 קילו והוא אוכל אוכל שאמור להיות טוב. הוא גם אוהב לאכול את הכרית שלו. קונה יחסית הרבה בחנות. לא מחפש אותו בחמישה שקלים כאן, או עשרה שקלים שם. אבל אם אשים לב שהוא מוכר לי נורא יקר איזה מוצר פתאום, מיד זה יעיר אותי להסתכל - כמה זה עולה במקום אחר, ואם כבר קניתי את זה במקום אחר, אולי גם מה שאני קונה בשוטף יקר אצלו, ואבדוק היטב. ואז יצא שכרו בהפסדרו.

אגב, כמו שאת בעל החנות מ#$#@$ במיסים, כך גם את הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המדינה קונה באליאקספרס בגלל שפער המחירים פשוט בלתי נסבל.

לקנות באלי חתול בשק ואז לחכות חודש וחצי למשלוח זה לא כיף גדול אבל לרכוש אותו מוצר בארץ בהפרש של מאות אחוזים מוריד את החשק אפילו יותר.

דוגמא טריה, השבוע נזקקתי לצעצוע מסויים בהתראה קצרה, נכנסתי לחנות מכובדת בצומת בילו ורכשתי אותו במחיר שניראה לי מעט גבוה אבל עצמתי עין מקוצר הזמן. התעניינתי אצל המוכר כמה עולים אצלו דגמים איכותיים יותר ושיננתי את המחירים בראש סתם בשביל השוואה עתידית.

הגעתי הבייתה ובדקתי כמה עולה אותו מוצר באלי וכמה עולים דגמים מתקדמים יותר. מיד הבנתי שבאותה חנות פשוט הכפילו את המחירים של אלי פי 5, בצורה גורפת, לכל המוצרים עליהם שאלתי.

עכשיו אני יכול למחות דמעה על עלויות המחייה של העסקים בארץ.. אבל 400% רווח?!

אם המחיר היה גבוה בצורה סבירה.. נניח פי 1.5 או אפילו פי 2, הייתי מעדיף בשימחה להמשיך לרכוש בארץ ולהנות מהזמינות.

אבל בהפרש כזה מטורף, להבא אני אדע לתכנן מראש ואזמין מסין.

אז אולי קשה להיות עסק במדינת ישראל. אבל במציאות היום, בעלי העסקים יורים לעצמם ברגל עם המחירים הללו והופכים את הקשה לבלתי אפשרי.

שלום לך, הינני עסק מורשה במדינת ישראל עם כל הזכויות (מעט) והחובות (הרבה) הכרוחות בכך. לפני שאתייחס לדברייך אנא פרט בבקשה את הניסיון העיסקי שלך בעבר בניהול עסק והחזקת עובדים.

תודה רבה.

לגבי הבחור של "רוצה תקנה לא רוצה לך ת***** "

ציינתי מפורשות שקניתי כלוב בחנות בחולון ב850 ש"ח ברחוב מאוד מרכזי ומאוד יקר! לעומת חנות חיות בלוד, שתסלח לי, אבל לעניות דעתי אין מקום להשוואת מחירי השכירות במקרה הזה, שכן התשובה היא ברורה לכל, אצלו המחיר היה 1200! , אז או שהמוכר הלודאי דווא בסדר והגון, ומקבילו ברחוב הראשי של חולון , פשוט מוכר שלוקה בנפשו ומוכר בהפסד, או שיש משהו שאני מפספס פה.

ולגבי האתרים הסיניים, מעדיף שהכסף שלי ישאר בארץ. יצרתי קשר עם המגדל בדרום קודם לכן, ויש אפשרות למשלוח.

וזה שיעור בכלכלה רבותיי.

שלום לך,

קודם כל תתקן את עצמך בבקשה. לא כתבתי לך באף מקום ואני מצטט אותך ""רוצה תקנה לא רוצה לך ת***** "

רשמתי לך, " טוב לך תקנה, לא טוב לך אל תקנה".

