Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה אתה נלחץ שנכבה לך האוטו?

זה לא הופך אותך לגרוע או משהו כזה, באמת אתה צריך להכניס לך לראש שאתה נהג טוב ואתה באמת תנהג טוב.

אני לקחתי את האוטו של דודה שלי (ידני קטן, הרבה יותר קל לנהיגה משלך), וכאשר נכנסתי לתחנת דלק כל פעם יצאתי 8 מטר מהצינור ואבא שלי צועק עליי מהצד, אני עושה רוורס ונכבה האוטו, שוב רוורס ושוב נכבה האוטו, שוב רוורס וכמעט נתקע במישהו מאחורה וגם נכבה האוטו.

אחרי זה נוסע למוסך, רואה את הליפט הזה שצריך לעלות עליו אמרתי למוסכניק שהוא ייסע יעלה על זה, אתה רואה מוסכניק עם גופייה כולו שור כזה, כל היום מתעסק ברכבים, אתה מדמיין אותו וין דיזל ולו נכבה האוטו יותר ממני איזה חמש פעמים רצוף על נסיעה ישרה.

אז מה המסקנה? שהנסיון הוא שקובע פה, במיוחד שאתה נוהג על אוטו גדול שקשה לנהוג בו, אז חאלס לזיין בשכל, אתה עוד תיקח את אח שלך לכל מקום שהוא ירצה, ואתה תנהג גם בן זונה ואני מבטיח לך את זה.

ד"א, עוד סיפור קטן, סבא שלי ביקש ממני להקריב את האוטו למדרכה ( הוא חנה במקביל , והיה רחוק מאוד מהמדרכה)

אני עולה לאוטו, לוקח רוורס והכל, נכנס לחנייה, אחותי מכוונת אותי, רוצה להתקדם קצת שם חצי קלאצ נותן גז והאוטו לא מתקדם, הפוך הוא מדרדר אחורה, אני נותן עוד גז כיאלו אני לפני מירוץ, והאוטו לא מתקדם !, בסוף אני רואה שאני על ניוטרל , חחחח

וכל כל כל, המשפחה שלי רואה את זה מהצד, פאדיחה פאדיחה אה? אבל אני יוצא עם חיוך ענקי, ולא באמת שם זין על מישהו.

תאמין לי שאתה לא נהג גרוע, ויש לי עוד אלף סיפורים ופאדיחות , אבל אני לא לוקח ללב ולא מתחייס ווואלה אני נוהג מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבעיה בשיטה שלימדו אותך לזנק בה, לא בך!

מה שאתה צריך לעשות זה כשאתה רוצה להתחיל נסיעה בזינוק זה להרים לאט את הקלאץ' עד לנקודת החיבור שהוא מתחיל לרעוד בה (שאז הרכב לא ידרדר כמעט אחורה, אם בכלל) ואז להעביר את רגל ימין מהבלם לגז במהירות ולתת לחיצה עדינה על הגז. רק אחרי זה תוכל להמשיך ולשחרר את הקלאץ'. לאט לאט אתה תתרגל! :)

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה פה היא לא הנהיגה אלא בטחון עצמי נמוך, קח את עצמך בידיים, תעשה כמה סיבובים בחניון, תפסיק לחשוב על מה אחרים חושבים ויהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Dirty

תודה לך.

יכול להיות שאתה צודק, אני לא יודע למה אני ככה.

היו פה כמה חבר'ה נפלאים, אנשים טובים שפגשו אותי, אולי הם יוכלו לתת את התרשמותם.

אני יכול לנחש שהם יאמרו שיש לי אופי מעט בעייתי אולי.

אני נלחץ בקלות. אני מפחד אם פעם אחת הרכב נכבה, אני כבר לא אני. הכל משתנה. אני יותר נלחץ מכל דבר קטן.

אני מסכים איתך שהניסיון הוא זה שקובע.

רק שאני פשוט במצב שאין לי איך לצבור את הניסיון.

אין לי לצערי מלווה. שאלו אותי מה עם החברים שלי, סיפרתי שיש לי חברים שהם בצבא, היציאות שלהם לא יומיות.

גם כשהם יוצאים אז הם כמובן לא היו הרבה זמן בבית, אז יש את המשפחה, את החברה. אני מבין אותם.

קודם כל החיים האישיים של הבן אדם. לאחר מכן אם יש לך יכולת לעזור לאחר, כל הכבוד לך.

מישהו אחר גם אין לי. אנחנו משפחה קטנה שגרה כאן בקרית גת.

