Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנוסים וחכמים ממני כבר אמרו הכל, ואני האחרונה שיכולה לתת לך עצות בנהיגה עצמה אבל בכ"ז רציתי להוסיף מילה.

אתה מרגיש אחריות גדולה מאוד כלפי אחיך, אבל אתה חייב להפסיק להלקות את עצמך!

ללא שינה, עם אוטו ידני גדול וחדש אחרי שלא נהגת מאז הוצאת הרישיון לפני שנה, עם המון התרגשות שסוף סוף קיבלתם את הרכב ותחושת אחריות כבדה - התנאים פשוט לא לטובתך. זה לא עניין של רקדן ורצפה עקומה. אתה לא רקדן, למדת ריקוד. יש הבדל גדול.

קח את הזמן. האחריות שלך כלפי אחיך מעוררת הערכה, אבל חיכיתם כל כך הרבה זמן לרכב, אחיך יחכה עוד קצת עד שתלמד את הרכב, תקבל חזרה את הביטחון והרכב ישרת את שניכם.

הנסיעה הראשונה שלי אחרי הרישיון הייתה מלחיצה וכדי לסבר את האוזן ותבין שזה טרי - היא הייתה לפני כמה ימים. הרכב היה שונה משל המורה אבל דווקא יותר קטן, ואוטומט שלא נכבה לא ברמזור ולא בזינוק בעליה. אבל זה היה רכב חדש ולא שלי שפחדתי לדפוק, אין מורה עם דוושות לידי - הכל עלי. כמוך, ברכב של המורה נהגתי מצוין ובבטחון מלא עם טסטר שהעביר אותי בראשון וטען שאני נהגת שודים שנוהגת כמו נהגת מנוסה. ואחרי כל זה, בנסיעה הראשונה שלי רעדו לי הרגליים. בכל צומת חיכיתי למצב יום כיפור ונזהרתי בכל סיבוב ופניה פי כמה מהרגיל או מהנדרש. על חניה בכלל אין מה לדבר. מאז הספקתי לנהוג עוד כמה פעמים עם מישהו לצידי, לתרגל ו*להתחיל* לקבל חזרה את הבטחון משיעורי הנהיגה. היום יצאתי לראשונה לבד לנסיעה לעבודה, הלוך חזור, עם הרכב שלי אחרי שתרגלתי קצת את המסלול עם נהג מנוסה לצידי. לגלות לך סוד? זה היה מפחיד. מה אם אני אטעה ואכנס במישהו? אולי אני מעכבת את התנועה? זה שלידי ולא מאותת יחתוך או לא יחתוך? (יחתוך, בטח יחתוך. בכ"ז ישראלים) זה שמאחורי ראה שאני בולמת?

מכיר את זה שבשיעורי נהיגה עושים טעות אחת ואז ממשיכים לרצף טעויות מטופשות כי נלחצים ועסוקים בלכעוס על עצמנו? גם כשטועים, לוקחים אוויר וממשיכים הלאה. כמו בטסט כשמקבלים ברקס, ועדיף להמשיך הלאה כאילו כלום לא קרה ולא להתעסק בזה.

כל מה שאתה מתאר טבעי, נורמלי וקורה לכולם!!

תפסיק להאשים את עצמך ולחשוב שאתה כשלון כי נכבה לך האוטו ועשית כמה טעויות, ואיך עכשיו אחרי כל המאמץ לא תוכל לנהוג, תמכרו את האוטו ואחיך לא יוכל לצאת מהבית ולטייל. זה פשוט לא יקרה. שים פס על נהגים שצופרים ומתנהגים כמו חמורים, זו בעיה שלהם שהם רואים נהג חדש ומתנהגים בחוסר סבלנות - לא שלך!

אתה תהיה בסדר גמור, אתה רק צריך זמן ובעיקר לא להיות כל כך קשה עם עצמך.

