Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא אישי של פורשה פנמרה חשמלית, שאלת כדאיות

omer_1636
שימו לב! השרשור הזה בן 2980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, לאחר שיטוט רב מצאתי רכב שעונה לי על הדרישות, אני מעוניין ברכב מנהלים ספורטיבי ונח ושיהיה עם ״סמל סטטוס״ עד 400k ש״ח , בנסיעה האחרונה שלי לארהב נדהמתי לראות פורשה פנמרה שמחוברת לעמוד טעינה בכניסה לקניון בהוואי, לאחר בדיקה מעמיקה הבנתי שקיים דגם שנקרא panamera e hybrid שמשלב מנוע בנזין + מנוע חשמלי ואפשרות טעינה מרשת החשמל.

נתונים יפים של 416 כ״ס ו5.5 שנ׳ ל100 וצריכת דלק של 1 ליטר ל30+ קמ, הנתון המשמעותי מבחינתי היה רמת זיהום נמוכה מאוד של 71 גרם co2 לקילומטר, מה שמציב אותה ברמת זיהום 1 ומיסוי של 42% (היבריד פראג אין) המיסוי כולל הכל שזה מכס מע״מ ומס קנייה, לאחר תכתובות עם מספר דילרים ניתן לרכוש אחת חדשה מודל 2014 במחיר של 85,000$ לערך (אחרי הנחה), עלות משלוח ושחרור מכס בסביבות 3,000$ יוצא 88,000$ + מיסוי = 120,000$, בשער הנוכחי יוצא בסביבות ה420,000 ש״ח על הכביש בארץ.

לגבי עמדת הטענה בבית יש באפשרותי לרכוש כבל טעינה נייד שיאפשר לי לטעון משקע החשמל הביתי (עלות של 500$) ובכך אני פותר את בעיית ההטענה (מה גם שהרכב מטעין את עצמו במהלך הנסיעה על בנזין).

יצרתי קשר עם יבואנית פורשה בארץ והבנתי שהם כרגע בוחנים את יבוא הרכב לארץ ביבוא סדיר והם פועלים בעניין מול משרד התחבורה בכדי לייבא את הרכב באופן רשמי.

השאלה שלי היא כיום אם אני מעוניין לרכוש את הרכב האם יערימו עליי קשיים במשרד התחבורה מכיוון שהדגם הספציפי הזה לא נמכר עדיין בארץ? אם כן מה אצטרך בכדי לאשר תקינה שלו? (רישיון יבוא אולי מול מכון התקנים?), קיימים מקרים דומים של רכבים שלא נמכרים באופן רשמי בארץ ומיובאים ביבוא אישי (דודג גרנד קרוואן, הטסלה של עופר), שאלתי מניסיון קודם של חברי הפורום האם אני יוצא להרפתקה או שלא צריכה להיות בעייה ממשית אם אני עוקב אחר השלבים ועובד לפי הספר.

בנוסף במקרה שארצה למכור את הרכב לאחר כשנה-שנתיים האם ארגיש ירידת ערך גדולה (אם בכלל)? נכון שהשאלה תלויה ברובה בכמה יחליט היבואן לתמחר את הדגם הנ״ל בארץ, אבל אשמח להשערה.

תודה מראש.

הוספתי קישור למבחן רכב שעשו עלייה במאקו

http://www.mako.co.il/cars-road-tests/Article-a52bb5c1fcf5041006.htm

porsche_panameraS_eHybridExtLFQ480x320.jpg

עריכה אחרונה על ידי omer_1636

Audi A6 3.0T Quattro - לשייט ב260 קמ"ש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלך שגוי. אם הרכב עולה 85,000$ הוא יעלה בארץ כ 800,000 שקלים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם נתון ה 800K ש"ח לא הרתיע אותך, נשמע לי על סף הבילתי אפשרי לייבא לארץ רכב חשמלי/היברידי שאין לו תקינה.

2. מי יטפל ברכב כ"כ מורכב, זה לא שיש בארץ פורשה היברידיות.

3. כן, בהחלט הרפתקאה.

4. למכור אחרי שנה לא תוכל, אולי אחרי שנתיים. יש מגבלת מכירה של זמן על רכב ביבוא אישי בכדי להרחיק את הסוחרים מהתחום, נדמה לי שהיא הייתה 5 שנים וירדה ל2 או 3 שנים?

