Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

הנה תמונה מלאה של שני הצדדים מניפים דגלים באישור, אבל תמשיך להתבכיין ולהתקרבן:

image.thumb.png.682cf8869a133c76493fc5841ae54120.png

מה התאכלס?

זה לא שאתה מחדש פה משהו בטענות מקוריות וחדשות. רק בשרשור הזה לבדו זו כבר הפעם האני לא יודע כמה שהטענות האלו עולות.

גם אני כבר די חוזר על עצמי...

והנה לינק לסרטון של מאבטח ערבי מניף את דגל המחבלים:

https://fb.watch/dbb9Jhj8K0/

אגב, זה עדיין לא בפייסבוק (יש אצל עמית סגל בטלגרם אם אתה רוצה), אבל יש את הסרטון שבו מונעים מהם להיכנס.
שוב, בזמן שיש דגלי אש"ף, מנעו כניסה של דגלי ישראל. את האישור להכנס הם קיבלו אחר כך.

מה התאכלס?
התאכלס הוא שבו תראה לי מה גורם להם להיות אזרחים סוג ב'.
משהו בחוק. מניעת שיוויון הזדמנויות, לימודים, עבודה, משהו.. איך אתם אומרים? "לא להתבכיין סתם", עובדות תאכלס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יובל .מ. כתב:

הנה לינק לסרטון של מאבטח ערבי מניף את דגל המחבלים:

ו..?

רואים בסרטון שאלו שמניפים דגלי ישראל עושים זאת בלי הפרעה.

אז יש מאבטח שמניף דגל פלסטין... אתה החלטת שזה דגל מחבלים.

למה יהודים באמריקה יכולים להניף את דגל ישראל?

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

התאכלס הוא שבו תראה לי מה גורם להם להיות אזרחים סוג ב'.

מעבר לזה שמתייחסים אליהם מראש כאל אויבים ומחבלים?

כפרים וערים שנראים כמו עולם שלישי.

חוק לאום שאומר שהמדינה לא שלהם. שהשפה שלהם היא לא שפה רשמית.

הקצאה של שטחים. לא חסר דוגמאות של ישוב ערבי עם עשרות אלפי תושבים עם שטח קטן לעומת מועצה איזורית שגובלת בו ויש לה שטח גדול, למרות שיש בה עשירית מהתושבים.

יישובים חדשים לערבים? אין. ליהודים? יש.

נסה לעבור בנתב"ג בתור ערבי.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

הקצאה של שטחים. לא חסר דוגמאות של ישוב ערבי עם עשרות אלפי תושבים עם שטח קטן לעומת מועצה איזורית שגובלת בו ויש לה שטח גדול, למרות שיש בה עשירית מהתושבים.

כפרים וערים - זה כי הם בונים לא חוקי וכל פעם שמנסים לעשות להם טוב הם מתפרעים. כל תחנת משטרה שם נשרפת וכל פקח שנכנס צריך ליווי של גדוד מג"ב, איך לא יתחייסו אליהם כאויבים?
חוק אום ושפה - "אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל."
מגילת העצמאות. מדינת ישראל היא מדינה יהודית, זה לא אומר שאין להם שיוויון זכויות, אלא שהמדינה היא יהודית והלאום הערבי הוא לא הלאום הרשמי. לקרדה, אבל ככה זה. רוצה גם לתת זכויות לאומיות למסתננים מסודן?

הקצאה של שטחים - בינתיים הם אלה שמשתלטים על הנגב ואני לא יכול לבנות אקסטרה בשטח של ההורים שלי, אז לא הייתי מעלה את זה במקומך.
כל ניסיון להסדיר להם משהו עולה ישר במלחמת עולם.
נתב"ג - שמע, אחרי ספטמבר 2001........
לא ראיתי יהודים מפילים מטוסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, יובל .מ. כתב:

משהו בחוק

אתה באמת עד כדי כך תמים או ציניקן שאתה חושב שזה הדבר היחידי שקובע? 