להציע עזרה אני לא יכולה, אבל לדעתי עוד לפני ליווי מנהגים ותיקים שיעזרו לך וחברי פורום שהציעו את עצמם, תבקש מהמורה שלך לעשות איתך עוד כמה שיעורים על הרכב *שלך*, ואם הוא לא יכול או מוכן צור קשר עם מורה אחר. זו לא בושה, והוא יוכל לעזור לך ללמוד לשלוט ברכב יותר טוב ובעיקר להחזיר את הבטחון בנהיגה. תעשה איתו מסלולים שרלוונטיים לך ליום-יום, מהבית לקניון, לקולנוע, לרופא ולמקומות אחרים שתיסע בהם הרבה, תכיר את הדרכים ותחזור לעצמך. כשתרגיש שאתה מוכן אחרי כמה שיעורים כאלה עם המורה, קח איתך את החבר עם הרישיון או מישהו מנוסה כמו אחד האנשים שהציעו את עזרתם, ורק כשאתה מרגיש מספיק בטוח קח את אחיך יחד עם מלווה, ומשם הדרך לנסוע איתו לבד קצרה.

רק יותר סבלנות, ופחות הלקאה עצמית. תחייך ותשכח מהיום. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קיצר, בולשיט.

גם אני, למרות שהיה לי המון נסיון בפרייבט הייתי נתקע עם מיניבוס דיזל גדול שהיה נכבה לי הרמזורים.

אותו גדול, שאתה לא מרגיש את מימדיו, בטח שהוא מפחיד אותך. תוסיף לזה חוסר נסיון וציפיות גבוהות וקבלת מתכון לאסון.

תנשום עמוק וסע. מפתחות בפנים. גם אם תזגזג קצת עדיין רואים שזה אותו של נכה ויקבלו את זה ביותר הבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..... מעולם ואני חוזר מעולם לא לקח לי להסתגל לרכב יותר מחצי שעה. אם מישהו לא מתרגל לרכב אחרי יום שלם , חברים שיעשה בדק בית. ואני לא מדבר משחצנות.

כשאמרתי להתרגל, התכוונתי להכיר את הרכב על בוריו. העברות משקל, נקודות להעברת הילוך, תחושה בבלימה, וכו' וכו'.

אם אחרי חצי שעה אתה מגיע למצב שאתה מכיר את הרכב, ואין שום סיטואציה בעולם שתוכל להפתיע אותך בו - שאפו!

לגבי רקדנים שמאשימים רצפה עקומה - חביבי, אני עובד במפעל, והמשמרות האחרונות תמיד יוצאות על הלילה, ובהתחלה עוד ניסיתי לעלות על ההגה ולנהוג לבית (עובד בקרית גת, וגר בטבריה - למרות שיש לי דירה שאני שוכר בסגולה), אחרי פעם פעמיים, הבנתי שזה בלתי אפשרי, והסיכוי לכך שאבדוק שלדה של משאית מקרוב, מחלקה הפנימי גדול, ירדתי מהרעיון.

אנחנו אנשים, ואנושיים (וטוב שכך - אחרת התגובות שהיית מקבל היו אחרות לגמרי).

אגב, בימים שאני בדרום (בסגולה, 5 דקות מצומת פלוגות, רבע שעה מקרית מלאכי), אין שום בעיה אם תרצה שאסע איתך באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב דיזל ידני קל מאוד שיכבה

דווקא אני למדתי שדיזל לוקח לו הרבה יותר זמן לכבות. בנזין נכבה מהר מאוד.

אתה צריך לתרגל זינוק ולקחת מלווה שישב איתך ויסביר לך איך לנהוג נכון, יצעק מתי שצריך וכד'.

לעיתים, צעקות רק יחמירו את המצב.

חבר, כמי שקיבל רישיון אך לא מזמן (סה"כ ארבע שנים, זה כלום זמן) אני יכול לומר לך דבר אחד: שים פס על כל מי שמלחיץ אותך. אל תתייחס לצופרים מככל סוג, אלא אם זה של המשטרה או כוחות ההצלה האחרים. לא יקרה כלום אם מי שמאחור ימתין עוד שניה עד שתתחיל נסיעה.

יצא לי לא פעם ולא פעמיים שאנשים צופרים וצופרים ולי בינתיים כבה המנוע ואני מתחיל בסדר ההנעה (צ'יפ, קוד והנעה). אל תילחץ ורק תזכור דבר אחד: אם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לנהוג (עייפות או כל סיבה אחרת) אל תעלה על ההגה.

