Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלבד הגודל, הרכב שאתה נוהג עליו שונה מבחינת נהיגה מרכב פרטי.

אני עד היום לא מבין מדוע הוא דורש את אותו סוג רשיון (B), אבל בשביל לנהוג על רכב מסחרי שכזה יש לדעתי לעבור קורס נהיגה מתקדמת / מונעת.

ברכב גדול קיימת תופעה של שטחים מתים בשדה ראיה, הגובה שלו צריך להילקח בחשבון מבחינת מהירות ועיקולים. הבלימה בו צריכה להיות הדרגתית יותר וכו'

כדאי מאוד לצבור נסיון של 4 שנות נהיגה לפחות כדי להתחיל לחשוב על לנהוג ברכב כזה.

זו דעתי האישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום shellcase.

שמח שגם אתה רואה שאני מתקדם, זה באמת מצוין.

תודה לך, תודה לכל השותפים שבזכותכם יש התקדמות.

הרבה אמרו לי תזרום.

אתה יכול לקרוא בעמוד הקודם, אמרו לי שלא להיתפס לנהיגה כאל דבר טכני. אני משתדל.

אבל אני נהג מתחיל, אז הכל אצלי כרגע זה סדר פעולות מדויק. אני מנסה לשפר את התוכנית נהיגה אם אפשר לומר ככה.

לתת גז בנקודת החיכוך כמו שכתבת, אני מאוד רוצה. לצערי כל פעם שוכח לתרגל.

או שוכח לשאול מחברים שבאים אלי שידגימו לי.

הפעם אעשה לי פתק שיזכיר לי, אם יהיה לידי מישהו בעל ניסיון - אשאל אותו. איך נותנים גז בנקודת החיכוך.

בקשר לבלימה עם קלאץ', אתה צודק. יש הרגשה שהאוטו בורח. חשבתי שזה רק אני - גם אתה מרגיש את זה?

אבל ככה הביטחון שהאוטו לא יכבה לך גדול יותר.

הרגל כבר בקלאץ' - אין סיכוי שיכבה.

אני אנסה כמה פעמים לבלום בלי קלאץ', נראה איך זה. אני אעדכן חבר.

ramboli -

גם אני לא מבין חבר. אבל ככה זה.

הרכב הזה דורש רישיון רגיל. רישיון B.

אני כבר פחות או יותר יודע לשלוט בו. אולי לא בצורה מקצועית. אולי לא בצורה מעולה. אבל שולט.

אולי אפילו יבוא יום וישנו את הרישיון, אולי יהיה צריך רישיון מעבר לרישיון B בכדי לנהוג ברכב מסחרי. אין לי מושג.

בינתיים זה הרכבים שאפשר לרכוש דרך הביטוח לאומי. במיוחד אם הנכה זקוק למעלית להעלאת כיסא גלגלים חשמלי.

אתה צודק שיש יותר שטחים מתים.

המראה האחורית כמעט ולא שימושית. אני כותב כמעט, כי היא כן שימושיות בנסיעות. אבל לא כמו ברכב רגיל.

כיוון המראות צריך להיעשות בצורה שונה מרכב רגיל. כיוון של רכב גדול.

גם הבלימה שהדגשת שיש לבלום בהדרגתיות - נכון בהחלט. עד לא מזמן הייתי בולם חזק מדי. בלימות חירום.

הסיבה: הייתי מתחיל מאוחר מדי. היום אני מנסה לתכנן את מסלול הנסיעה שלי לפני. את סדר הפעולות שלי לפני.

לא להשאיר הכל לרגע האחרון.

נקווה שאחרי 4 שנות ניסיון, שגם אני אוכל לעזור לאותם אנשים שבמצבי.

הורים לילדים שקיבלו רכב כזה. או אחים כמוני. או כל אדם שצריך עזרה - מן הראוי שגם אני אעביר את הידע שלי. שאעזור לאחר.

תודה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברים.

אני מקווה שזה בסדר שאני מגיב בנושא, כי יש פורמים שזה נחשב הקפצה, או תגובה מתחת לתגובה שלך שזה אסור.

