Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2017 - לוחיות רישוי עם 8 ספרות

C14SE
שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

...

גאווה לאומית או לא, אני לא חושב שבמדינת ישראת צריכות להיות לוחיות רישוי עם אותיות באנגלית, מהסיבה הפשוטה שהשפה הרשמית, הנפוצה והמדוברת במדינת ישראל היא לא אנגלית, אלא עברית.

אנגלית לא במקום השני וגם לא בשלישי. כאלו, למה שזה היה באנגלית? יש איזה מדינה בעולם בה לוחיות רישוי כתובות בשפה זרה?

צודק 100%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 558
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקי, בהתחשב בכך שהרשיון בו אתה מחזיק תואם (לכאורה) את התקינה האירופאית, מן הראוי שגם לוחות הרישוי תהינה בפורמט דומה (ועל הדרך, אם כבר מחפשים אסתטיקה, לוחיות רישוי בכחול לבן הרבה יותר נעימות בעין ואפילו תואמות את צבעי הדגל).

אם כבר מחקים את אירופה, אז בראבאק.

אפשר להקטין את המספרים תכנס עוד ספרה בכיף.

כפי שצויין, אין צורך.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הצבע - במקור הלוחית הישראלית כללה ספרות שחורות על רקע כתום, והיו מספרים עם צבעים אחרים. למשל - רכב ממשלתי בספרות לבנות על רקע כחול, צבא ומשטרה כפי שמוכרים כעת ואולי עוד איזה וריאנטים.

הרקע הצהוב נקבע אי שם בשנות ה-70 לאחר מחקרים של הטכניון - אשר המליץ על ספרות שחורות על רקע לבן או צהוב בהיר. ב-1992 בוצע שינוי נוסף ונקבע המבנה הנוכחי של הלוחית עם הרקע מחזיר האור. גם המבנה של XX-XXX-XX נקבע לאחר שמחקרים קבעו שמבנה זה יהיה היעיל ביותר (איני יודע לפי איזה קריטריונים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שינו את הפונט לזה הנוכחי? אם אני הבנתי נכון פעם היה פונט אחר עם אותה תבנית וגודל לוחית (XX-XXX-XX), למשל הפיאט 127 שנת 84' שהיתה במשפחה פעם היתה עם לוחיות אחרות בהתחלה, ואח"כ החליפו. מדוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרקע הצהוב נקבע אי שם בשנות ה-70 לאחר מחקרים של הטכניון - אשר המליץ על ספרות שחורות על רקע לבן או צהוב בהיר.

ב-1992 בוצע שינוי נוסף ונקבע המבנה הנוכחי של הלוחית עם הרקע מחזיר האור

בשנות ה80 הלוחית הייתה צהובה בהירה עם ספרות בשני סוגי גופנים. אפשר לראות זאת כאן, שימו לב להבדלים בספרה 8. כשעברו ללוחיות הזוהרות החליפו גם את הגופן כדי שיתאים לתקן האירופאי.

בשנת 1971 הוחלפו הכתומות בצהובות מסיבה אלקטרונית: בשנה זו הונהגו מצלמות הרמזור הראשונות והן לא יכלו לקרוא את הלוחית הכתומה שהיתה כהה מידי. (הודעה 13 של נמרוד)

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 90' שונה תקן לוחיות הרישוי, וכל המכוניות חוייבו בלוחיות מחזירות אור.

עד אותה שנה הלוחיות היו דוהות והיו נוהגים לצבוע אותן (!) לפני מבחן הרישוי השנתי.

אין שום בעיית מקום אם יעברו ללוחיות בנות 8 ספרות; רכבי אספנות משנת 80' והילך, כמו גם רכבי אספנות מיובאים מסתדרים היטב עם לוחית בת 7 ספרות והכיתוב "רכב אספנות" בצידם.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מדברים בצבעי לוחיות היו עוד כמה סוגים - לתושבי ירושלים המזרחית הונפקו לוחיות ירוקות עם כיתוב חור (הוחלפו בהמשך בישראליות סטנדרטיות, לתושבי הגדה המערבית לוחיות תכולות עם כיתוב שחור וציון איזור (הוחלפו בהמשך ללוחיות עם סיומות ייחודיות), וגם לתושבי עזה וסיני היו לוחיות ייחודיות, דומני לבנות ועם כיתוב כלשהו בהתאם לאזור מגוריהם, אבל איני זוכר את הפרטים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב הרעיון של לוחיות לפי איזורים!!

