Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להיתבייש אין לך ממה!

זה הכל עיניין של ניסיון תנהג כמה שיותר בעיר שלך תצבור ניסיון לפעמים אולי תושבי איזה מישהו מבוגר מהמשפחה שלך או איזה חבר שיתן לך קצת ביטחון.

תלמד את הגודל של הרכב בכדי לדעת לשלוט בו טוב ולהחנות טוב.

אתה גם לא נהגת הרבה זמן שזה עד יותר מוריד לך מהבטחון ונותן לך הרגשה שאתה לא יודע לנוהג לפעמים אולי תכנס לאיזה מגרש חניי ריק ותתאמן על חניות ברוורס וכל מיני דברים כאלה.

שהיה לך בהצלחה אני בטוח שהאנשים כאן בפורום יעזרו לך ויעלו לך את הבטחון לנהוג אין לך ממה לפחד הכל עניין של זמן וניסיון :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תפוח - לא מלמדים נהיגה בהתכתבות. הבחור כבר למד את התאוריה ואפילו עבר טסט.

סופרמן - הבעיה פשוטה מאוד אתה לא יודע לנהוג. זה נורמלי לגמרי - את הרשיון קיבלת לפני שנה, אני לא יודע כמה נהגת לפני קבלתו, אבל מאז לא צברת נסיון. יש רק דרך אחת ללמוד לנהוג והיא - הפלא ופלא - לנהוג. לפי ההודעה שלך אני מניח שאת תקופת המלווה בילית בלי לנהוג, כך שאבדת חלק חשוב בהכשרתך כנהג: החלק שבו האחריות עליך, אבל עדיין יש מישהו שמדריך אותך. בדיוק המצב שאתה מתאר בשיעורים שלקחת לאחרונה. בעיה שניה היא שאתה נהג חסר נסיון ומנסה לנהוג ברכב שונה בתכלית מכל רכב שהכרת קודם. אפילו נהג ותיק כמוני - למעלה מ-36 שנה מאז הוצאת הרשיון - זקוק לחימום קצר כאשר אני מתחיל לנהוג ברכב לא מוכר.

כמה אנשים הציעו לך הדרכה. הייתי בודק אפשרות נוספת - והיא לשכור שירותיו של מורה לנהיגה, אבל על הרכב שלך, לא על הרכב שלו. המעבר מנהיגה ברכב אחד לאחר מצריכה התרגלות, וכיון שאתה חסר נסיון יתכן מאוד שכמה טיפים של מורה לנהיגה

יש כאן שאלה חשובה: האם מותר לך לנהוג ברכב כאשר אחיך אינו נמצא לידך? הגבלה כזו עלולה להקשות על מדריך שצריך לשבת לידך ולסייע לך להכיר את הרכב ולתרגל נהיגה במצבי אמת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך במה להתבייש או מה להרגיש רע. נהיגה הופכת לפשוטה יותר (וגם לא אצל כולם) עם הזמן. בטח שכשאתה בלחץ ואתה פוחד לפשל, יש סיכוי לפשל יותר גם, אבל זה בסדר וזה טבעי וכולנו היינו במצבים האלו.

אתה תמיד יכול גם לצאת לסיבוב בשעות מתות יחסית בהן אין אנשים, להשתפשף עם האוטו, להכיר אותו קצת יותר וכו'. בסוף הכל מגיע עם הניסיון :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לך,

הייתה לי בעיה דומה, ואספר לך בקצרה.

במשך 5 שנים מהוצאת רשיון הנהיגה שלי לא נהגתי ברכב ידני, (ואם כן זה הסתכם בכמה שעות בודדות, ובכלל סיכום שעות הנהיגה שלי היה נמוך בכל מקרה) 5 שנים - זה יוצא קצת לאחר השחרור מהצבא, חיפשתי עבודה זמנית, ומצאתי דרך חבר טוב שעבד במקום.

העבודה הייתה במשהב"ט בתפקיד נהג של במחלקה מסוימת לתקופה זמנית,

יום לפני, בשיחה אקראית לחלוטין גיליתי שהרכב שישמש אותי יהיה ידני.

