Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכל הסיפור הארוך לא התרגשתי כלל, כל מה שסיפרת הוא בעצם תיאור של "נהג חדש". עוד לא מתורגל, עוד לא מיומן, עוד לא מכיר. זה לא קשור לאיך קיבלת רשיון נהיגה. מה אתה חושב שכל מי שמקבל רישון נהיגה יותר טוב ממך?

טסט זה סביבה מוכרת, זה הרכב של המורה, רכב שנהגת עליו כל הזמן, רכב שאתה מכיר, רכב פרייבט (שקל להשתלט עליו), רכב שנוח לך. בודקים שאתה יודע את חוקי התנועה ויודע לתפעל את הרכב.

אם הכל עבר בשלום קיבלת רשיון.

מה הלאה? יש מלווה. למה? כי נהיגה זה משהו שצריך לתרגל עוד ועוד ועוד עד שמגיעים לרמה טובה, וגם אז יש הרבה מה לשפר.

אז אפשר להגיד שגם אם חוקית לא, אז מעשית אתה צריך מלווה. בפועל יש לך בעיה והדרך לטפל בבעיה זה לתרגל, גם איתנו חברי הפורום וגם לבד.

עדיין לא היית צריך לקחת אותם, היית צריך ללכת לבד.

אבל גם אם כן, כל עוד כולם חזרו בשלום אז לא קרה כלום.

הדבר הכי חמור מבחינתי בכל הסיפור הזה זה שהם אמרו לך שאתה לא יודע לנהוג ואיך קיבלת רשיון.

אין כמו מילות שלילה של משפחה כדי לדכא ולהוציא את כל הרוח מהמפרשים. זה הורס את הבטחון העצמי וזה נותן הרגשה מסריחה.

אני אספר לך סיפור עלי (מצטער מראש על החפירה), ואני מקווה שתבין אותו ותפנים אותו וזה ישנה קצת את ההרגשה שלך.

לפני שנתיים עברתי לבית שלי. מן הסתם כשנכנסים לבית צריך לעשות עבודות שיפוץ ראשוניות, בין היתר גם מזגן.

אצל ההורים שלי יש נישה בכניסה לבית, הזיזו קירות והוסיפו קיר גבס ויצרו נישה. בתוך הנישה ההורים שלי שמו ארון.

כשישבנו על התכנון של הבית אני ואשתי התלהבנו מהרעיון של בניית נישה אבל במקום ארון לשים שם מדפים עם פרטי נוי ולהוסיף ספוטים לתאורה יפה.

עשיתי הכנה עם הקבלן (הזזתי קיר כדי לעשות מקום לבניית הנישה). רציתי כבר שיכינו הכל, המחיר היה יקר מאוד (כ 3000-4000 שח).

התקשרתי לשיפוצניק שאני מכיר, אמר לי 2000-2500 שקל. גם יקר (בכל זאת זוג צעיר).

חשבתי לעצמי, בוא נראה כמה מסובך לבנות קיר גבס. חקרתי באינטרנט וקראתי וראיתי פרויקטים של אנשים שעשו, למדתי קצת על החומרים, על הכלי עבודה.

סיפרתי לאשתי, אשתי אמרה לי בוא נקח בעל מקצוע, זה יצא מכוער, אתה תסתבך עם זה, הסברתי לה שהבנתי איך הדברים עובדים ואני רוצה לנסות לבד, היא הסכימה אחרי הרבה שכנועים ואמרה "אם זה לא יוצא יפה, מביאים בעל מקצוע לתקן" - הסכמתי בלית ברירה.

אחרי מחקר נוסף, החלטתי גם לבנות מזנון מגבס. גם כאן הייתי צריך להבטיח שאם לא יוצא יפה מפרקים הכל וקונים מזנון.

קיבלנו מפתח, קניתי חומרים, התייעצתי בפורמים באינטרנט, התייעצתי עם חנות חומרי הבניין, הבאתי חבר שיעזור ויאללה לעבודה.

בהתחלה היה קשה מאוד, לא כל כך ידעתי מאיפה להתחיל, איך לחתוך גבס, איך לבנות קונסטרוקציה, כלי עבודה נורמליים לא היה לי, ולאט לאט למדתי.

באמצע העבודות (שום דבר עוד לא היה גמור), הבאתי איש מיזוג להתקנת מזגן, תכננו את המבנה של המזגן.

לקראת הסוף ראה ראה שאני מתעסק עם גבס (חשב בהתחלה שאיש גבס התחיל לעבוד).

סיפרתי לו את הסיפור ואמר לי : "תגיד לי, את ההנמכות תקרה של המזגן אתה יכול לעשות גם לבד, תחסוך את האיש גבס שלוקח 5000 שקל"

אמרתי לו "באמת? אתה חושב שאני יכול לעשות את זה? כי אשתי ממש סקפטית", הוא ענה לי שכן. נתן לי תוכנית כללית, אמר לי איזה הכנות צריך לעשות כשהוא מגיע להתקין את המזגן.

בערב הלכתי לספר לאשתי ולההורים שלי. אתה יכול לנחש לבד את התגובה : "אתה עושה שטויות, אנחנו נעזור לך עם הגבס, אל תעשה לבד, זה לא יצא יפה, זה לא יצא ישר" ...

