Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא חשבתי שזה יקרה לי. קנינו רכב, ואני לא מצליח לנהוג

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי כמעט כל הודעה בשרשור הזה ובאמת כיף לראות כמה אנשים נענים לעזור לזר מוחלט מהאינטרנט, ועוד במיוחד כאלה שמגיעים מרחוק. respect.

אם כי קשה לי לא להרגיש סוג-של אשמה בעניין, הרי אנחנו, ה"ותיקים" על הכביש לגמרי חסרי סבלנות כלפי כאלה שלא קופצים ברמזור עוד לפני שהתחלף לירוק, צופרים, מלחיצים, מדי פעם מתעצבנים וצועקים.

ככה בערך: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=20gmxrn_s0Y#t=191

20gmxrn_s0Y דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

(ב03:10)

לא כמו באירופה וקנדה שאנשים יעמדו מאחורי מישהו כזה ואף אחד לא יעלה על דעתו לצפור, אחרי ירוק או שניים אפילו יציעו עזרה.. פה? נסקול אותו באבנים הרבה לפני.

(למען הסר ספק אני ממש לא כזה, אבל תסכימו שרוב הנהגים כן, במיוחד באזור תל אביב)

בכל מקרה אני מאמין שיהיה בסדר ועם צבירת קצת ניסיון מר בחור פה יעשה את קו אילת לא פעם ולא פעמיים. :wink:

בהצלחה ידידי! (ובאמת, בלי לחץ.)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 425
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

NINJMNKY,

קודם כל, בכמה שעות טובות שנהגנו אתמול, קרה אני חושב פעמיים שנכבה לו המנוע ברמזור, ואף אחד לא צפצפף.

בנוסף, נהגי ישראל ידועים בחוסר אכפתיות מוחלט כלפי מי שמאחוריהם - אם הם צריכים למצוא חניה, הם יסעו 20 קמ"ש ולא אכפת להם מי מאחוריהם ואיזה פקק הם יוצרים. אם הם צריכים לעמוד רגע בצד, אין צורך כמובן באיתות - הוא משמיע צליל מרגיז!

כדוגמא נגדית, אתמול הראתי לידידינו איך כשמישהו נמצע מאחורי ורוצה לסוע מהר, כדי לזוז הצידה אם אפשר, לתת לו לעקוף, ושני הצדדים מרוויחים.

הוא לא צריך שום דבר עוד חוץ מלתרגל, הוא מאיץ יפה, מעביר הילוכים יפה, שולט יפה בקלאצ' - רק תרגל וגם זה לא כל כך הרבה כמו שהוא חושב. הוא כן צריך נהג מיומן שישב לידו ויאתר סכנות וטעויות כמו אלה שהצגתי לפני כמה הודעות.

הוא לא צריך מורה מיוחד וגם לא מורה לנהיגה על Transporter, לכל מי שטען שקשה להתחיל נהיגה על הרכב, לא יודע על מה הוא מדבר - מעולם לא נהגתי על רכב שיותר גדול מ Private, ולא הייתה לי כל בעיה להתחיל נסיעה. למנוע יש הרבה כח וקשה לגרום לו לכבות. הפעם היחידה שהוא נכבה לי הייתה כשחזרנו הבייתה אחרי שעות נהיגה התחלפנו כדי שאדגים משהו ועל הדרך גם החנתי בחניה ושם בדיוק כשסיימתי לחנות נכבה לי המנוע :)

סופר-מן,

היום יום שבת, אני מקווה שאתה יוצא לנהוג כמו שסיכמנו :)

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NINJMNKY,

נהגי ישראל ידועים בחוסר אכפתיות מוחלט כלפי מי שמאחוריהם - אם הם צריכים למצוא חניה, הם יסעו 20 קמ"ש ולא אכפת להם מי מאחוריהם ואיזה פקק הם יוצרים.

אני נאלץ לחלוק איתך על נקודה זו.

