Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לפתוח סטארטפ

toonami
שימו לב! השרשור הזה בן 4443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, יש לי מספר רעיונות טובים מאוד, שאני מאמין שיכולים להגיע רחוק ולהניב כסף רב....

השאלה היא.. מה אני עושה עם זה? איך מתחילים? מאיפה מגייסים כסף? (קשור למשחקים/אפליקציות סלולר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה יודע ליישם את הרעיון?(לכתוב את התכנה, לעצב אותה וכו')

אתה יודע למי לפנות במידה ותרצה למכור? אתה יודע לעסוק בפרסום של המוצר?

יש לך מימון לפרוייקט? יש לך עורך דין? בדקת שהדבר עדיין לא קיים או לחלופין אתה יודע בוודאות שאין שימוש בפטנט קיים באפליקציה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע ליישם את הרעיון?(לכתוב את התכנה, לעצב אותה וכו')

אתה יודע למי לפנות במידה ותרצה למכור? אתה יודע לעסוק בפרסום של המוצר?

יש לך מימון לפרוייקט? יש לך עורך דין? בדקת שהדבר עדיין לא קיים או לחלופין אתה יודע בוודאות שאין שימוש בפטנט קיים באפליקציה שלך?

לכתוב תוכנה אני יודע, אבל חלקית.. אני צריך מומחים במספר דברים, למכור לא יהיה הבעיה, יש לי רעיון מעולה לפרסום המוצר (זה חלק מהרעיון), אין לי מימון זה הייתה אחת השאלות שלי, אין לי עורך דין, והדבר לא כולל שום שימוש בפטנט קיים.

כמו הרבה דברים, ברור לי שזה עבודה, שזה קשה, ואני מוכן להשקיע (בעוד שרוב האנשים רואים את זה, ואומרים "זה המון עבודה, אין לי כוח"), חסר לי נקודות התחלה חשובות, כמו מימון, או דרך מפגש עם אנשים בעלי נסיון בתחום שמחפשים רעיונות טובים.

בניגוד לכתבת ynet שאמרה שמרגע שיש לך רעיון הכל פועל כמו קסם, ברור לי שזה שטויות והרעיון הוא חלק קטן בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תדע להציג את עצמך ואת הרעיון כמו שצריך, לא תוכל למשוך משקיעים. אתה חייב ללכת על רעיון אחד, ולחשוב עליו מכל הכיוונים. דהיינו, בתור המפתח- איזה בעיות יהיו לו בהתחלה\אמצע\סוף הדרך, בתור הלקוח- למה שאני בכלל ארצה את זה, בתור המשווק- איך אני גורם לאנשים להבין שהם לא יכולים בלי זה, בתור המשקיע- כי אני יודע שזה יהיה השוס הבא, וכולי. אתה חייב לחשוב על המוצר עצמו מכל הכיוונים האפשריים, בצורה כזו שלא תהיה שאלה שתגרום לך "להיתקע" ולגמגם.

השנקל שלי. בהצלחה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החוכמה ב"סטארטאפ סלולרי" שלא צריך יותר מדי כסף, לפחות בהתחלה. לכתוב דמו, אפילו להעלות משחק למארקט, לא עולה הרבה (בהשוואה לעסקים אחרים). בד"כ גם לא צריך כשרון תכנות עילאי, אלא אם הרעיון כל כך מקורי גראפית שאתה צריך לפתח לעצמך את המנוע ברמה הכי בסיסית. צריך מעצב נורמלי, ורצוי גם יצירתיות ברמת הגימיק (לא ברמת הטכנולוגיה, יותר ברמה של "למה לזרוק אבנים מרוגטקה כשהרבה יותר מגניב לזרוק ציפורים"). רק צריך לזכור שעל כל רוביו אחת, יש 100 חברות קשות יום, ועל כל חברה קשת יום יש 1,000 מתכנתים שמעלים משחקים כאלה מהבית, כתחביב, בד"כ להורדה בחינם בשביל להרוויח קצת דמי כיס מהפרסומות, ומעטים מהם מצליחים להפוך את זה לפרנסה עיקרית. כחלום זה נחמד, עדיף על לגרד חיש-גד, אבל אסור לאבד קשר עם המציאות.

מה שכן, אין כמו PR בריא כדי להעלות את הסיכויים ללא קשר לאיכות המוצר או החברה. אלא שכאן קצה הפירמידה צר: יש מעט מקום לכתבות על סטארט-אפים בעתונות הציבורית (וקצת יותר, אבל לא הרבה יותר, ב"צינור לילה"...). הרבה מנסים להדחף. אפשר ללמוד למשל ממובלי, שנראה שדקה לאחר מכירת אינסטגראם אי אפשר היה לפתוח ערוץ טלביזיה בלי לראות שם כתבה על, או אזכור של, או סלבריטי שהשקיע ב, מובלי.

