Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סופרמן,

אחרי שהוצאתי רשיון למכונית עברה שנה עד שרכשתי רכב. ללא נסיון עליתי על הרכב והרגשתי כמעט כמו כפפה ליד, נסעתי בביטחון ובמהירות. במשך השנים צברתי מאות אלפי ק"מ של נהיגה ברכבים פרטיים ידניים ואוטומטיים. עם כולם הסתדרתי.

יום אחד הייתי צריך להביא לעצמי משהו גדול מחיפה ולשם כך נדרש רכב מסחרי. הייתי איש קבע (ועם רשיון צבאי) ובקשתי מהמפקד שלי אם אפשר לקבל באחד הימים את הסוואנה. קבלתי. קצין הרכב הסביר לי על תפעול הרכב ונסעתי לדרכי.

מעולם לא נהגתי ברכב כה גדול וכבד (יחסית). הנעתי את הרכב והרגשתי שאני והרכב לא מיודדים. אני מסובב את ההגה והרכב לא בדיוק הולך איתי. הבנתי מיד שיהיו לי קשיים והדבר הראשון שרציתי, זה לצאת מרחבת מח' הרכב שלא יראו שאני לא מסתדר עם הרכב ותתבטל הנסיעה. בנהיגה איטית מאוד יצאתי מהבסיס כולי חיל ורעדה להרגיש שאני נוהג ברכב שאני והוא לא מתקשרים. פחדתי לקחת סיבובים, פחדתי להאיץ, הרגשתי שהראות מאחור מוגבלת במידה מסויימת. נכנסתי למושב שהיה סמוך לבסיס ועשיתי סיבוב כדי להבין את הרכב קצת יותר. הבנתי שהנסיעה לא תהיה קלה ובכל זאת החלטתי לצאת לדרך של כ-100 ק"מ. לא עברתי את ה-70 קמ"ש ולרוב הייתי באזור ה-60. פחדתי להחליף נתיבים ונצמדתי לימין כל הדרך בלי לעקוף. כל פניה הרגשתי את כובד הרכב מושך ומתנגד לי. ה-100 ק"מ האלה לקחו לי יותר משעתיים. לאט לאט הרגשתי שאני כבר מתחיל להבין ולצפות את תגובות הרכב. בהמשך, כשראיתי שהכביש יחסית ריק מלפנים ומאחור בדקתי מידי פעם תגובות של הרכב (האצה, בלימה, החלפת נתיב וכד') וכיצד אני חש ומתנהל איתם.

הגעתי לחיפה, העמסתי את מה שהייתי צריך ויצאתי כעבור כשעה חזרה הביתה לפרוק את המטען. מיד בתחילת הנסיעה הרגשתי שהרכב ואני כבר יותר מיודדים ושאני נוהג בו ביותר בטחון. התגובות וההתנהלות כבר היו מוכרים וצפויים. עדיין לא השתוללתי בדרך אבל הרגשתי שאני יותר שולט בנעשה וצופה תגובות של הרכב. הביתה הגעתי כעבור שעה וחצי וכ-120 ק"מ.

מהבית לבסיס יש כ-20 ק"מ. את הדרך הזאת עשיתי כבר ביותר בטחון ולמעשה הרגשתי שהרכב ואני כבר מתקשרים ברמה סבירה.

את מה שאתה מתאר, הרגשתי בתחילת הנסיעה. כעבור מס' שעות, כל החששות שלי נעלמו.

מסקנה - תירגול, תירגול, תירגול.

אם אין לך נסיון בכלל בנהיגה, זה יקח יותר זמן אבל זה יגיע.

.

סוואנה.jpg

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

........נקווה שאני סתם מקשה על עצמי עם הביקורת שלי כלפי.

.....

נעזוב רגע את עניין הנהיגה.

הרבה יותר חשוב: אתה מרסק לעצמך את האישיות, ואתה כל כך מחמיר עם עצמך שזו לדעתי הבעיה הראשונה והמהותית אצלך יותר מהנהיגה שהיא בהחלט ניתנת לשיפור, במיוחד עם מלווים כה רבים שהציעו עצמם לעזרה לך.

שים לב לעיצה החשובה ביותר ששרשור הזה ושאינה קשורה לנהיגה:

......אבל אתה חייב להפסיק להלקות את עצמך!......