יש מקומות בהם בלתי אפשרי למצוא חניה בנסיעה בקצב רגיל, וחייבים להאט את הקצב. ההתחשבות צריכה לבוא אם כבר, מהרכבים שנוסעים אחרי הרכב שמחפש חניה. כמובן שאם הוא נוסע 10 קמ"ש, הוא מגזים, אבל ברחובות קטנים 20 קמ"ש היא מהירות סבירה לגמרי למציאת חניה. הרי אם ייסע 40 קמ"ש, ופתאום יקלוט חניה - הוא ייאלץ לדפוק בלימה רצינית שעלולה לגרום לרכב שמאחוריו להיכנס בו. ואם לא ייכנס בו - הוא יהיה קרוב מדי כדי לאפשר לו לחנות, ואז כולם יתחילו לעשות רוורס. כשאני רואה רכב שמחפש חניה - אני שומר מרחק ולא לוחץ עליו. כמובן שיש הבדל בין כבישים ראשיים של 50 קמ"ש לכבישים עירוניים קטנים, אבל הרעיון הוא אותו רעיון - על רכב שמחפש חניה בת"א לנסוע לאט יותר, אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך קשה לאותת ולעמוד רגע בצד שמי שמאחוריך יעבור? אחר כך תמשיך לחפש חניה בשאנטי.

נהגים לא מאותתים ובכלל לא נותנים אף סימן שהם משנים את נתיב נסיעתם.

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

ברחובות רבים זה לא קשה, אלא בלתי אפשרי. אחד מהנתיבים לנסיעה, השני לחניה. מה גם שאם בכח תנסה להידחס בין מכונית חונה לבין מכונית לה אתה נותן לעקוף אותך בצפיפות, בסוף הוא עוד ימצא חניה פנויה ויחנה בה במקומך. לגבי האיתות - אני תמיד מאותת כשאני עמוד להחנות, כדי שלא יידבקו לי לזנב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים לכולם.

כהרגלי אני קודם עונה לחברים שהגיבו לפני, לאחר מכן מעדכן.

אני מצטער מראש על ההודעות הארוכות שיוצאות לי. מתנצל.

אבל אני חייב לענות לכל אחד ואחד שטרח לקרוא ולהגיב לי.

rupni

תודה על הטיפים.

טיפ מספר 1 אני עושה עם חברי הפורום.

כשיש נהג מנוסה שיושב לידי. זה עוזר לי מאוד.

הוא יכול להגיד לי בכל רגע מה לעשות אם עשיתי משהו לא נכון. לתת לי הערה. טיפ שיעזור לי להבא.

נסיעה עם חברים אני גם אנסה.

חברים שלי כפי שכתבתי בעמוד הקודם בצבא.

כשהם משתחררים פעם בשחרור אז כמובן הולכים למשפחה, לחברה, לדברים שחייל מצפה להם ומחכה להם מטבע הדברים.

לי לא נעים לבקש מחבר שאני רואה שהוא עייף וחוזר יום למחרת שיהיה איתי ברכב. אז כמעט ולא יוצא לי.

למען האמת גם מכם כבר לא נעים לי לבקש אם מישהו יכול לבוא. כי אני נפגש בחופש סוכות כמעט כל יום

עם מישהו אחר. אני כבר אמור להשתפר. אבל לעומת זאת אני רק צריך עוד מישהו ועוד מישהו.

אני אנסה לתת את כל כולי בכדי שאפסיק להטריח אתכם.

BlaCk ChaoS

שלחתי לך הודעה פרטית.

אני רוצה להודות לך על הרצון לעזור. תודה רבה.

בינתיים אני חושב שהחלטנו שעדיף שלא לגרום לך להגיע מירושלים במיוחד כשאתה בא עם אופנוע.

זו נסיעה ארוכה. דבר שני אמרו שבימים הקרובים יהיה גשום. עלול להיות קצת מסוכן בכבישים.

גם בחופש סוכות הרבה אנשים ממה שראיתי בחופש, אז יש אנשים שהציעו את עזרתם, כפי שאתם רואים

שאני מעדכן אחרי כל מפגש כזה עם חבר פורום.