אתה רק יום אחד עם הרכב, תעשה לך קצת הנחות, ותלמד לאט לאט את הרכב. הרכב הזה הוא מפלץ, וצריך להתרגל אליו.

בהצלחה, ובכל שאלה אתה יכול לפנות בה"פ.

אלרואי.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד שלדעתי כדאי שתתחיל מזה, תפסיק להיות בלחץ להסתכל במראות - בכביש ישר תסתכל ישר ולפעמים תציץ מה קורה במראות.

Dodge Ram Lariat 2018

ŠKODA Yeti 2.0 TDI 2011

Isuzu Dmax 3.0 TD 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים משהו שראיתי פה שחזר ולכן לא מסתדר לי משהו. אני נוהג רק על ידני , מאז הוצאת הרישיון ב-2001, היו תקופות שנאלצתי לנהוג בדבר המוזר הזה בלי דוושה שלישית (זה עם המוט הזה ששמים על D) . נהגתי על כל מיני רכבים קנגו, ברלינגו, פרטנר, שרייד, פיגו 205 מקרטעת, פיגו 309 מקרטעת, גטס ארורה. כל הרכבים מהשכרה הקטנים פנדה,אלטו .ואפילו רנו אקספרס למי שזוכר. מעולם ואני חוזר מעולם לא לקח לי להסתגל לרכב יותר מחצי שעה. אם מישהו לא מתרגל לרכב אחרי יום שלם , חברים שיעשה בדק בית. ואני לא מדבר משחצנות.

לא כולם מסתגלים לרכב בשניה.

גם אני מסתגל יחסית מהר לרכבים, עובר מידני לאוטומט ותוך דקה עושה את הסוויץ' בראש שאין או יש את הדוושה השלישית ברכב.

זו לא בושה וזו גם לא כזאת מגרעה. אז לוקח לו יותר זמן ללמוד את הרכב, ביג דיל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאזור נתניה והסביבה, אעזור לך בכיף. יש לי חבר שהוא נהג לא הכי טוב, וזה בסדר, עם הזמן הוא משתפר. עדיין לא הבנתי מאיזה אזור אתה? שאלו ולא שמתי לב שענית.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה לכולם, למגיבים ולמגיבות.

נקווה לטוב.

אולי אני באמת מצפה מעצמי ליותר.

אבל קשה לי להאמין שאם בן אדם למד נהיגה, הוא לא מצליח לבצע נסיעה נורמלית ורק יודע לבצע נסיעות בכביש מהיר.

כשאין מה לעשות בכביש מהיר מלבד לשמור על מהירות חוקית (לא לעבור 90-100) והילוך 5 משולב, שזה כמו נסיעה באוטומט. למרות שאני כזה גרוע שאפילו פה כנראה נהגתי במה שנקרא זיגזג.

החכמה היא לדעת לנהוג גם בעיר, בעליות, אחרי רמזור (הבעיה שיש לי עם הילוך 1, כשמתחלף הרמזור, צריך להתחיל נסיעה, אז אני מנסה להתחיל והאוטו נכבה לי, הרמזור כבר מתחלף ואני מרגיש לא נעים כאילו אני נהג גרוע), לדעת לחנות, הכי חשוב מבחינתי, ההרגל שאני הכי רוצה לפתח - להסתכל במראות.

אני רוצה להאמין שעצם זה שלא הסתכלתי היום במראות שזה נטו מעייפות. כי אם זה הרגלי הנהיגה שלי (למרות שאין לי הרגלי נהיגה, היום הייתה נהיגה ראשונה אחרי הטסט, אחרי שנה, ברכב החדש שלנו) אם זה הרגלי הנהיגה שלי אז אני במצב גרוע.

לעבור נתיב מבלי להסתכל במראות זה סיכון גדול יותר מאשר שהרכב יכבה, או למשוך הילוכים או כל טעות אחרת שאני עושה.

על זה אני רוצה לעבוד. על מראות ועל הזינוק בעליה (אם ככה קוראים לבעיה שיש לי שתיארתי עם הרמזור והילוך 1).