אם הייתי בוחר לקחת את זה כמוך, הייתי נעלב, מתאכזב ומוותר על כל העניין בטרם ניסיתי.

מזל שיש לי בטחון עצמי גבוה והלכתי על זה למרות ההתגדויות של המשפחה ושל אשתי.

התוצאה הסופית : כל ההנמכות תקרה של המזגן, כולל ספוטים, מנורות, חשמל, נישה עם ספוטים, מזנון שנושא משקל קבוע של 80 קילו, עגלת מנגל - הכל עשיתי לבד והכל יצא יפה מאוד. הנישה יצאה ישרה כמו פלס. את ההנמכות תקרה אין מצב שאתה אומר שחובבן עשה אותם.

מאז ועד היום, אני חוקר את כל התחומים של "עשה זאת בעצמך", עושה כל מה שאני יכול לבד, תיקון תריסים, תיקון מרצפות רופפות, חציבת תעלות בקירות, עבודות בגבס, בעץ, שיפוץ הרכב פנימית, טיפולים שוטפים לרכב. להגיד שאני מומחה אני לא יכול, אבל אני לומד כמה שאני יכול ולא נותן לאף אחד להגיד לי שאני לא יכול.

קח את זה בתור מוסר השכל. אתה צריך להתאמן והכל יהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עברתי פה הודעה הודעה וקראתי להבין כל פיפס שהולך בשרשור הזה.

אני יוסיף כמו כולם ויגיד , כל הכבוד לאנשים שעזרו נסעו ונתנו מהזמן שלהם בשביל בן אדם שהם בקושי מכירים , זה מרגש מאוד!

אבל בן אדם כל אחד מנסה ללמד אותך לנהוג מהודעה להודעה גיבשתי דעה אחד,הבטחון שלך ירוד בצורה מטורפת .

אני חושב שבתוך תוכך אתה כן יודע לנהוג אתה פשוט קוטל את עצמך מהודעה להודעה ופוחד פחד מוות.

תעבדו איתו על הביטחון על הגישה לפני הנהיגה הקלאץ וכל מה שמסביב , אם היית גר קרוב אליי הייתי שמח לעזור .

תתמיד תנסה תשתדל ותוריד מעצמך קצת אתה ילד שיש עליו הרבה עומס , ובהצלחה בהמשך !

Seat Leon FR 2014 Stage 2 Veloster Turbo 2014 Black - sold Polo GTI 2012 BLACK Stage 2 - sold White Pontiac Solstice 2007 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נוסף - מעשה מטופש שעשיתי, ניסיתי לקחת את אמי ואת אחי לבד: :cry:

אני לא יודע למה, אבל פתאום החלטתי לקחת את אחי ואת אמי לנסיעה ברכב.

מאז שהרכב הגיע אלינו מהסוכנות הם לא נסעו בו. נסעתי רק עם חברי הפורום שהגיעו לעזור לי.

אמרתי לעצמי די מספיק. כמה אתה יכול לבקש מחברי הפורום שיבואו אליך? זה כבר לא יפה.

אבל כנראה הייתי פזיז מדי. עשיתי טעות שהלוואי שלא הייתי עושה.

הזזתי את הכיסא שלצד הנהג, פניתי מקום לאחי, אחי התמקם עם הכיסא הממונע שלו, הכל טוב עד כאן.

בודק שאמא חגורה. חוגר את אחי. חוגר את עצמי.

מתחיל תחילת נסיעה - הכל בסדר.

יוצא מהעיר.

פונה לכיון אשקלון. אמרתי אם אח שלי רוצה ים, כל כך חולם לראות ים, הגיע הזמן לנסות להגשים לו את החלום.

כל הדרך לאשקלון ובחזרה פשוט הייתה גרועה מאוד.

זה מה שפחדתי ממנו. שאני אנהג בצורה גרועה ואחי יסבול. זה מה שקרה.

פחדתי מאוד מהרמזורים. אין לי מושג אפילו למה, פשוט פחדתי.

ניסיתי תמיד אבל תמיד לעבור את הרמזורים בירוק. אם הוא רק התחיל להבהב - האצתי בכדי להספיק.

העיקר לא לעצור ברמזור.

לא כי אני ממהר. בכלל לא. אלא כי אני מפחד מתחילת הנסיעה לאחר עצירה ברמזור.

הזינוק שצריך לבצע. ההתעסקות עם הקלאץ' והילוך ראשון. האחריות שיש מאחורי - לא לפגוע ברכב שמאחורי. לא לעכב את התנועה.

עיכבתי את התנועה המון.

היו אפילו רמזורים שלא הספקתי להתחיל נסיעה ומירוק זה התחלף לאדום כשכולם מאחורי.

נכבה לי המון ברמזורים, פשוט המון. כשלא נכבה אז התחלתי נסיעה כמו משוגע על הילוך ראשון עם טורים עד 4 אלף העיקר שהאוטו לא יכבה לי העיקר לעבור את הרמזור.

הדבר הכי מסוכן שקרה לי - לא הספקתי לבלום, נכנסו לאמצע הצומת כשמכל כיון יש תנועה ורמזור. בכביש מהיר.