אז בינתיים לא נטריח אותך מירושלים במיוחד לא עם אופנוע.

תודה לך.

איתם

תודה לך על הסיכום שכתבת.

אני בטוח שזה יעזור לי. ככה יש לי סדר פחות או יותר על מה להתמקד.

אולי זה גם עזר למי שהגיע אלי. ככה גם הוא יודע על מה לעבוד איתי.

אני אשמח אם אנחנו ניפגש שוב.

בדרך כלל אני לא אומר זאת לחברי פורום שאני נפגש איתם.

כי כבר נפגשתי איתם פעם אחת, כמה עוד אפשר? זו חוצפה.

אבל איתך יש לי חשבון לא סגור. אני ארגיש לא נעים אם אני לא אפגש איתך שוב ונסגור את החשבון.

יצא לי לנהוג היום עם חבר פורום נוסף שהגיע, אני מייד אעדכן. אני אנסה לנהוג גם לבד קצת.

תודה רבה לך איתם.

new_driver_MAZDA

כתבת שיש מורי נהיגה במיוחד לחרדת נהיגה, איך אני יכול לדעת אם יש כאלה בקרית גת?

אם אפשר גם לדעת מה טווח המחירים שלהם? אולי זה גם יקר מאוד.

או שאולי אני באמת לא צריך אחד כזה כמו שכתבו פה?

GABIUBOGI

שמעת על מורה כזה בקרית גת? שמלמד על רכב כמו שלי? טרנספורטר?

אם כן אני אשמח לפרטי קשר בבקשה.

אולי הוא יוכל לתת לי כמה טיפים לעזור לי. כי הוא בטח מכיר את הרכב יותר טוב מכל אדם אחר.

ניקו פ.

מחזק!

גם אני נדהם מכמות הטוב לב של האנשים פה.

אנשים שמגיעים אליך ממרחקים שלא מכירים אותך בכלל.

כשאתה מציע להם תמורה כלשהי, פיצוי, אומרים לך שאין צורך, הכל בסדר.

דני זומרשטיין

כל הכבוד לך שהלכת עם הבן שלך לשיעור דני.

רואים שבאמת אכפת לך שהבן שלך ילמד נהיגה, לא רק יעבור טסט. יפה מאוד.

החברים שמגיעים לעזור לי הם חברים נפלאים. לא מורידים לי את הביטחון.

להפך, הם אומרים לי שאני מוריד לעצמי את הביטחון. שאני נלחץ כל טעות. שאני מפחד מדברים שיקרו.

עוד לפני שרמזור מתחלף לאדום אם הוא מהבהב אני כבר חושב להאיץ? אולי להאט? להחליף הילוך? לשנות נתיב? יש מאחורי מישהו?

אבל אני מקווה שעכשיו אני עושה את זה כבר פחות ופחות בזכות החברים שבאו לעזור לי.

תודה.

עדכון נוסף מהיום:

הייתי עם חבר פורום ZX2.0.

אני לא מפרסם את שמו, כי אני לא יודע אם הוא מעוניין. אבל נקרא לו ZX2.0.

היינו ביחד שעה וחצי - שעתיים.

אני כבר מתחיל יותר ויותר להרגיש לא נעים כשאני גורם לאנשים להישאר איתי הרבה זמן.

נכון שכולם אומרים שזה בסדר מבחינתם. שיש להם זמן. אבל לי זה לא נעים.

תרגלנו נסיעה בעיר כמו שתרגלתי כבר פעמיים רבות.

לאחר מכן יצאנו מחוץ לעיר להתעמת עם הפחדים - רמזורים. תחילת נסיעה ברמזור.

הכל עבר בשלום. למרות שהיו כיבוי מנוע, אם החבר ירצה הוא יגיב גם. אבל משום מה כל מי שמגיע לא מתרגש מזה בכלל.

לי זה נותן סימן שאני לא נוהג טוב.

כבר נפגשת עם כמה חברי פורום, די. כמה יכול לכבות לך המנוע? אתה מגזים.

תרגלנו גם חניות במקומות שבהם אני רוצה לקחת את אמי ואחי.