אני רוצה להתייעץ אתכם בבקשה. תענו לי בכנות בכל עצה שיש לכם, אני מבקש. זה חשוב לי מאוד.

אני צריך להסיע את אמי ואחי לאשקלון מחר (יום שלישי, 8.10) אני קצת חושש.

אתם זוכרים את הנסיעה האחרונה שלנו לאשקלון כשאני נוהג - #104.

מאז לא יצא לי לנהוג כשאמי ואחי איתי באוטו.

אני לא יודע אם הייתי צריך לנסות, אבל לא יצא לנו לנסוע כשאני נוהג, כי עדיין פחדתי. לא רציתי עד שלא אשלוט בוודאות.

אבל עכשיו הגיע רגע שאני צריך לקחת אותם.

ביטוח לאומי מבקשים שנגיע לשם. לכן חובה להגיע.

לקחת הסעה זה יכול לעלות כסף. אני גם ארגיש שכאילו אני ממש כישלון אם יש לנו רכב, אבל בכל זאת צריך להשתמש בהסעות.

תרצו לתת לי בבקשה טיפים?

על מה לשים לב, שלא יקרה כמו בפעם הקודמת?

אני אכתוב על מה חשבתי בינתיים.

הנסיעה תהיה מקרית גת לאשקלון. יום שלישי. שעות הבוקר 08:00-09:00 (הלוואי שלא יהיה עומסי תנועה, מקווה מאוד)

- להתחיל לבלום תמיד לפני. לתת נגיעות קטנות על דוושת הבלם, שמי שמאחורי ידע שאני מתכנן לבלום.

ככה גם לא יהיו בלימות פתאומיות / לא נעימות כפי שהיו פעם שעברה, שאמא ואחי הרגישו שהם עפים קדימה.

- לא לעבור את המהירות המותרת. בשום פנים לא לנסוע מעל 90. אם אפשר אפילו להישאר תמיד ב 80 קמ"ש.

בנתיב הימני כמובן.

- לדאוג שהמראות יהיו מכוונות היטב. זה נותן לי המון בטחון.

לנקות את המראות צד, מראה מרכזית, שמשות. שאראה כמה שיותר. זה עוזר מאוד.

- לא להילחץ ברמזורים.

אולי אפילו לא לעשות את השיטה עם הניוטרל. לפחות לא כשאני עם אמא ואחי באוטו.

כי ככה אני נלחץ. הרמזור מתחלף לירוק אני רק מעביר להילוך ראשון, זה לוקח לי זמן.

פשוט להישאר בהילוך ראשון עם קלאץ' וברקס בפנים. ברגע שיתחלף לכתום להתחיל להרים מעט את הקלאץ', לגלוש.

- לא לעבור שום פניה בהילוך גבוה יותר מהילוך 2. מהירות תמיד מתחת ל 30 בפניות. קבוע.

- אף פעם לא לעקוף. לפחות לא בנסיעה הזאת. גם אם תהיה מלפני משאית, אפילו כמה משאיות. לא לעקוף.

- לשמור מרחק יותר מהרגיל. גם אם יצפצפו לי, להתעלם. גם בנסיעה, גם בעצירה. מרחק כפול.

זה מרגיש כאילו צריך להיות ממש מקצוען.

כי אחי מעוגן בסך הכל על ידי ברזל שמחזיק אותו. אין חגורות בטיחות בכיסא גלגלים שמחזיקות אותו לרצפה.

יש לאחי עיגון מיוחד זה ברזל שמחזיק אותו בעזרת בורג. יש לו גם חגורת בטיחות לגוף, כמו לכל נוסע רגיל.

לא חגורת בטיחות כמו שיש להרבה נכים שמשמשת לעיגון הכיסא לרצפת הרכב.

לכן כל תנועה, כל עצירה, הוא פשוט מרגיש את זה ורואים אותו זז עם הגוף והכיסא, לא נעים.

מקווה שיהיה בסדר.

אולי אפילו היום (יום שני) לנסות בצהריים לעשות את המסלול הלוך חזור? לא יודע אם זה יעזור לי.

