Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4911

• SlowRide

4779

• פינדר

3808

• m3x7r3m3

2926

אני גר בקרבת 2 ישובים ערביים, אחד קטן יחסית ואחד בינוני.

הקטן- בגדול של שונאי ישראל מדופלמים, זרקו אבנים על הכביש הסמוך בשומר החומות (פוצצתי צמיג על אחת האבנים האלו בנסיעה מהירה.)

הבינוני- תמיד ביחסים טובים, גם בשומר החומות.

בקטן המדובר, מקום שהוא כביכול "מועד לפורענות"- קצת מבטים, עסקים כרגיל.

בבינוני- לגמרי כרגיל, מתוסכלים מהמצב. הם לא רוצים את השיט הזה שגורם לחיכוכים וגם שם עליהם זרקור, הם רוצים שקט והם רוצים לעבוד.

באיזשהו קטע אני מרחם על הפלסטינים. העולם מתחלק בין "עושה בהם שימוש לקדם אג'נדות/כתירוץ לצעדים צבאיים" לבין "לא איכפת להם אם כל הכמה מיליונים האלו יעלמו מחר בבוקר"

אין להם עמית אחד בעולם.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Coro כתב:

תמיד תחשוב מה הם לא מראים לך... התקשורת לא מפספסת שום הזדמנות להסית נגד הציבור הדתי. הדודה יכלה להודות לכוחות הבטחון ולא יראו לך. בני המשפחה יכולים לשרת עכשיו במילואים ולא יראו לך. נקודה למחשבה.

קודם כל שמעתי אותה מודה לכוחות הבטחון.

ושנית מותר לה להאמין בכך שבורא עולם שיחרר אותה. 

לגבי סוג האוכלוסיה מסורתית/דתית כולם משרתים ושירתו בצה"ל- החטופה עצמה חיילת להזכירכם.....

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, נקודה טובה כתב:

סליחה אבל לא הבנתי

למי אתה מתכוון?

ערבים

• מעניין 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, garicho כתב:

יש 32 משרדי ממשלה:

משרד ראש הממשלה

...

משרד ראש הממשלה, "נתיב"

מבדיקה זריזה - אפשר לקצץ את זה ל-12-15 משרדים ויעילות עבודת הממשלה רק תגדל.

אבל, זה לא יקרה.

זה יקרה אם נשנה את שיטת הבחירות שדופקת אותנו.

לדעתי שיטת הבחירות צריכה להיות מושתתת על אחריות אישית של הנבחר לבוחריו, ולכלול דמוקרטיה ישירה במידת האפשר:

- דמוקרטיה ישירה: משאלי עם כמו בשוויץ, כאשר כל נושא שנתמך על ידי מספיק אזרחים עולה למשאל עם, ותוצאות המשאל הם לא רק המלצה אלא מחיבות. גם בישראל יש משאל עם, אלא שהוא מוגבל כרגע לנושא אחד- אם וכאשר יוחלט להחזיר את השטחים.

- בונוס חברי פרלמנט למפלגה הגדולה, כמו באיטליה, כדי ליצב את הממשלה.

-הבחירות לכנסת צריכות להיות אישיות בלבד. חשוב שכל ח"כ ידע שהוא נותן את הדין לפני הבוחר בלבד ושאין יותר דילים, ועדי עובדים, לובי של נערי הגבעות וכו'.

חלק (חצי?) יבחרו בבחירות איזוריות ב 2 סיבובי בחירות כמו בצרפת, ח"כ אחד לכל איזור.

והחלק האחר יבחר ברשימות מפלגתיות, אבל הסדר ברשימה יקבע ביום הבחירות , בדומה לנורבגיה ופינלנד ( ולא בפריימריס, ועדה מסדרת וכו'), כאשר הבוחר יסמן בפתק של המפלגה העדיפה את חברי הכנסת שהוא מעדיף.   מועמד שיצבור יותר הצבעות, יגיע למקום גבוה יותר ברשימה.

בעיות רבות יפתרו אם הח"כ ידע שהוא נותן את הדין לפני הבוחר בלבד (רמז: לוביסטים)

עריכה אחרונה על ידי yehuda-k
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה צריך אזרחים מעורבים עם חשיבה ביקורתית. 