אין לי פה במי להיעזר מישהו עם רישיון, עם ניסיון בנהיגה. לא אבא, לא דוד, לא אח גדול.

daniel.r

תודה דניאל.

אני מתכתב איתך בהודעות פרטיות.

אני מודה לך ולאנשים שפנו אלי עם רצון טוב לעזור לי - מודה לכם מאוד.

שמח על כל פניה של כל בן אדם. חבל שאין לי מישהו פה מהעיר שיהיה איתי בקביעות, אבל לפחות יש לי

את החברים של קארספורום היקרים. גם אם זה רק לזמן קצר, אפילו לשעה, זה עוזר לי מאוד מחזק אותי.

מכל אדם אני יכול ללמוד טיפ נוסף, עצה טובה. אולי אפילו מישהו יוכל ממש לעזור לי עם שיפור משמעותי בנהיגה.

Asfanut

תודה גם לך על ההתייחסות אסף.

זו השיטה שאמר לי הנציג מסירה.

לצערי אני לא מצליח. אם היית רואה אותי היית רואה שכל ניסיון שלי לבצע את השיטה הזאת המנוע נכבה לי.

המנוע לא נכבה לי רק עם השיטה שלימדו אותי: מרימים רגל מהקלאץ' בעדינות, שומעים רעידות, האוטו רוצה לנסוע, מורידים רגל מהברקס, האוטו מתקדם אתה נותן גז מעביר לשני. רק שזה לא עובד בעליות, כנראה הנציג צודק. אי אפשר תמיד להסתמך על תחילת נסיעה עם טורים. רק שאני לא מצליח לעשות שיטה אחרת.

alex ptv

תודה אלכס.

מקווה שלאט לאט המצב ישתפר. אם אפשר מהר אני אשמח מהר.

לצערי אני לא יכול לנסוע לחניון, כי עד לחניון יש מספר עליות וכיכרות.

אם הרכב יכבה לי ולא יהיה לידי מישהו מנוסה אני עלול להידרדר אחורה, לפגוע ברכב שמאחורי. אני מפחד.

גם בחניון אני יכול להיות ממש טוב, כשזה מגיע לרגע האמת - תחילת נסיעה אחרי עצירה בכיכרות / רמזורים / מעברי חציה, שם אני כבר עושה את הטעויות שלי ושוב הרכב נכבה לי.

אני מודה לכולכם.

לכל המגיבים, לכל מי שרק קרא ולא הגיב, גם תודה.

תודה לכל מי שהציע את עזרתו.

היה אפילו חבר פורום שריגש אותי מאוד. לא יצא לי להתרגש ככה.

אני בדרך כלל מתרגש, בגלל זה יוצאות לי הודעות ארוכות. אבל פה התרגשתי מאוד.

החבר אמר לי שאם אחי רוצה לראות ים, הוא מוכן לעזור לזה לקרות.

הוא מוכן להגיע עד אלינו ולשבת לידי כשאני אנהג עד לים. הצעתי לו שהוא ינהג, אני אנהג בחזרה.

הוא אמר שהוא ישב לידי, שאין לי מה לדאוג. הלוואי שזה יקרה. עוד לא סיפרתי לאחי כמובן.

כי אני מודה לזה שאף אחד פה לא חייב לי דבר. דברים גם יכולים להשתנות מטבע הדברים.

לכן אני רק מקווה שזה יצא לפועל, הלוואי. אם אותו אדם טוב ירצה שאפרסם את שמו אפרסם בשמחה.

יש אנשים שביקשו שלא אפרסם את שמם, לכן אני לא מציין שמות.

* היה חבר ששלח לי את הטלפון שלו, אמרתי לו שאני בדרך כלל מתבייש להתקשר אבל אמרתי שהפעם

אני אנסה ושאני אחזור אליו בדקות הקרובות או בשעה הקרובה, לצערי ההודעה נמחקה לי.

יצאתי מהבית לכמה שעות, עזרתי לאמי ואחי, כשחזרתי לא מצאתי את ההודעה עם המספר.

אם הוא קורא זאת, שכחתי את הכינוי, אני מתנצל. יש לי כל כך הרבה לחץ להספיק דברים לחג, בבית, לעזור.

אם אתה מוכן לשלוח שוב את מספר הפלאפון שלך - תודה רבה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזו עיר אתה?

אם מאזור המרכז, אז אני מתנדב לשבת לידך ברכב מספר פעמים למשך שעה כדי שתצבור ביטחון ותרענן את הנהיגה שלך.

אני לא מורה נהיגה ולא מדריך נהיגה. אבל לפי דעתי ממה שתיארת אתה צריך מישהו מנוסה לידך שיתן לך תחושת ביטחון.

