Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2017 - לוחיות רישוי עם 8 ספרות

C14SE
שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא צריך להגזים, 8 ספרות זה 100 מיליון אפשרויות, יקח הרבה מאוד זמן עד שיצטרכו לעבור ל 9 ספרות.

בארץ מוכרים כ 200 אלף מכוניות בשנה, מיליון ב 5 שנים.

ברור שזה בהגזמה, זה רק בצחוק :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 558
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקי למה אתה מפריע לנו לצחוק על המדינה?

כי יש הסבר הגיוני למה לא הכניסו אותיות למספר:

תעשה אותיות בעברית - תיירים ועולים לא יוכלו לקרוא את מספר האוטו.

תעשה אותיות באנגלית - איפה הגאווה הלאומית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, כבר עכשיו על לוחית הרישוי יש אותיות אנגליות, הIL בתוך הריבוע הכחול.

אני לא רואה בעיה בלהכניס אותיות אנגליות, יש לנו דברים יותר חשובים להפגין בהם גאווה לאומית. גם ככה אנחנו כל כך מנסים להיות אירופה, אז למה לא?

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטיות IL ודגל מדינה נועדו בדיוק על מנת לזהות את הרכב כרכב ישראלי על ידי מי שאינו יודע לקרוא בעברית.

לגבי גאווה לאומית - במדינות מסויימות (יוון, רוסיה, בטח יש עוד) עשו תרגיל יפה:

אותיות על לוחיות רישוי הן בשפה הלאומית שלהם. אבל משתמשים רק באותיות שחופפות לאותיות באלף בית אנגלי, כלומר לא משתמשים באותיות כדוגמת

Σ Φ Ω Ы Ю Й.

עם עברית זה לא ילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו 3 דרכים להוסיף עוד לוחיות;

1) לעשות לוחית צמודה לבנאדם שעוברת מרכב לרכב

2) להוסיף אות

3) להוסיף מספר

כרגיל במדינה שלנו, עושים הכל הפוך, הלכו על האופציה הכי גרועה. בעע.

מחזק

כמו בארה"ב שבה הלוחית רישוי עוברת עם הבנאדם מרכב לרכב. הרי בטלפונים זה ככה אז למה לא במכוניות?

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הנכון היה לעשות רפורמה ולהכניס אותיות באנגלית למספר הרישוי.

היתרון בלוחית רישוי עם אותיות באנגלית הוא שכך הן יהיו מובנות לקהל רחב יותר של אנשים, החסרון הוא שהן לא יהיו מובנות לשוטרים.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..

היתרון בלוחית רישוי עם אותיות באנגלית הוא שכך הן יהיו מובנות לקהל רחב יותר של אנשים, החסרון הוא שהן לא יהיו מובנות לשוטרים.

100%. אכן בעיה.

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש הסבר הגיוני למה לא הכניסו אותיות למספר:

תעשה אותיות בעברית - תיירים ועולים לא יוכלו לקרוא את מספר האוטו.

תעשה אותיות באנגלית - איפה הגאווה הלאומית?

איפה אתה חי ? איזה גאווה לאומית נשארה לך פה? יורקים לך על הפרצוף ברחוב הלאומי שלך.

רוב הישראלים ובטח הפקידים של משרד התחבורה לא יודעים אנגלית ולכן נשללה האופציה של לוחיות רישוי עם אותיות לועזיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- "רגע, מה אמרת..? פי...? מההה..? בי...?!? אני לא שומעעתת!!! פי כמו פסטרמה או בי כמו בורקס?? מהה??"

תרחיש אפשרי לשיחת טלפון למשרד הרישוי לאחר הכנסת האותיות הלועזיות למספרי רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- "רגע, מה אמרת..? פי...? מההה..? בי...?!? אני לא שומעעתת!!! פי כמו פסטרמה או בי כמו בורקס?? מהה??"

תרחיש אפשרי לשיחת טלפון למשרד הרישוי לאחר הכנסת האותיות הלועזיות למספרי רכב.

:roflmao::roflmao::roflmao: :roflmao:גדול!

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיפה בדיוק יתקעו את הלוחיות שלהם עם ה8 מספרים? אם הפונט לא יהיה קטן יותר הלוחית עצמה תצתרך להיות גדולה, שום יצרן רכב לא מתכנן מקום למספר עם כל כך הרבה מספרים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב אירופה יש לוחיות בעלות 7-8 תוים - למשל בצרפת יש 6-8 תוים בתוספת רצועת סמל האיחוד האירופי משמאל ורצועה עם סמל המחוז מימין - כלומר יותר מאשר יהיה אצלנו כאשר יוחל בשימוש ב-8 ספרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יקטינו את הפונט, בטח יצטרכו לשדרג את מצלמות המהירות כי אז ייטענו שהן לא מצליחות לזהות את הספרות כי הן קטנות מידי.

הכל עובד עקום במדינה הזו.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיפה בדיוק יתקעו את הלוחיות שלהם עם ה8 מספרים? אם הפונט לא יהיה קטן יותר הלוחית עצמה תצתרך להיות גדולה, שום יצרן רכב לא מתכנן מקום למספר עם כל כך הרבה מספרים....

לא ישנו את גודל הלוחית, גודל הלוחית הינו סטנדרטי ויצרני מכוניות מיעדים ללוחית מקום בגודל קבוע.

אפשר ללא בעיה להכניס 8 ספרות בדיוק באותו פונט ובאותו גודל כמו 7 ספרות היום, צריך רק לארגן את הספרות בשתי קבוצות ולא בשלוש:

XX-XXX-XX

XXXX-XXXX

מחזק

כמו בארה"ב שבה הלוחית רישוי עוברת עם הבנאדם מרכב לרכב. הרי בטלפונים זה ככה אז למה לא במכוניות?

בטלפונים זה ככה על מנת שיוכלו להתקשר אליך לאותו מספר כשאתה עובר ממפעיל אחד לאחר.

בוא תסביר לי איזה יתרון ממשי ומעשי יש ללוחית רישוי שעוברת איתך מרכב לרכב?

הסבר "ככה זה בארצות הברית ובקנדה" לא נחשב. תן נימוק עיניני.

איפה אתה חי ? איזה גאווה לאומית נשארה לך פה? יורקים לך על הפרצוף ברחוב הלאומי שלך.

רוב הישראלים ובטח הפקידים של משרד התחבורה לא יודעים אנגלית ולכן נשללה האופציה של לוחיות רישוי עם אותיות לועזיות

גאווה לאומית או לא, אני לא חושב שבמדינת ישראת צריכות להיות לוחיות רישוי עם אותיות באנגלית, מהסיבה הפשוטה שהשפה הרשמית, הנפוצה והמדוברת במדינת ישראל היא לא אנגלית, אלא עברית.

אנגלית לא במקום השני וגם לא בשלישי. כאלו, למה שזה היה באנגלית? יש איזה מדינה בעולם בה לוחיות רישוי כתובות בשפה זרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...