בלי שום קשר למגבלת הזמן, מדובר ברכב מסגמנט הרכבים עם ירידת הערך הגדולה ביותר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה החישוב שגוי? אני מצרף את טבלת מיסי היבוא של משרד התחבורה, מכיוון שזה רכב היבריד חשמלי אין פה רמת מיסוי של 120%, כדאי שתעיפו מבט בטבלה בכדי שתבינו על מה אני מדבר, מגבלת המכירה היא שנה מיום היבוא.

image.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאנמרה מיוצרת בגרמניה ומיובאת מארה"ב (ככל שאני מבין ממה שכתבת), לכן המכס הוא %51 + מס קניה + מע"מ + מס על רכבי יוקרה.

השאלה הגדולה אם צ'מפיון יסכימו לתת אישור שירות עבור רכב כזה - לפחות לפני שמתבצע יבוא מסודר.

לגבי מכירה, אכן היתה מגבלה של שנתיים שקוצרה לפני כמה זמן לשנה.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה צודק, בגלל המיסוי הנמוך. בכל מקרה כנס לאתר של יושופס, יש קישור אפילו כאן באתר ותכניס את המספרים.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס ממש לא כפי שרשמת, כל יבוא של רכב גורר באזור 150% מס ומעלה בעיקר על רכב כזה. אצלנו בעבודה יש מישהו שהתעסק בזה וזה אף פעם לא כמו שזה נראה.

אם זה באמת היה פשוט כפי שרשמת, כולם היו עושים את זה. ואכן הורידו את המגבלת מכירה לשנה אחת, חוק שיצא לפני חודשים מעטים.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה המס לא כפי שרשמתי?

יש לך ניסיון אישי שעל פיו קבעת את מה שכתבת?

ייבאתי לעצמי מספר רכבים בעבר (אף אחד מהם לא חשמלי).

לא נעזרתי באף גורם מתווך (או סוכנות יבוא כלשהי).

לא זכור לי שקבעו את המיסים באופן אחר מהטבלה ההיא

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומר קודם כל אני מאחל לך בהצלחה אם תחליט ללכת עם זה, אך יש כמה דברים שאתה חייב להבין ב100% לפני שתוכל להגשים את החלום שלך.

אחד זה מה המיסוי האמיתי על הרכב, יש כל כך הרבה אותיות קטנות וינסו להכניס לך שנורקל מכל כיוון אפשרי.

שתיים זה התקינה בארץ, האם אפשרי בכלל להעביר רכב זה תקינה, למרות שהפנאמרה הרגילה מותאמת לארץ עדיין ינסו להעמיס עליך קשיים מכל כיוון ואני מאמין שינסו לתקוף בעיקר את המנוע החשמלי.

והדבר האחרון, במידה ותעבור בהצלחה את כל מסכת הייסורים שנקראת הבאת רכב מיוחד למדינת ישראל, אם חס וחלילה יקרה משהו לרכב, מי יטפל בו?

מי ידע להתעסק עם המנוע הזה אם יצטרכו להחליף בו חלקים? צריך לברר את זה עד הסוף ולא להחזיק אצבעות ולהגיד "יהיה טוב".

לדעתי כדאי לך כבר לרכוש את הפנאמרה הרגילה ושלום על ישראל. הבאת הגרסה ההיברידית לארץ תעלה לך בכסף ובבריאות הרבה יותר מאשר החסכון בדלק.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מכיוון שחלק מהתשובות פה שגויות אני מצרף את הנחיות משרד התחבורה בגין יבוא אישי של רכב.

כל רכב המיובא ארצה בנוסף לעלות הרכישה מחויב במיסים הבאים: מכס, מס קנייה, מע״מ.

המס כיום על רכבים מנועים רגילים נע בין 116% -131% אותו יש להוסיף לעלות הכוללת של הרכב (מחיר הקניה + המשלוח והביטוח לארץ) לדוגמה רכב שעולה 50,000$ בנוסף המשלוח עולה 2,000$ = 52,000$ + 116% = 112,000$ - זהו המחיר של הרכב בישראל אחרי הכל.