עברתי את קו העצירה ואת מעבר החציה. במזל הצלחתי לחזור קצת רוורס אם הרמזורים היו מתחלפים לירוק

והנהגים היו נוהגים במהירות אני לא יודע מה היה קורה.

אני בטוח שאנשים לא הבינו איך נתנו לבן אדם הזה רישיון.

כל כך הרבה טעויות. נהיגה כמו מפגר. בולם בצורה גרועה. לא מצליח להתחיל נסיעות ברמזור.

אח שלי רק סבל כל הנסיעה.

כל כך הרבה קפיצות. עצירות לא טובות.

כמעט כל פעם עובר את קו העצירה. כמעט נכנס לתוך צומת בכביש מהיר כשמכל 4 כיונים יש תנועה ואני כמו מפגר באמצע.

אני לא יודע מה לעשות.

אם פעם הבעיה שלי הייתה זינוק בעליה עם הילוך ראשון, אז הפעם כנראה גילית בעיה חדשה, היא חמורה יותר.

אני פשוט מפחד מרמזורים. אני לא יודע איך להתנהג ברמזור. אני מנסה כמה שפחות לעצור ברמזור.

הכי חמור - אני לא יודע לבלום כשאני בכביש מהיר.

אני מתחיל לבלום ובמקום לעצור בקו העצירה או לפניו או קצת אחריו אני נכנס לצומת במזל הרכבים לא טסים במהירות.

כל זה כשאחי יושב לידי מקדימה מעוגן עם הכיסא גלגלים שלו.פשוט הרגשתי כל כך גרוע. כל כך מאוכזב מעצמי.

כשירדנו מהרכב אמא שלי ואחי לא הבינו איך קיבלתי רישיון.

אמרו שאני נוהג כאילו שאני לא מסיע בני אדם אלא סחורה. אני מסכים עם דבריהם ומתבייש. :-(

אני באמת בולם גרוע, לא יודע למה. אני נכנס למצבים מסוכנים.

עוד מצב מסוכן - היה נתיב השתלבות מימין, אני הייתי בכביש שאליו משתלבים.

רכב ניסה להשתלב, אני נלחצתי שראיתי רכב משתלב מימני והכביש לא מספיק לשנינו אז הסטתי את ההגה שמאלה מהלחץ

כמעט נכנסתי ברכב שהיה בשמאל.

אני מתנצל מכל אותם חברים שהגיעו עד אלי והקדישו לי מזמנם.

סליחה.

כנראה כשהיינו ביחד ונהגנו בעיר היה לי קל יותר.

כמעט לא יצא לי לצאת לרמזורים עמוסים לכבישים מהירים כשהתנועה עמוסה.

חשבתי שאם אני אתרגל עם אנשים נסיעה בעיר או במקומות ריקים אני אשתפר. כי הייתי בטוח שהביעה שלי היא רק קלאץ'.

מהיום אני לא אנסה להסיע יותר את אחי עד שלא ארגיש ביטחון.

אני צריך להתחיל לחשוב איך אני מחזק לעצמי את הנקודות החלשות שלי.

אין לי תמיד מישהו שיהיה לידי וייתן לי טיפים, עצות, הערות.

אנחנו יצאנו מקרית גת ב 17:00 חזרנו ב 20:00. שזה הזוי. סתם עייפתי את אחי.

סתם גרמתי לו לאי נוחות. חוויה לא נעימה.

נסיעה מפה לאשקלון לים אמורה לקחת 15-20 דקות. קרית אשקלון.

בסוף גם לא הלכנו לים כי לקח לי המון זמן להגיע לעיר, גם כי כבר החשיך הייתי לחוץ שלא אוכל להחזיר אותנו, גם סיימתי

את היום בתחושת כישלון. כי זה באמת מה שהייתי. עשיתי כל כך הרבה דברים מסוכנים. כל כך הרבה דברים לא טובים.

אח שלי רק קפץ כל הנסיעה עם הבלימות שלי עם ההאצות עם כל הכיבוי מנוע שהיו לי. פשוט נהיגה גרועה.

אז עכשיו בעיר אני נוסע טוב, מחוץ לעיר גרוע.

למה תמיד יש לי בעיות חדשות? אני לא יודע :cry:

להחליף לאוטומט אי אפשר. מה אני יכול לעשות? למה כל הדברים האלה קורים דווקא לי?

כשכל מה שאני רק רוצה זה לנהוג טוב בכדי לשמח את אמא ואת אחי. זה כל מה שאני רוצה לא יותר מזה.

שמע לגבי הרמזור במידה והוא מתחלף וצריך לעצור אז אז במידה ואתה לא מספיק לבלום, עצירה על המעבר חציה היא בסדר (לא הבנתי אם האוטו כבר עבר את המעבר חציה)

שנית גם אם עברתה את המעבר חציה בבלימה אז אומנם זה לא חוקי אך הנהגים מהכיוון השני כבר יבחינו כי הם ממילא בהתחלת נסיעה איטית

עוד דבר שוב כמו שאמרו פה זה לא קריטי אם נכבה לך המנוע ברמזור, זה לא קובע כלום

שמע מחר יום חדש ותנסה לצאת לנסיעה לבד.. נסיעה קצרה שאתה מכיר את האזור בה והוא רגוע.