יצא לי לתרגל גם עם החברים הקודמים שהגיעו, אני כל פעם מתרגל להצליח לעשות זאת בצורה מעולה.

תרגלנו בקופת חולים. תרגלנו בקניון שאני אוכל לקחת את אחי לשם לקניון של העיר. תרגלנו במתחם ביג.

עבדנו גם על מה שהכי חשוב - בלימות.

שלא יצא מצב מפחיד שאני שוב נכנס לצומת כשיש אדום ולא מפסיק לבלום. פשוט אסור שזה יקרה.

תרגלנו בלימות לפני במפרים. לפני פסי האטה.

כל פעם הייתי צריך להאיץ וכמה רגעים לפני שמגיעים לפס האטה קיבלתי הוראה לבלום והייתי צריך לבלום.

אם בלמתי - מצוין.

אם לא בלמתי - אז לא נעים כל כך. כי עלינו על במפר במהירות גבוהה יחסית.

אני עוד לא שולט בזה כל כך טוב. זה קצת מפחיד כי אם יש שליטה טובה זה מקנה לך ביטחון שתמיד תדע לבלום.

אני מקווה לעבוד על זה עוד טיפה. מבחינתי כרגע זה מאוד חשוב. נכון שנכבה לי, יש בעיות עם הקלאץ'. אבל בלימות זה בטיחות.

שמחתי להכיר את חבר הפורום ZX2.0.

כמו ששמחתי להכיר את כל חברי הפורום שהגיעו. היה לי כבוד גדול וכיף להכיר אתכם. להיעזר בכם.

הייתי אמור להיפגש היום עם עוד חבר פורום בעוד מספר שעות, אבל זה לא יצא לפועל בגלל בשורות טובות שהתבשרתי.

אירוע משמח שקרה לחבר הפורום, שאני לא יודע אם מותר לי לכתוב, לכן אני כמובן לא כותב.

אז מקווה שכמו שהבטחתי לחברים היקרים שהגיעו מקודם שאני אתרגל מעט לבד, נקווה שיצא לי היום לתרגל קצת לבד.

לחבר הנוסף שרצה להגיע היום עם האופנוע - המון תודה לך שרצית לבוא.

אבל זה נראה לי קצת מסוכן עם אופנוע מירושלים. אם חלילה יהיה גשם קל זה גם מסוכן.

אני מודה לך מכל הלב בכל זאת. תודה.

תודה ל ZX2.0. תודה לחברים שהגיעו.

אני לא זוכר אם קבענו בשבוע הבא עם אנשים שלא עובדים אם הם גם רוצים לקפוץ, אם כן - בשמחה.

תודה למי שיגיע אם קבענו, או עם עוד נקבע. בשמחה.

אני כמובן אנסה כמה שפחות להטריח אנשים. כי אני כבר מגזים.

עם כמה שכתבו פה שאני צריך עוד זוג עיניים ונהג מנוסה לידי שיעיר לי ויזהה סכנות, אבל לי זה מרגיש שזה קצת עובר את הגבול.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבוב, אנשים לא באים בכוח.

לא יכול לדבר בשמם אך בטוח שהם באים לחזק ויוצאים מחוזקים בעצמם.

מחכים ליום שתרשום שאתה נוהג לבד והכול תקין :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תהיה בלחץ מזה שנכבה לך הרכב.

אני בשיעורי נהיגה הייתי גם נלחץ מעט, והמורה שלי אמרה לי משהו בסגנון הזה: אין מה לעשות, אתה תלמיד נהיגה וזה טבעי, וזה גם קורה לנהגים מנוסים, שיחכו בסבלנות.

ואכן זה נכון. אני נוהג על ידני כבר שנה וחצי (25 אלף ק"מ), נהגתי גם פה ושם לפניי שהיה לי רכב ידני ברכבים ידניים אחרים (לא משהו רציני), ונכבה לי הרכב פעם בהרבה זמן. SO? זה פוסל אותי בתור נהג? לא. שיחכו בסבלנות ומי שלא טוב לו - בעיה שלו.