היו לי מנהלים וקולגות בהייטקס שהכריזו בגאווה שלא יגייסו ערבים לעבודה. זו רק דוגמא. גם בברהמ לא היה חוק שמנע מיהודים להגיע למקומות שונים. ואיכשהו בכל זאת אמרו לקרובי משפחה שלי שעם שם כמו שלהם עדיף ללכת לחפש מקום אחר.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

לא שאני מתנגד למחקרים בקרימינולוגיה, אדרבא.

אבל מוזר לראות אותך מסתמך על "מדעי הדשא".

קרימינולוגיה זה לא מדעי הדשא אלא אם כן אונסים את המתודולוגיות והנתונים כדי להוכיח תזות.

תכף תחשוב שגם מתמטיקה זה מדעי הדשא...

לפני שעתיים, korola כתב:

שכחת לתאר את תהליך איחוד המשפחות בין ישראל לרשות הפלסטינית.
כל זוג מעורב, אחד מהרשות והשנייה מישראל.. כמעט תמיד רוצים לגור בישראל.
אם כל הבכי על ההזנחה, חוסר תקציבים , אזרחים סוג ב' .  איכשהו כמעט כל ערבי ברדיוס של 1000 ק"מ סביבנו יעדיף לגור בישראל. 
ועם כל ההגירה מסוריה לאירופה בזמן מ 2015.. אני בטוח שאם היו פותחים את הגבולות לארץ, אז היינו מקבלים פה.

לא שכחתי, איחוד משפחות זה מקרה פרטי של מה שתיארתי.

הרי בלי קשר לאיחוד משפחות כל ערבי ישראלי יכול לקבל אזרחות מהרש"פ.

ובכל זאת מי שבוחר ללכת בדרך הזו זה מכורח ולא מבחירה 🤣

לפני שעה, יבגניפ כתב:

תן לי להרגיע אותך. אני בספק אם מישהו חושב שאתה כן יושב בפורומים בכירים כלשהם. וזה ששמעת איזה קצין בדרג ז אומר משהו בעליית משמר בחטמר חור תחת צפון זה... לא יודע... גם לא מאוד מרשים :)

לא יודע למה אתה קורא בכיר.

ואני לא עושה עליית משמר ובטח לא בחטמ"ר.

אם מישהו לא יאמר שהוא היה בפורום עם הרמטכ"ל, אז בינתיים אני מנצח, פורום של פיקוד צפון אני נמצא כמעט כל שנה, ולפעמים יותר מפעם בשנה.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

ממש ככה, רק שלא אוהבים לדבר על זה.

אתה תפגוש פקחים וקנסות אם תקים צלון מעל הרכב בחניה הפרטית שלך שחורג במילימטר מההנחיות המרחביות של העירייה, והוא יעשה מה שבא לו ויראה לפקח המסכן של המועצה בכפר מאיפה יוצאים הכדורים בAK, רק אתמול בלילה הוא ניקה ושימן אותו אחרי שירה 2 מחסניות באויר בחתונה של אחיו.

אני איתך בזה

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אבל איך מתקנים את המצב הזה? 

אם משאירים את זה ככה ומזניחים, זה רק נהיה גרוע יותר כמו שראינו. נגיע למצב כמו בברזיל.

צריך להשקיע כסף. שיטור, ענישה, לימודים, תשתיות, הכל עולה הרבה כסף. אין פיתרון אחר.

אם אתה שופך בנזין על להבה, אתה מצפה שהיא תכבה?

איך מתקנים את זה? (זה אגב נכון גם לחלק מהיישובים החרדיים) - מעיפים את המועצה המקומית וראש העיר / מועצה, בודקים מה מתוך המצב הקיים ניתן להכשיר ומה לא, מה שלא - הולך, גם אם זה עובר בסלון של אחמד. זה אומר קיצור הליכים והריסה מרצון תוך חודש או הריסה מנהלתית תוך 3 חודשים.

זה אומר שמחזירים את כל קיצורי הדרך לאפסנאות - הכל בכללי מנהל תקין, מכרזים, אין לקבלנים ערבים יכולת לעמוד בתנאים הללו - שלא ישתתפו, יכולים לעמוד? שישתתפו ויתמודדו כשווים בין שווים.