בכלל, שיעורי נהיגה וטסט, וקבלת היתר הנהיגה זה שלב א' ולא יותר מכך, בללמוד לנהוג. כל השאר כבר נכתב.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע קראתי פה את כל התגובות אני יספר לך עלי.

אני 4 ימים אחרי שעברתי טסט עברתי לרכב אוטומטי. את הנסיעה הראשונה התחלתי במגרש חניה ב22:00 בלילה ונסעתי בו ואפילו נתתי לאמא שלי לחזור הביתה מהסיבה שלא הייתי רגיל לתגובות של האוטו (אפילו שזה אמור להיות מעבר קל עדיין צריך טיפה ללמוד את התגובות).

אני ממליץ לך קודם כל להתחיל לנהוג בשעות שאין מכוניות (בלילה, בשבת בבוקר, שישי אחר הצהריים)

תתחיל קודם כל להתאים את עצמך לאוטו. אולי אתה שכחתה שיש כיוון זווית וגובה למושב ודבר שאתה לדעתי יש סיכוי בכלל שאתה לא זוכר זה כיוון זווית/גובה הגה. אחרי שאתה מכוון את כל המכלולים האלה נותר לכוון את המראות צד/פנים, תיכנס לגוגל תחפש כיוון מראות ויהיו לך סירטונים.

לדעתי הנסיעה שלך לא ישבתה בצורה אופטימלית כי לא יחסתה לזה חשיבות.

בהנחה שאתה תהיה באיזה מגרש ריק תתרגל התחלות נסיעה ובלימה עד שתיהיה בטוח לעשות סיבוב קצר בתוך כביש ריק.

עוד דבר תבצע נסיעות בינתיים בלי שאחיך נמצא לידך ותשתדל שמישהו שיש לו רישיון ונוהג יבוא איתך ויסביר לך.

דבר חשוב נוסף זה לא לעבור נתיבים בלי להסתכל במראות. אם שכחתה הרבה מהדברים האלה אולי כדי עוד טיפה שיעורי נהיגה עם מורה בשעות עמוסות

אגב אני יש לי רישיון שנה ושלושה חודשים ונוהג שנתיים ועדיין יש לי פה ושם קשיים כך שתבין שזה טבעי.

נהגתי רק על האוטו של ההורים שלקח לי זמן להתרגל אליו וגם יותר חשוב- להתרגל לעובדה שאני נוהג בלי מורה אז זה עוד יותר קשה.לפני איזה חודש שנהגתי לראשונה מאז הטסט כמה דקות על אוטו ידני של חבר שלי אומנם לא הייתי רגיל לאוטו שלו ולגיר, אבל הייתי רגיל לנהוג אז זה היה טיפה יותר קל

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאיזור קרית מלאכי, אשמח לעזור לך ואם לא יש מורה שאני יכול להפנות אותך אליו,

שלימד אותי נהיגה אני חושב שהוא ישמח לעלות על הרכב שלך וללמד אותך או סתם לשבת לידך אם אתה לחוץ,

תקום בבוקר אחרי שינה טובה תשתה תאכל משהו, וצא לסיבוב רגוע.

לא בקרית מלאכי בכל אופן (ח-א של מקום לנהיגה) יש לך מלא מושבים באיזור וזה יהיה מצויין עבורך כיוון שיש במפרים ותוכל לתרגל על ההילוכים הנמוכים.

Renault Clio MK2 ph1 1.4RT

Renault Clio Sport 172RS 2.0

FRANCE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור:

אני גר באיזור אשקלון.

מעבר לעובדה שיש לי נסיון רב על רכבים אני גם מכיר טוב את כל הדגמים של וולצפאגן.

מעבר להדרכה בנושא נהיגה אני יכול לעזור לך גם בתחזוקה של הרכב.

מה לעשות, מתי, איך, כמה, ועל מי לסמוך.

רק תזכור דבר אחד: אל תצפה לניסים וניפלאות.

תוצאה טובה באה בעקבות השקעה והתמדה.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מחמם את הלב לראות כל כך הרבה חברי פורום שמוכנים להתנדב ולעזור.

כנראה שלא הכל אבוד פה עדיין... :wink:

כל הכבוד לכולכם!