ככה לאט לאט תתחיל ליסוע ליעד רחוק יותר והביטחון יבנה בהתאם

לפני כל נסיעה שלך שב ברכב כמה דקות ותנשום עמוק להפחית את הלחץ

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם ולא פעמיים התחרטתי טיפה מאוחר מדיי בנוגע למעבר הרמזור ועצרתי על מעבר החצייה... לצערי כשהיו שם אנשים שרצו לחצות. לא תקין אבל קרה.. הרמתי יד מתוך האוטו עם החיוך הכי כובש שלי ואמרתי "סליחה" להולכי הרגל.

זה לא היה בכוונה וזה לא סוף העולם.

כולנו בני אדם וכולם עושים טעויות בכביש... כולם!

כנ"ל עם רכב שנתקע אחריך- מה יכול לקרות במקרה הכי גרוע? או שיעקוף או שתסביר לו שאתה נהג חדש ונכבה לך הרכב... באמת ששטויות.

אל תשפוט את עצמך בכזו חומרה...

יש שלט של נהג חדש מאחורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם.

בתקווה שהיום יהיה יום יותר טוב .

יש חבר פורום שמוכן להגיע גם היום אנחנו אמורים להיפגש עם מעט.

אני אתאר לו את מה שכתבתי פה מהמקרה האחרון, כי זה מפחיד אותי שלא יחזור על עצמו.

נקווה שנתרגל אם זה בסדר מבחינתו כמובן שנתרגל כבישים היכן שיש רמזורים, קצת עומס של תנועה. עם תרגול של בלימות.

אני כמובן אגיב לכל החברים שטרחו לקרוא ולהגיב לי -

Eily

כתבת נכון חבר.

באמת קפצתי מעל הפופיק.

אמרתי לעצמי ברגע של ביטחון שהגיע הזמן להפסיק להיות תלוי בחברי הפורום.

אתה נפגש עם חברי הפורום, לאחר מכן אתה לא מתרגל, אתה שוכח הכל. או אתה מתרגל, אבל עדיין מפחד.

תנסה פעם אחת לבחון את עצמך. אחיך רוצה ים, אז תיקח אותו לים. אשקלון הרי זה 15 דקות מקרית גת. לא אמור להיות מסובך.

אבל לא זה מה שמקרה. לצערי.

אין לך על מה להצטער כמובן. אני מצטער שלא אמרתי לך שיש לי בעיה עם הבלמים. לא ידעתי עד לרגע זה.

ממש לא נעים לקרוא שכנראה אני אצטרך תרגול של חודשיים. נקווה שאני אשתפר במהרה. הלוואי.

אני עושה כל מה שצריך. הכל לפי הספר. כבר הייתה צריך להיות התקדמות.

phpclub

כל הכבוד לך על הביטחון העצמי שלך.

לא נתת לאחרים להוריד לך את הביטחון והאמונה בעצמך.

אני לא יודע למה הביטחון העצמי שלי כל כך נמוך. פרסמתי פה בפורום תחת המשתמש שלי נושא על כך שלא גייסו אותי לצבא.

יכול להיות שאם הייתי מתגייס אולי היה לי ביטחון עצמי גבוה יותר היום.

הייתי פחות מתרגש מכל דבר. פחות נלחץ. פחות מפחד מצפצופים של נהגים.

אני לא יודע איך לחזק לי את הביטחון העצמי.

יכול להיות אתה צודק שאתה אומר שזה תיאור של נהג חדש.

פשוט אני מאוד פחדתי. גם אמי ואחי.

אני בטוח שהם לא אמרו את שאמרו ברע. פשוט יכול להיות החוויה באמת לא הייתה נעימה ומפחידה.

אני גם חושב שהסעתי כמו שמסיעים סחורה ולא בני אדם לצערי הרב ומתבייש אפילו לכתוב זאת.

כשהנסיעה הייתה אמורה להיות כיפית ומהנה. הפתעה לאחי שיראה את השקיעה בים.

לצערי חזרנו עם חוויה לא כל כך נעימה.

lieden

אני מודה לך שקראת את השרשור. תודה רבה.

גם אני אחזק את דבריך ואודה שוב ושוב לכל אותם החברים שבאו לעזור לי כשהם אפילו לא מכירים אותי.

זה דבר שהוא לא מובן מאליו. כל הכבוד לאותם אנשים טובים. מקווה שאני לא מאכזב אותם, שלא יצא שבזבזו את זמנם לשווא.

נקווה שהמקרה האחרון שהיה פשוט היה מקרה חד פעמי שלא יחזור על עצמו.

הלוואי שהייתי מסכים עם מה שאתה אומר שבתוך תוכי אני יודע לנהוג.

כרגע אני מרגיש כמו אחד שלא יודע איך הוא עבר טסט. אחרי המקרה. אני לוקח את זה קשה.

בנסיעה אני חושב המון: מה עכשיו? קלאץ'? ברקס? גז? שניה, אני צריך לעצור, לעצור עם הרגל על הברקס או כמו בשיעורי

נהיגה כמו רגל שמאל על הקלאץ' ורק אז ברקס? איך לשלב להילוך מתאים? ועוד ועוד

מקווה שיהיה בסדר. תודה

or_doc

תודה על הטיפ האחרון אור.

