Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם :cry:

בדרך כלל אני לא פותח ככה את ההודעות שלי, אבל הפעם התאכזבתי מעצמי מאוד.

קיבלנו היום את הרכב שלנו. חיכינו לרכב הזה מעל לשנה - שנה וחצי. חשבנו שיהיה רכב, אני אתחיל להסיע את אחי,

אח שלי יצא קצת מהעיר, יראה קצת ערים אחרות, ים, קולנוע, לנסוע קצת להתאוורר מהעיר הקבועה.

להתחיל ללמוד, תוכנית שיקום, להצליח בחיים. לא לשבת בבית רק בגלל שהוא בכיסא גלגלים ואין מה לעשות.

רכב יכול לעזור מאוד במצב כזה.

כרגע הוא לא יכול.

אין כמעט מוניות נגישות. אוטובוסים שיוצאים מהעיר נגישים אין. רכבת זה סיבוך.

אז רכשנו רכב עם הנחה של ביטוח לאומי. הצלחנו לגייס כסף עם עזרה ורכשנו.

דווקא היום, כשקיבלנו את הרכב, מה קרה? אני מגלה שאני נוהג זוועה. אין לי פשוט מילים אחרות להשתמש בהם.

זה סכנה לתת לאח שלי לשבת לידי (הוא מעוגן עם עיגונים לשבת לצד הנהג, הכיסא שלצד הנהג זז עם גלגלים)

מזל שלפחות מהסוכנות אבזור הגיע חבר עם רישיון הוציא את הרכב והביא אותו לעיר.

אחרי שהוא הביא את הרכב לעיר ולמדנו להשתמש במעלון החדש והכל, אמרנו נעשה קצת סיבוב לבד.

אני נוהג פשוט גרוע. לא יודע איך עברתי טסט באמת.

זה רכב מסוג טרנספורטר. דיזל. ידני.

אני מעולם לא נהגתי על רכב כזה.

בכלל, מאז שעברתי טסט לפני שנה - לא נהגתי בכלל.

אין לי מישהו במשפחה עם רישיון (משפחה קטנה מאוד). אין לי איזה גבר שיעזור לי. אין אבא שיעזור.

אני ממש נואש.

רכב כזה הוא רכב מסוג דיזל - אומרים שצריך שיהיה לך כישרון מיוחד בכדי שיכבה לך רכב דיזל - לי כבה כמה פעמים.

אם זה לא נהג גרוע וכישלון - אני לא יודע מה כן. פשוט התביישתי כשזה קרה לי על הכביש, התביישתי. :cry:

כמעט נסעתי ברמזור אדום. אם לא החבר שלצידי הייתי עושה המון טעויות.

אני בכלל לא מסתכל על המראות, פשוט אין לי הרגל להסתכל. אני רוצה אבל שוכח. לא מרוכז.

אני נוהג בזיגזג ככה אומר החבר שלי. יותר מידי נצמד למכוניות ולימין יותר מידי למדרכה.

הרכב מדרדר לי לאחור במצבים מסוכנים כשיש רכבים מאחורי.

כמעט כל פעם האוטו נכבה לי בהילוך ראשון.

במיוחד במצב שמגיעים לרמזור, מעבירים לראשון, הרמזור מתחלף לירוק.

לפעמים אפילו 3-4 פעמים ברמזור.

אני לא יודע מה לעשות.

לקחתי כמה שיעורי נהיגה שבוע שעבר לפני קבלת הרכב.

יותר מזה אין לי כל כך מה לעשות. מה אפשר לעשות בבקשה תעזרו לי? בשיעורי נהיגה אני נוהג מעולה.

התרגלתי כבר לאוטו של המורה בזמנו לפני קבלת הרישיון לקחתי מעל 45 שיעורים. ו 2 טסטים.

זה פשוט מצב מטומטם, אני מרגיש מפגר. למה אז קנינו רכב? נכון שזה יכול לשפר מאוד את איכות החיים שלנו - אבל במצב כזה? :cry:

להמשיך להשתפשף בעיר?

