Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

אמרתי איך היה ניתן להציל, ומה יכל לעשות במקום.. ומה שאני עושה בסיטואציה כזו לא מעט פעמים !

אך אחד לא בא אליו בהאשמות . המוות הזה באשמתה המלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לחשוב קצת יותר בכביש ולנהוג חכם יותר, אנשים בוחרים להתווכח ולהוכיח, נשמע מוכר לא?

הוא בן אדם והוא, טעה (אגב לא טעה ולא נעליים, למעשה אין לו יד בדבר).

מתקשר היטב למה שכתבתי קודם לכן.

אף אחד לא עובד אצל אף אחד ולמעשה, סביר להניח שהנהג חשב שהיא תראה בעצמה או תשים לב, הנהג לא הופך למלאך השומר שלה.

גם אם היה צופר לה היא כנראה לא הייתה מבינה כלל מה רוצים ממנה ואולי אפילו מתעצבנים עליה אבל גם את זה, אי אפשר לדעת.

תחזרו קצת למעלה מי שכינה את הנהג תאילנדי טיפש וכל מיני תגובות, נראה שלדעתם עוד צריך לתת עונש מוות ולחשמל את הנהג נכון? היה צריך להציל אותה הא...? בחיי.

בואו נכלא את הנהג ונאשים אותו ברצח בנוסף או לפחות בסיוע, מי בעד?

לא יודע על מה אתם רבים ביניכם וגם לא מעניין אותי, אמרתי שהוא תאילנדי טיפש כי הם צופרים כל הזמן בלי סיבה, ועכשיו שהיתה סיבה הכרחית לצפור הוא לא השכיל לעשות זאת כשהוא ראה בדיוק מה הולך להתרחש (בלי קשר אם זה היה משנה משהו, אולי אפילו למען הסיכוי הקלוש).

לא האשמתי אותו ולא אמרתי שמגיע לו עונש כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה אתם חושבים שהוא שם לרכב מימין? אולי הוא התרכז בהולכת הרגל או במשהו אחר - הרי הוא היה במצב עמידה וכנראה לא הכתכוון לסטות ימינה - אז מדוע שיקדיש את זמנו למראה?

הסרטון הזה הוא דוגמא להתנהגות המטופשת שאנו רואים יום יום בכביש (מצד הולכי רגל ונהגים כאחד). במדינות מתוקנות זה קורה פחות כיון שיש ענישה חמורה על חצית הכביש תוך שימוש בטלפון, וגם אכיפה. אצלנו זה כמעט לא קיים (יש בחנ"א כמה סעיפים מתאימים שקנס של 100 ש"ח בצידם, איני זוכר שראיתי בשנים האחרונות אכיפה כלפי הולכי רגל).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה אתם חושבים שהוא שם לרכב מימין? אולי הוא התרכז בהולכת הרגל או במשהו אחר - הרי הוא היה במצב עמידה וכנראה לא הכתכוון לסטות ימינה - אז מדוע שיקדיש את זמנו למראה?

הסרטון הזה הוא דוגמא להתנהגות המטופשת שאנו רואים יום יום בכביש (מצד הולכי רגל ונהגים כאחד). במדינות מתוקנות זה קורה פחות כיון שיש ענישה חמורה על חצית הכביש תוך שימוש בטלפון, וגם אכיפה. אצלנו זה כמעט לא קיים (יש בחנ"א כמה סעיפים מתאימים שקנס של 100 ש"ח בצידם, איני זוכר שראיתי בשנים האחרונות אכיפה כלפי הולכי רגל).

מצד שני אולי אנשים בארץ מספיק חכמים כדי לא לעשות דבר כזה גם בלי שיש קנס חמור, כי לא שמעתי על ישראלי שנדרס תוך חציית כביש בעל 4(!!!) נתיבים. אגב, נניח והייתה חוצה את ארבעת הנתיבים בהצלחה, ברגע שהייתה מגיעה לשטח ההפרדה יש עוד 4 נתיבים. פשוט רולטה רוסית פעמיים. שכל-לא היה בקופסא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על ישראלי שנדרס תוך חציית כביש בעל 4(!!!) נתיבים

נדרס בזמן חציית כביש החוף רק לפני שבוע (הייתי בפקק הזה), ועוד אחד שנדרס למוות באיילון לפני כמה שנים, וזה רק מחיפוש קצר בגוגל. יש עוד מקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לא שמעתי על ישראלי שנדרס תוך חציית כביש בעל 4(!!!) נתיבים.

לא צריך לשמוע, צריך בסה"כ לרצות לחפש ולקרוא בגוגל ;)

אני מניח שיש הרבה דברים שלא שמעת עליהם, זה לא אומר שהם לא קיימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראלים אוהבים ללכת על הכביש. במיוחד הספורטאים, אלה שעבורם חדר הכושר נמצא בכביש. לא משנה שיש מדרכה פנויה ברוחב 3 מ', לעולם הם יהיו על הכביש.

