Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2017 - לוחיות רישוי עם 8 ספרות

C14SE
שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב, זה רק אני או שעוד מישהו חושב שאם יעברו ל-8 ספרות, אזי כל מי שיש לו 7 ספרות, יקבל ספרה נוספת (כמו בטלפונים), ואז ברישוי השנתי יצטרך לשלם על זוג לוחיות בכל מקרה...:|

כשעברו מ5 ל6, ומ6 ל7 לא הוסיפו ספרות ללוחיות הקיימות, אין סיבה לעשות את זה עכשיו.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 558
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

- "רגע, מה אמרת..? פי...? מההה..? בי...?!? אני לא שומעעתת!!! פי כמו פסטרמה או בי כמו בורקס?? מהה??"

תרחיש אפשרי לשיחת טלפון למשרד הרישוי לאחר הכנסת האותיות הלועזיות למספרי רכב.

חיכיתי השבוע למייל חשוב מאוד מהעורכת דין שאני מתנהל מולה, עו"ד זוטרה בתחילת דרכה, במשרד קטן ולבחורה יש דיבור של ערסית מבת ים, שחבל על הזמן.

אחרי שלושה ימים שהיא שולחת את הדואר ללא הצלחה, עברנו שוב על כתובת המייל.

"טוב, תכתבי, איגואנה, זה I, G, U,A,N,A "

ואז היא שואלת אותי

"ג'י זה הברלה או המקל סבא ההפוך?":shock:

עורכת דין, כן?

עניינית, לא מבין מה אתם רוצים מהמדינה, זה הצעד הנכון, ההגיוני והחסכוני ביותר.

מעניין מה היו פה הדיונים אם הכתבה הייתה מבשרת שעושים רפורמה בכל משרדי הממשלה הרלוונטים בהשקעה של מאות מליוני שקלים, רק בכדי להטמיע אות במספר של הרכב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מוצא ברשת אחוז האוכלוסיה הבוגרת שאינה יודעת לקרוא בארה"ב עומדת על 14%.

בארץ כ-5% (לא בטוח במקור לגבי זה).

ובכל מקרה אתה לא מנסה ללמד פה שפה חדשה. השימוש באותיות דומננטיות יכול להתפרש באופן צורני (מלשון צורה),

והן ישתרשו מהר לדעתי.

איזה שימוש נרחב יש לאזרח הפשוט בזיהוי מוחלט של לוחית רישוי?

אגב, זה רק אני או שעוד מישהו חושב שאם יעברו ל-8 ספרות, אזי כל מי שיש לו 7 ספרות, יקבל ספרה נוספת (כמו בטלפונים), ואז ברישוי השנתי יצטרך לשלם על זוג לוחיות בכל מקרה...:|

מה האחוז של האזרחים הבוגרים (שב"חים לא מעניינים, לא בארה"ב ולא בישראל) בארה"ב שלא יודעים את ה-ABC?

בשביל לקרוא לוחית רישוי הם לא צריכים לדעת את ההבדל בין Their, There ו-They're 5 או מתי משתמשים ב-Have / Has.

הם לא צריכים אפילו לדעת לקרוא Have או Has, הם צריכים לדעת ש-H זה הייצ' ו-B זה בי.

מבטיח לך שפתאום לא תראה 14%.

לגבי השימוש הצורני באותיות באגירה כתב הרבה יותר טוב ממני.

זה אולי שימושי כשמדברים על מספר אותיות מוגבל, O, V, I, Z, H ו-M ("מקדונלדס!" בלשון הפקידה).

זה לא ריאלי כשמדברים על G, K, P, R, J וכו'.

חיכיתי השבוע למייל חשוב מאוד מהעורכת דין שאני מתנהל מולה, עו"ד זוטרה בתחילת דרכה, במשרד קטן ולבחורה יש דיבור של ערסית מבת ים, שחבל על הזמן.

אחרי שלושה ימים שהיא שולחת את הדואר ללא הצלחה, עברנו שוב על כתובת המייל.

ואז היא שואלת אותי

עורכת דין, כן?