כמובן עם שלט של נהג חדש, שאנשים יזהרו.

לא להסיע את אחי נכון? למרות שהוא מאוד מתבאס, כי הרכב בשבילו, הישיבה מקדימה בשבילו - אבל זה מסוכן.

אני מתבייש לכתוב את ההודעה הזאת פשוט מתבייש אבל הרכב כבר נרכש לא ידעתי שככה יהיה, בבקשה תעזרו לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיזו עיר אתה?

אם מאזור המרכז, אז אני מתנדב לשבת לידך ברכב מספר פעמים למשך שעה כדי שתצבור ביטחון ותרענן את הנהיגה שלך.

אני לא מורה נהיגה ולא מדריך נהיגה. אבל לפי דעתי ממה שתיארת אתה צריך מישהו מנוסה לידך שיתן לך תחושת ביטחון.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי, אתה חייב לה-י-ר-ג-ע!

לא קרה כלום, על מה אתה לעזעזאל מדבר? למה, כשעלית לשיעור הראשון בשיעורי הנהיגה היית כבר שומאכר?

לומדים, מה לעשות. לפי מה שאני הבנתי, לא היה לך רכב הרבה זמן - ואתה ישר עולה על רכב מסיבי, דיזל, מן הסתם שתנהג ככה.

נהיגה זה לא כישרון מולד, נהיגה זה משהו שרוכשים עם הזמן. כשהייתי בשיעורי הנהיגה, עם מנוע דיזל, הוא היה נכבה לי עשרות פעמים, והיום אני יכול להגיד שמנוע בנזין 1300 סמ"ק עם נקודת קלאץ' נורא רגישה לא נכבה - אז מה זה אומר? זה בא עם הזמן. שום דבר לא בא ישר במכה.

אתה צריך לצבור ניסיון, ולא רק ניסיון, אלא ביטחון עצמי. הכל מתחיל בך, זכור. תחשוב שאתה נוהג גרוע - אתה תנהג גרוע.

תחשוב שאתה נוהג עם ניסיון - אתה תתפעל את הרכב הזה כמו את המקלדת במחשב.

Honda Civic 93' Manual Transmission

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לתרגל זינוק ולקחת מלווה שישב איתך ויסביר לך איך לנהוג נכון, יצעק מתי שצריך וכד'.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של ניסיון, ככל שתנהג יותר - הדבר יהפוך לפשוט וטבעי.

אם אתה מעוניין להאיץ את התהליך, לך אם חבר למגרש חנייה ריק ותתאמן קצת, לאחר מכן תערוך נסיעות קצרות בשעות עם מעט תנועה (שבת בבוקר, שישי אחרי הצהריים). לחילופין, אתה יכול לפנות למורה נהיגה שידריך אותך על הרכב שלך.

בכל מקרה, שתהיה לך בהצלחה ואני מאמין שעוד חודש כבר תנהג בצורה הרבה יותר בטוחה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

מאיזה אזור?

בכל אזור תראה שיהיו עשרות חברי פורום שיתנדבו לסייע וללוות אותך בצעדיך הראשונים.

ו... תתחדשו!

אל תתרגש יותר מדי מהעניין שהרכב כבה, אתה תלמד לשלוט בו במוקדם או במאוחר.

אתה צריך להפריד לשני נושאים:

שליטה ברכב: כדי לתרגל במגרש שומם התחלת נסיעה כמה פעמים, והתרגלות למימדים של הרכב שאתה לא רגיל אליו (גם לא רגיל לנהיגה כנראה)

השתלבות בתנועה: חזור קצת על חוקי התנועה, ההשתלבות תבוא לך יותר טבעי ברגע שתדע לשלוט ברכב טוב יותר.

עצה אחרת היא לקחת כמה שיעורים עם מורה נהיגה, אבל ברכב שלך.

תנהג בהתחלה קצת בלי אחיך ברכב, אלא עם נהג מנוסה (רצוי חבר פורום) ותצבור קצת ביטחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר להתחיל נסיעה.