אני אשתדל לזכור לאמץ אותו. אני בטוח שזה יעזור לי.

מקווה גם להתאמן על הבלימות ברמזורים. זה ממש מפחיד אותי רמזורים.

בתוך העיר קל לי. פחות או יותר. גם מכיכרות אני לא כל כך מפחד. אבל רמזורים זה אחריות גדולה. זה מפחיד.

ספיידרמן

ספיידרמן אני אאמץ את הקטע עם היד.

ככה אולי אנשים יתחשבו. פחות יכעסו או יעשו פרצופים.

למרות שאפשר להבין אותם כשאתה כמו מפגר עוצר להם עם רכב גדול על כל מעבר החציה שלהם.

יש שלט של נהג חדש מאחורה.

למרות שיש כאלה שבגלל השלט לפעמים צופרים לך יותר או עוקפים אותך מימין שזה מלחיץ.

אבל אני לא רוצה לוותר עליו. הוא נותן לי מעט ביטחון שנהג נורמלי יראה שאני נהג חדש ואולי יתחשב בי מעט.

תודה לכם חברים.

שאתם קוראים וטורחים להגיב לי. המון תודה.

אם יצא לי לתרגל היום אני אשמח לעדכן אתכם.

מצטער אם הנושא שלי התארך יותר מדי. אני כבר מרגיש לא נעים.

אני לא יודע אם יש כאלה שאומרים שהוא מגזים עם כל ההודעות שלו או שלא.

מקווה שזה לא מעצבן אף אחד.

מאחל לכולם יום טוב ונעים חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב אם הבעיה שלך זה קצת חוסר ביטחון בכבישים ובהשתלבויות זה יפתר לבד בעוד מספר חודשים ככל שתצבור שעות על הכביש... אני נוהג על בנזין ידני בעיר עם המון עליות, ואפילו שאני מחשיב את עצמי לנהג טוב (:lol: ) הוא נכבה לי לא פעם לא פעמיים וגם לא שלוש פעמים... ולא קרה שום דבר - בוא נאמר שעכשיו שאני שנה עם הרכב אני כבר מכיר את הקלאצ' כל כך טוב שאין סיכוי שאני אעשה טעות כלשהי בתפעול.

מה שכן, אם אתה לא מצליח להתרגל וממשיך לסבול אתה צריך לעבור לרכב אוטומטי במיידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטחון מגיע עם הנסיון, זה כבר נאמר באשכול הזה המון.

כמו שאני מבין אתה בחור עדין ורגיש, אפילו מדיי, כובד האחריות שמוטלת עליך לא צודקת וזה לא בסדר, בנוסף על זה אתה טיפוס לחיץ מדיי וזה ממש לא עוזר בסיטואציה הספציפית ובחיים בכלל.

אתה צריך לשנות את החשיבה שלך, קח את הכל בפורפורציות, מה לעזאזל כבר קרה?

העקרון החשוב ביותר בנהיגה בדרכים ציבוריות זה להיות ערני למתרחש סביבך.

הבעיה שלך היא לא בקורדינאציה, היא בעיה מנטלית. אתה חייב להרגע ולהתפקס. אם אתה לא מצליח קח רגיעון או רסקיו.

חשוב מאוד שידידנו כאן יצבור שעות על הכביש, עניין הקלצ' פחות חשוב כרגע.

אני גר בצפון הרחוק, אבל אולי אקפוץ החג ובאותה ההזדמנות אבקר כמה חברים מהצבא :-D

חבר טוב נמדד בכמה השקעה הוא מנער את הרגליים לפני שהוא נכנס לך לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

יש לי עוד עדכון מהיום עם חבר פורום שהגיע אלי.

רק קודם כל אענה כמובן למגיבים שהגיבו לי לפני -

Liran3331

לירן, אני מאמין שאתה צודק.

נקווה שזו באמת הבעיה שלי. חוסר ביטחון שיעלם עם הזמן לאחר כמה שיותר שעות על הכביש.

כי אם תשאל אותי בקשר לתפעול הרכב, אני חושב שאענה שאני יודע לתפעל אותו.

אם ירצו החברים היקרים פה שפגשו אותי להעיד, אני אשמח. כי אולי אני לא כל כך יודע, הם יוכלו להוסיף מהתרשמותם.

הבעיה שלי זה אולי באמת החוסר ביטחון.

זה שאני לא יודע לעצור כמו שצריך. לבלום. להשתמש בבלם.

פחד מרמזורים בגלל חשש שאתה ראשון ברמזור האחריות היא עליך. אתה זה שמתחיל את הנסיעה.

אתה זה שאם לא תתחיל טוב - מי שמאחוריך יתעכב. אם יכבה לך - זה שמאחוריך יתעכב אולי יתעצבן ויכעס.

אם תדרדר אחורה - אתה תיכנס ברכב שמאחוריך. חס וחלילה.

הבעיה שלי זה הילוך 1. קלאץ'. רמזורים. התחלת נסיעות. עליות.

זה נראה לי סיכום של הבעיות שלי.

שאני לא יודע כל כך להתנהג בכביש.

