Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, tzahico כתב:

האם יש פיתרון עדיף?  אני באמת לא יודע. 

החלק העצוב הוא שמעבר לשיח היפותטי על זכויות הסטוריות ומוסר וכו', רובינו מבינים שיש בעיה כלשהי, וכנראה יכולים להסכים עם התיאור שלה שנתת.

אני גם לא יודע אם יש פתרון. אני לחלוטין בטוח שהימין הדתי בארץ עושה כל מה שביכולתו כדי שלא יהיה. ואני נותן להם את הקרדיט - הם מאוד הצליחו במכירת הסיפור על הקשר בין הבטחון של אזרחי ישראל בתוך הקו הירוק לבין הישיבה האזרחית מחוצה לו. אבל אני באמת לא יודע על מה הם בונים, בהתחשב בזה שרוב הימניים, גם הדתיים, שאני מכיר לא מספיק קיצוניים כדי לנסות לקדם טרנספר, ולא מספיק נאיבים כדי לחשוב שהכל פשוט יפתר איכשהו בקסם. מצד שני, כקבוצה הם גם מקצינים, ברמה כזו שבנט שנראה לי לפני עשור כשיא הקיצוניות פתאום נראה כאיש מרכז מתון מרעננה. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4757

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

לפני 9 דקות, yd b-4 כתב:

לא!

מג"ד זה פקיד צבאי.

פקיד צבאי גם קדוש כמג"ד לא גדל בוואקום. פוליטיקה יש גם בצה"ל וכוווולם יודעים את זה.

בהינתן שכך המצב הזכות למחאה קיימת גם אם היא לא נעימה לאוזנך.

(דוגרי גם לאוזניי, אבל אי אפשר לסתום פיות) 

הבהרה: דבריי כוונו לנאצות/מחאה לא לאיומים.

אז יש לך בעיה קשה בהבנה.
מג"ד הוא לא פקיד צבאי.
מג"ד הוא מפקד לוחם שבמלחמה מוביל לוחמים בשטח.

בצבא יש פוליטיקה פנים ארגונית. אין ארגון גדול שאין בו פוליטיקה פנים ארגונית, אבל פוליטיקה פנים ארגונית היא לא הפוליטיקה שאנחנו מדברים עליה.
כשמפקדים/חיילים יתחילו להישמע לקריאות פוליטיות או לדעות פוליטיות הדרך שלנו לאבדון תקבל עוד מסלול בנתיב מהיר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yd b-4 כתב:

אין באמת כרגע שום כיוון לפתרון פרגמטי, כי הצד השני לא מעוניין בפתרון כזה, הם רוצים ה-כ-ל.  כבר ניסו אולמרט וברק להציע להם הצעות דמיוניות וחלומיות הם לא רוצים.

הם לא רוצים ה-כ-ל. אבל הם רוצים יותר ממה שאנחנו מוכנים לתת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, yd b-4 כתב:

אין באמת כרגע שום כיוון לפתרון פרגמטי, כי הצד השני לא מעוניין בפתרון כזה, הם רוצים ה-כ-ל.  כבר ניסו אולמרט וברק להציע להם הצעות דמיוניות וחלומיות הם לא רוצים.

הכי קל זה להגיד נתנו הכל והם לא רוצים. אנחנו טובים והם רעים.

נסה פעם לשים את עצמך מהצד השני. מבחינתם הם עשו ויתור ענקי בהליכה להסכמי אוסלו, כשהכירו בקיום מדינת ישראל וגם ויתרו על חלק נכבד משטחי הגדה. ההתנחלויות בגדה הם מבחינתם אדמה גנובה והם ציפו לכל הפחות להקפאה של המצב הקיים. כשישראל המשיכה להגדיל התנחלויות קיימות וגם להוסיף חדשות, האמון שלהם, שמלכתחילה לא היה גבוה, ברצון הישראלי לסיים את הסכסוך, נעלם.

מאז אין באמת יכולת למנהיג פלסטיני כלשהו להגיע להסכם עם ישראל. גם אבו מאזן והרשות נחשבים ע״י רוב הציבור הפלשתיני לבוגדים ומשת״פים.