יש פה אנשים נפלאים, כמה כבר פנו אלי בפרטי הציעו את עצמם, חייכתי כשראיתי את ההודעות עשה לי טוב בלב.

המון תודה לכם. אני מודה לכם מאוד.

אני אשמח מאוד אם מישהו ילמד אותי להפעיל את מערכת עזר לזינוק בעליה, זה חשוב לי, המון תודה.

למי ששאל מאיפה אני - אזור הדרום, קרית גת. ליד קרית מלאכי, אשקלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שאני חוזר על מה שכבר נכתב פה אבל הינה משהו שאתה יכול לנסות.

קח את עצמך לשכונה שקטה בקצה העיר. ותתחיל להסתובב בה תוך כדי שאתה עובד על כל עקרון בנפרד ומוסיף אותו. תתחיל מלשמור את ההגה ישר, אחרי זה תתחיל לחפש תמרורים, תוסיף מראות והסתכלויות בצמתים (מן הסתם שאתה עושה את כל הדברים האלה כל הזמן, אבל הפעם תתן דגש מיוחד ותסגל לעצמך הרגלים, לאחר מכן תתחיל לעבוד על העברות הילוכים מדוייקות, בלי שהאוטו יברח שמאלה כשאתה מעלה הילוך :wink: .

בסוף קח את עצמך לאיזה איזור הררי ותתחיל להתאמן על זינוק בעלייה תוך כדי שאתה מדמה מצבים.

אני אישית פפנוי החל מסוף השבוע הבא ואשתדל לזכור ליצור איתך קשר (אל תתבייש להזכיר לי), יש לי הרבה נסיון בנהיגה, קורסים לנהיגה מתקדמת בעברי והמון נסיון בהדרכה. בנוסף אני חושב שאני אצליח לגרום לך להירגע קצת :)

שלח לי ה"פ בחמישי שישי הבא8)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם מסתגלים לרכב בשניה.

גם אני מסתגל יחסית מהר לרכבים, עובר מידני לאוטומט ותוך דקה עושה את הסוויץ' בראש שאין או יש את הדוושה השלישית ברכב.

זו לא בושה וזו גם לא כזאת מגרעה. אז לוקח לו יותר זמן ללמוד את הרכב, ביג דיל.

לא דיברתי עליו ספציפית. דיברתי על שאר החברים שרשמו שלוקח להם הרבה זמן לפעמים ימים ללמוד רכב חדש.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל קשה לי להאמין שאם בן אדם למד נהיגה, הוא לא מצליח לבצע נסיעה נורמלית ורק יודע לבצע נסיעות בכביש מהיר.

תגיד לי, למדת איך לפתור משוואה עם 2 נעלמים בתיכון, נכון? היום אתה זוכר איך עושים את זה? אני לא. כמובן שאם אשב על זה קצת אזכר, אבל לוקח זמן להזכר.

עכשיו תוסיף על זה שרק למדת, אבל לא תרגלת, לא פתרת תרגילים, לא עשית שיעורי בית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה גר באיזור של קריית מלאכי, יש אצלכם בטח הרבה מושבים ויישובים קטנים באיזור, קפוץ לשם עם הרכב, זה אמור להיות שקט שם. אתה יכול לעשות שם כמה זינוקים בעליה שבא לך בלי שיש הרבה תנועה (אולי אפילו בקושי יש תנועה)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד התחבורה פרסם ברדיו תוכנית שקראה לאנשים להתנדב בתור נהגים מלווים. אולי שווה לך להתעניין איך אתה יכול להיכנס לזה כמישהו שצריך ליווי

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מחמם את הלב לראות כל כך הרבה חברי פורום שמוכנים להתנדב ולעזור.

כנראה שלא הכל אבוד פה עדיין... :wink:

+ מיליארד, תענוג לראות את זה, נותן תקווה לשנה החדשה (בהנחה והסורים לא יתקפו עם כימי והאיראנים עם אטומי :lol: ).

לפותח השרשור,

אולי אני טועה אבל תחושה שלי שאתה בחור צעיר עם המון אחריות ולחץ על הכתפיים, כנראה הרבה מעבר לסביר וזה אולי משפיע עלייך בכל מיני אספקטים שאחד מהם הוא גם הנהיגה.