כי הנסיעה שלנו תהיה בשעות הבוקר, קרוב לוודאי שזה שונה משעות הצהריים, אני באמת שלא יודע.

תודה חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי,

ההודעה שלך ממש לא נחשבת הקפצה. אתה מעדכן, וזה מעולה!

בדיוק היום חשבתי שכבר הרבה זמן לא עדכנת. חשבתי אם לצלצל או לשלוח הודעה, והנה העדכון.

צברת הרבה ניסיון מאז הפעם הקודמת. עם תומר יצא לך לעשות נסיעה ארוכה יותר. אני מקווה שתרגלת בעצמך מאז הנסיעה הזאת (אתה אמור לתרגל נסיעות לבד!). אולי תתיעץ עם תומר אם אתה בשל לנסיעה.

גם למשפחה הנסיעה הקודמת היתה חוויה לא נעימה. הם מבינים את המצב, ותוכל לשתף אותם בלבטים ולהחליט ביחד אם אתה בשל לנסיעה, או שעדיף עדיין להשתמש בתחבורה ציבורית.

מבחינתי אם תרגלת מאז נסיעות, בפרט נסיעות בינעירוניות, ואתה מכיר את האזור שאליו אתם נוסעים (מכיר את המסלול ויש לך רעיון איפה לחנות. לצורך כך תוכל להיעזר בגוגל-מפות: תצוגת רחוב) אז אתה בשל לנסיעה. אל תתרגש יותר מדי, ושיהיה בהצלחה!

לא צפוי גשם גם ביום שלישי. לעשות מסלול מקדים ולראות איפה יהיה לך הכי קל לחנות - זה רעיון טוב לדעתי (חזרה גנרלית). לא חייב באותן שעות, אפשר גם בשעות הצהריים שהן לא עמוסות (10-14).

לא להתרגש מעומסי תנועה. לראות בנסיעה תרגול נוסף. לישון טוב לפני (לפחות לפחות 7 שעות רצופות, רצוי 8. אלא אם יש לך הרגלי שינה לחלוטין לא שגרתיים).

הטיפים הם אותם הטיפים הרגילים (כל ההודעות מעל). אם יש לך דיבורית תקנית - תרגל אותה לפני הנסיעה (בחניה) ותרגיש חפשי להתקשר (יש לך את הטלפון). אבל באופן כללי מומלץ לא לדבר בטלפון בזמן נסיעה, וגם דרך הטלפון לא ניתן ממש לעזור בזמן הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eily, המון זמן שלא דיברנו חבר.

מקווה שהכל טוב אצלך.

אני שמח לראות שעדיין אכפת לך, שאתה מגיב. המון תודה חבר יקר.

שמחתי לקרוא שחשבת לצלצל, תמיד כיף לי לדבר עם חברי הפורום היקרים.

אני אישית מתבייש להתקשר אליכם, מרגיש לא בנוח, לא נעים.

אולי מפריע, אולי שעה לא טובה, אולי הם רק רצו לעזור לי, שלא אציק להם לאחר מכן. לכן אני לא מתקשר חברים.

עם תומר יצא לי לעשות נסיעה ארוכה, היה לי מאוד כיף בנסיעה. למדתי כל כך הרבה.

תומר גם נהג הסעות במקצועו, הוא נוהג על רכבים כמו שלנו, רק קצת יותר גדולים. לכן הוא נתן לי המון טיפים שימושים.

מאז הפעם אחרונה עם תומר לא יצא לי לתרגל נסיעות ארוכות.

תרגלתי נסיעות בעיר, לא יותר מזה.

אני לא כל כך יודע גם לאן לנסוע לבד. גם אין לי עם מי לנסוע לבד מחוץ לעיר.

אבל עכשיו הגיע רגע שצריך לקחת את אמי ואת אחי, חובה להגיע לשם. לאשקלון.

מצד אחד, זה טוב שזה בבוקר, כי ביום אני ערני יותר, יש שמש, הראות טובה יותר.