אסף

יישר כוח, יש אנשים טובים באמצע הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שתתבאס, הכל עניין של תרגול ונסיון, אין לך מה לדאוג,

תמיד תוכל לקחת כמה שיעורים מנהג מנוסה, אין שום סיבה לדאגה, עם קצת כסף וקצת זמן תוכל לנהוג מעולה, תשקיע בכמה שיעורים

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם

ביום שאצליח לנהוג טוב אני מבטיח לעדכן פה כמובן.

הרי בזכותכם, בזכות חברי קארספורום אני לומד איך לנהוג באמת.

כמו שאמרתי, אם לא היה את הפורום אני לא יודע אם הייתי נוהג בכלל.

רק בזכות זה שהגיעו שלושה חבר'ה אנשים טובים לעזור לי, אז הצלחתי לנהוג לפני שבוע.

אם גם הפעם יגיעו אנשים חדשים, אני אשמח מאוד.

הלוואי שזה גם יעזור לי, שאני אפסיק להיעזר באנשים.

מצד אחד אני מרגיש שאני מטריח אנשים, מצד שני אנשים אומרים לי שהם שמחים לעזור, שהם עושים זאת באהבה.

אני גם שמח להכיר אנשים מהפורום. אולי אפילו מתישהו אני אוכל לעזור להם, או לכל אדם אחר בפורום או מחוץ לפורום.

אני ממשיך לבקש עזרה בפורום כי מלבד הפורום אין לי ממי עוד לבקש לצערי. לכן אני שוב מצטער על כל הפעמים שנאלצתי לבקש עזרה. זה נראה לי אפילו מוגזם מדי אבל אני לא יודע מה לעשות. אם לא אבקש עזרה, אף פעם לא אנהג ברכב.

יש פה המון אנשים טובים באמצע הדרך, המון. מגיע לכולם תודה ענקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מפתיע אותי שלא קנית רכב אוטומטי, אבל אני מניח שכרגע אין הרבה מה לעשות.

תנסה למצוא מגרש ריק קרוב לבית ותתאמן בנסיעות קצרות קדימה ואחורה - כמו כניסה לחניה ברוורס והיציאה מהחניה.

נכון שזה נראה קצת טיפשי אבל אם תעשה את זה הרבה אתה בהחלט תשפר את השליטה ברכב.

מאחר ולא תהיה בכביש אתה לא תפריע לתנועה ולא תצטרך להילחץ בכל פעם שהרכב נכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לא תתרגל לרכב עד שבאמת לא תיסע ותרגיש את הרכב. פשוט להושיב אותך על הכיסא ולתת לך לנהוג . מה שנקרא בצבא "לעשות לך שעות על רכב X ":lol: .

כשאני אומר לנסוע , זאת אומרת להוציא אותך לכבישים פתוחים ולנסוע מרחקים דרום-מרכז ,דרום צפון , כמה ימים ככה "לזרוק" אותך למים העמוקים ואתה תשלוט ברכב כמו מלך . עם הניסיון מגיע גם הביטחון .

כמובן שלנסוע לפי החוקים וכחסר ביטחון גם להישאר בנתיב הימני ופשוט להנות מהדרך ומהאוטו עד שלאט לאט אתה תצבור ניסיון .

וכמובן על הדרך לתרגל זינוקים בעליה , אם אתה מגיע לעליה ואתה בטוח שיקח לך כמה שניות לעלות אותה , אתה יכול להפעיל "משולש " והנהגים לרוב יבינו שיש "בעיה " ושצריך לתפוס מרחק או לעקוף אותך . "המשלוש " הוא עוד אמצעי זהירות שאומר לרכבים אחרים להיזהר או שיש פה בעיה \ סכנה .

בשורה תחתונה , כמה שיותר תנהג ( למרות החוסר ביטחון ) ככה כמה שיותר מהר אתה תחזור לעצמך לנהוג בביטחון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר קח את הכל בקלות אחי,

אני מבאר שבע,אין לי בעיה לבוא אליך בשבוע הבא איזה יום ולעזור לך עם הנהיגה ולא יזיק לי גם לי לראות קצת ים:lol:

אם תרצה בעזרתי שלח הודעה פרטית ונתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל איך הבחור בסרטון הבא מתחיל נסיעה בעזרת הרמת קלאצ'+גז:

youtube.com/watch?v=P8runjW4MSc

זו מיומנות שלוקח קצת זמן ללמוד. אני ממליץ לך ללכת לשטח מבודד (מגרש חנייה פנוי או משהו בסגנון) ולתרגל. לדעתי, כדאי ללכת לבד ככה לא "תובך" שיש מישהו על ידך.