+1 ענק! התרגשתי.שאפו לכולכם!

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאשקלון ונמצא גם באשדוד כל יום. אם תוכל לבוא לאשקלון או אשדוד אני גם מתנדב לעשות סיבו והדרכה מלאה. לימדתי את אשתי מ-א את-ת וגם היא הייתה בסיטואציה דומה. קנינט סיאט ידני ואחרי הדרכה של שעתיין בעיר שכללו זינוק ורמזורים ועברה בין נתיבים ורחובות צרים ודגש על הכרה והרגשה של הקלאץ בכל המצבים.

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב לכל החברים היקרים.

אני רוצה לפתוח את ההודעה בהכרת תודה למשתמש - phpclub.

נפגשתי איתו היום, הגיע אלי כשהוא גר רחוק ממני, הוא מהמרכז אם אני לא טועה.

הבן אדם ישב איתי ברכב, הקדיש לי מזמנו האישי.

למדנו איך לכוון את המראות.

אני חייב לציין שכיוון מראות טוב עוזר מאוד לנהיגה. אני מרגיש שאם המראה מכוונת טוב - אתה נוהג טוב יותר.

אולי זה פסיכולוגי, אבל ככה אני אישית הרגשתי.

עברנו גם על המזגן, צמיגים, איך לנפח צמיגים / לבדוק לחץ אוויר, ישיבה נכונה, מרחק ידיים מההגה.

תרגלנו עם phpclub זינוק בעלייה בכבישים ריקים באזורי תעשייה.

מדי פעם הצלחתי, מדי פעם נכבה לי. כל פעם כשנכבה לי הרגשתי כאילו אני שוב נוהג גרוע.

למדנו גם כניסה ויציאה נכונה מכיכר. למדנו עוד כמה דברים שבטח התבלבלו לי עם כל החומר החדש שלמדתי היום.

אני רוצה להגיד ל phpclub היקר, המון תודה על הזמן שהוא הקדיש לי.

הגיע במיוחד אלי, הקדיש לי מזמנו. לא היה לחוץ, לא הלחיץ אותי. אמרתי לו אם צריך לצעוק, תרגיש חופשי.

לפעמים כשבן אדם בלחץ צריך לצעוק עליו בכדי שיתעורר. אבל הוא פשוט נשאר רגוע והצליח ללמד אותי גם ככה.

היה לי מאוד כיף.

שמחתי להכיר חבר פורום שהגיע במיוחד אלי לעזור לי אישית כשהוא לא מכיר אותי בכלל.

אני מעריך זאת מאוד.

יצא לי גם לדבר עם עוד חבר פורום בשם אלחנן, שגם הראה נכונות לעזור וטוב לב, אני מקווה שגם אותו יצא לי לפגוש.

נשמע לי אדם נחמד מאוד בטלפון.

שלחתי כעת הודעה לחבר הפורום מיכאל שהציע לי עזרה.

אם מיכאל יסכים להגיע גם, אני אשמח מאוד. אני צריך להסכים לכל הצעה שתוצע לי, כל אחד שיסכים לעזור לי, אני אשמח.

כי אין לי מישהו אחר שיעזור לי. בדרך כלל את המקום הזה מחליף האבא, הדוד, האח - אצלי אין לצערי.

חברים שיצא לנו לדבר ולא יצא להיפגש בגלל המרחק או כי לא יכולתי להגיע להיפגש - אני מודה לכם בכל זאת.

על ההצעה לעזור, זה כבר שווה את הכל. המון תודה.

סליחה שאני נאלץ להטריח אנשים להגיע עד אלי. אני פשוט חושש להניע את האוטו ולהגיע לבד לנקודת מפגש.

אני צריך מישהו שישב לידי בפעמים הראשונות. שיקנה לי תחושת בטחון וילמד אותי מניסיונו.

המון תודה לכולם.

שנה טובה, מוצלחת, שבוע טוב.

אשמח להיפגש עם עוד אנשים שישמחו לעזור לי ולהדריך אותי בנהיגה / תפעול הרכב.

תגיבו פה בבקשה או תשלחו לי הודעה פרטית, אני אשיב בשמחה.