רק שלא יהיו עומסי תנועה, אם לא יהיו - הכל יהיה נפלא. אבל אני סתם משלה את עצמי.

איך בשעות 08:00-09:00 לא יהיו עומסי תנועה. הרי אנשים נוסעים לעבודה, זה בדיוק השעות שיהיה עמוס.

אולי באמת אעשה מחר חזרה גנרלית, כפי שכתבת.

אראה את המקום, אבדוק מקומות חניה מקומות פוטנציאלים.

כי לפעמים חניות נכים תוכננו רק לצורך שיהיה חניה. לפעמים הגישה לחניה לא הכי קלה, לפחות לא עם רכב מסחרי גדול.

אשתדל לישון לפי.

קצת קשה אצלנו עם סדר היום שלנו, כי לוקח המון זמן כל העיסוקים, כל מה שעושים. בלי לפרט כמובן.

אבל נקווה שנסיים מוקדם עם כל העניינים בבית, שלפחות יצא לי לישון מעל ל 6 שעות שינה. שאהיה ערני.

אולי זה גם יתרום.

יש לנו דיבורית.

אפילו שאלתי את תומר אם לדעתו כשאעשה נסיעות ארוכות, אם אוכל לדבר עם מישהו

שיהיה לי ברקע קול של אדם, אולי ירגיע אותי או ייתן לי טיפים אם יקרה משהו - הוא אמר שלדעתו עדיף שלא.

אולי באמת עדיף שלא. עדיף שאהיה מרוכז בכביש. אני גם חושב.

תודה רבה חבר.

שמחתי לראות הודעה ממך, המון תודה.

אאחל לך שבוע טוב, לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע סיפור מצחיק שקרה לי.

אתמול קפצתי לסוכנות שברולט כדי לבדוק את השברולט ספארק (לראות אם יש מבצעים וכמה יעלה לי לרכוש אחת). הסכונת מכירות אומרת לי: "אתה רוצה לעשות נסיעת מבחן? המכונית כאן רק צריך לחכות כמה דקות שהיא תחזור עם לקוח קודם".

אז... ברור שעשיתי :-P

מפה לכאן נכבה לי הרכב פעמיים. פעם אחת לפני צומת. וזאת כולה הייתה נסיעה של איזה 10 דקות. אולי 15. נראה לך שמישהו התרגש? לא אני ולא הסוכנת. היא צחקה אמרה שהקלאץ' באמת קצת גבוהה וזה מוזר לרוב האנשים. ושגם כמעט בכל הנסיעות הרכב נכבה עוד לפני שעוזבים את החנייה של הסוכנות (שלא לדבר על המשך הנסיעה :lol: ).

ככה שאתה רחוק מלהיות היחיד... בהצלחה בנסיעה ואם אתה רוצה משהו תקשר בכיף (אם כי בזמן נהיגה מומלץ פחות אבל לפני/אחרי/אם יש מקום בטוח לעצור בו בצד...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

האם מאז הנסיעה ה"לא מוצלחת", כלומר מאז שהשתפרת בנהיגה, יצא לך להסיע את אחיך ברכב, אפילו בתוך העיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר מן,

מהיכרות עם האזור הנסיעה מק.גת לאשקלון מישורית ברובה, לא תהיה לך בעיה בזינוק בעליה.

לגבי רמזורים, אם תשמור על המהירות המותרת, ברוב הרמזורים בדרך תעבור בירוק מהסיבה הפשוטה שאלו רמזורים חכמים ורוב הצמתים בדרך די ריקים בשעות האלו (יציאה ממושבים או תחנות דלק).

בהצלחה

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZX2.0 -

כל הכבוד לך שאתה לא מתרגש מזה. יפה מאוד חבר.

אני מאחל לך בהצלחה ברכישת הרכב החדש, שתרכוש רכב שתהיה מרוצה ממנו, בהצלחה חבר.

Eily -

יצא לי, פעם בודדת.

אני אולי אעשה היום חזרה גנרלית, כמו שכתבת לי אתמול חבר. אני חושב שזה רעיון טוב.