לעבור לאוטומט אי אפשר. זה רכב שנרכש עם הלוואה מביטוח לאומי. אי אפשר להחליף כי מותקן בו מעלית לנכים.

Barney

אני מסכים איתך.

עם כולכם אני מסכים. אתם אומרים דברי חכמה.

נישאר לי רק ליישם את זה. פחות להילחץ, לקחת את החיים בקלות, פחות לפחד, פחות לדמיין, פחות לחשוש.

בקשר למשפט המודגש שלך - היום למדתי עם איתם שצריך להסתכל כמה שיותר רחוק. הכי רחוק שאתה יכול אם אפשר.

רק לתת מבט בקטנה רחוק, בכדי שתהיה לי תמונה. לאחר מכן כמובן להסתכל קדימה מולי ולא הכי רחוק שאפשר.

אבל מדי פעם לתת הסתכלות קטנה הכי רחוק שאפשר בכדי לתכנן את הנסיעה שלך כמה שיותר מוקדם. להיות ערני למתרחש סביבך.

אני מסכים איתך שחשוב שאני אצבור שעות.

לכן אני מודה לכל אותם החברים היקרים, האנשים הנפלאים שבאים לעזור לי. במיוחד אלי. ממרחקים ארוכים.

מקדישים לי מזמנם האישי. מכספם. המון תודות לכם. לכל מי שהגיע, גם לך שאתה רוצה להגיע, אם תגיע. לכל מי שיגיע - תודה מכל הלב.

עדכון:

היום הגיע אלי חבר הפורום איתם.

היינו עם איתם המון זמן. איתם הגיע בסביבות 11:30 וסיימנו בסביבות 17:45. המון זמן.

יצא לי לנסוע פשוט המון.

בכבישים שלא הכרתי מעולם. דרך אגב, יש כבישים עם נופים מדהימים. ירוק. כיף מאוד.

יצא לי להתמודד עם רמזורים. גם כשהיו כלי רכב.

הפחד שלי הרי זה רמזורים כשיש תנועה. רמזורים בלי תנועה זה לא מפחיד. כי יש לך את כל הזמן שבעולם להתחיל נסיעה.

למדנו גם להשתמש טוב יותר בבלם.

כנראה אני לא לוחץ חזק מספיק על הברקס. אני לא יודע למה. אני לא מפחד. פשוט לא יודע למה.

ניסינו שאני אלחץ כמה פעמים ממש חזק. כמובן לא במהירויות מאוד גבוהות. במקומות ריקים שלא יהיה סכנה לאף אחד.

יצא לנו גם לעשות את המסלול של קרית גת - אשקלון. נסענו לים שוב את הדרך שעשיתי אתמול כפי שתיארתי בהודעה למעלה ( #104

הצלחנו להגיע לים.

הצלחתי אפילו להגיע לכניסה של המרינה. כנראה היא נגישה לנכים - נפלא!

יש שם גם חניות נכים. כשאני עם אחי ברכב מותר לנו לחנות בחניית נכים, לכן זה מצוין.

עכשיו נותר רק להגיע לים לבד. כשאיתם לא איתי.

למרות שאני עדיין לא אעשה את המסלול הזה לבד עם אמי ואחי שוב. אלא אולי עוד פעם אחד לפחות עם מישהו.

בשביל הביטחון שאני מכיר את הדרך במאה אחוז.

נסענו כל כך הרבה.

עשינו גם תרגול של עצירה בצד הכביש בשולים בכביש מהיר.

שאם אתה עוצר בצד בשולים אז זה מסוכן, לכן תמיד צריך לעצור כמה שיותר בצד מהשולים. להתרחק.

כי התנועה בכביש מהיר היא מהירה מאוד. זה מסוכן שרכב עומד בשוליים.

גם תרגלנו איך חוזרים מהשוליים בכביש מהיר לנסיעה. כי זה גם דבר לא קל שצריך לדעת איך עושים אותו.

מקווה שאני זוכר איך לעשות את זה. אם לא, אז אצטרך לעשות אותו שוב פעם. אבל מקווה שלא יצא לי לעשות זאת אף פעם.

יצא לנו גם לשבת לדבר באשקלון ליד הים.

אהבתי מאוד את העיר. עיר מקסימה.

הכרתי גם אדם מקסים. נהניתי מאוד עם איתם. בחור שאפשר ללמוד ממנו המון.

אני רוצה להודות לך מאוד איתם, כל הכבוד לך שהגעת.

מעריך מאוד. מודה לך מאוד. בשמי, בשם משפחתי, אמי ואחי. אנחנו מודים לך ולכל החברים הנוספים שהגיעו לפניך ושיגיעו.

עם איתם אני בטוח שעוד יצא לי להיפגש שוב כי יש לנו חשבון לא סגור מהצד שלי.

לכן עד הפעם הבאה, רק בשורות טובות איתם, תודה רבה לך על הכל.

תודה שוב לכל החברים היקרים שהגיעו בפעמים קודמות.

תודה לחברים שיגיעו.

כפי שכתבתי פה שיש חבר שדיברנו בתחילת השבוע אמר שאם יהיה לו זמן הוא יגיע אולי מתישהו

בכדי לקחת את אחי לים.