איום כלשהו למשתתף אחר במכרז פוסל מהמכרז וכן מהשתתפות במכרזים אחרים לחודש, בפעם השנייה לחצי שנה, בפעם השלישית לצמיתות, אותו ח.פ לא יוכל להשתתף בשום מכרז של המדינה או שום רשות מקומית.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

זה הנחה או עובדה מוכחת שכל הכסף שהמדינה משקיעה במגזר הולך למשפחות פשע?

לא כל הכסף, אבל לא מעט בכלל (תבדוק קשר בין חברות קבלניות במגזר למשפחות פשע).

יש הרבה מנגנונים שנועדו למנוע את זה. תנאי סף למכרזים, תקנות לגבי גישה למכרזים, תנאים לפטור ממכרזים וכו'.

בגלל המנגנונים האלה לא הצליחו לממש (גם בממשלה הקודמת וגם בזו) את התקציבים לרשויות הערביות.

מה שאתמול קרה זה שהחליטו לעשות קיצורי דרך למנגנונים הללו כדי לאפשר ניצול מלא של התקציבים.

וזה אומר דבר פשוט - כל הכסף שלא הצליחו לממש עד עכשיו, ויצליחו לממש מעכשיו, הוא כזה שנחסם ע"י המנגנונים ומתאפשר עכשיו.

לדוגמה כשיש מכרז לעשות עבודות עפר לכביש, מסכמים מראש מי הקבלן המבצע, והוא היחיד שניגש למרכז, שם מחיר מופרז וזוכה, לעבודות הבטון יסוכם קבלן אחר, ורק הוא ייגש למכרז, כנ"ל לגבי אספלט, או לגבי מדרכות או גני שעשועים.

עכשיו יש גם מנגנונים שנועדו למנוע ממצב כזה לקרות, מכרז שניגש אליו רק אחד, אז מסכמים שקבלן אחר ייגש למכרז, אבל יציע מחיר שערורייתי לחלוטין, ככה שמי שנקבע שיזכה, זוכה. בהמשך אותו קבלן שזכה ישחק בתפקיד הניצב ויגיש הצעת מחיר שערורייתית לעבודה אחרת.

ויש מנגנונים שאמורים למנוע הצעות מחיר מופרזות לחלוטין, במקרה כזה המכרז אמור להיות מבוטל, אז משחקים עם פרמטרים אחרים במכרז - אין קנסות איחורים, אין אחריות של הקבלן על העבודה ועוד כל מיני משחקים, מה שמאפשר לקבלן להציע מחיר מופרז אבל לא שערורייתי, ולהרוויח הרבה במקומות אחרים.

אז תגיד למה אין איזה קבלן שבא ושובר את השוק? כי מבהירים לו מהר מאוד מה מקובל ומה לא מקובל, מי ששובר את השורה מקבל ירי לבית, רימונים, מכות, שריפת כלים ומה לא.

אז עכשיו המטרה היא "להנגיש" את העבודות הללו, כדי שהקבלנים יוכלו לזכות ולממש את כל התקציבים.

לפני 32 דקות, פינדר כתב:

אתה קורא להם מחבלים ואז שואל למה הם סוג ב'?

התשובה בגוף השאלה..

אש"ף הוגדר ארגון טרור עד הסכמי אוסלו.

הסיבה היחידה שבגללה אחרי האינתיפאדה השנייה הוא לא חזר להיות מוגדר ארגון טרור היא לא סיבה עניינית אלא לחץ אמריקאי ואירופאי.

מבחינה עובדתית ומעשית זה ארגון טרור וארגון מימון לטרור (שזה לפי כל הגדרה חוקית בעולם - ארגון טרור).

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

למה יהודים באמריקה יכולים להניף את דגל ישראל?

One of America's closest allies.

מבטיח לך שאין לך בעיה גם להניף בישראל את דגל ארה"ב.

כל עוד תמנע מלהניף אותו באותם מקומות שמסוכן להניף דגל ישראל.

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

הם מגדירים את עצמם כאויבים, הם נוקטים בטרור.

אז מה יש להתפלא שהם נתפסים כאויבים ומחבלים?

If you can't do the time, don't do the crime.

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

גם ככה ארנונה למגורים היא הפסדית, אז תנחש מה קורה כשלא גובים גם אותה.