נקווה שיהיה טוב חבר.

khc -

ההודעה שלך מאוד מעודדת אותי, אני שמח שהגבת. המון תודה לך.

הלוואי שכל מה שכתבת באמת כך יהיה.

שלא יהיו עומסים, שהכבישים יהיו ריקים בשעות האלה.

שהרמזורים יהיו ירוקים. כי אני מרוב הפחד של להתחיל נסיעה ברמזור, תמיד הייתי מאיץ, להספיק את הירוק.

היום התקשרו, הודיעו שזה נדחה לשעה 09:30. מה שאומר שאנחנו צריכים לצאת ב 08:40 בערך מקרית גת לאשקלון.

אני יודע שזה יותר מדי זמן לפני, אבל אני לוקח מקדם ביטחון. אני לא רוצה לנסוע מהר, להילחץ. לא לאחר.

היום גם אעשה את הנסיעה עוד מספר שעות, נראה כמה זמן ייקח לי.

עודדת אותי מאוד. תודה רבה לך.

תודה שהגבתם חברים.

אני אעדכן כשאחזור מהנסיעה שלי לאשקלון היום. מקווה שיהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי חברים.

עשיתי היום את הנסיעה הראשונה שלי לאשקלון לבד.

יצאתי מהבית בסביבות 16:18 לכיון אשקלון.

חזרתי בסביבות 17:20 לקריית גת.

הנסיעה מקרית גת לאשקלון הייתה בסדר. לא היה עמוס.

אבל כשנכנסו לאשקלון זה ממש שונה ממה שאני רגיל אליו. לא כמו בעיר שלנו.

עמוס מאוד. יש פקקים.

אנשים שלפעמים לא מכבדים חוקי תנועה.

למשל לא נותנים לך זכות קדימה.

חותכים בכיכרות.

לוקחים לך את הנתיב נסיעה לפעמים.

זה קצת קשה אם אתה לא מנוסה. אני אישית לא מנוסה.

מעט פחדתי אם מישהו יתקע בי, או יגע בי עם הרכב, שלא נעשה תאונה חלילה.

אבל הכל היה בסדר.

במצבים כאלה תמיד הורדתי להילוך 1 / 2 שמרתי על מהירות נמוכה מאוד. הייתי עם הרגל על הברקס.

בפקקים שיצא לי להיות, עשיתי את השיטה של רגל שמאל על הקלאץ', רגל ימין על הברקס, הילוך ראשון. לגלוש, לבלום.

הייתה נסיעה בסדר. אני מרוצה חברים יקרים. הכל בזכותכם.

בזכות כל אותם האנשים שטרחו, הגיעו, הקדישו לי מזמנם היקר - אני מודה לכם חברים יקרים. לכולכם אנשים יקרים.

לחברים שלא יצא לי לפגוש, אבל עודדו אותי, נתנו לי טיפים ועצות דרך הפורום, תודה חברים יקרים.

מחר אעשה את הנסיעה עם אחי ואמי. בשעות הבוקר. 08:00-09:00 נקווה שיהיה בסדר כפי שהיה היום.

תזכורת לעצמי:

תמיד לנקות את השמשה הקדמית. תמיד.

כשיש שמש, אם השמשה לא נקייה - הראות לא טובה. זה ממש מסוכן. קשה לנהוג ככה.

כשהייתי במקום שאליו אנו מוזמנים מחר, הוא לא היה נגיש.

לדעתי זה לא הגיוני, כי ביטוח לאומי מזמן אותך למקומות כאלה, אבל בטח לא שמתי לב.

מה שכן, מאוד קשה לנהוג שם. כל כך קשה שאני רואה שאפילו ניידת הצילום של גוגל לא נכנסה לשם.

זה באשקלון, רחוב הרצל 30. אמור להיות שם מקום שעושה אבחון לנכים שנשלחים דרך הביטוח הלאומי.

יש את רחוב הרצל, אבל אין הרצל 30. לא נורא.

יהיה בסדר חברים.

רק שיהיה בהצלחה מחר, זה הכי חשוב.