אם אוכל לקחת את אחי לבד, כמובן שלא אטריח אותו ואגיד לו בפרטי שלא יטרח, כי לא נעים לי.

אך אם לא אוכל, זה יהיה נפלא להכיר עוד חבר פורום יקר. לדבר איתו להכיר את הבן אדם, ללמוד ממנו לשפר את הנהיגה שלי.

כי כרגע הכי חשוב לי זה כמו שאמרתם פה - כמה שיותר שעות על הכביש עם נהג מנוסה. עם עוד זוג עיניים שיפקחו עלי.

שיעזרו לי.

כי אם היום לא הייתי מתרגל עם נהג מנוסה עצירה בשולי הדרך בכביש מהיר, אני לא יודע איך הייתי נוהג.

אם לא הייתי מתרגל בלימות, שוב הייתי בולם לפני רמזור נכנס לצומת עובר את קו העצירה ומעבר החציה.

לכן תודה לכם.

תודה רבה לכולם. אתם עוזרים לי מאוד. תודה גדולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, נשמע שיש התקדמות.

בגלל שאני מחיפה להגיע אליך זו קצת בעיה אבל כמה דברים שחשבתי עליהם שאתה יכול לעשות:

- נסיעה לבד כאשר מישהו שאתה סומך עליו נמצא ברכב אחר (כלומר עדיין רואה אותך, הוא גם יכול לתת לך פידבקים כנהג אחר) בהתחלה מאחוריך ולאט לאט שיתרחק, כך גם תצבור ניסיון, גם תרגיש יותר "משוחרר" וגם תצבור ביטחון (אתה נוסע לבד אבל לא לבד).

- נסיעה עם חבר (שלך, לאו דווקא חבר פורום) לים לתרגול הדרך וכו', תארגן לך רשימה של מקומות שתרצה לנסוע אליהם (לא תל אביב דברים קרובים יחסית) כדי שתתרגל נסיעה גם בכבישים שאתה לא מכיר.

- תתרגל הרבה (עם מישהו) נסיעה במסלול אחד לאיזה מגרש שאפשר לתרגל שם כך שתדע אותו בע"פ (לגמרי בע"פ, תזמון רמזורים, מה לעשות, איך לעשות, למה לצפות) ותוכל לנסוע שם בעניים עצומות, ולאחר מכן תוכל לנסוע לשם לבד ולתרגל עוד, כך אתה תוכל להתאמן בלי תלות בחברי פורום וגם תצבור ביטחון (תהיה בטוח בעצמך כי אתה מכיר את הדרך וכאשר תיסע לבד ותבין שאתה יכול תתחיל לצבור ביטחון של נסיעה לבד), אם תרצה תוכל אפילו לקחת פעם אחת את אמא שלך או אח שלך שיראו שאתה יודע לנהוג.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה איזור אתה? אני ירושלמי ואשמח מאוד לעזור לך! במיוחד גם שכל הניסיון שלי עם כלי רכב הם רק עם גיר רגיל, גם דיזלים גם בנזין.

לא קראתי את כל השרשור, רק חלקים ממנו, 8 עמודים זה לא קצת, אך אתייחס לכמה נקודות מההודעה המקורית.

אומרים שלא קל לכבות מנוע דיזל, נכון - לא קל, אך הכוונה היא בשום פנים ואופן לא לרכב כמו הטרנספורטר, כשאומרים שלא קל לכבות מנוע דיזל, הכוונה יותר לרכבים הקטנים כמו הגולף למיניהם, נכבה לך רכב בגודל של הטרנספורטר? לא מאשים אותך, בטח ובטח לא כשאתה נהג חדש, זה רכב כבד, וצריך לתרגל איתו זינוקים בעליות.

אתה צריך למצוא בקלאץ' את נקודת החיכוך, שבנקודה זו אתה גם יכול לעזוב את הברקס בזינוקים בעליה והרכב לא ידרדר אחורה וכל מה שנותר לעשות הוא להוסיף טיפה גז ולעזוב את הקלאץ' בעדינות ויצאת לדרך.

יהיה לי נורא קל להדגים לך את נקודת החיכוך אם נפגש, מכיוון שיש לי אופנוע, והקלאץ' אצלי הוא ביד שמאל, ככה שאני יכול בקלות להראות לך איפה נקודת החיכוך, להסביר לך מה היא נקודת החיכוך, ואיך להשתמש בה בעת נסיעה.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחמים היקר,

שמחתי להכיר אותך ולעזור לך, חשוב מאוד שכבר מחר תאזור אומץ מינימלי וקח את עצמך עם הרכב לאותם מקומות סמוכים לביתך לתרגל. כל ההשקעה שאני ושאר חברי הפורום משקיעים בך לא תהיה שווה הרבה אם לא תשלים את ההשקעה בעצמך.

אתה חייב לצאת לנהוג כל יום אפילו אם זה רק חצי שעה בעיר. עם התרגול הבטחון בנסיעה יגיע.

אתה בחור טוב ועושה רושם שהרכב יכול לשפר את חיי משפחתך במידה נכרת. זה תפקיד שלך לכ להתייאש ולהפסיק להתעסק בתפל, התמקד בעיקר - בלהשתפר.