מיכוון שמשרד התחבורה דוחף לאנרגיה ירוקה ולדרגת זיהום נמוכה ישנו מיסוי נמוך על רכבים היברידיים, מיסוי עוד יותר נמוך על היברידיים שנטענים מהחשמל, ומיסוי נמוך מאוד על רכבים חשמליים לחלוטין.

לדוגמה המיסוי על טויוטה פריוס פלאג אין הוא 42% בסך הכל, אותו דבר לגבי הרכב שאותו אני מעוניין לייבא, הקריטריון למיסוי נמוך של 42% הוא רכב היברידי שמונע באמצעות המנוע החשמלי, שיש לו אפשרות להטען מרשת החשמל, שיש לו בטריה של 3kw לפחות, ושדרגת הזיהום תהיה בין הדרגות 1-2.

הפורש פנמרה לעיל עונה על כל הדרישות, לכן המחיר שלה על הכביש בארץ למי שמייבא בעפרון עצמאי יהיה 420,000 ש״ח ולא 800,000 ש״ח כמו שאחרים אמרו פה.

בנוסף יש עניין של מדינות עם הסכם סחר עם ישראל, מיכוון שפורשה מיוצרת בגרמניה ומיובאת מארהב אני משלם 42% מס כי גם גרמניה וגם ארהב חברות בהסכם סחר עם ישראל, אבל אם היה מדובר בלוקסוס היבריד שמיובאת מארהב הייתי משלם 51% מכיוון שלקסוס מיוצרת ביפן אבל מיובאת מארהב, יפן לא חברה בהסכם סחר עם ארהב אבל ארהב כן, לכן יהיה על המייבא לשלם 51% מס.

אני מצרף את התקנות, הבנת הנקרא זה משהו שאני מצטיין בו, השאלה שלי היא לא אם יש מיסים נסתרים כי אני יודע בוודאות שאין, שאלתי היא מה הפרוצדורה (אם קיימת בכלל) לייבא רכב שלא מיובא ביבוא סדיר כרגע לישראל.

לגבי התקינה יצרתי קשר היום שוב עם הסוכנות והבנתי שהם בשלבים מתקדמים של יבוא סדיר של הדגם הנ״ל מכיוון שהמיסוי עליו יהיה נמוך יש להם רצון לייבא אותו ולשווק אותו במחיר תחרותי יחסית לדגם, במקרה שאראה שזה באמת בעיה לייבא את זה לפני שיש יבוא סדיר אחכה קצת שהמבוטח יחל ביבוא סדיר ואז אביא אחת באופן עצמאי לארץ, כי קשה לי להאמין שהיבואן ישווק את הרכב במחיר שקרוב למה שאני יכול להביא אותו בעצמי.

[ATTACH=CONFIG]392151[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392152[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392154[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, חלק מהתגובות לא מדויקות, כולל שלי, לא התיחסנו לכך שמדובר ברכב היברידי.

בכל מקרה, נראה לי מופרך לחלוטין שפנמרה היברידית תעלה פה על הכביש 420K ש"ח.

שאלה נוספת,

...ושדרגת הזיהום תהיה בין הדרגות 1-2.

הפורש פנמרה לעיל עונה על כל הדרישות...

האם אכן פורשה פנמרה בדרגת זיהום 1 או 2 ומה דינו של רכב היברידי שאינו בדרגות הזיהום האלה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ״ב תקנות משרד התחבורה, לא הצלחתי להעלות קודם כמו שצריך את הקבצים.

53ecce05f0ba7.jpg53ecce05f3fda.jpg53ecce0603524.jpg53ecce0608876.jpg53ecce060d547.jpg53ecce0611fbf.jpg

bagira לגבי מה ששאלת אז כן היא עם רמת זיהום של 71g co2/km מה שמציב אותה בדרגת זיהום 2, מה שיפה שהם הצליחו לייצר רכב שמזהם פחות מטויוטה פריוס, לגבי המסים רכב היברדי מדרגת זיהום גבוהה יותר מ2 מחויב לפי מסים של רכב רגיל (קרי 116-131%) ההטבה היא בגין היותו מזהם נמוך.