בקשר לשאלתך האם אתה מפספס כאן משהו? אז התשובה היא "בהחלט". אתה מפספס את העובדה שמדובר במדינה ובשוק חופשי. זכותו של כל בעל עסק לבקש על מוצר או שירות כפי שנראה לו. זכותך בתור צרכן להחליט באם המחיר מתאים לך או לא. לעומת זאת, בעל עסק חייב להיות זהיר פן המחיר שהוא מבקש גבוה מעל ומעבר ממה שהלקוח מוכן לשלם. זה מה שאתה מפספס כאן. לא כל מי שמבקש מחיר גבוה לטעמך הוא חזיר.

אל תתרגש. כל פעם שיש פה תלונה על בעלי עסקים, ישר מגיעים בעלי העסקים להסביר לך למה אתה טועה ואז לענות לך על השאלה [ולא תמיד עונים].

בפן הפרקטי אני בדיוק כמוך. אני תמיד אעדיף לשלם מעט יותר [ולפעמים לא מעט] בעסק שכונתי שיש לי באזור מאשר באיזה רמי לוי.

לעומת זאת, כשהמחיר נראה לי לא הגיוני, או יקר מדי עבורי אני פשוט רוכש במקום אחר.

מבחינת השאלה שלך - יש עלויות שהמוכר משלם ויש אחוז רווח שהוא רוצה. אין לנו דרך לדעת כמה אחוזים רווח יש לו על כל מוצר ובטח שאנחנו לא יודעים כמה הוא משלם עליו. לכן, אני לא חושב שאפשר להבין את ההיגיון מאחורי כל תמחור.

בראייה כללית ההיגיון פשוט: זה או שהוא משלם על המוצר יותר מאחר ובגלל זה יש הפרש, או שהוא רוצה יותר רווח. מה מביניהם? אתה לא יכול לדעת. ברור לי שאתה מבין שקשה מאוד להיות עסק קטן, ועדיין כשיש הפרש גדול בין שני מוצרים זהים בחנויות עם מאפיינים דומים, זה לא בהכרח חזירות, אבל אולי כן.

אני יכול לומר לך בוודאות שבישראל משום מה קיימת תודעת שירות השואפת לאפס וגם לישראלי הממוצע כואב מאוד הלב שמישהו מנסה להרוויח עליו גם אם זה נעשה ביושר ובשקיפות. זכותך המלאה לעשות השוואת מחירים ולקנות היכן שמתאים לך.

כל עוד לא תהיה בעל עסק שמעסיק עובדים וצריך לשלם להם משכורות, ימי חופשה, ימי הבראה וכל המתלווה לכך איך תדע מה זה להחזיק עסק? הסיבה שכל פעם בעלי עסקים עונים לך (כמו שאני עושה ברגע זה) זה לנסות ולגרום לכם להבין שהלקוח הוא לא תמיד צודק שישנם דברים שרואים מכאן ולא רואים משם.

רק כדרך אגב, שיעור הארנונה שאני משלם למטר בבית מגורים הוא 8 שקלים למטר. שיעור הארנונה שאני משלם על עסק זה 250 שקל למטר. יוצא שעסק אחד מממן כ 30 בתים לערך. תחשב כמה ארנונה צריך לשלם בעל עסק שיש לו חנות בשטח של 100 מטר ריבועים.

האם ידעתם שיש גם מס על שלטים? כלומר אם יש לך שלט מחוץ לעסק גם על זה העיריה גובה אגרה? על שלט אומלל בגודל 2X3 העיריה גובה 5,000 ש"ח.

וזה רק על קצה המזלג. יש עוד המון עלויות שאתם לא מודעים אליהם בכלל.

לגבי רמי לוי, שאף אחד לא יעיז להזכיר אותו כדוגמה ומופת לאיך עסק צריך להתנהל ולאיך מעסיק צריך להתנהג לעובדיו כי הוא רחוק מאוד מאוד מלהיות המעסיק האידיאלי.

מה זה חזירות? אם היו מציעים לך רווח של עשרה שקלים או עשרים שקלים, במה היית בוחר? האם בעל העסק הוא פילנטרופ? מנין לו שבעוד שנה הוא לא קורס?

תכליתו של עסק היא יחידה - לעשות כמה שיותר כסף. אין סיבה אחרת לפתוח עסק.

תכליתו של עסק הוא להרוויח ולהישאר פעיל.