כדי לסכם את הפערים המשמעותיים שהרגשתי שיש לך כדי להתנייד בבטחון אציין מספר נקודות.

דברים שאתה צריך לזכור לעבוד עליהם חזק :

* לסוע לאט יותר, אתה מגיע לצמתים וסיבובים במהירות שבה אתה לא מספיק לעשות את כל מה שצריך כדי לתפעל את הרכב ולעמוד בחוקי התנועה. סע לאט יותר.

* בלימה מוקדמת יותר תמנע את הצורך בבלימה חזקה ברגע האחרון. היא תאפשר לך להתכונן לתנאי הדרך בביטחה וללא לחץ. כשאתה מתקרב לצומת בלום בעדינות ממרחק גדול ותוך כדי הורד הילוכים הבט במראות ובחן את נתיב הנסיעה כולל הנתיב הרצוי ותמרורי הדרך.

* הקפד לשמור על נתיב הנסיעה במקומות שבהם יש יותר מנתיב אחד לכל כיוון כולל כיכרות. אין לזגזג ללא איתות מבט במראה ותיאום מהירויות.

* אם הגעת לצומת בנתיב הלא נכון וכבר צפוף מדי ומאוחר מדי לתקן בביטחה, המשך עם הנתיב השגוי לאן שיקח אותך, מצא מקום להסתובב והמשך בדרכך. שים לב, אם תסתכל רחוק, תתכנן את נסיעתך ותאט בזמן, זה לא יקרה לך.

* כל מי שצופר ומתרגז על רכב הסעת נכים הוא לא בנאדם, זכור - זו בעיה שלו לא שלך. עשה כמיטב יכולתך לזרום עם התנועה אפילו אם אתה ראשון ברמזור בלי לחץ.

* הצמד לנתיב הימני, לא לאמצעי, לימני. מי שרוצה לעקוף מוזמן לעשות כך.

* בכל סטייה מנתיב הנסיעה, חובה להביט במראות הצד והמרכז. גם בסטייה/פניה ימינה המראה הימנית אינה ליופי.

* אם אי אפשר להשתלב, עוצרים - לא נדחפים.

אנחנו עוד נפגש שוב לנהיגת לילה.

אני מאמין שאם תתרגל ותשים בצד את כל המחשבות שלא מקדמות אותך, תוך שבועיים גג אתה נוסע עם אחיך ואמך לים בהנאה רבה.

עד פעם הבאה,

זזתי :)

איתם.

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחמים היקר,מתחיל להראות לי שהבעייה שלך היא יותר פסיכולוגית ואז זה משפיע עלייך בכביש,וקורה מה שוקרה,נסה לגשש בעניין הזה.

ישנם מורי נהיגה שהם מומחים בטיפול בחרדות נהיגה,בדוק את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחמים שחכתי לציין שיש מורי נהיגה בעיקר מתחום הלימוד נהיגה ברכב הסעות (D3 נדמה לי) שמשתמשים בטראנספורטרים ידניים ללימוד.

אולי שווה לך לשקול להגיע למורה כזה כיוון שהוא בעל זוג דוושות נוסף ויוכל ללמד אותך לשלוט בקלאץ' כמו שצריך.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט כיף לקרוא. סחתיין לכל העוזרים. כמות האנשים הטובים שנתקלים בהם בפורום לא קרוס אפילו לכמות שאני נתקל בהם ביום יום. כנראה שחובב/ת מוטוריקה = אחלה גבר/ת זו אקסיומה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חיפאי,אחרת הייתי שמח מאוד ללוות אותך מספר פעמים!

בכל אופן, לכל מי שמתכוון ללוות אותו בנהיגה יש לי טיפ גדול וחשוב!

הבן שלי התחיל ללמוד לנהוג, בחרתי במורה נהיגה שידוע בקרב המבינים בתחום כמקצועי שמלמד לנהוג ולא רק לעבור טסט.

הלכתי עם הבן שלי לשיעור הנהיגה ובשיעור הראשון שתקתי,לא היה הרבה מה לומר.

הלכתי לשיעור החמישי ונדהמתי מכמות ההסברים שצריך להסביר לבחור (הבן שלי) וראו זה פלא. המורה מעיר לו שוב ושוב על עניין אחד מסויים בלבד!

שאלתי את המורה-- איך אתה לא מסביר לו שהוא צמוד מידי לימין וכמעט מגרד מכוניות שלא לדבר על שאם משהו יפתח דלת, הלכה הדלת וגם האדם.. ועוד ועוד

והוא ענה לי, שאם יעיר על כל דבר, הוא "גומר" את התלמיד, מכניס לו חוסר בטחון על כך שהוא עושה כל כך הרבה טעויות, והדרך שלו לדעת לנהוג בבטחון מתארכת בטירוף,

זה נשמע לי הגיוני כי באמת בשיעור שלפני הערתי לבן שלי על כמה דברים ופניו ממש "נפלו".

כדאי לעשות תכנית לימודים לפי הקשיים שהבחור מתלונן עליהם או שמזהים כקשים עבורו ולהסביר לו ולתרגל אותו דבר דבר. לא לעבוד ולא לדבר ולא להסביר על כל הדברים ביחד!

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...