אם לא תתרגל והאוטו יישב בחניה בטוח לא תשתפר. גם אין לך מה להפסיד חוץ מקצת דלק, בהנחה שהקלאצ' לא יישרף :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל_פ

במצב הנוכחי גם אני הייתי מעדיף אוטומט.

אבל רצו עוד 25-30,000 שקל תוספת לתיבת הילוכים אוטומטית.

אנחנו בקושי הצלחנו לרכוש את הרכב עם הגיר הידני.

מאוד התאמצנו, גם נעזרנו בכדי לרכוש אותו. כי חשבנו שהחיים ישתנו. ממש ככה.

כמו שתיארתי בהודעה בעמוד הקודם.

חשבנו שאם יהיה רכב אחי יפסיק לשבת בין 4 קירות כל היום.

אני מתאר את זה ככה כי זה באמת המצב. הוא סיים תיכון. מאז הוא רק בבית בין 4 קירות.

כי בקרית גת אין כמעט מה לעשות בעיר, למי שמכיר את העיר. אז רוב היום רק בית. מדי פעם יוצאים לטיול.

חשבנו יהיה רכב הכל ישתנה.

להכיר ערים חדשות, שהרי אחי בכיסא גלגלים, הוא לא יצא מגבולות העיר כי אין תחבורה נגישה לכיסא גלגלים ממונע כבד.

חשבנו שנסע לים. אפילו היינו בטוחים שכל ערב או כל בוקר נהיה בים, אולי אפילו אחי ידוג. אז מה אם הוא בכיסא גלגלים,

אני ראיתי שיש חורים ברצפה בשביל לשים שם את החכה, אז גם הוא יוכל לדוג.

חשבנו גם שנקח את אחי לבית קולנוע. שהרי בקריית גת אין בית קולנוע, ידוע לי שבערים אחרות יש קולנוע נגיש.

חשבנו עוד הרבה דברים. שאחי יהיה נגיד במסגרת לימודית, ילמד. אבל בשביל זה צריך רכב להסיע אותו ללימודים.

לאחר מכן כשהוא יהיה במסגרת יהיה לי זמן פנוי לעצמי, כשהוא ייהנה במסגרת הלימודית. לאמא יהיה זמן לעצמה.

לכן רכשנו רכב ידני שעדיף מאשר שלא יהיה רכב כלל.

כי אם אין רכב זה שווה ערך לכך שאחי יאלץ לשבת כל חייו בבית בחוסר מעש. זה לא נעים אפילו לחשוב על זה.

rsm130d

מלווה.

לי אין מלווה לצערי הרב.

כתבתי בעמודים קודמים שאין לי במי להיעזר. אם לא אתם חברי קארספורום אז לא יודע מה הייתי עושה.

ניסיתי לקחת שיעורים, תיארתי בעמוד הקודם שזה לא עוזר. כתבתי שם בפירוט מדוע.

בכדי לנסוע כפי שאתה מתאר חבר צריך מישהו לידי. שייתן לי תחושת בטחון. שיעיר לי אם צריך. שייתן לי טיפים.

זה מה שאני מבקש פה בפורום, אנשים שישמחו לבוא לעזור לי בבקשה. למרות שלאחרונה אני אומר לעצמי שהגזמת

כמה אתה יכול לבקש עזרה? אבל מצד שני אני אומר לעצמי אם לא תבקש אז הרכב פשוט יחנה בחנייה וזהו.

לכן אני שמח גם אם יוצא לי להיפגש עם מישהו אפילו לשעה, זה עוזר לי מאוד. מאוד מאוד.

avi333

תודה אבי, אני אפנה אליך בפרטי.

תודה לך ולכל מי שהציע את עצמו לעזור לי. כל עזרה עוזרת לי מאוד ואני מאמין שתורמת לי ומקדמת אותי.

מקווה שאני לא טועה. אם מישהו יבוא, יראה אותי, ירצה לאחר מכן לרשום חוות דעת על פי התרשמותו אני אשמח מאוד.

lm007

תודה רבה.

לצערי לא יוצא לי כמו לבחור שמדגים.

גם כשניסו להראות לי במציאות את מה שהוא עשה, אני לא מצליח.

הדרך היחידה שאני מצליח היא הדרך שהמורה לימד אותי. תיארתי את הדרך בהודעה #73

הצלחת להפחיד אותי מעט עם מה שכתבת - "בהנחה שהקלאצ' לא יישרף"

הוא באמת יכול להישרף?