לפני מספר שנים - הרבה לפני שרכשתי מצלמת דרך - פניתי ימינה מחנקין לפיקא\רופין (חיפה). במקום מדרכה רחבה מאד, ולצידה מדשאה גדולה. ראיתי אדם רץ מולי, חשבתי שהוא על המדרכה. כשהתקרבתי ראיתי שהוא על הכביש. השעה היתה 5:45 בבוקר, למזלי זה היה בקיץ כך שהשמש כבר האירה, אבל הבחור היה יכול לאבד בקלות את הרגליים שהוא כל כך טורח לפתח. למה? כיון שהוא התעקש לרו על הכביש. יותר מזה - לעתים אני צופר לרצים כאלה, הם עולים למדרכה, מחכים שאעבור ויורדים שוב לכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הכביש הרבה יותר מתאים לריצה מאשר המדרכות בישראל. קשה לרוץ כשכל רגע יש בור, ספסל או עץ.

גם אני רץ בכביש, אם כי אני עושה זאת ביישוב נידח, בכביש מערכת נידח עוד יותר אך מואר.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים.

אנשים איבדו כאן פרופורציות.

כן, גם אני אוהב לסחוט את הדוושה ולצאת מהרמזור בשיא המהירות. אומנם לא חורק צמיגים כי עם פיילוט ספורט 4 קצת קשה ולכן אין רעש וצלצולים אבל כן, אוהב, זה מרגש פעם בכמה זמן כשהכביש ריק או שחלילה, כשעומדים לידי רכבים, השם ירחם.

כן, לוקח פניות במהירויות מעבר לשגרתיות, כן נהנה מזה.

כן, לעיתים נוהג בפול ווליום בשירים האהובים עליי (לא עם חלונות פתוחים).

כן, מחפש מסטיק בתא הקטן מתחת להגה.

כן, גם אני טועה, גם אני בן אדם.

כן, בשביל זה אני חיי וקיים.

אסע בשמאלי למשך 2 דקות כי... שכחתי, לא שמתי לב, הייתי עסוק בלחשוב על משהו חשוב אחר כמו המשפחה או האישה וכו', כי אני בן אדם וכאשר תעצור לידי פוסטמה שצופרת לי ומחנכת אותי? סביר להניח שאראה לה סימן היכר יפה ואחייך ואמשיך בחיי.

כן, גם אני בן אדם וגם אני, טועה.

חלק כאן איבדו כל פרופורציה וכל עבירה קטנה מבחינתם שלילה ומאסר עולם והאמת? די מוגזם כל הנושא.

אני חושב שיש איזשהו בלבול בעולם המושגים שלך, תן לי לתקן אותו.

כשאתה עושה משהו במכוון מתוך ידיעה מראש שזה מסוכן ועלול לגרום לתאונה (ע״ע לחפש מסטיק תוך כדי נסיעה) - לא מדובר ב״טעות״. מדובר בחטא. אתה יכול לכתוב עד מחר כמה זה אנושי לטעות וכמה כולנו טועים, אבל ברגע שאתה יודע מראש שאתה עושה משהו שמסכן אנשים אחרים - אתה חוטא ביודעין.

לא ברור לי למה אתה חושב שזה לגיטימי לסכן אנשים אחרים בכביש רק כי בא לך מסטיק ואתה לא יכול לקחת את הזמן ולעצור כדי לחפש אותו. יותר מזה, אתה מתייחס לסיכון הזה (שאתה עצמך מודה בו!) מאוד בקלילות, אבל האמן לי - היחס ישתנה מאוד אם חס וחלילה בכמה שניות האלה שבהן אתה מפשפש מתחת להגה אתה תפגע בהולך רגל, למשל. איך אתה חושב שתרגיש? גם אז תחשוב שמדובר בסיכון מוצדק?

בתור נהג על הכביש יש לך אחריות כבדה מאוד, אחריות לעשות ככל שאתה יכול כדי שאתה וכל מי שמסביבך תגיעו ליעדכם בשלום. וכשאתה מסכן ביודעין את עצמך ואת אלה שמסביבך כדי לחפש מסטיק - אתה בוגד באחריות הזו. שוב, לא משנה כמה תזרוק את המילים ״פרופורציה״ ״בן אדם״ ו״טועה״. אין כאן שום טעות. הכל נעשה מתך ידיעה מראש.