ישראל מצידה, במתכוון או שלא, עושה הכל כדי לשמר את אי האמון הזה.

הערה: כל מה שכתבתי על אשמתינו אין בו כדי לנקות את חלקם של הפלשתינים ביצירת אי אמון אצל הציבור הישראלי, ע״י גל פיגועים אכזרי וחסר תקדים.

כמו שכתבו פה, גם אני לא יודע מה יהיה בסוף ואם קיים איזשהו פתרון כיום. אני יודע שאנחנו הצד החזק במשוואה ולכן הציפייה היא שאנחנו נדחוף לפתרון. במקום זה אנחנו עושים הכל כדי שבסוף או שנצטרך לאזרח את הפלשתינים, או שנצטרך לבצע פשעים נגד האנושות כמו גירוש, או אפרטהייד מלא.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרה במדינת ישראל אינה איזה בונוס שאנחנו צריכים לצהול לאורו. כנ"ל לגבי השטחים - הם נכבשו מירדן הרי, ולא ראיתי את הירדנים דורשים את השטחים האלה במסגרת הסכם השלום. זה מחיר המלחמה, כמו שהיה מחיר במלחמת השחרור. הפלסטינים אכן סיכלו כל הצעה מהותית לשלום, כמו שאמרו לפניי, כולל הצעות מטורפות לחלוטין של ברק ב-1999. השלטון הנוכחי שלהם לא באמת מעוניין בהקמת מדינה. האינטרס צריך להיות שלנו, ולכן המהלך צריך להיות חד-צדדי מצדנו, בתמיכת ארה"ב, בדמות סיפוח גושי ההתיישבות הגדולים, פינוי היתר ושיעשו בשטח שלהם מה שהם רוצים לאחר התראה של תקופה X לניתוק תשתיות. הייתה הזדמנות בעידן טראמפ, שפוספסה על ידי הפוליטיקאי שנחשב פה על ידי רבים כדבר הכי טוב מאז לחם פרוס, ובפועל פשוט בורח מקבלת החלטות.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

הם מאוד הצליחו במכירת הסיפור על הקשר בין הבטחון של אזרחי ישראל בתוך הקו הירוק לבין הישיבה האזרחית מחוצה לו.

יש קשר ברור מאוד ע"ע התנתקות.

תשאל את תושבי שדרות והעוטף.

ובדיוק כמו שאין שום פתרון צבאי מעשי להפסקת ירי מעזה. כך בדיוק יהיה בכל המרכז ברגע שהשליטה הצבאית בו תעבור לפלשתינים. 

והרש"פ גם ככה שברירית ונשענת על כידוני צה"ל ביום שאחרי אבו מאזן אף אחד לא יודע לאיזה כיוון זה ילך. והאם חמאס או גוף אחר ישתלט על השטח החיים של כולנו יהיו בצרה צרורה.

בקיצור בסיטואציה הזו שיש לך פרטנר שהוא גם עקשן ובעיקר חלש מאוד מול האוכלוסיה שלו. כל הסכם כזה הוא כמו הסכם על הקרח. הבאסה שהמפסידים הכבדים יהיו אנחנו במידה ותתפתח אנרכיה בשטח.

במידה מסוימת כמו שקורה היום. מצד אחד הרש"פ דיי מצפצפת עלינו מסיתה, מתגמלת מחבלים!, וגורמת לנו נזק בעולם. ומצד שני אנחנו עושים הכל כדי לשמר אותה כי אנחנו מפחדים יותר שהיא תקרוס.

נכון שגם היום הם יכולים לשלוח רקטות לת"א אבל עקב המורכבות היחסית זה טיפה בים לעומת מה שהולך בעוטף. 

לפני כשעה, farkash7 כתב:

אז יש לך בעיה קשה בהבנה.
מג"ד הוא לא פקיד צבאי.
מג"ד הוא מפקד לוחם שבמלחמה מוביל לוחמים בשטח.