יודע מה? אבא שלי נהג מאוד ותיק. עד 2003 נהג על ידני. (לא זוכר מתי הוציא רישיון) אחר כך לא נהג שנתיים על ידני, ואז חסר לנהוג על ידני מאותן סיבות שאתה צריך לנהוג (הסעת קרוב משפחה ברכב נכה ידני), והוא נהג מנוסה עם מאות אלפי ק"מ על רכב ידני, וגם לו יכול להכבות הרכב! אל תראה את זה שחור משחור!

הכי חשוב, כשאתה על הכביש - תהיה נינוח ורגוע!

אם תגיע לבאר שבע (קריית גת זה לא כל כך רחוק ;) ) אני מוכן לעזור לך גם כן. נסתובב איתך כאן בבאר שבע, יש כאן עליות רציניות שאתה יכול ללמוד מהן כיצד לבצע זינוק בעליה ולתרגל במקומות ריקים רבים, בעיקר בסופי שבוע.

וכל הכבוד לחברי הפורום שנרתמים לעזור, יוזמה יפה מצדכם!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים משהו שראיתי פה שחזר ולכן לא מסתדר לי משהו. אני נוהג רק על ידני , מאז הוצאת הרישיון ב-2001, היו תקופות שנאלצתי לנהוג בדבר המוזר הזה בלי דוושה שלישית (זה עם המוט הזה ששמים על D) . נהגתי על כל מיני רכבים קנגו, ברלינגו, פרטנר, שרייד, פיגו 205 מקרטעת, פיגו 309 מקרטעת, גטס ארורה. כל הרכבים מהשכרה הקטנים פנדה,אלטו .ואפילו רנו אקספרס למי שזוכר. מעולם ואני חוזר מעולם לא לקח לי להסתגל לרכב יותר מחצי שעה. אם מישהו לא מתרגל לרכב אחרי יום שלם , חברים שיעשה בדק בית. ואני לא מדבר משחצנות.

אני עשיתי רשיון משא כבד ולקח לי הרבה יותר מיום להתרגל לנסוע עם עוד 17 מטר מאחורי, רוחב עצום, משקל כבד וברקסים שמגיבים שניה אחרי (פנאומטי).

לפעמים עדיף לשתוק... התגובה שלך לא תרמה כלום!

לפותח השירשור, לוקח זמן להתרגל לרכב כזה גדול עם הנסיון מגיע גם בטחון אל תדאג...

שבוע טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום הגעתי לרחמים כדי לעזור לו (תודה שאתה לא מפרסם את שמי ללא רשות אבל זה בסדר 8) אין עם זה בעיה).

מה אני יגיד לכם? יצא לי לדבר גם עם אמא שלו וגם אחיו (ילד מקסים!) וגם לנסוע קצת....

רחמים תזכור- לא לעשות בלימות איפה שאנחנו עשינו. תירגלנו שם רק כי לא היה אף אחד אבל אני מניח שבאמצע שבוע יהיו לא מעט אנשים שמה.

מצד שני- את האזור עם העליות שבסוף לא מגיע לשום מקום (למפעל כלשהו)- תרגל המון. המון זינוקים תעשה שם. נראה לי מקום מעולה לתרגל שם.

אתה כן צריך עוד עזרה. בעיקר כדי להרגיע אותך שהכל בסדר! גם לי נכבה היום האוטו וראית שהכל בסדר עם זה :lol:

קח בקלות, כמו שאחרים ואני אמרנו לך- הכל בסדר, שהחוסר סובלניים יזדיינו בסבלנות (או יעקפו).

אל תשכח- לתרגל לבד! והרבה! צא היום בערב. או בלילה בסביבות 21:00-21:30. אין הרבה תנועה אבל היא קיימת, תתרגל את הנסיעה בעיר שעשינו היום.

למי שיגיע בהמשך- יש לרחמים בעיה בכבישים בינעירונים מפותלים (בעלי נתיב אחד לכיוון). היום החלקנו פעמיים עם הרכב. אומנם ממש טיפה אבל בהחלט כדאי שמישהו יסע איתו עוד כמה פעמים.