כמעט חטפתי התקף לב, איך לעזאזל אני הולך לנהוג מחר.

התיעצתי עם אבי וחברים וקיבלתי "טיפים" לנהוג, ישבתי כל הלילה לראות סרטונים ביוטיוב של footwork :lol:.

הגעתי לעבודה למחרת. השמש עדיין לא זרחה, הקדמתי בשלוש שעות. חיל ורעד.

פגשתי את החבר שלי שבדיוק סיים משמרת לילה, "מה אתה הולך לעשות" הוא אומר לי, עניתי "נסתדר".

חתמתי על הרכב והתחלתי לעשות סיבובים בחניון,

ירושלים הררית, מקום מעולה לתרגל זינוקים, לשמחתי גיליתי שהרכב צויד במערכת hill hold שהפכה אתה עניין הזינוקים לפשוט ביותר. (גם ברכבך מותקנת מערכת זו כמדומני).

זה היה יום העבודה הקשה בחיי, בכל הפסקה קצרה עישנתי סיגריה והרגשתי כאילו אחרי סקס :shock:, כמות האנרגיות והריכוז שהשקעתי בנהיגה היו פנומנליים, ועדיין, נהגתי חרה.

יום ועוד יום, עברו מאז כבר כמה שנים, היום אני לדעתי הנהג הטוב ביותר בסביבתי.

תאמין בעצמך, אל תתיאש. קפוץ למים העמוקים, אתה לא תטבע כי אתה הרבה יותר גבוה :-P.

אני ממליץ לך לקבל את הצעתו האדיבה של AssafO, זה יעזור לך מאוד.

בהצלחה יקירי!

חבר טוב נמדד בכמה השקעה הוא מנער את הרגליים לפני שהוא נכנס לך לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מחמם את הלב לראות כל כך הרבה חברי פורום שמוכנים להתנדב ולעזור.

כנראה שלא הכל אבוד פה עדיין... :wink:

דבר שני, מצטרף לחבר'ה שמייעצים לך להרגע ולנשום עמוק, לא קרה כלום.

תתחיל לנהוג קודם ברחוב, אח"כ בשכונה, אח"כ בעיר. לאט לאט אתה תתרגל ותצבור בטחון על הרכב.

בנוסף, ממליץ לך כמו קודמיי, לקחת שיעורי נהיגה עם המורה על הרכב שלך ולא על הרכב שלו.

כמו ששמת לב, אין לך מה לדאוג,

כל חברי הפורום פה מוכנים לתמוך ולעזור,

וזה לכשעצמו כבר חצי נחמה.

כל הכבוד לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה צריך מלווה שיתן לך בטחון אני מאיזור שפלה - מרכז . קח את הרכב למקום שומם בלי יותר מדי תחבורה ותתרגל. אין דרך אחרת. בלי לחץ .

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם לך דברים בפרופורציה.

הוצאתי רישיון נהיגה ב2004.

רכב ראשון 2004-2006 - אאודי 80, שנת 86 אוטומט.

רכב שני 2006-2009 - סובארו DL ידנית.

2009-2011 לא נהגתי כלל.

2011-2013-פיז'ו 206 ידנית.

כחצי שנה אחרי שקניתי את הפיז'ו התחלתי לעבוד כשליח בחנות בע"ח, בהובלה של מזון ללקוחות.

הרכב עליו נהגתי הייתה סיטרואן ברלינגו 2006 נדמה לי.

ואני יכול להגיד לך דבר כזה, נכבה לי המנוע בנסיעות ראשונות על ימין ועל שמאל, זינוק בעלייה, עם רכב עמוס - לא נעים כלל וכלל.

אבל, אחרי כמה נסיעות המצב השתפר, הזינוק בעלייה לא קשה, המנוע לא נכבה והכל אחלה. זה בסה"כ עניין של תרגולת.