בצבא יש פוליטיקה פנים ארגונית. אין ארגון גדול שאין בו פוליטיקה פנים ארגונית, אבל פוליטיקה פנים ארגונית היא לא הפוליטיקה שאנחנו מדברים עליה.
כשמפקדים/חיילים יתחילו להישמע לקריאות פוליטיות או לדעות פוליטיות הדרך שלנו לאבדון תקבל עוד מסלול בנתיב מהיר.

תהיה הוגן.

ממתי רמטכ"ל!!! מתערב באופן אקטיבי בענישת חייל שהביע עמדה פוליטית.

עם כל הכבוד העונש חסר פרופורציה  לעבירה. אז כן הרבה פוליטקה נשבה כאן בכל ההליך. 

דמיון מודרך- לו חייל היה מביע עמדה פוליטית שמאלית מול נוער גבעות שמשתולל. אותו בן יקיר היה גורם לרמטכ"ל להוציא מכתב?

אני בספק אם זה היה בכלל עובר מסך איפשהו חוץ מערוץ 14.

והאי סימטריה הזו זה בדיוק מה שגורם להקצנה הימנית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, RK כתב:

הכרה במדינת ישראל אינה איזה בונוס שאנחנו צריכים לצהול לאורו

זה מה שתמיד ביקשנו וערבים סירבו לתת. לכן מבחינתם זה ויתור.

לפני 39 דקות, RK כתב:

כנ"ל לגבי השטחים - הם נכבשו מירדן הרי, ולא ראיתי את הירדנים דורשים את השטחים האלה במסגרת הסכם השלום.

אלה שטחים של פלשתינה מנדטורית שירדן כבשה ב-48. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, yd b-4 כתב:

תשאל את תושבי שדרות והעוטף

אתה באמת רוצה לשאול?

הטילים על שדרות התחילו הרבה לפני ההתנתקות והטווחים גדלו כל הזמן. רק נחסכו מאיתנו מראות האוטובוסים מלאי הילדים שהתפוצצו ברצועה והאמבולנסים שטסים מהרצועה לברזילי.

ההתנתקות לא פתרה את בעית העוטף אבל הסעיה היתה עוד קודם

לפני 34 דקות, yd b-4 כתב:

דמיון מודרך- לו חייל היה מביע עמדה פוליטית שמאלית מול נוער גבעות שמשתולל. אותו בן יקיר היה גורם לרמטכ"ל להוציא מכתב?

אני בספק אם זה היה בכלל עובר מסך איפשהו חוץ מערוץ 14.

והאי סימטריה הזו זה בדיוק מה שגורם להקצנה הימנית!

לידע כללי, ב 88' נשפטתי ל 28 ימי מחבוש על תנאי בגלל שאמרתי למתנחל שקילל אותנו וקרא לנו קאפו שמצווה לזרוק על אנשים כמוהו אבנים אז בוא, כשחייל מתבטא בצורה פסולה הוא חוטף בלי קשר לדיעותיו.

• רעיון טוב! 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, yd b-4 כתב:

דמיון לא מודרך: מתי בפעם האחרונה חייל שמאלני דפק אגרוף למפגין ימני?

לפני 39 דקות, yd b-4 כתב:

ענו על זה כבר גם, אבל נוכחות צבאית ואזרחית הן לא אותו הדבר. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, yd b-4 כתב:

תשאל את תושבי שדרות והעוטף.

תשאל את תושבי קריית שמונה והצפון מה היה לפני מלחמת לבנון. אנחנו צריכים לשבת בלבנון?

לפני 41 דקות, yd b-4 כתב:

ממתי רמטכ"ל!!! מתערב באופן אקטיבי בענישת חייל שהביע עמדה פוליטית.

כאשר חייבים להעביר את המסר לכל הצבא. במיוחד כאשר שרי הממשלה העתידיים מסיתים את חיילי צה"ל נגד המפקדים.  

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

הכי קל זה להגיד נתנו הכל והם לא רוצים. אנחנו טובים והם רעים.