עניינית, לא מבין מה אתם רוצים מהמדינה, זה הצעד הנכון, ההגיוני והחסכוני ביותר.

מעניין מה היו פה הדיונים אם הכתבה הייתה מבשרת שעושים רפורמה בכל משרדי הממשלה הרלוונטים בהשקעה של מאות מליוני שקלים, רק בכדי להטמיע אות במספר של הרכב.

+1 ו-:roflmao::roflmao:

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרו, כבר עברו בארץ מחמש ספרות לשש ספרות ושבע ספרות, התסריט שלך לא התרחש.

בנוסף הוספת ספרה לכל רכב תבזבז סתם ספרות.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אתם מתרחקים מהעיקר.

בכל מדינה - גם בארה"ב וגם בארץ חייבים לעבור מבחן תיאוריה כזה או אחר ע"מ לקבל רשיון נהיגה ולכן כל נהג על הכביש

חייב לדעת קרוא וכתוב ברמה גבוהה.

להוציא רגע הולכי רגל / רוכבי אופניים שאמנם חשוב שיידעו לקרוא את לוחיות הרישוי של רכב שחלף על פניהם אבל נראה לי שאפשר לחיות עם זה.

אני לא צוחק. זה שבהרבה חברות כל התכתובת במיילים וכו' היא באנגלית - לא אומר דבר.

לוחית רישוי זה מסמך רשמי שמדינת ישראל מנפקת . לא חברה פרטית בינלאומית.

באיזה שפה כתובים כל המסמכים הרשמיים של המדינה? שטרות כסף, תעודות זהות, תעודות חוגר?

נראה לך סביר שהם יהיו באנגלית?

כמו שנאמר,

רשיון הנהיגה באנגלית, חלקים מרשיון הרכב, כרטיסי אשראי, המחאות, כרטיסי חבר מועדון, כרטיס סטודנט, מערכות הפעלה במחשבים אפילו שלטי open/close/exit בבתי עסק, משרדי ממשלה וכו' מופיעים לעיתים רק באנגלית.

לי נראה בהחלט סביר שהכל יהיה גם באנגלית, אבל היי, אני לא קובע :lol:

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח

ואז היא שואלת אותי

עורכת דין, כן?

כשמישהו מבקש את כתובת הדוא"ל - אני מבקש את מס' הסלולרי שלו, ושולח אליו מסרון עם הכתובת - ככה אני מונע טעויות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תרכוש דומיין עם המספר הסלולארי שלך וזו תהיינה כתובת המייל החדשה שלך :)

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו יש את ס שאפשר להקביל אותה ל-O

ואת ו שאפשר להקביל ל-I.

צריך לפסול תוים הדומים לספרות - והרי ה-ס דומה לאפס וה-ו' לאחד. (גם במרבית אירופה התוים I O Q ואולי נוספים אינם משמשים ללוחיות רישוי בשל דמיונם לספרות)

היום הכתבתי את פרטים אישיים לסוכנת נסיעות. היתה בהלם מכך שאני מכיר את הא-ב הפונטי באנגלית (של ה-ITU). למרות זאת לקח לי איזה 15 דקות להעביר לה את כתובת המייל שלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אתם מתרחקים מהעיקר.

בכל מדינה - גם בארה"ב וגם בארץ חייבים לעבור מבחן תיאוריה כזה או אחר ע"מ לקבל רשיון נהיגה ולכן כל נהג על הכביש

חייב לדעת קרוא וכתוב ברמה גבוהה.

להוציא רגע הולכי רגל / רוכבי אופניים שאמנם חשוב שיידעו לקרוא את לוחיות הרישוי של רכב שחלף על פניהם אבל נראה לי שאפשר לחיות עם זה.

כמו שנאמר,

רשיון הנהיגה באנגלית, חלקים מרשיון הרכב, כרטיסי אשראי, המחאות, כרטיסי חבר מועדון, כרטיס סטודנט, מערכות הפעלה במחשבים אפילו שלטי open/close/exit בבתי עסק, משרדי ממשלה וכו' מופיעים לעיתים רק באנגלית.