ואיזה אינטרס יש לחכים הנוכחיים לשנות את השיטה שמיטיבה איתם? 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

הקטע בטלוויזיה הדגיש מאוד באיזה אוכלוסיה מדובר. בלטה לי הדודה שלא הפסיקה להודות ל"בורא עולם". אף מילת תודה לכוחות הביטחון. 

מצער לראות תגובות כאלו כי היא דווקא כן הודתה לחיילים.

כן היא הודתה גם לבורא עולם - אז מה?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, garicho כתב:

בסדר. שנות ה-40. באותה תקופה אם פצצה הייתה מתפוצצת באותו המחוז שאליו כיוונת זה היה הצלחה. וגם ההפגזות האלה לא באמת היו יעילות (אם מחשבים את עלות המשאבים שהושקעו בבנייה והקמה של ציי המפציצים הללו). מה שהיה יעיל זה סופות אש, כמו אלה שפגעו בדרזדן, המבורג וטוקיו (או נשק גרעיני). אבל זה היה רק לקראת סוף המלחמה.

הגזמת עם ההפצצות "לא באמת היו יעילות". רק בשנתיים וחצי האחרונות של מלחמת העולם התחילו להפציץ ביסודיות את גרמניה, והדיוק שבתחילה היה לא טוב, השתפר עם שינויים בטכניקה ובטקטיקה. הציבור הגרמני מאוד פחד מההפצצות ובצדק.
במשך כל השנתיים האחרונות האלה, ההפצצות הכריחו את הגרמנים להוציא מטוסי קרב מהחזית ולתגבר את שמי גרמניה, מה שהעניק עליונות אוירית מוחלטת ומאוד חשובה  לבעלות הברית.
מאז שמטוס הקרב המלווה, "מוסטנג" החל לפעול בכמויות, ברבעון הראשון של 1944, הגרמנים איבדו כמויות של מטוסי קרב וטיסים בקצב אדיר, והם לא יכלו למלא את מקום טיסי הקרב המנוסים שנהרגו.
בטעות, האמריקאים והבריטים התחילו להפציץ את מתקני הדלק הגרמנים מאוחר מדי, רק מאמצע 1944, כלומר רק בשנה האחרונה למלחמה, וזו היתה מכה אדירה לגרמנים שגם לפני כן לא היה להם מספיק דלק. אימוני הטיסים קוצצו לרמה שהטיסים החדשים פשוט לא התאמנו מספיק ורובם הופלו בשבועות הראשונים לטיסות הקרביות שלהם. ההתקפה הגרמנית בארדנים, חצי שנה לפני הסוף, יצאה ללא דלק והודיעו לטנקיסטים שאם לא יכבשו מאגר דלק אמריקאי לא יוכלו להמשיך במתקפה.

לפני 17 דקות, SurfHigh כתב:

בשביל זה צריך אזרחים מעורבים עם חשיבה ביקורתית. 

ואיזה אינטרס יש לחכים הנוכחיים לשנות את השיטה שמיטיבה איתם? 

נכון, אין אינטרס.  אבל גם מסע של 1000 ק"מ מתחיל בצעד קטן אחד.

https://en.wikipedia.org/wiki/A_journey_of_a_thousand_miles_begins_with_a_single_step

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ניקו פ. כתב:

כל עוד עם ישראל (וגם בשרשור הזה כתמונת מראה[1]) נמשיך לטעות ולחשוב שהאויב שלנו הוא חמאס ולא הפלשתינים (וזה בא לידי ביטוי ברטוריקה היומיומית), אנחנו נמשיך לשלם מחירים, בחיים, בפציעות, בכלכלה ובתדמית עולמית.

לפני 6 שעות, ניקו פ. כתב:

(נהיה עדינים ונגיד רק 99%)[2]

1. זה ממש מפתיע מה שאתה אומר כאן, כי לי זה נראה שרוב מוחלט בשרשור מסכימים איתך שזה כל הפלסטינים.

2. 99% תומכי חמאס שרוצים השמדת כל היהודים? מעניין, אשמח לסימוכין. אני מאמין לך שקראת וחפרת המון ולא מזלזל, אבל לא מצליח לדמיין איזשהו מקור מידע מהימן שטוען את זה. הטיעון הסטנדרטי הוא ״חמאס ניצח בבחירות״ שזה טיעון פשטני שאם חפרת בנושא אני נוטה להאמין שאתה לא תטען.