גם היום, אם אני מתבקש לנהוג ברכב שהוא לא שלי - אני לא מסכים (רק אם זה עניין של חיים ומוות).

בנוסף, לפני כמה חודשים מכרתי את הפיז'ו ורכשתי אלפא רומיאו, ולפחות בשבוע-שבוע וחצי ראשון - לא הסכמתי להסיע אף אחד עד שלא אתרגל לרכב.

הסר דאגה מליבך, הכל יסתדר אחרי כמה נסיעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מתנדב לעזור, אני מבאר שבע.

אכן מומלץ כמו שהציעו להתחיל בכבישים ריקים יחסית מתנועה וממגרשים ריקים. זה יאמן אותך לדבר האמיתי. סע לאט וברוגע ובשקט בלי להיות לחוץ.

אגב, ברכב הזה אמורה להיות מערכת לעזר לזינוק בעלייה. קרובת משפחה שלי נכה ויש לה רכב כזה ויש שם את המערכת ומדובר על מודל 2010.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברי קארספורום היקרים - תודה רבה לכם מכל הלב. המון תודה.

מחמם לי את הלב לקרוא את ההצעות שלכם, אנשים טובים באמצע הדרך.

את העידודים שזה בסדר, שזה טבעי, שלא נהגת הרבה זמן וזה יעבור - המון תודה.

נקווה שזה עניין של זמן ואני אשתפר.

אנחנו הלכנו אתמול לישון בשעה 3, התעוררנו ב 6, עד 17:00 היינו בחברה המאבזרת למדידות וכו'.

החבר אומר לי מה אתה מתפלא, כמעט לא ישנת, לא אכלת - מה אתה רוצה?

אבל אני אומר לו שגם רקדן שלא יודע לרקוד, תמיד מאשים את הרצפה שהיא עקומה.

אם אתה יודע לנהוג אתה תדע לנהוג בין אם ישנת, לא ישנת, אתה ערני, אכלת, לא אכלת. זה לא באמת משנה.

כפי שאמרתי, אומרים שרכב דיזל צריך כישרון מיוחד בכדי שיכבה לך - לי נכבה.

נקווה שאני סתם מקשה על עצמי עם הביקורת שלי כלפי.

לחברים היקרים, שחיממו לי מאוד את הלב, אני בטוח שגם לאחרים חימם את הלב לראות את עם ישראל עוזר אחד לשני - אני מאזור הדרום: אשקלון, קרית מלאכי (אני גר בעיר ליד הערים האלה, מרחק של 10 דקות נסיעה).

כולי תקווה שאני אשתפר.

שאני יותר אהיה מרוכז. אסתכל במראות אפתח לי התנהגות של נהג שפשוט אין מצב שלא מסתכל על המראות.

שלא יכבה לי הרכב בכלל. אם נכבה לי פעם אחת אני כבר מאבד את כל הביטחון.

מקווה להפסיק גם עם ההרגל של להיצמד יותר לימין, מדרכות, כבישים, לנהוג בזיגזג.

אני אשמח אם ילמדו אותי בבקשה איך להפעיל את המערכת שדיברו עליה פה. מערכת עזר לזינוק בעליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים משהו שראיתי פה שחזר ולכן לא מסתדר לי משהו. אני נוהג רק על ידני , מאז הוצאת הרישיון ב-2001, היו תקופות שנאלצתי לנהוג בדבר המוזר הזה בלי דוושה שלישית (זה עם המוט הזה ששמים על D) . נהגתי על כל מיני רכבים קנגו, ברלינגו, פרטנר, שרייד, פיגו 205 מקרטעת, פיגו 309 מקרטעת, גטס ארורה. כל הרכבים מהשכרה הקטנים פנדה,אלטו .ואפילו רנו אקספרס למי שזוכר. מעולם ואני חוזר מעולם לא לקח לי להסתגל לרכב יותר מחצי שעה. אם מישהו לא מתרגל לרכב אחרי יום שלם , חברים שיעשה בדק בית. ואני לא מדבר משחצנות.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...