תוכל לראות בקבצים 4-5 שהעלתי ישנה את טבלת זיהום האוויר לפי co2 והרמות מ1-15, לפי מה שאני יודע כל רכב היברדי ברמות 1-2 זוכה להנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולדרגת זיהום נמוכה ישנו מיסוי נמוך על רכבים היברידיים, מיסוי עוד יותר נמוך על היברידיים שנטענים מהחשמל, ומיסוי נמוך מאוד על רכבים חשמליים לחלוטין.

לדוגמה המיסוי על טויוטה פריוס פלאג אין הוא 42% בסך הכל, אותו דבר לגבי הרכב שאותו אני מעוניין לייבא, הקריטריון למיסוי נמוך של 42% הוא רכב היברידי שמונע באמצעות המנוע החשמלי, שיש לו אפשרות להטען מרשת החשמל, שיש לו בטריה של 3kw לפחות, ושדרגת הזיהום תהיה בין הדרגות 1-2.

הפורש פנמרה לעיל עונה על כל הדרישות, לכן המחיר שלה על הכביש בארץ למי שמייבא בעפרון עצמאי יהיה 420,000 ש״ח ולא 800,000 ש״ח כמו שאחרים אמרו פה.

בנוסף יש עניין של מדינות עם הסכם סחר עם ישראל, מיכוון שפורשה מיוצרת בגרמניה ומיובאת מארהב אני משלם 42% מס כי גם גרמניה וגם ארהב חברות בהסכם סחר עם ישראל, אבל אם היה מדובר בלוקסוס היבריד שמיובאת מארהב הייתי משלם 51% מכיוון שלקסוס מיוצרת ביפן אבל מיובאת מארהב, יפן לא חברה בהסכם סחר עם ארהב אבל ארהב כן, לכן יהיה על המייבא לשלם 51% מס.

אני בכל זאת מתעקש שהמכס על הרכב הוא 51%.

הפאנמרה מיוצרת בגרמניה - שלה הסכם סחר עם ישראל.

אתה מייבא אותה מארה"ב - שגם לה הסכם סחר עם ישראל

אבל ההסכמים לא אותם הסכמים.

ההסכם עם גרמניה הוא אפט"א. ההסכם עם ארה"ב הוא נפט"א.

הרכב יובא במיישרין ממדינת הייצור או ממדינה אחרת שהיא צד לאותו הסכם סחר.

רכב המיוצר בקנדה ומיובא מארה"ב (שתיהן מדינות שהן צד להסכמים שונים) - יחולו לגביו שיעורי מסי היבוא כמפורט בטור ג' בטבלה

כאמור, הן לא צד לאותו הסכם סחר.

לגבי יבוא, בדוק אם הגרסא הנמכרת בארה"ב זהה לגרסא האירופאית. אני מעריך שניתן לבדוק זאת ע"י בחינת מספר השלדה.

אם יבואן פורשה (צ'מפיון) אכן מתכוון לייבא את הרכב, ובהנחה שאין הבדלים משמעותיים בין הגרסא האמריקאית לאירופאית, אין סיבה שיהיה לך קשה להוציא רשיון יבוא.

לגבי רכב שלא מיובא ביבוא סדיר, גם זה לא מסובך במיוחד.

מוציאים לו תקינה במח' תקינה בחולון. אם הפנסים אמריקאים, יש להחליפם. לרכב הזה מן הסתם אין ממש בעיה לעשות זאת.

הפרוצדורה של התקינה לוקחת כמה דקות (אם מזניחים את התור).

לאחר מכן עמדה מספר 1, טסט במכון רישוי, חזרה לעמדה מס' 1 בשביל לקבל חותמת וזהו.

סה"כ נראית עסקה לא רעה בכלל יחסית לתמורה.

שיהיה בהצלחה.

Untitled.jpg

עריכה אחרונה על ידי YNV

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את התיקון שלך לגבי 51% (51% = מכס+מס קניה+ מעמ) המחיר עדיין אטרקטיבי ביחס מחיר-תמורה.

לגבי הפנסים כבר בדקתי, הוא מגיע עם פנסי bi-xenon עוקבי פניה כך שהתקן מאשר אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידע כללי, יש ייבוא סדיר של הפנאמרה ההיברידית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4434377,00.html

ככה שאתה פחות צריך לדאוג לתקינה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...