עכשיו, גם אם נניח לצורך הדיון שאתה צודק - שזה ספק עצום כי איך אתה גורם ל99% להיות בהסכמה על משהו? לא יודע אבל נניח - ישראל מנסה (ונכשלת) לטעון את זה כבר עשורים רבים, וזה כמעט טריוויאלי לטעון שהיא תכשל עוד יותר נחרצות אם תנסה לעשות את זה כעת - כאשר חמאס סוף סוף הוכיח את עצמו מעל כל צל של ספק כארגון שצריך להשמיד. הרי אם הם יכלו עוד איכשהו לטעון שהם יורים טילים כי אין להם חיל אוויר, ושהם עושים פיגועים כי אין להם דרך להתנגד לצבא, עכשיו הם הלכו full isis ועשו זוועות לא אנושיות שגם המטומטמים שבליברטאדים לא יכולים להצדיק מול אדם עם חצי אונה מתפקדת. 

אז למה זה כמעט טריוויאלי לטעון שישראל תכשל באקסיומה שאתה מעלה, לדעתי? כי העולם המערבי די נותן לישראל קרדיט להרוג את חמאס. אתה בא ואומר: חמאס ופלסטינים אחד הם ״בשביל שהתדמית העולמית תשתפר״. אני תוהה: אתה באמת חושב שיש איזשהו תרחיש במסגרתו איזושהי מדינה מערבית תתמוך ברצח עם..? כי כשמפעילים טרנזיטיביות על חמאס==השמדה + חמאס==פלסטינים --> ?

(כן, אני מבין שהחיים אינם מתמטיקה, אבל כשמפשיטים את הלוגיקה אני חושב שאפשר לראות למה הנ״ל לא יסייע לתדמית, להיפך)

אני אומר את כל זה ״מעבר למתרס״, כי בסופו של יום שנינו די רוצים את אותו דבר (ברור שעבור ישראל, אבל בוא, גם עבור הפלסטינים), אבל שנינו נחרצים שמבחינת התדמית העולמית ישראל עושה טעות, כאשר כל אחד מאיתנו טוען שהיא עושה את הטעות ההופכית.

אני סבור כי מחוץ לביצה הישראלית, אין שום יכולת אופרטיבית (או אחרת) להצדיק רצח עם של 2 מליון אנשים, וכן סבור שיש יכולת להצדיק חופשי חודשי לשמיים לארגון הטרור חמאס. אם ישראל היתה משכילה לעשות double down על הארגומנט שהיא משחררת את הפלסטינים, כל הדיון היה הופך להיות על האם הפלסטינים דורשים שחרור (==האם החמאס ארגון טרור), וזה קרב תודעה ותדמית אשר משמעותית יותר קל לנצח מאשר ״2 מליון פלסטינים הם טרוריסטים״.

• רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, yehuda-k כתב:

-בונוס חברי פרלמנט למפלגה הגדולה, כמו באיטליה, כדי ליצב את הממשלה.

-הבחירות לכנסת צריכות להיות אישיות בלבד. חשוב שכל ח"כ ידע שהוא נותן את הדין לפני הבוחר בלבד ושאין יותר דילים, ועדי עובדים, לובי של נערי הגבעות וכו'.

איך הראשון עובד עם השני?

לפני 34 דקות, yehuda-k כתב:

הגזמת עם ההפצצות "לא באמת היו יעילות". רק בשנתיים וחצי האחרונות של מלחמת העולם התחילו להפציץ ביסודיות את גרמניה, והדיוק שבתחילה היה לא טוב, השתפר עם שינויים בטכניקה ובטקטיקה. הציבור הגרמני מאוד פחד מההפצצות ובצדק.
במשך כל השנתיים האחרונות האלה, ההפצצות הכריחו את הגרמנים להוציא מטוסי קרב מהחזית ולתגבר את שמי גרמניה, מה שהעניק עליונות אוירית מוחלטת ומאוד חשובה  לבעלות הברית.
מאז שמטוס הקרב המלווה, "מוסטנג" החל לפעול בכמויות, ברבעון הראשון של 1944, הגרמנים איבדו כמויות של מטוסי קרב וטיסים בקצב אדיר, והם לא יכלו למלא את מקום טיסי הקרב המנוסים שנהרגו.
בטעות, האמריקאים והבריטים התחילו להפציץ את מתקני הדלק הגרמנים מאוחר מדי, רק מאמצע 1944, כלומר רק בשנה האחרונה למלחמה, וזו היתה מכה אדירה לגרמנים שגם לפני כן לא היה להם מספיק דלק. אימוני הטיסים קוצצו לרמה שהטיסים החדשים פשוט לא התאמנו מספיק ורובם הופלו בשבועות הראשונים לטיסות הקרביות שלהם. ההתקפה הגרמנית בארדנים, חצי שנה לפני הסוף, יצאה ללא דלק והודיעו לטנקיסטים שאם לא יכבשו מאגר דלק אמריקאי לא יוכלו להמשיך במתקפה.

תקרא מה כתבתי. לא אמרתי שהם לא הסבו נזק, אלא שמבחינת VFM הם לא היו יעילים. רק לסבר את האוזן, תוכנית ה-B29 הייתה התוכנית הצבאית הכי יקרה במלחמת העולם השניה. וזה היה רק מפציץ אחד ממדינה אחת. 

ממליץ לקרוא את:

The Bombing War: Europe 1939-1945. By Richard Overy.

לפני 34 דקות, oryo כתב:

הטיעון הסטנדרטי הוא ״חמאס ניצח בבחירות״ שזה טיעון פשטני שאם חפרת בנושא אני נוטה להאמין שאתה לא תטען.

למה לא? אשמח להסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיגיון של האוריואים של העולם (לפחות עד ל7.10):

אתם מהצד הימין של המפה וביצעו נגדכם פיגועים?  תסבלו כי אתם ביביסטים/מתנחלים/בחרתם לגור שם.

ובמקביל

הפלסטינים לא אשמים שהם הצביעו חמאס. זה יותר מסובך מזה.

כל העיתונים בארץ: לא נשתף את סרטון החטופות כדי לא לשתף פעולה עם הטרור הפסיכולוגי של החמאס.

הארץ: hold my beer

--2023-10-30-172856-464x586.webp.5f4776aa8d4a33fbd8e96b74413b2578.webp

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, garicho כתב:

למה לא? אשמח להסבר.

אתה מנסה לגרום לעמוס להעיף אותי מהפורום על כמות אנלייקים חריגה? כמה מתוחכם מצידך! יאללה בוא נלך על זה ונתחיל בדיסקליימר לדעה אישית שלי: חמאס הוא ארגון טרור שצריך להשמיד, יחד עם כל ״אדם״ שעדיין תומך בו בפרהסיה, במרכאות כי אי אפשר להיות בן אנוש ולתמוך בדאעש ולא מעניין אותי כמה מסכנצ׳יק ועני אתה, אין להם צלם אנוש וכולם צריכים למות.

א. חמאס ניצח בבחירות ב2006, זה היה מזמן. מי שהיה בן שנה כשחמאס עלה לשלטון משרת כעת בצבא (כאילו, אם הוא מהקסטה של המשרתים). כשאין בחירות ונוהגים לרצוח את המתנגדים אז, לכאורה, קשה לטעון ברצינות ש״הפלסטינים תומכים בהם ב%xx״. אם הפלסטינים היו תומכים בהם בצורה כ״כ מובהקת, כנראה הם לא היו צריכים לרצוח את המתנגדים שלהם ולהמנע מבחירות, לא..?

היות והכל חשוך שם (בהרבה משמעויות), אנחנו לא באמת יודעים מה קורה. זה מאוד נוח לנו, כישראלים, לצבוע את כל הפלסטינים בירוק-בוהק כי אז כל המאבק הופך לסופר פשוט, הנה תראה אפילו יפה נפש סמולני רכרוכי כמוני אומר שצריך להרוג את כל חמאס. רדוקציה זה סם ממכר.

ב. גם כשחמאס ניצחו ב2006, זה קצת יותר מסובך מאיך שאנחנו מסתכלים על זה.