לי נראה בהחלט סביר שהכל יהיה גם באנגלית, אבל היי, אני לא קובע :lol:

ואם הבחור עבר מבחן תיאוריה בעברית הוא יידע לקרוא לוחית רישוי באנגלית?

באגירה מספר פה לא על מישהו שעבר מבחן תיאוריה, אלא על מישהי שעברה הסמכה לעו"ד, ולימודים אקדמיים לצורך ההסמכה לפני כן ועדיין קוראת ל-J מקל סבא הפוך ול-G שבלול, וכשמקריאים לה "ג'י" היא צריכה לשאול אם זה המקל או השבלול.

אותו עיקרון לדוברי אנגלית עם לוחית באותיות עבריות.

"שלום הגעת למוקד "איך אני נוהג", איך אפשר לעזור לך?"

"שלום רכב שלכם חוסם לי את היציאה מהחנייה"

"מה מספר הרכב בבקשה?"

"פ' כמו פרצוף, ת' כמו תחת, 4, 5, ב' כמו בן-יונה, וכ' כמו ...."

כמובן שיש גם מגזרים שאצלם פרצוף דווקא מתחיל באות ב' וכאלה שכותבים תחת עם ט'.

צריך לפסול תוים הדומים לספרות - והרי ה-ס דומה לאפס וה-ו' לאחד. (גם במרבית אירופה התוים I O Q ואולי נוספים אינם משמשים ללוחיות רישוי בשל דמיונם לספרות)

היום הכתבתי את פרטים אישיים לסוכנת נסיעות. היתה בהלם מכך שאני מכיר את הא-ב הפונטי באנגלית (של ה-ITU). למרות זאת לקח לי איזה 15 דקות להעביר לה את כתובת המייל שלי.

הבעיה לא שצריך לפסול תווים, אלא שבמקום שלוחית הרישוי תישאר מרכיב זיהוי עיקרי של הרכב בפני כל באי הדרך, חלק משמעותי מהנהגים בכביש לא יוכלו לקרוא אותה נכון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריאות היא תנאי בסיסי.

בגרמניה נקבע פונט מיוחד, כדי למנוע בלבול. למשל האות O מעוצבת כמעט כמשולש (שקדקדיו מעוגלים).

הכנסת אותיות בלי קביעת פונט מותאם והטמעת זיהויו במערכות שונות - תהליך שגם הוא לא פשוט וגוזל זמן - יגרום צרות צרורות במערכות מבוססות LPR כמו בכביש 6 ובחניונים מסויימים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, ומכיוון שקריאות היא תנאי בסיסי, ויש לא מעט נהגים על הכביש שעבורם O זה עיגול ו-G זה שבלול, אנגלית יכולה להפסל על הסף.

יש גם לא מעט נהגים על הכביש שלא יודעים את הא"ב העברי, ואני גם לא בטוח שבהתאם להסכמים עם האיחוד האירופי (שאנחנו נהנים מפירותיו כמו שאין צורך להוציא רשיון בינ"ל לחלק גדול מהמדינות, הרכבים שאנחנו מקבלים הם לפי תקינה, אין צורך שמשרד התחבורה ינסח תקנים משלו וכו') ניתן להשתמש בא"ב שאיננו אנגלי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שבוע של תגובות , אף אחד לא שם לב ל"שליטה" של שר התחבורה וצוות עוזריו בחשבון, שלא להזכיר את ראיית העתיד?

"המעבר ללוחית בת 8 ספרות תאפשר להנפיק מספרי רישוי חדשים ללא קושי ב-50 השנים הקרובות, בתנאי שמספר כלי הרכב הנכנסים לא יחרוג מעבר ל-230 אלף יחידות בשנה. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, מינה ועדת היגוי מיוחדת שתפעל ליישום ההחלטה ומנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי"

תקנו אותי אם אני טועה: מעבר ל-8 ספרות מאפשר שימוש ב-90 מיליון מספרים (כי עד 10 מיליון כבר בשימוש כיום).