אגב, חבל שלא עושים את זה כמו בארה"ב שהלוחית תיהיה שייכת לאדם ספציפי שהוא במקור הבעלים של הרכב, זה ממש ממש נוח.

מה גם שאותיות בעברית במקום להוסיף עוד ספרה יכול להיות נהדר! זה גם ויזואלית יראה מצויין

סיאט מי - בציר 2014

----------------

הבלוג שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר הרחוק (עד 1983) הספרה הראשונה בלוחית הזיוי זיהתה את האזור בו הרכב קיבל רישוי לראשונה. משנת הדגם 1984 השיטה הוחלפה למקובלת כיום - תחילית שהוצמדה ליבואן, בשנת הדגם 1990 גם הסיומת.

השיטה של רישוי לפי אזורים מקובלת בחלק מאירופה, אבל כמה מדינות גדולות (צרפת, איטליה וספרד) נטשו אותה במהלך 20 השנים האחרונות לטובת מספור רציף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מדברים בצבעי לוחיות היו עוד כמה סוגים - לתושבי ירושלים המזרחית הונפקו לוחיות ירוקות עם כיתוב חור (הוחלפו בהמשך בישראליות סטנדרטיות, לתושבי הגדה המערבית לוחיות תכולות עם כיתוב שחור וציון איזור (הוחלפו בהמשך ללוחיות עם סיומות ייחודיות), וגם לתושבי עזה וסיני היו לוחיות ייחודיות, דומני לבנות ועם כיתוב כלשהו בהתאם לאזור מגוריהם, אבל איני זוכר את הפרטים.

ש = שכם

ח = חברון

ק = קלקיליה

ט = טולכרם

כל האלטעזאכנים שהיו מסתובבים בשכונה....מזכיר לי נשכחות :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום בבוקר קראתי את זה בעיתון,

כנראה שבסביבות 2017 יוסיפו ספרה ללוחית הרישוי ותהפוך ל-8 ספרות.

אופציית הכנסת אותיות נפסלה בגלל עלויות עדכון המחשוב לגופים שונים :roll:.

כפי שאמרו חז"ל - ROFLMAO!

החלפה ב-DB ובכל התוכנות והקישורים בין השרתים מ-int ל-string (ועוד unicode שיתמוך בעברית בלי תלות בשרת המקבל/השולח) הוא לא כזה פשוט.

מה גם שההשוואה צריכה להיות שונה.

זה אכן לא כזה פשוט, והעלויות של מהלך כזה יכולות בכיף לחצות את ה-7 ספרות, במיוחד כשרוב המערכות הן במיקור חוץ.

אגב גם הוספת אותיות לא כל כך רעיון טוב בישראל.

בארה"ב יש את הפתרון הנוח והשימושי של להחליף את האות במילה שמתחילה באות (Alpha, Bravo, Charlie, Delta, וכו')

אולי בישראל עם אותיות עבריות זה צריך להיות אדם / אוהל, בית, גמל, דלת, אבל אז תיירים / עולים חדשים / דיפלומטים לא יכולים לקרוא לוחית רישוי ישראלית (אולי זה אפילו מנוגד לתקן האירופי).

ככה שנשארה האופציה של להוסיף אות אנגלית או להוסיף מספר, אבל אז איך עושים א'-ב' פונטי בעברית לאותיות באנגלית? ונשארת הבעיה שיש חלק גדול מהאזרחים במדינה שלא יודעים לקרוא אנגלית, לצורך העניין אפילו אם 5% מהאזרחים לא מסוגלים להבין לוחית רישוי זה תקלה קשה.

ועדיין יש את הבעיה של מימון תיקון המערכות לעבודה עם אותיות, HP, IBM ושאר החברות שעושות מיקור חוץ למערכות כאלה עושות קופות בדיוק על מקרים כאלה.

לעומת זאת int (גם signed וגם unsigned) במערכות 32 ביט נותן עד 9 ספרות באופן מלא, ו-10 ספרות באופן חלקי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע רעיון ממש מעניין, בהתחלה להוסיף קוד (נניח QR) ובעתיד להחליף לחלוטין

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא עם זיהוי בעין, אדם לא יוכל לזכור ברקוד במקרה של תאונה כמו שיזכור מספר.

אני מדבר על מצב שאין אפשרות לצלם את הרכב הבורח.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...