תודה לכם. בזכותכם נהגתי היום עד לאשקלון. תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי סופרמן,

קראתי את רוב השרשור הזה, ורציתי לשתף אותך בחוויה שלי עם נהיגה לאחר הוצאת רשיון.

את רשיון הנהיגה שלי הוצאתי על גיר רגיל, ידני, בגיל 18. טסט ראשון. מוכשרת :)

אבל חוץ מ2-3 גיחות קצרות עם המאזדה האוטומטית של אמא, לא נהגתי ברכב, ובטח שלא ידני, עד כמעט 4 שנים אח"כ.

גרתי אז בשכירות, עם שותפה. השותפה קנתה רכב משומש ידני (ועוד איזה רכב- אלפא 33 תלתן, לא היה לה מושג מה זה בכלל אלפא רומיאו, סתם נראה לה יפה), והציעה לי לקחת אותו לסיבוב קצת, להשתפשף. גרנו אז בחולון, ברחוב צדדי במרכז העיר.

נכנסתי לרכב, גמגמתי איתו עד קצה הרחוב, שלמרבה האימה- הסתיים בעליה מתונה וצומת שבו תמרור עצור.

מהרגע שעצרתי, פשוט לא הצלחתי להמשיך. לא זינוק בעליה, לא כלום- הכל פרח לי מהראש. מנסה שוב, הרכב מתדרדר, כבה, אני בלחץ אטומי לאט לאט פשוט לא מצליחה לתפקד. שמה איתות חירום, מרימה בלם, מסמנת לאלה שמאחוריי לעקוף אותי (וחוטפת צעקות תוך כדי...), מרימה טלפון לשותפה: "תקשיבי, אני תקועה, לא זוכרת כלום, בואי לחלץ אותי".

הגיעה בריצה מהבית, צחקה עליי איזה דקה וחצי רצוף, הוציאה אותנו מהצומת ועצרה בצד. עשינו קצת תרגול על יבש, עשתה איתי סיבוב איזה רבע שעה עד שלאט לאט התחיל לחזור לי. ואז חזרנו לרחוב ולעלייה המאיימת, והפעם צלחתי אותה בשלום.

זה לא נגמר פה. כי לקח לי עוד לא מעט זמן להתרגל לא ללחוץ על הקלאץ' בכל פעם שאני בולמת, ועוד קצת זמן להפסיק להסתכל על מד המהירות כדי לדעת מתי להעביר הילוך (עברתי להסתכל על המד סל"ד, ואח"כ התרגלתי פשוט להקשיב ולהרגיש את הרכב).

עם האלפא עוד עשיתי תאונה קלה שבה נכנסתי במישהו מאחוריי כי לקחתי רוורס בלי להסתכל במראה (ועוד ביציאה מהבקו"ם ביום שבו השתחררתי מהצבא... איזה באסה של דבר זה היה), ובכלל- החיבור בין רוורס להסתכלות במראה לקח לי עוד קצת זמן אימון...

אז זה לגמרי טבעי להתחיל משינון "מנטרות" לפני כל נסיעה ובמהלכה, ולהתאמן על כל מיני "טריקים" טכניים. עם הזמן והנסיון המנטרות האלה נטמעות בך ונמצאות בך כבר באופן טבעי, עד כדי כך שהרגליים שלך פועלות על הדוושות בלי שתקדיש להן מחשבה, והיד מחליפה הילוכים כאילו יש לה חיים משל עצמה.

אז בעיקר- אל תרגיש רע עם עצמך. הקשיים שלך עם רכב חדש, גדול, וידני מובנים לגמרי, ולא ייחודיים רק לך.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי חברים.

עשיתי היום את הנסיעה הראשונה שלי לאשקלון לבד.

יצאתי מהבית בסביבות 16:18 לכיון אשקלון.

חזרתי בסביבות 17:20 לקריית גת.

הנסיעה מקרית גת לאשקלון הייתה בסדר. לא היה עמוס.

אבל כשנכנסו לאשקלון זה ממש שונה ממה שאני רגיל אליו. לא כמו בעיר שלנו.

עמוס מאוד. יש פקקים.