ישראלים בטוחים שהעולם סובב סביב ישראל, ולכן אנחנו אוהבים להסתכל על זה מעיניים ישראליות שמרוכזות במה שזה אומר כלפי ישראל ותו לא, ומתעלמים מהעיניים הפלסטיניות-אזרחיות: חמאס מורכב מזרוע צבאית וזרוע אזרחית, בזמנים ההם עזה היתה תחת שליטה של פת״ח שהיו מושחתים אלימים ומסואבים בזמן שחמאס חילק אוכל ברחובות כמו איזה טוואעלק רובין-הוד (בפועל רוכש את קולות העניים, מאוד מזכיר מפלגות מסוימות גם בישראל). כשאתה עני תחת שלטון מסואב, להצביע למהפכנים האזרחיים נהיה הרבה יותר מבוקש, בטח כאשר הם מבטיחים לך לטפל בבעיה הישראלית כמו שצריך וסוף סוף להחזיר את ההרתעה. כמובן שגם הרבה יותר קל לגרום להמון העני והנבער להתאגד נגד אויב משותף אוף אני יכול להשבע שזה מוכר לי מאיפשהו. 

בסופו של יום, כשהחמאס נבחר איננו יודעים האם זה בזכות היותו ארגון טרור, או למרות. אני אישית מאמין שזה יותר עזר להם מאשר היה להם לרועץ כי הפלסטינים די מטומטמים (אם זה לא ברור, אני חושב שהפלסטינים הם עם פשוט שמורכב מאנשים נבערים, או במילים פחות מכובסות: עם עלוב). אבל היי, ישראל היא מעצמת טק וכמעט עולם1 ועדיין בחרתם את פאקינג בן גביר להיות שר המשטרה(??!?!), אז עם החלטות כל כך מטומטמות אי אפשר להיות בשוק שעם הרבה יותר עלוב הלך על אסרטגיית ה full retard.

ובכל מקרה גם אם בחרו בו ממש בגלל שהוא ארגון טרור, מאז אין יותר בחירות, 17 שנים(!!), ולכן אין לנו מושג מה קורה שם כי לא מדובר בשלטון דמוקרטי המייצג את העם - אלא בארגון טרור ששולט באלימות באנשים בו הוא משתמש כמגינים אנושיים. 

עכשיו כמובן יצטטו איזה משפט אחד ויגידו שאני מצדיק את חמאס, שוכב עם ערבים, משת״פ של טרוריסטים וכו׳. אבל לא, מותר ורצוי להסתכל על דברים ממבט על ולנסות להבין מה קורה, ובפרט אם יש מישהו שאתה רוצה להבין היטב זה את האויב שלך, מסיבות אינטרסנטיות ואגואיסטיות, לא מסיבות הומניות ופרחוניות. זה א׳ ב׳ של אסטרטגיה.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Coro כתב:

ההיגיון של האוריואים של העולם (לפחות עד ל7.10):

אתם מהצד הימין של המפה וביצעו נגדכם פיגועים?  תסבלו כי אתם ביביסטים/מתנחלים/בחרתם לגור שם.

ובמקביל

הפלסטינים לא אשמים שהם הצביעו חמאס. זה יותר מסובך מזה.

כל העיתונים בארץ: לא נשתף את סרטון החטופות כדי לא לשתף פעולה עם הטרור הפסיכולוגי של החמאס.

הארץ: hold my beer

--2023-10-30-172856-464x586.webp.5f4776aa8d4a33fbd8e96b74413b2578.webp

הארץ זה סניף של הארגון, לא רואה פה משהו מיוחד בזה ששיתפו.

אני חושב שהם בבאסה שאורי שוחררה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yehuda-k קצת OT, אבל אם זכרוני אינו מטעני (אני לא הולך כרגע לספרי ההיסטוריה) שדות הנפט של הגרמנים היו ברומניה, ועם הטווחים של המטוסים באותם ימים היה קשה להפציץ אותם. בסופו של דבר הופצצו בפשיטה שיצאה מלוב (!!) וזה קרה ב-1943.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחריש, מועמד של עוצמה יהודית דרש מהמשטרה לחקור מורה שלפני 5 שנים העלתה תמונה שלה עם דגל פלסטין. המשטרה הגיעה לבית הספר ועצרה את המורה לעיני התלמידים.

הפאשיזם והמקארתיזם פה.

https://x.com/uri_sela/status/1718971930185764893?s=20

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...