תרים קלאץ' בעדינות תוך שאתה נותן גז טיפה,כשהרכב יתחיל לזוז תישאר עוד כמה שניות על הקלאץ' ותיתן עוד גז.

כשאתה בולם אז קלאץ' וברקס-לא יקרה כלום אם תיתן קלאץ' מוקדם טיפה.

עם הזמן תדע כמה קלאץ' לתת ומתי.

מה זה משנה שהרכב דיזל?

תרים קלאץ' ברמזור שהרגל השנייה על הברקס והרכב ייכבה לך.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של משרד התחבורה יש הרשמה למתנדבים בעלי נסיון, שילוו נהגים חדשים בתחילת דרכם ויתנו להם מהנסיון שלהם על הכביש.

אתה יכול לבדוק שם, ולנסות למצוא מתנדב מהאיזור שלך.

אם זה איזור קריות- נהריה, אני מוכן לשבת איתך בנסיעות אם זה יעזור לך לצבור קצת בטחון. אני לא מורה או מדריך נהיגה.

Subaru Legacy 2006,1994cm^3,AWD,L.P.G Lovato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, אתה יכול להירגע, המצב הנוכחי לא ישאר יותר מידי זמן, פשוט לא נהגת שנה ושחכת איך לתפעל את הרכב ופתאום אתה מקבל רכב גדול ידני שגם לנהג משופשף אולי היה לוקח מספר שעות\ימים להתרגל אז הכל בסדר.

1. מחר יום חדש.

2. התחלת נסיעה - הרגל על הבלם, לוחצים על הקלאץ' עד הסוף, עוזבים את בלם ולוחצים טיפה גז, תוך כדי עוזבים בעדינות את הקלאץ' - בהתחלה זה קשה, במיוחד לאחר ששחכו(לי לקח חודש להתרגל לגמרי חזרה לרכב ידני כאשר נהגתי על אוטומטי) אבל בסוף זה יהיה לך חלק ותעשה את זה אוטומטית.

3. לא להלחץ, לא הולך לך, תתאפס ותתחיל את הפעולה מחדש, ישראלים אוהבים לצפצף והרבה, אבל תאמין לי שהם לא יודעים בעצמם שעדיף להם שהנהג מקדימה יתחיל את הנסיעה בבטחה ולא בלחץ, עד היום מצפצפים לי בגלל שאני נוהג ברכב ידני ואי אפשר להאיץ כמו רכב אוטומטי נקודה.

4. אולי מספר תרגולים של התחלת נסיעה בהילוך ראשון במגרש חניה ריק יכול להיות לך יעיל בשביל ללמוד את הרכב, את הקלאץ', וכו..., אם אתה יכול למצוא מקום כזה מומלץ מאוד !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחילופין, אתה יכול לפנות למורה נהיגה שידריך אותך על הרכב שלך.

^זה.

עזוב את הרכב של מורה הנהיגה, תבקש ממנו לעשות שיעור/שניים על הרכב שלך.

נ.ב.

כאן תוכל למצוא מאגר שמנוהל ע"י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים של נהגים מנוסים המתנדבים לעזור לנהגים חדשים לצבור ניסיון בכביש. שווה בדיקה אם לא תרצה לחזור למורה שלך.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום קבלתם את הרכב וכבר הגעת לכל המסקנות הללו?

רכב שנכבה בתחילת נסיעה לנהג ללא ניסיון זה דבר שכיח ואתה לא היחיד שזה קורה לו!

תעשה עוד כמה נסיעות, תתאמן קצת עם אנשים, צבור ניסיון וביטחון ותחזור לעדכן עוד שבוע שהמצב יהיה שונה לגמרי ולא תבין למה נלחצת בכלל...

יהיו לך עוד הרבה נסיעות עם אחיך - הסר דאגה מליבך ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להצעה לעזור, תאמר לנו באיזה אזור אתה נמצא, אני באזור המרכז.

רכב נכבה זה הדבר האחרון שצריך להתרגש ממנו, לוקח זמן להתרגל לקלא'ץ ברכב כי כל קלא'ץ וכל גיר מתנהג שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...