אם נמכרות כל שנה 230,0000 מכוניות, אז מעבר ל-8 ספרות נותן פתרון ל-391 שנים. לא 50 לפי חשבון ה"ה ממשרד התחבורה.

ומאיפה יכולת הניבוי שלהם שכמות המכירות תהיה ללא שום שינוי ב-50 השנים הבאות? כאילו אין גידול באוכלוסיה, אין הרחבת שימוש ברכב,הכל ישאר פיקס ללא שינוי? לא הייתי לוקח מהם המלצות להשקעה.

אבל, בינינו, מישהו רואה איך מכניסים לישראל אפילו 30 מיליוין מכוניוות? ואיפה בדיוק הן יסעו?

יש בעיה עם 8 ספרות או מעבר לאותיות. מישהו שם בממשלה היה צריך אומץ לקבוע שעוברים לאותיות אנגליות, ולוותר על קצת גאווה לאומית. נכון שהשפה היא סמל לאומי, היא חשובה אבל יש חיי יומיום, ויש צירופים של מספר בעברית ותו באנגלית ששגורים בשימוש יומיומי.

יש מי שלא יודע להגיד 5 סי או 4 אס לתאר את הנייד שלו?

כמו שלא אומרים מרשתת כשמתכוונים לאינטרנט, אפשר לדרוש מעובדי המדינה ומרבית אזרחיה להכיר א"ב באנגלית. לא ממש קשה להנחיל את זה. אם רוצים...

גם עברית תקנית לא כולם יודעים. ופעם, בימי האינפלציה, כשעברו משקלים במיליונים לש"ח במספרים קטנים - היו אנשים שהיה להם קשה, אחרי קצת זמן- כולם התרגלו.

הבעיה העיקרית היא המיחשוב. m3x7r3m3 כבר כתב שזה מסובך ויקר. אבל יצטרכו לעשות התאמות לכל שיטת מיספור חדשה. חתיכת סיפור לאנשי התוכנה, ולא משנה אם הם עובדי חוץ או של החברה עצמה. המון זמן, התאמות, סיכון עיסקי . רק תחשבו איך מסתדרים, אם בכלל, עם אורך חדש ביומיום ועם אורך ישן שיש בגיבויים או נתונים היסטוריים שיש סיבה לחטט בהם, ויום אחד צריך אותם.

מעבר לתוים (אותיות) מחייב תצורה תוית ולא מספרית, יש משמעויות למיון ותצוגה. חתיכת סיפור.

גם כמספר - בהרבה מערכות אין מקום לעוד ספרה. גם את השביעית הכניסו לפעמים כאונס. בסיסי נתונים הם עם הגדרות קבועות ואי אפשר לתת אורך משתנה לכל שדה. כך או אחרת העבודה מורכבת וארוכה.

עם פורמטים בינריים או חזקות - אנשי המחשב במערכות ישומיות לא נוהגים לעבוד. אולי כי הם לא יודעים מה זה, אולי כי זה לא ויזואלי לבדיקות.

ופתאם יסתבר שצריכים אנשים שיודעים שפות תכנות "של פעם", ולא כאלו של ממשקי אונליין באינטרנט/אינטראנט.

בסוף יבקשו דחיה של שנה ואז כולם יעבדו בלחץ.

עריכה אחרונה על ידי רוכב בודד
ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן תיאורטי ניתן היה להשצמש בסדרת הסיומות 8X.

הבעייה שמרבית הבעלים של מכוניות שנות ה 80' כלל לא טרחו להשבית את המכוניות במשרד הרישוי, כך שמלעשה אפילו אם המכונית פיזית כבר לא קיימת שנים רבות, רישומית היא על שם הבעלים האחרון.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים דיפלומטיים עם מספרים שמתחילים ב CD או CC מופיעים במחשבי משרד הרישוי?

אני מניח שכן, ולכן כבר היום יש למערכת יכולת תמיכה באותיות באנגלית, ולא ברור על איזה עידכון מחשבים (ארוך ויקר) מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...