אנשים שלפעמים לא מכבדים חוקי תנועה.

למשל לא נותנים לך זכות קדימה.

חותכים בכיכרות.

לוקחים לך את הנתיב נסיעה לפעמים.

זה קצת קשה אם אתה לא מנוסה. אני אישית לא מנוסה.

מעט פחדתי אם מישהו יתקע בי, או יגע בי עם הרכב, שלא נעשה תאונה חלילה.

אבל הכל היה בסדר.

במצבים כאלה תמיד הורדתי להילוך 1 / 2 שמרתי על מהירות נמוכה מאוד. הייתי עם הרגל על הברקס.

בפקקים שיצא לי להיות, עשיתי את השיטה של רגל שמאל על הקלאץ', רגל ימין על הברקס, הילוך ראשון. לגלוש, לבלום.

הייתה נסיעה בסדר. אני מרוצה חברים יקרים. הכל בזכותכם.

בזכות כל אותם האנשים שטרחו, הגיעו, הקדישו לי מזמנם היקר - אני מודה לכם חברים יקרים. לכולכם אנשים יקרים.

לחברים שלא יצא לי לפגוש, אבל עודדו אותי, נתנו לי טיפים ועצות דרך הפורום, תודה חברים יקרים.

מחר אעשה את הנסיעה עם אחי ואמי. בשעות הבוקר. 08:00-09:00 נקווה שיהיה בסדר כפי שהיה היום.

תזכורת לעצמי:

תמיד לנקות את השמשה הקדמית. תמיד.

כשיש שמש, אם השמשה לא נקייה - הראות לא טובה. זה ממש מסוכן. קשה לנהוג ככה.

כשהייתי במקום שאליו אנו מוזמנים מחר, הוא לא היה נגיש.

לדעתי זה לא הגיוני, כי ביטוח לאומי מזמן אותך למקומות כאלה, אבל בטח לא שמתי לב.

מה שכן, מאוד קשה לנהוג שם. כל כך קשה שאני רואה שאפילו ניידת הצילום של גוגל לא נכנסה לשם.

זה באשקלון, רחוב הרצל 30. אמור להיות שם מקום שעושה אבחון לנכים שנשלחים דרך הביטוח הלאומי.

יש את רחוב הרצל, אבל אין הרצל 30. לא נורא.

יהיה בסדר חברים.

רק שיהיה בהצלחה מחר, זה הכי חשוב.

תודה לכם. בזכותכם נהגתי היום עד לאשקלון. תודה רבה.

מקווה שנהנת באשקלון צדיק,שעות אחר הצהריים והבוקר אכן עמוסות,ובמיוחד הרחוב שאתה אמור להיות בו מחר,רחוב הרצל,צפוף ועמוס.

באיזה שעה אתה צריך להיות שם?אולי אתלווה אלייך במציאת דרכים טובות ונגישות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן, עוד דבר:

רחוב הרצל 30 באשקלון מופיע כממוקם בתוך מדרחוב שאין אליו כניסה ברכב.

אבל, ברחוב הצדדי ישנו מגרש חנייה גדול, ובו גם מקומות חנייה לנכים. אני מצרפת מפה של האיזור שתבין איפה ממוקמת החנייה ביחס להרצל 30. זה ממפות גוגל, אז אתה יכול להשתמש ב street view כדי לראות את איזור החנייה של הנכים (איפה שהקפתי עיגול כחול על המפה).

כך שנדמה לי שבמקום לנסוע להרצל, עדיף לנסוע לחנייה דרך רחוב העליה.

attachment.php?attachmentid=356280&stc=1&d=1381162307

ash.jpg

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כל הכבוד, אני עוקב אחרי השרשור הזה, ושמח לשמוע על כל התקדמות הכי קטנה שלך.

לצערי אני לא יכול להגיע אליך וגם אני לא בדיוק ברמה שאני חושב שאני יכול להסביר לך איך לנהוג (גם אני נהג חדש וכבר שנה לא נהגתי על רכב ידני).

מה שכן הייתי ממליץ לך להצטייד במשקפי שמש אם יש לך.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...