שיהיה בהצלחה, ותשמור על קשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהכביש לאיזור בית ג'וברין וכו' יכול להיות טוב לתרגול, לא?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לחברי הפורום שנרתמים ועוזרים.כיף לראות שיש גם אנשים טובים המדינה הזאת.

לדעתי במקרה של רחמים יש צורך לשלב שעורי נהיגה (מחברי הפורום) בשילוב עם פסיכולוג.

השילוב הזה יתן לדעתי את התוצאה הטובה ביותר.

אז אם יש למישהו חבר פסיכולוג שמוכן להתנדב לעניין נראה לי שזה יהיה מעולה.

כמובן בשיתוף ובהסכמתו המלאה של רחמים.

הערה חשובה:טיפול פסיכולוגי הוא לא מילה גסה.

מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים.

אני רוצה לעדכן בעדכון שעוד לא עדכנתי כאן.

עדכון - נהיגה שלי לבד. בלילה. עם תנועה (לא הרבה, אבל היה).

עם סוף שאולי היה עלול להיגמר אחרת. מזל שהאוטו בלם לי. תודה לאל.

רק לפני הכל, נענה לחברי הפורום שהשקיעו והגיבו לי:

ספיידרמן

ספיידרמן, רק היום כתבת שאתה מחכה שאני אעדכן שנהגתי לבד - בבקשה חבר.

אמרתי שדי, כבר אפשר, הגיע הזמן לנסות.

אני אפרט יותר כמה שורות למטה, בעדכון שלי.

dorsht

דור, מזל שלא נכבה לי היום כשאזרתי אומץ והחלטתי לנסות לבד.

אם היה נכבה אני לא יודע איך הייתי מגיב לבד. אין לי מושג. מזל גדול.

אני מאמין שעדיין אני לא נינוח. הסתכלתי על עצמי מעט אני נראה כאילו אני יוצא לקרב או למשימה בלתי אפשרית.

אם אוכל להגיע לבאר שבע אשמח להיפגש איתך. בשמחה רבה.

תמיד נחמד להכיר עוד חבר פורום יקר.

הבנתי גם שיש לך ניסיון עם רכבי נכים. קרוב משפחה נכה אם אני לא טועה. אולי אפילו תוכל לתת כמה מילים.

Balakai

הכל בסדר חבר יקר, אל תדאג.

אולי הבחור צודק, אולי לא. בכל אופן אתה רואה שיש פה חברים נפלאים שבאים לעזור לי. כל הכבוד להם. אנשים נפלאים.

תודה על המילים החמות.

שבוע טוב גם לך ולכל שאר חברי הפורום היקרים.

חג שמח כמובן!

ZX2.0

שלום חבר.

שמחתי שהגעת. שמחתי להכירך. עוד חבר פורום שהגיע עד אלי, במיוחד אלי, כשהוא לא מכיר אותי. כל הכבוד לך.

אתם אנשים מיוחדים אין לי מילים. פשוט אנשים טובים באמצע הדרך כפי שנאמר.

כמובן שאני לא אעשה בלימות כפי שתרגלנו. אל תדאג. זה מסוכן.

נקווה גם שנעשה זינוקים לאט לאט. רק לכתוב את המילה זינוק כבר אני לא יודע, אין לי מושג למה אני מתקשה בזה.

אתה אפילו היית עד לכך שעדיין נכבה לי הרכב. שיפסיק כבר.

היום באמת החלקנו. אני אישית פחדתי, לא יודע מה איתך. אבל זה היה בהחלט מפחיד. פעם ראשונה שלי.

אני לא יודע איך יש כבישים כאלה בישראל. כל שניה את העלול להחליק לסטות מהכביש בצורה מסוכנת.

תודה לך איש יקר אני אשמור על קשר בשמחה אם כל חבר שרק ירצה. בשמחה.

m&m123

מאיר, אולי אתה צודק.

אבל אני לא יודע מהיכן יהיה לי את הכסף לשלם לפסיכולוג.