ומה שהכי עצוב לי (באמת) היא העובדה שכל כך הרבה אנשים כאן תומכים בדעה שלך וחושבים כמוך. זה בדיוק השורש של תרבות הנהיגה הקלוקלת וקלות הראש הבלתי נסבלת שבה נוהגים אנשים בישראל. הכל נובע מהזלזול באחריות העצומה שמוטלת עלינו בתור נהגים. הכל מתחיל ממישהו ששם ז*ן על הבטיחות והחיים של כל מי שמסביבו בכביש רק כי בא לו מסטיק ולא בא לו לעצור בשביל זה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם ההבדל בין אוטומטיק לבין R8. המודעות של R8 קיימת, כי הוא חווה את זה. מבחינת אוטומטיק זה רחוק אז הוא בשלב ה"לי זה לא יקרה".

ברשותו של מלכישוע אני אתן דוגמה שתומכת בדבריו: רופא מנתח פציינט בצוואר. רופא טעה מילימטר בחיתוך, פגע בעצב ועכשיו הפציינט יהפוך לאילם, זו טעות, זה בן אדם וזה קורה.

אם אותו רופא, בזמן החיתוך, מנהל שיחה עם מישהו, מתעסק במוניטור או בעצם עושה כל פעולה אחרת שאינה להיות מרוכז 100% בחיתוך, אז הוא סיכן את הפציינט ביודעין. זו רשלנות.

בצורה דומה, לסכן אנשים אחרים במודע בכביש זו רשלנות לכל דבר!

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש איזשהו בלבול בעולם המושגים שלך, תן לי לתקן אותו.

כשאתה עושה משהו במכוון מתוך ידיעה מראש שזה מסוכן ועלול לגרום לתאונה (ע״ע לחפש מסטיק תוך כדי נסיעה) - לא מדובר ב״טעות״. מדובר בחטא. אתה יכול לכתוב עד מחר כמה זה אנושי לטעות וכמה כולנו טועים, אבל ברגע שאתה יודע מראש שאתה עושה משהו שמסכן אנשים אחרים - אתה חוטא ביודעין.

לא ברור לי למה אתה חושב שזה לגיטימי לסכן אנשים אחרים בכביש רק כי בא לך מסטיק ואתה לא יכול לקחת את הזמן ולעצור כדי לחפש אותו. יותר מזה, אתה מתייחס לסיכון הזה (שאתה עצמך מודה בו!) מאוד בקלילות, אבל האמן לי - היחס ישתנה מאוד אם חס וחלילה בכמה שניות האלה שבהן אתה מפשפש מתחת להגה אתה תפגע בהולך רגל, למשל. איך אתה חושב שתרגיש? גם אז תחשוב שמדובר בסיכון מוצדק?

בתור נהג על הכביש יש לך אחריות כבדה מאוד, אחריות לעשות ככל שאתה יכול כדי שאתה וכל מי שמסביבך תגיעו ליעדכם בשלום. וכשאתה מסכן ביודעין את עצמך ואת אלה שמסביבך כדי לחפש מסטיק - אתה בוגד באחריות הזו. שוב, לא משנה כמה תזרוק את המילים ״פרופורציה״ ״בן אדם״ ו״טועה״. אין כאן שום טעות. הכל נעשה מתך ידיעה מראש.

ומה שהכי עצוב לי (באמת) היא העובדה שכל כך הרבה אנשים כאן תומכים בדעה שלך וחושבים כמוך. זה בדיוק השורש של תרבות הנהיגה הקלוקלת וקלות הראש הבלתי נסבלת שבה נוהגים אנשים בישראל. הכל נובע מהזלזול באחריות העצומה שמוטלת עלינו בתור נהגים. הכל מתחיל ממישהו ששם ז*ן על הבטיחות והחיים של כל מי שמסביבו בכביש רק כי בא לו מסטיק ולא בא לו לעצור בשביל זה.

זה גם ההבדל בין אוטומטיק לבין R8. המודעות של R8 קיימת, כי הוא חווה את זה. מבחינת אוטומטיק זה רחוק אז הוא בשלב ה"לי זה לא יקרה".

ברשותו של מלכישוע אני אתן דוגמה שתומכת בדבריו: רופא מנתח פציינט בצוואר. רופא טעה מילימטר בחיתוך, פגע בעצב ועכשיו הפציינט יהפוך לאילם, זו טעות, זה בן אדם וזה קורה.

אם אותו רופא, בזמן החיתוך, מנהל שיחה עם מישהו, מתעסק במוניטור או בעצם עושה כל פעולה אחרת שאינה להיות מרוכז 100% בחיתוך, אז הוא סיכן את הפציינט ביודעין. זו רשלנות.

בצורה דומה, לסכן אנשים אחרים במודע בכביש זו רשלנות לכל דבר!

מה הייתי עושה בלעדיכם.

רגע, אני בדיוק שולף את המסטיק תוך כדי לחיצה הגונה על הדוושה, הברכיים יחזיקו את ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...