Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[עזרה] חיישנים במנוע ותפקידם.

Casper
שימו לב! השרשור הזה בן 7061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות בעיה חוזרת ונשנית ברכב שלי (ZX וולקן 2.0) יש לי מספר שאלות בקשר לפעולות במנוע והחיישנים המשתתפים בתהליך.

לפי מה שידוע לי, מנוע צעדים אחראי על סל"ד סרק יציב בזמן שאין לחיצה על המצערת וכאשר לוחצים על המצערת הוא בעצם כבר לא רלבנטי.

השאלה שלי היא איזה חיישן במנוע (יותר נכון במצערת) אחראי על בלימת מנוע נכונה, כלומר איזה חיישן שומר על סל"ד נכון כאשר תוך כדי תנועה עוזבים את הרגל מדוושת הגז ו"גולשים" בבלימת מנוע עדינה שלא מאטה משמעותית את הרכב אך יחד עם זאת אין תאוצה/שמירה על מהירות קבועה.

הבעיה ברכב שלי היא שבגלישה כזו המנוע נותן מכות גז קלות המביאות לבלימת מנוע לא חלקה ונעימה. בעיה נוספת המתרחשת במקביל היא שהרכב כבה לפעמים בסרק או בירידה מסל"ד גבוה יותר.

חשוב לציין שבעיה דומה היתה גם בחורף שעבר ולא התרחשה בזמן הקיץ. כשהבעיה חזרה החורף התחלתי לחשוד אולי בחיישן שאחראי על מתן מידע של חום המנוע/סביבה למחשב על מנת לחשב את יחס האויר/דלק במצבים שונים כמו משנק אוט' וכו'.

אני מבקש רק ממי שבאמת מבין על מה הוא מדבר להגיב ולא סתם לזרוק השערות באויר.

(חשוב לציין שברכב הוחלפו מנוע צעדים וחיישן למדא לחדשים בשנה שעברה. כמו כן הרכב עבר מספר בדיקות מחשב במספר מוסכים שונים, בדיקות אשר העלו חרס)

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי טיפה יותר פרטים ואתן לך תשובה מדויקת .

כגון : שנת הרכב ,קוד מנוע , דגם הרכב ... ?

כמו כן זה שהחליפו מנוע צעדים זה יפה וטוב , השאלה אם כיוונו לך את מנוע צעדים , כידוע יש בורג כיוון של מנוע צעדים בכדיי שהוא יגע במצערת ולא יתהלך חופשי באוויר (ואז אין לו שום השפעה , וזאת הבעיה שאתה מתאר בדיוק ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם 3 חיישנים שעלולים להיות תקולים במקרה שלך.

TPS

או

MAP

או

IATS

אפשר לשאול למה אתה בטוח שהבעיה בחיישן?

אולי נקרע\נפרץ אטם סעפת היניקה.....

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם 3 חיישנים שעלולים להיות תקולים במקרה שלך.

TPS

או

MAP

או

IATS

אפשר לשאול למה אתה בטוח שהבעיה בחיישן?

אולי נקרע\נפרץ אטם סעפת היניקה.....

לא חושב שנפרץ האטם כי הבעיה מתרחשת אך ורק בחורף. אם זה היה האטם זה היה קורה כל הזמן לדעתי. יכול להיות שאני טועה?

TPS (חיישן מצב מצערת) הוא אכן ההימור הבא שלי, אבל בבדיקות מחשב הוא לא הראה תקלה ואחרי מספר חיישנים אני לא רוצה להוציא סכום נוסף מבלי שאני יודע שהחיישן תקול.

מה זה IATS?

תן לי טיפה יותר פרטים ואתן לך תשובה מדויקת .

כגון : שנת הרכב ,קוד מנוע , דגם הרכב ... ?

כמו כן זה שהחליפו מנוע צעדים זה יפה וטוב , השאלה אם כיוונו לך את מנוע צעדים , כידוע יש בורג כיוון של מנוע צעדים בכדיי שהוא יגע במצערת ולא יתהלך חופשי באוויר (ואז אין לו שום השפעה , וזאת הבעיה שאתה מתאר בדיוק ) .

בורג כיוון? מנוע הצעדים יושב אצלי על בית המצערת ומחובר ע"י שני ברגים עם אטם גומי, אין שום בורג כיוון נראה לעין שעלול לצאת מכיוון במהלך החלפת החיישן.

פרטים: סיטרואן ZX וולקן שנת 94, מנוע 2.0 ליטר, 8 שס', 123 כ"ס, דגם מנוע RFX.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...