אני זקוק לכל אחד שיכול לעזור לי. המון תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה העניינים סופר מן ?

רק עכשיו ראיתי את השרשור, תתחדשו.

בכל מקרה, שמח שהעניינים הסתדרו.

phpclub, כל הכבוד לך, נחמד לשמוע שיש חברי פורום כאלה.

שנה טובה, אורי.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אורי.

אצלי גם הכל בסדר. היה חג, שנה חדשה.

באמת שכל הכבוד ל phpclub.

בזכותו התחזק לי מעט יותר הביטחון, אבל עדיין לא מדליק את האוטו לבד.

אני מרגיש שאני צריך עוד מעט להשתפשף מה שנקרא. עוד קצת מלווה, עוד קצת זוג עיניים שיהיו איתי בנסיעה.

אני מקווה להיפגש עם עוד כמה חברי הפורום, אם ירצו כמובן ויוכלו. אני אשמח מאוד.

אני עד לפני ש phpclub הגיע לא הדלקתי את האוטו בכלל.

לכן אני מאוד שמח שבאמת יצא לנו להיפגש. מקווה שיצא לנו שוב ועם עוד כמה חברי פורום אם יוכלו.

כולי תקווה למצוא עוד אנשים טובים שישמחו לעזור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אפשרות לשלוח הודעות פרטיות אבל אם תצטרך עזרה אתה מוזמן להתקשר

052-8469686

אני יכול לעזור לך בתרגול נהיגה נכונה ותחזוקה של הרכב.

אוהד.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והייתי יכול לעזור לך אבל אנחנו לא מאותו האיזור.

למרות העובדה שאני נוהג רק 4 שנים אני חושב שהיה לי דבר או שניים לתרום לך אך

אני מאמין שחברי האתר שגרים הרבה יותר קרוב אליך יעזרו לך והרבה יותר טוב.

מה שנותר לי להגיד לך הוא שהכל עניין של תרגול, ניסיון וזמן.

גם נהגי הסמי- טריילר והאוטובוס המפרקי לא נולדו עם יכולת כזאת והכל בסדר,

זה נורמלי לחלוטין על אחת כמה וכמה שמדובר בטרנספורטר שהנהג שלו הוא חדש ו90% מתקופת הרישיון שלו הוא לא נהג.

אני מבטיח לך שתקופה קצרה מהיום ואתה תכתוב לנו שהכל בסדר גמור.

אני מאחל לך ולכל המשפחה שלך רק בריאות ובתוך תקופה קצרה תנהג בקלות ורק בדרכים טובות ובטוחות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לעזור ועשיתי את זה מכל הלב.

עד כמה שהכרתי את הבחור, האופי שלו בעייתי, מהבחינה שאם משהו לא הולך לו הוא מתבאס בקלות, הבעיה היא שהבאסה מביאה איתה טעויות נוספות והתמקדות בטעות ולא בתיקון שלה.

משום מה הוא לוקח את עניין הרכב הנכבה כגורם שופט לאם הוא נהג טוב או לא, הוא ראה במו עיניו שגם לי נכבה הרכב כמה וכמה פעמים, ובהחלט לוקח זמן להתרגל לרכב כזה גדול.

במהלך הנסיעה הוא השתפר לדעתי המון (במיוחד עם הקלא'ץ) אבל הוא חייב להמשיך לתרגל, הבעיתיות היא בכך שהוא עדיין לא מרגיש מספיק בטוח לסוע לבד ולתרגל ולכן הרתמות של חברי פורום נוספים (לדעתי עוד פעם פעמיים) תעזור לו ולו רק לשם קבלת הבטחון.

דבר נוסף שכדאי לו לעשות זה לחזור על התאוריה כי את חוקי התנועה הוא פגש בפעם האחרונה לפני שנה.

לכל חברי הפורום שהציעו לעזור ולהפגש איתו באמצע הדרך - במצבו הוא לא מסוגל לזוז מטר לבד ולכן מי שמוכן חייב ללכת ולהפגש איתו בביתו.

אני בהחלט אנסה למצוא זמן נוסף להפגש איתו שוב, אם כי לדעתי זה יהיה רק עוד שבועיים (שבוע הבא כיפור).

מקווה לראות חברי פורום נוספים שיעזרו לו לעלות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...