נסה פעם לשים את עצמך מהצד השני. מבחינתם הם עשו ויתור ענקי בהליכה להסכמי אוסלו, כשהכירו בקיום מדינת ישראל וגם ויתרו על חלק נכבד משטחי הגדה. מדינת ישראל היא מבחינתם אדמה גנובה והם ציפו לכל הפחות להקפאה של המצב הקיים. כשישראל המשיכה להגדיל התנחלויות קיימות וגם להוסיף חדשות, האמון שלהם, שמלכתחילה לא היה גבוה, ברצון הישראלי לסיים את הסכסוך, נעלם.

מאז אין באמת יכולת למנהיג פלסטיני כלשהו להגיע להסכם עם ישראל. גם אבו מאזן והרשות נחשבים ע״י רוב הציבור הפלשתיני לבוגדים ומשת״פים.

ישראל מצידה, במתכוון או שלא, עושה הכל כדי לשמר את אי האמון הזה.

הערה: כל מה שכתבתי על אשמתינו אין בו כדי לנקות את חלקם של הפלשתינים ביצירת אי אמון אצל הציבור הישראלי, ע״י גל פיגועים אכזרי וחסר תקדים.

כמו שכתבו פה, גם אני לא יודע מה יהיה בסוף ואם קיים איזשהו פתרון כיום. אני יודע שאנחנו הצד החזק במשוואה ולכן הציפייה היא שאנחנו נדחוף לפתרון. במקום זה אנחנו עושים הכל כדי שבסוף או שנצטרך לאזרח את הפלשתינים, או שנצטרך לבצע פשעים נגד האנושות כמו גירוש, או אפרטהייד מלא.

תקנתי לך

המקסימום שאנחנו יכולים לתת זה לא אפילו המינימום שהם יכולים לקחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

תקנתי לך

באוסלו הכירו במדינת ישראל.

תקרא שוב מה שכתבתי, במקום לספר לעצמך סיפורים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כתבת?

שאין להם מנהיג שיכול להגיע להסכם עם ישראל?

למה? אולי בגלל שישות יהודית בארץ היא לא לגיטימית מבחינתם?

מבחינתם אין לנו מקום כאן. לא בתל אביב, לא בחיפה, לא בבאר שבע, לא בחברון ולא בשום מקום אחר. הם אומרים את זה בפה מלא.

גם אני חושב שאין מקום כאן לשתי עמים. יש מקום כאן לאנשים אחרים אבל לא כעם, כאנשים פרטיים. 

בקשר לפתרון אין פתרון פשוט לכאן ועכשיו. ויותר מזה הבעיה היא לא מול הערבים הבעיה היא בתוכנו. אנחנו כחברה לא סגורים על עצמנו מה אנחנו בכלל רוצים מעצמנו. טוב לנו עם המצב הנוכחי (יותר נכון התרגלנו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שבימי אוסלו, היה חלון זמן שבו גם ההנהגה הפלשתינית וגם חלק גדול מהעם, קיבלו את הרעיון שישראל היא מדינה והיו מוכנים לוותר גם על חלק מהגדה.

היום לאחר קריסת אוסלו, הם הקצינו, בדיוק כמו החברה הישראלית והם לא מקבלים את הרעיון של מדינה יהודית, בדיוק כמו שאתה לא מקבל מדינה פלשתינית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, עדי-אל כתב:

מה כתבת?

שאין להם מנהיג שיכול להגיע להסכם עם ישראל?

למה? אולי בגלל שישות יהודית בארץ היא לא לגיטימית מבחינתם?

מבחינתם אין לנו מקום כאן. לא בתל אביב, לא בחיפה, לא בבאר שבע, לא בחברון ולא בשום מקום אחר. הם אומרים את זה בפה מלא.

גם אני חושב שאין מקום כאן לשתי עמים. יש מקום כאן לאנשים אחרים אבל לא כעם, כאנשים פרטיים

אז אתה אומר שלהם אין מקום כאן כי הם אומרים שלך אין מקום כאן והם אומרים אותו הדבר. או ששני הצדדים צודקים אן ששניהם טועים אבל אין מצב שאלד ככה ואחד ככה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...