פעם, לפני שנים רבות חשבתי כמוך , לתת ולפרנס את העסקים הקטנים , המקומיים, אלו שבקושי מרוויחים , שקצת התבגרתי, הבנתי שיש סיבה שהם בקושי מרוויחים, וזו החזירות הישראלית, לאחר כל זה הגעתי למסקנה , שכמו שחשוב לבעל עסק לצאת עם כמה שיותר כסף בסוף חודש בחשבון הבנק ולא ממש אכפת לו ממני כקליינט, גם לי לא אמור להיות אכפת ממנו אלא מכמה כסף נשאר לי בסוף חודש , ונחש מה - אני חי טוב עם זה.

למרבה הצער, כמו שהרבה ישראלים נוהגים על הכביש כאילו הם קיבלו אותו בירושה מהוריהם ככה תודעת השירות בארץ שואפת לאפס. גם הצרכן הישראלי הוא משהו מיוחד במינו שחושב שהכל מגיע לו. לא כולם כאלה, ישנם עסקים שילכו מעל ומעבר להעניק שירות ללקוח ולתקן בעיות במידה והיו כאלה. לא כל אחד שקם בבוקר ופותח עסק ראוי להחזיק אותו. אנשים רוצים הכל בזול ולמרבה הצער כאשר אתה מתפשר במחיר בדרך כלל אתה גם מתפשר באיכות. תחפש את בעלי העסקים שמעניקים לך שירות מעל ומעבר. שווה לשלם טיפה יותר ולמנוע איזה שהן עוגמות נפש בעתיד.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך, הינני עסק מורשה במדינת ישראל עם כל הזכויות (מעט) והחובות (הרבה) הכרוחות בכך. לפני שאתייחס לדברייך אנא פרט בבקשה את הניסיון העיסקי שלך בעבר בניהול עסק והחזקת עובדים.

תודה רבה.

.

הנסיון שלי הוא אפס ורלוונטיות השאלה לא לגמרי ברורה לי. אני מציג את ראיית עולמי כצרכן, לא מנסה לחנך אף אחד.

ליבי עם בעלי העסקים הקטנים, אבל התקופה בה ניתן היה להעביר את עומס המיסוי אל הצרכנים נגמרה ברוב התחומים. כמות הצרכנים המודעים לאפשרויות שלהם עולה מיום ליום. עסק שלא ישכיל למצוא דרכים מקוריות יותר להתמודד עם עלויות התפעול פשוט לא יהיה. אולי זו הדרך היחידה להביא לשינוי, אולי סגירה של מסה קריטית של עסקים תעורר את היושבים במגדל בראש ההר.

דוגמא נוספת שאפשר אחרת,

אני הייתי קונה בסניף הראשון של ksp עוד הרבה לפני שהם חלמו להפוך לרשת. זו הייתה חנות קטנה שניראתה כמו מחסן בלב שכונת מגורים בחיפה. שני טכנאים ושני מוכרים ביום טוב. הבשורה היחידה שהחנות הזאת הביאה בזמנו היא השוואת מחירים למחירי חו״ל (עד כדי מעמ) ללא פגיעה באיכות השירות. מאז שהם הפכו לרשת נגישה בכל חלקי הארץ אני אפילו לא בודק בחול מחירי ציוד מיחשוב ביתי כי לרוב ההפרש במחיר פשוט לא שווה את הטירחה. למרות מחירי הריצפה, הפכה החנות הזו לרשת בפריסה ארצית, ואפילו קמו להם מתחרים. אז שוב, לא ניהלתי עסק, לא מעניין אותי לנסות וכל ההסברים על כמה קשה לנהל עסק לא רלוונטים עבורי בתור צרכן שנלחם על השקל שלו. אני רק רואה מסביבי דוגמאות שאפשר אחרת ודוגמאות לעסקים שבוחרים בדרך הקלה (כן הבנתי, זה לא קל).