אני לא זוכר אם כתבתי כאן בעבר, אבל אנחנו חיים מקצבת נכות. אני לא עובד, אני מטפל באמי ואחי.

אחי מקבל קצבת נכות וגם לאמא יש אחוזי נכות מסוימים.

נקווה שלא נצטרך פסיכולוג. החברים פה פשוט אנשים טובים שזה אולי אפילו יותר טוב מפסיכולוג.

אבל כבר לא נעים לי כל פעם שעוד יגיע ועוד, לכן החלטתי לעשות היום מעשה, אני בדיוק עכשיו אתחיל לכתוב אותו.

_____

חברים יקרים.

אני יודע שזה אולי יראה מוזר מה שאני אגיד, אנשים כבר אמרו לי שאתה מדבר שטויות.

אף אחד לא בא כי לא בא לו, אלא להפך. אנשים באים כי הם רוצים. אבל עדיין קשה לי ההרגשה שאני מטריח כל כך הרבה אנשים.

החלטתי לנסות לנהוג לבד.

לקחתי את המפתחות.

אמרתי לאמא שאני יוצא שניה לרכב.

ישבתי ברכב כמה דקות. בדקתי שוב מה כל כפתור עושה. שיחקתי עם הכפתורים.

שמתי לי רדיו עם מוזיקה שאני אוהב. התקשרתי לאנשים שאני אוהב בכדי לשמוע את קולם להירגע קצת.

החלטתי שהגיע הרגע.

די רחמים. אתה לא יכול כל פעם לבקש מאנשים שיבואו. נפגשת עם 4-5-6 חברים מהפורום? אתה מגזים.

תנסה לנהוג לבד. אז נכון שלא הצלחת לקחת את אמך ואת אחיך לים. אבל אולי כשאתה לבד ילך לך.

לפחות תנסה.

התנעתי את האוטו.

חגרתי חגורת בטיחות. הורדתי בלם יד. בדקתי כמובן שאין הילוך משולב.

שילבתי להילוך ראשון - יצאנו לדרך. איתות ימינה, יציאה מהחניה.

משתלב לכביש.

עושה מספר סיבובים בעיר.

לאחר מכן אומר לעצמי תנסה עכשיו לצאת מהעיר. השעה לא כל כך מאוחרת. 20:30.

לאחר עוד כמה סיבובים בעיר החלטתי לצאת מעט מהעיר ולחזור.

יצאתי מהעיר לכביש המהיר. הגעתי למהירות 80-90. שילבתי להילוך 5. נסעתי כשאני מקווה שהכל בסדר

ואני לא אעשה שום תנועה חדה. שלא יקרה לי כלום.

הכבישים היו חשוכים ורטובים.

לא ידעתי למה האור שלי לא מאיר לי את הדרך רחוק אלא רק מה שקרוב אלי.

זה מאוד קשה לנהוג ככה. אתה לא יודע האם עכשיו לסובב את ההגה? עיקול? ישר? מה יש על הכביש? מסתיים הנתיב?

הצלחתי להגיע לרמזור שמחזיר אותי אל העיר.

לא יצא לי לעמוד בכלל ברמזורים כי לקחתי רק פניה ימינה - אין רמזור לפונים ימינה. אני מקווה כמובן. אולי לא שמתי לב.

נכנסתי לעיר ונסעתי כל הדרך חזרה לבית.

חניתי את הרכב איך שהצלחתי. החזרתי לניוטרל. הרמתי בלם יד. הוצאתי מפתח. יצאתי מהאוטו.

לסיכום:

היה בסדר.

פעם ראשונה שלי בחיים שאני נוהג בלילה לבד. היה היום גם גשם. לא ידעתי כמה זה מעשה חכם.

היה לי מפחיד בכביש המהיר. לא ראיתי לאן אני נוהג בכלל שהיה חושך והיו המון מכוניות שכל פעם עקפו אותי כי שמרתי על 80-90 כי לא ידעתי מה יש לפני. לא ראיתי את הכביש.