פעם מישהו חכם אמר לי שלעיתים דווקא בגלל שאתה כל כך רוצה או שואף למשהו אתה גורם לעצמך לעשות טעויות שמכשילות אותך.

בתור התחלה, אם אפשרי- תוריד איזה הילוך- שתיים מהציפיות שלך והביקורת שלך (נראה לי שאתה קצת מחמיר עם עצמך מדי).

לעיתים דווקא כשאתה בא בגישה רגועה ולא לחוצה לטיפול במשימות (כמו נהיגה, למשל) אתה עוזר לעצמך לבצע אותן חלק יותר.

אחרי שהפסקת להלקות את עצמך אתה עדיין חש שזה לא זה בתחום הנהיגה?

ראשית תתעודד, אתה לא מיוחד, אתה חלק מקבוצה שכוללת בערך 80% מהנהגים בישראל בהערכה גסה, אותם אלה שבהגיעם ליעד לא מבינים איך הגיעו אליו..

:wink:

דבר אחרון, תתעודד פעם שניה, אתה חבר בפורום שהוא חממה עם אנשים טובים שמוכנים להתגייס ולעזור ולשמחתך אפילו בפריסה ארצית...:-P

באמת שאין לך במה להתבייש, נהפוכו, יש לך תכונה ראויה להערכה והיא היכולת ״להודות״ כשאתה חש שאתה לא טוב במשהו, תכונה נדירה בימנו.

אל תהסס להעזר באותם אנשים טובים באמצע הדרך שמוכנים לתרום מעצמם עבורך, זה כלי עזר נהדר עבורך ויעזור לך לצבור ביטחון ולהכיר את הרכב טוב יותר.

בנימה אישית, הרכב המדובר הוא רכב גדול שלוקח זמן ללמוד ״לאכול״ את הפרופורציות שלו, בטח כאשר זה בעצם רכב ראשון בו אתה נוהג לאחר הוצאת הרשיון לפני שנה.

יכול לומר לך שלמרות שיש לי בערך 14 שנות נהיגה כולל קורסי נהיגה ספורטיבית, בעלות על רכבים ספורטיביים ובקיצור- לא מעט נסיון בנהיגה- יהיה מביך לספר לך שלאחר החלפת הרכב הקודם לנוכחי (סה״כ מעבר מסדרה 3 ל-E קלאס, טיפה יותר גדולה) בשבוע וחצי הראשונים נדרשתי לעשות כל כך הרבה רוורסים בכניסה\יציאה מחניית הבית כי זה חניון תת קרקעי עם מעברים צרים באותם עיקולים בהם יורדים לחניה או בדרך ליציאה מהחנייה.

עם הרכב הקודם הייתי נכנס\יוצא חלק בלי רוורסים ואפילו בלי להאט, עם החדשה במשך שבוע וחצי כל כניסה\יציאה מלווה בלפחות 4-5 רוורסים.

הכל בגלל שלוקח זמן ללמוד פרופורציות של רכב חדש.

עם הזמן אתה לומד איך לחיות עם הרכב (כל רכב) בהרמוניה.

קח את זה בקלות, תצליח ושתהייה שנה טובה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

לי אישית אין בעיה להתחבר לכל רכב, אבל - לפני שלוש שנים לקחנו טרנספורטר חדש מהשכרה לטיול משפחתי בגרמניה, גם דיזל ידני.

אני יכול להבין את המצב שלך. הרכב עצמו פשוט מעולה, אבל מרגיש...אחר לגמרי ממשפחתית קטנה. צריך להתרגל לגודל, לתנוחת הישיבה, לדוושת הגז, להכל.

צא מהלחץ וקח את הזמן להתרגל. למד "לזרום" עם האוטו, ז"א לנהוג בהתאם לתגובות שלו ולא לפי צפירות הנהגים.

אגב, למה דווקא טרנספורטר? האם קאדי לא מתאים? השכנים קנו כזה חדש (האישה בכיסא גלגלים עקב ניוון שרירים), הוא נראה מרווח מאוד אך קומפקטי בהרבה מהטרנספורטר.

בכל מקרה, בהצלחה! :-)

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...