תנחש מה קורה כשרוצים לשים צינור ביוב ומגלים שאחמד כלשהו בנה בית בדיוק איפה שהצינור של כל השכונה אמור לעבור?

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

חוק לאום שאומר שהמדינה לא שלהם.

זה לא מה שחוק הלאום אומר, חוק הלאום אומר שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי.

זה אומר שאין להם זכות לאומית פה. שזו גם ככה לא זכות שאינדיבידואל מממש אלא רק קולקטיב.

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

שהשפה שלהם היא לא שפה רשמית.

והיא לא אמורה להיות, היא שפה בעלת מעמד מיוחד, אבל לא רשמית.

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

כי בשביל לקבל הקצאת שטחים צריך למלא בתוך הפוליגון, אבל אם תסתכל על התוכניות המאושרות של אותם יישובים ערביים, הפוליגון ריק, אין כלום מאושר.

במצב כזה אי אפשר להקצות שטחים חדשים. וזה לא כי הם ערבים.

אם ממש מעניין אותך אפשר גם להסביר למה.

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

תסתכל על הנגב, עשרות יישובים חדשים לערבים.

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

ומי אשם בזה? אולי מי שהפך חטיפת מטוסים לספורט לאומי?

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

היו לי מנהלים וקולגות בהייטקס שהכריזו בגאווה שלא יגייסו ערבים לעבודה.

מה הסיבה?

זה כי הם ערבים?

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

אתה באמת עד כדי כך תמים או ציניקן שאתה חושב שזה הדבר היחידי שקובע? 

היו לי מנהלים וקולגות בהייטקס שהכריזו בגאווה שלא יגייסו ערבים לעבודה. זו רק דוגמא. גם בברהמ לא היה חוק שמנע מיהודים להגיע למקומות שונים. ואיכשהו בכל זאת אמרו לקרובי משפחה שלי שעם שם כמו שלהם עדיף ללכת לחפש מקום אחר.

גם יש מנהלים שלא יגייסו בוגרי מכללות או מזרחים, זה לא אומר שהם אזרחים סוג ב', אלא שהמנהלים גזענים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

קרימינולוגיה זה לא מדעי הדשא אלא אם כן אונסים את המתודולוגיות והנתונים כדי להוכיח תזות.

תכף תחשוב שגם מתמטיקה זה מדעי הדשא...

לא שכחתי, איחוד משפחות זה מקרה פרטי של מה שתיארתי.

הרי בלי קשר לאיחוד משפחות כל ערבי ישראלי יכול לקבל אזרחות מהרש"פ.

ובכל זאת מי שבוחר ללכת בדרך הזו זה מכורח ולא מבחירה 🤣

לא יודע למה אתה קורא בכיר.

ואני לא עושה עליית משמר ובטח לא בחטמ"ר.

אם מישהו לא יאמר שהוא היה בפורום עם הרמטכ"ל, אז בינתיים אני מנצח, פורום של פיקוד צפון אני נמצא כמעט כל שנה, ולפעמים יותר מפעם בשנה.

אני איתך בזה

אם אתה שופך בנזין על להבה, אתה מצפה שהיא תכבה?

איך מתקנים את זה? (זה אגב נכון גם לחלק מהיישובים החרדיים) - מעיפים את המועצה המקומית וראש העיר / מועצה, בודקים מה מתוך המצב הקיים ניתן להכשיר ומה לא, מה שלא - הולך, גם אם זה עובר בסלון של אחמד. זה אומר קיצור הליכים והריסה מרצון תוך חודש או הריסה מנהלתית תוך 3 חודשים.

זה אומר שמחזירים את כל קיצורי הדרך לאפסנאות - הכל בכללי מנהל תקין, מכרזים, אין לקבלנים ערבים יכולת לעמוד בתנאים הללו - שלא ישתתפו, יכולים לעמוד? שישתתפו ויתמודדו כשווים בין שווים.

איום כלשהו למשתתף אחר במכרז פוסל מהמכרז וכן מהשתתפות במכרזים אחרים לחודש, בפעם השנייה לחצי שנה, בפעם השלישית לצמיתות, אותו ח.פ לא יוכל להשתתף בשום מכרז של המדינה או שום רשות מקומית.