איך אפשר לדעת שכבר היום לא הבאתי אותו למצב שרוף?

אני בטוח שאני מתנהג אל הקלאץ' ממש לא איך שצריך. גם האוטו נכבה לי המון. גם אני ממש לא נוהג כפי שצריך לצערי.

אם תוכל להרגיע אותי מעט ולהסביר למה התכוונת אני אשמח מאוד.

זה רכב חדש. יכאב לי מאוד אם אעשה לו נזק. לקח לאמי המון זמן והמון קשיים בכדי להשיג את המימון עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והקלאצ' יהיה במצב חיכוך במשך הרבה זמן רצוף יכול להגרם נזק. למשל אם אתה עומד בעלייה ובמקום להשתמש בברקס מרים את הקלאצ' עד הנקודה ומשתמש בו במקום ברקס כדי לעצור, ייגרם נזק. בתרגול רגיל של תחילת נסיעה לא אמור להיות בעיה.

1. אתה חייב לדעת איפה הנקודת חיכוך של הקלאצ', אתה לא יכול כל תחילת נסיעה להרים אותו באיטיות ולחפש. תתאמן.

2. כדי לתרגל תזוזה בתוספת גז תתרגל במישור, קלאצ' לחוץ, תעזוב את הברקס ותלחץ קצת על הגז השלב הבא להרים את הקלאצ' כמו שאתה רגיל. אני לא רואה סיבה שלא תצליח לעשות את זה. תתאמן.

3. אם הרכב יחנה במשך שבועיים בלי שתתרגל אתה לא תשתפר. תתאמן.

4. ממליץ לך טיפה לקרוא באינטרנט על עקרון פעולה של קלאצ', יש מידע אינסופי וכמו שראית אפילו סירטונים ביוטיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את ההודעה שלך כאן מהיום, אני אנסה לתת לך את חוות דעתי ואולי זה יעזור לך.

בזמנו הייתי לי פולו קלאסיק דיזל ידנית ללא טורבו, ומסיבה לא ברורה התקשיתי בהתחלת נסיעה (הילוכים 1,2).

בסופו של דבר כמה שלא ניסו להסביר לי (גם חבר עם רכב זהה) כלום לא עזר עד שעליתי על "השיטה" בעצמי.

אני לא יודע אם כך זה ברכב שלך, אמנם גם הוא דיזל אך בעל טורבו ומשקלו כבד יותר.

אצלי ההילוך הראשון היה נורא קצר, רק בשביל להזיז את הרכב ממש טיפה ממצב עמידה.

הבעיה שלי הייתה שלא הצלחתי לעכל את העניין בראש בזמן אמת ותמיד משכתי טיפה יותר.

בירידה: תן לרכב להתדרדר רגע ותתחיל נסיעה בהילוך שני, שחרר בעדינות את הקלאץ' במקביל ללחיצה יחסית על דוושת הגז.

במישור: תתחיל בהילוך ראשון אבל שחרר רק עד כחצי קלאץ' במקביל ללחיצה יחסית על דוושת הגז, ומיד לפני שהגעת ל-15 קמ"ש (ואולי 20 קמ"ש כי אני לא מכיר את הרכב) תעביר להילוך שני ובמקביל לחיצה יחסית על דוושת הגז עד שחרור הקלאץ' בהילוך שני.

בעלייה: שחרר מעט את הקלאץ' עד הרגשת חיכוך ומיד העבר את הרגל מדוושת הבלמים לדוושת הגז תוך כדי לחיצה יחסית במקביל לשחרור הקלאץ' עד הסוף. כמעט אותו הדבר כמו במישור אבל תשחרר את הקלאץ' עד הסוף בהילוך ראשון ונסה להגיע למהירות גבוהה יותר מ-20 קמ"ש בעדינות ומיד תעביר להילוך שני.

בכל מקרה, אין שום סיבה שהרכב יכבה לך - בשנייה שהוא מגמגם תדביק את דוושת הקלאץ' לרצפה ואל תשכח להשתמש בבלמים!

כנראה שמהלחץ אתה עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה וזה מה שגורם לרכב בדרך כלל להיכבות.

אני מקווה מאוד שהניסיון הזה שלי יכול לתרום לך אפילו קצת, זה כל כך קשה לתיאור בכתב עד בלתי אפשרי.

כמו כן אשמח לבוא ולתרגל איתך עד שתבין את הרעיון אם אנחנו מדברים על אזור הצפון. :wink:

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...