בעיר הסתדרתי פחות או יותר.

היה לי מקרה לא נעים. התלבטתי אם לכתוב, בסוף אמרתי תכתוב.

בעיר כשהייתי במהירות 45-50 פתאום צצו לי 2 בנות שעשו הליכה. לא ידעתי מה לעשות. אני על הילוך 3 או 4.

הן צצו לי פתאום. משום מקום. כנראה עשו הליכה מהירה בלי ששמתי לב בחושך.

כי בחושך אתה לא רואה במראות צד. גם הרכב שלי לא האיר בחושך לא יודע למה.

נלחצתי מאוד לא ידעתי מה עלי לעשות באותו רגע. 2 בנות מקדימה כשאני במהירות גבוהה.

נתתי בלימה ולקח לאוטו זמן להאט. במזל פשוט לא קרה כלום. במזל גדול.

כנראה עדיין מוקדם לי לעשות את שעשית לבד.

אבל כאילו כמה אפשר. אז אני תמיד אפגש עם חברי הפורום?

כאילו זה גם נראה מוזר. הנושא שלי הגיע למספר רב של עמודים. זה נראה כאילו כמה טיפש הוא לכמה עמודים

הנושא שלו כבר הגיע. הוא נפגש עם יותר מ 3-4-5 חברים. הוא כבר אמור לדעת לנהוג. הוא סתם מבזבז להם את הזמן?

אז החלטתי לעשות מעשה ולראות אם אני יכול לפרסם שזהו, יותר לא אטריח אף אחד.

מקווה שאף אחד פה לא כועס עלי על מה שעשיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאט לאט עם האוטו :)

לא צריך למהר, בעיקר לא בגשם, ובטח שלא בגשם הראשון כשהכביש חלק מאוד וממש קל להחליק. סע בזהירות וברוגע. הראות בגשם גם פחות טובה והכביש חלק יותר.

יש לך פקד אורות מצד שמאל להגה, האם סובבת אותו מ0 למצב הימני הקיצון? יש שם 3 מצבים: 0, אור חניה ואור דרך. צריך שהוא יהיה על המצב האחרון (הימני ביותר).

לגביי מה שכתבת לי מקודם:

dorsht

דור, מזל שלא נכבה לי היום כשאזרתי אומץ והחלטתי לנסות לבד.

אם היה נכבה אני לא יודע איך הייתי מגיב לבד. אין לי מושג. מזל גדול.

אני מאמין שעדיין אני לא נינוח. הסתכלתי על עצמי מעט אני נראה כאילו אני יוצא לקרב או למשימה בלתי אפשרית.

אם אוכל להגיע לבאר שבע אשמח להיפגש איתך. בשמחה רבה.

תמיד נחמד להכיר עוד חבר פורום יקר.

הבנתי גם שיש לך ניסיון עם רכבי נכים. קרוב משפחה נכה אם אני לא טועה. אולי אפילו תוכל לתת כמה מילים.

שוב אני אגיד לך - גם אם היה נכבה הרכב, לא קרה כלום! אל תתרגש! תלחץ על הקלאץ' ועל הברקס, תניע, תשלב להילוך ראשון ותמשיך נסיעה כאילו לא קרה כלום! (כי באמת זה לא נורא)

תרגע, תשב באוטו, קח לך בקבוק שתייה שאתה אוהב (לא אלכוהול כמובן :wink:), מוזיקה שאתה אוהב וסע ברוגע. גם לי בנסיעות הראשונות לבד היה מוזר, למרות שבסך הכול נהגתי על רכב משפחתי.

אין בעיה לפגוש אותך בבאר שבע ואני אשמח לעזור לך לתרגל ולהשתפר ולתרום מהניסיון שלי.

כן, יש לי קרובת משפחה נכה שאנחנו מסיעים אותה ברכב טרנספורטר T5 מוגבה, ידני גם כן. אין לי לצערי ניסיון נהיגה ברכב הזה. להורים שלי יש הרבה. בכל מקרה אוכל לעזור, אחריי הכול ידני זה ידני, ורכב זה רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...