לא כל הכסף, אבל לא מעט בכלל (תבדוק קשר בין חברות קבלניות במגזר למשפחות פשע).

יש הרבה מנגנונים שנועדו למנוע את זה. תנאי סף למכרזים, תקנות לגבי גישה למכרזים, תנאים לפטור ממכרזים וכו'.

בגלל המנגנונים האלה לא הצליחו לממש (גם בממשלה הקודמת וגם בזו) את התקציבים לרשויות הערביות.

מה שאתמול קרה זה שהחליטו לעשות קיצורי דרך למנגנונים הללו כדי לאפשר ניצול מלא של התקציבים.

וזה אומר דבר פשוט - כל הכסף שלא הצליחו לממש עד עכשיו, ויצליחו לממש מעכשיו, הוא כזה שנחסם ע"י המנגנונים ומתאפשר עכשיו.

לדוגמה כשיש מכרז לעשות עבודות עפר לכביש, מסכמים מראש מי הקבלן המבצע, והוא היחיד שניגש למרכז, שם מחיר מופרז וזוכה, לעבודות הבטון יסוכם קבלן אחר, ורק הוא ייגש למכרז, כנ"ל לגבי אספלט, או לגבי מדרכות או גני שעשועים.

עכשיו יש גם מנגנונים שנועדו למנוע ממצב כזה לקרות, מכרז שניגש אליו רק אחד, אז מסכמים שקבלן אחר ייגש למכרז, אבל יציע מחיר שערורייתי לחלוטין, ככה שמי שנקבע שיזכה, זוכה. בהמשך אותו קבלן שזכה ישחק בתפקיד הניצב ויגיש הצעת מחיר שערורייתית לעבודה אחרת.

ויש מנגנונים שאמורים למנוע הצעות מחיר מופרזות לחלוטין, במקרה כזה המכרז אמור להיות מבוטל, אז משחקים עם פרמטרים אחרים במכרז - אין קנסות איחורים, אין אחריות של הקבלן על העבודה ועוד כל מיני משחקים, מה שמאפשר לקבלן להציע מחיר מופרז אבל לא שערורייתי, ולהרוויח הרבה במקומות אחרים.

אז תגיד למה אין איזה קבלן שבא ושובר את השוק? כי מבהירים לו מהר מאוד מה מקובל ומה לא מקובל, מי ששובר את השורה מקבל ירי לבית, רימונים, מכות, שריפת כלים ומה לא.

אז עכשיו המטרה היא "להנגיש" את העבודות הללו, כדי שהקבלנים יוכלו לזכות ולממש את כל התקציבים.

אש"ף הוגדר ארגון טרור עד הסכמי אוסלו.

הסיבה היחידה שבגללה אחרי האינתיפאדה השנייה הוא לא חזר להיות מוגדר ארגון טרור היא לא סיבה עניינית אלא לחץ אמריקאי ואירופאי.

מבחינה עובדתית ומעשית זה ארגון טרור וארגון מימון לטרור (שזה לפי כל הגדרה חוקית בעולם - ארגון טרור).

One of America's closest allies.

מבטיח לך שאין לך בעיה גם להניף בישראל את דגל ארה"ב.

כל עוד תמנע מלהניף אותו באותם מקומות שמסוכן להניף דגל ישראל.

הם מגדירים את עצמם כאויבים, הם נוקטים בטרור.

אז מה יש להתפלא שהם נתפסים כאויבים ומחבלים?

If you can't do the time, don't do the crime.

גם ככה ארנונה למגורים היא הפסדית, אז תנחש מה קורה כשלא גובים גם אותה.

תנחש מה קורה כשרוצים לשים צינור ביוב ומגלים שאחמד כלשהו בנה בית בדיוק איפה שהצינור של כל השכונה אמור לעבור?

זה לא מה שחוק הלאום אומר, חוק הלאום אומר שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי.

זה אומר שאין להם זכות לאומית פה. שזו גם ככה לא זכות שאינדיבידואל מממש אלא רק קולקטיב.

והיא לא אמורה להיות, היא שפה בעלת מעמד מיוחד, אבל לא רשמית.