ישנה בשירשור הזה זעקת כאב של העצמאים, ברור לי שרובם אנשים ישרים ורובם נקרעים תחת הנטל, מה שלא ברור להם כניראה (כי חישובי המיסים וההוצאות ממשיכים לחזור בכל שירשור שכזה) שאת הצרכן במאה ה21 זה פשוט לא מעניין כי יש לו אלטרנטיבות.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מה שניקו אמר, במיוחד הרישא

ב. תסתכלו על התגובות כאן בשרשור, בנאדם שואל מדוע ההפרש במחיר כל כך גדול בין שתי חנויות עם פרמטרים דומים ומוצר זהה, במקום לענות לעניין מתחילים להסביר לו כאן שיש דרישה למרווח תפעולי, שלנהל עסק זה קשה, ושאם הוא לא בעל עסק אז אין לו בכלל זכות/לגיטימציה להתלונן אז שישב בצד וישתוק.

אח"כ חלק מבעלי העסק מסעיף ב' שמתייחסים לאנשים אחרים כמו אל מטומטמים, לא עונים לשאלה, מקטינים את אלו שעומדים מולם - מדברים על הלקוח הישראלי החצוף.

לא..... ואתם \=

לשאלתך המקורית פות"ש:

אלא אם אנחנו מפספסים כאן איזשהו פרמטר שגורם לחנות היקרה לעלויות תחזוקה גדולות בהפרש גדול, כנראה שהתשובה היא כי הוא יכול. הוא כנראה סומך על למכור ביוקר מס' מועט של מוצרים, במקום למכור בפחות יוקר מס' רב יותר של מוצרים.

עם הזמן בעלי עסק שמפקיעים מחירים (לא ביחס לחו"ל כי אז ההשוואה אכן לא הוגנת) יעלמו מהמפה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מה שניקו אמר, במיוחד הרישא

ב. תסתכלו על התגובות כאן בשרשור, בנאדם שואל מדוע ההפרש במחיר כל כך גדול בין שתי חנויות עם פרמטרים דומים ומוצר זהה, במקום לענות לעניין מתחילים להסביר לו כאן שיש דרישה למרווח תפעולי, שלנהל עסק זה קשה, ושאם הוא לא בעל עסק אז אין לו בכלל זכות/לגיטימציה להתלונן אז שישב בצד וישתוק.

אח"כ חלק מבעלי העסק מסעיף ב' שמתייחסים לאנשים אחרים כמו אל מטומטמים, לא עונים לשאלה, מקטינים את אלו שעומדים מולם - מדברים על הלקוח הישראלי החצוף.

לא..... ואתם \=

לשאלתך המקורית פות"ש:

אלא אם אנחנו מפספסים כאן איזשהו פרמטר שגורם לחנות היקרה לעלויות תחזוקה גדולות בהפרש גדול, כנראה שהתשובה היא כי הוא יכול. הוא כנראה סומך על למכור ביוקר מס' מועט של מוצרים, במקום למכור בפחות יוקר מס' רב יותר של מוצרים.

עם הזמן בעלי עסק שמפקיעים מחירים (לא ביחס לחו"ל כי אז ההשוואה אכן לא הוגנת) יעלמו מהמפה.

כבעל עסק עצמאי עם עובדים, אני לא יכול להבין מדוע ההפרש הוא כזה.

סביר להניח שהוא נובע מעלויות תפעול גבוהות יותר שיפלו על הצרכן, ולא כי הוא יכול להשחיל את הקונה.

שוב, כמו שנכתב לעיל, מי שלא מחזיק עסק עצמאי במדינה, לא מבין כמה זה לא פשוט.

האזרחים צריכים להבין שככל שהמדינה/עירייה משחילה מיסים מוזרים יותר, זה יגולגל על הקונה.

אף בעל עסק לא ישרוד כי הוא פילנטרופ.

כמה שהשכירים נלחמים לשרוד, העצמאים נלחמים פי כמה (מה גם שהם צריכים להאכיל משפחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר - האם לא נתקלת בבעלי עסק שכן מחפשים 'להשחיל את הקונה'?

אני מבין שיכול להיות שיש לגיטימציה להפרש הזה, אבל מבחינת סבירות, אני מאמין שהסבירות היא לחזירות נטו. במידה וזה המצב הוא לא יהיה הראשון ובטח ובטח לא האחרון שיישם בארץ את שיטת המצליח.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...