כי בשביל לקבל הקצאת שטחים צריך למלא בתוך הפוליגון, אבל אם תסתכל על התוכניות המאושרות של אותם יישובים ערביים, הפוליגון ריק, אין כלום מאושר.

במצב כזה אי אפשר להקצות שטחים חדשים. וזה לא כי הם ערבים.

אם ממש מעניין אותך אפשר גם להסביר למה.

תסתכל על הנגב, עשרות יישובים חדשים לערבים.

ומי אשם בזה? אולי מי שהפך חטיפת מטוסים לספורט לאומי?

מה הסיבה?

זה כי הם ערבים?

שוב אותה לוגיקה:

1. הם לא אזרחים סוג ב'

2. זה לגמרי מוצדק שהם אזרחים סוג ב'

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לאזרחים סוג ב' ובין הטקסט שציטטת?

אגב יכלת לצטט בלי הטקסט שכתבתי לכולם, אז היה יותר ברור למה אתה מתכוון

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, פינדר כתב:

חשבתי על עניין השפות לאחרונה. 
כל שילוט מדיני, למשל שלטי מעצ או משרדי ממשלה, הכל כתוב בעברית, אנגלית וערבית
לבית המשפט אתה יכול לפנות גם כן ב3 השפות האלו, מבחנים של המדינה - כמו תיאוריה לרישיון אפשר לעשות ב3 השפות האלו.
איפה קיים עוד מצב כזה בעולם? מה זה אומר בעצם שפה רשמית? מה תעשה ההכרה בערבית כשפה רשמית שלא נעשה כבר? שואל ברצינות

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני החוק אינו מחייב שילוט בערבית, וזה שיש שילוט בערבית זה כתוצאה מבג"צ ולא מכוח החוק.

אני מודה שלא נכנסתי לעומק העניין, אז אם מישהו יודע אחרת שיתקן אותי, אבל למיטב ידיעתי הגדרה כשפה רשמית לא תוסיף ולא תגרע מהמצב הקיים כלום.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ויקיפדיה:
" Of the languages of France, French is the sole official language according to the second article of the French Constitution. French, a Gallo-Romance language, is spoken by nearly the entire population of France.

" The official language of Germany is Standard German"

יש להם כל כך הרבה מוסלמים, למה לא ערבית??
איזה גזענים!
אהה בעצם רק ישראל צריכה לתת להם שפה רשמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Mech Morphix כתב:

איפה קיים עוד מצב כזה בעולם?

חסרות מדינות כאלו?

יש הרבה מדינות עם יותר משפה רשמית אחת.

לפני 4 דקות, Mech Morphix כתב:

כל שילוט מדיני, למשל שלטי מעצ או משרדי ממשלה, הכל כתוב בעברית, אנגלית וערבית

זה המשך של המצב שהיה קיים לפני חוק הלאום.

עכשיו כבר אין חובה רשמית כזו ויכול מאוד להיות שיהיו מקומות שכבר אי אפשר יהיה להשתמש בהם בערבית.

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:

יש להם כל כך הרבה מוסלמים, למה לא ערבית??

אתה באמת לא מבין את ההבדל?

בצרפת הם מהגרים ובני מהגרים.

פה הם ילידים בני ילידים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, פינדר כתב:

חסרות מדינות כאלו?

יש הרבה מדינות עם יותר משפה רשמית אחת.

זה המשך של המצב שהיה קיים לפני חוק הלאום.

עכשיו כבר אין חובה רשמית כזו ויכול מאוד להיות שיהיו מקומות שכבר אי אפשר יהיה להשתמש בהם בערבית.

אתה באמת לא מבין את ההבדל?

בצרפת הם מהגרים ובני מהגרים.

פה הם ילידים בני ילידים.

מי שיקרא את התגובות שלך יחשוב שעוד מעט יסמנו אותם בטלאי צהוב וישימו שלטי אין כניסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:

מי שיקרא את התגובות שלך יחשוב שעוד מעט יסמנו אותם בטלאי צהוב וישימו שלטי אין כניסה.

מי שיקרא את התגובות שלך יחשוב שעוד מעט יעשו את זה לך פה.

• מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...