עוד דבר, שמישהו חכם אמר לפני כמה זמן והייתי חייב להסכים: לא צריך לפחד להגיד לאנשים מה אתה מתכוון לעשות, בשביל לקבל פידבקים ואולי גם הכוונה וסיוע. אם הרעיון שלך הוא כזה שמישהו יכול לשמוע אותו ולמחרת להעתיק את הרעיון - אז כנראה הרעיון לא משהו. ממילא כולם מעתיקים, כולם משכפלים "ומוסיפים עוד פיצ'ר שאין להוא" ולמרות שבשיווק הכל זה טיימינג בתחום הזה זה אפילו יותר מזל מטיימינג. וגם קצת מקוריות וטיפונת כשרון (ממש לא חיוני אגב. בחינה לא מעמיקה במיוחד של טוויטר לדוגמא מגלה עד כמה המוצר הזה כתוב גרוע, אפילו בהשוואה לפייסבוק שגם היא לא חפה משטויות, אבל לפחות שם הקף הבאגים באמת נמוך ביחס למורכבות היישום).

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש רעיון לסטארטאפ: אפליקציה שמצלמת תמונות בצורת ריבוע ושמה עליהן פילטרים פשוטים כאלה, שמשנים את הגוון של התמונה או את עוצמת האור, דברים כאלה. נראה לי שכדאי לבקש מאנשים להרשם ולחבר את התמונות לפרופילים של הפייסבוק או הטוויטר. מה דעתכם? זה יכול להיות שווה איזה מיליון או שניים? :-P:wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toonami איך אתה יודע שהמוצר לא משתמש בפטנט קיים? יש המון פטנטים והמון דברים בסיסיים שמבוססים על פטנטים שלא חשבת עליהם בכלל, במידה ותפתח את התוכנה ויתגלה שכן יש שימוש בפטנט מסויים אתה תקבל תביעה. זו אחת הסיבות שצריך עורך דין. שיבדוק ויוודא שאין פטנטים.

מעבר לזה, כמו שנאמר, צריך דבר ראשון למצוא אנשים שיראו ברעיון שלך כמשהו שבאמת שווה לעבוד עליו. זאת אומרת אתה צריך מתכנת כלשהו, בנאדם שיודע להתעסק גם עיצוב וגרפיקה, בנאדם שיודע לנהל חברה, מישהו שימצא משקיעים ויש עוד המון דברים(שאת חלק מהדברים אתה או כמה מהחבר'ה שלך יכולים לעשות בעצמם אם הם יודעים לעשות את זה).

כדי שחברה תצליח אתה צריך לגרום לאנשים שעובדים איתך, לראות את אותו החזון שאתה רואה. שכולם יאמינו במוצר כמו שאתה מאמין בו. בלי זה הסיכוי להצליח קלוש.

מעבר לזה, במידה ואתם לא רוצים להשקיע מכסספכם הפרטי או במידה ואין לכם את ההון הדרוש לכך, אתם תצטרכו הלוואות מהבנק או משקיעים. כדי למשוך משקיעים צריך להציג להם תכנית מפורטת על כל מה שנוגע למוצר כולל תכנית כלכלית ואיך אתם חושבים שהמוצר שלכם יניב לאותם המשקיעים רווח.

עוד משהו מאוד בסיסי - במה המוצר שלך יבלוט בין שאר המוצרים? למה המוצר שלך טוב יותר? מה אתה המצאת שאין כבר במקום אחר? למה שאנשים יקנו דווקא את המוצר שלך?

מספיק להיות טוב בתחום מסויים כדי להמשיך להתקיים בתחום הזה, כדי להצליח צריך להיות מצויין. צריך לבלוט מעל כולם, להציע משהו שאחרים לא יכולים להציע אבל זה לא מספיק. אתה צריך לגרום לאחרים להבין שמה שאתה מציע, יותר טוב מכל שאר הדברים שכולם מציעים.

בין אם אתה מוכר שירות, משחק או תוכנה - אתה מוכר מוצר. על מנת שמוצר כלשהו ימכר ויצליח להניב רווחים, הוא צריך להיות טוב יותר ממוצרים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריבוע זה נדוש. הדבר הבא זה תמונות משולשות, ופיצ'ר שמאפשר לך להוריד מהקודקוד חוצה זוית או אנך, לבחירתך.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, נשמע טוב המשולש הזה. בטח שווה לפחות עוד 5 מיליון דולר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toonami איך אתה יודע שהמוצר לא משתמש בפטנט קיים? יש המון פטנטים והמון דברים בסיסיים שמבוססים על פטנטים שלא חשבת עליהם בכלל, במידה ותפתח את התוכנה ויתגלה שכן יש שימוש בפטנט מסויים אתה תקבל תביעה. זו אחת הסיבות שצריך עורך דין. שיבדוק ויוודא שאין פטנטים.

מעבר לזה, כמו שנאמר, צריך דבר ראשון למצוא אנשים שיראו ברעיון שלך כמשהו שבאמת שווה לעבוד עליו. זאת אומרת אתה צריך מתכנת כלשהו, בנאדם שיודע להתעסק גם עיצוב וגרפיקה, בנאדם שיודע לנהל חברה, מישהו שימצא משקיעים ויש עוד המון דברים(שאת חלק מהדברים אתה או כמה מהחבר'ה שלך יכולים לעשות בעצמם אם הם יודעים לעשות את זה).

כדי שחברה תצליח אתה צריך לגרום לאנשים שעובדים איתך, לראות את אותו החזון שאתה רואה. שכולם יאמינו במוצר כמו שאתה מאמין בו. בלי זה הסיכוי להצליח קלוש.

מעבר לזה, במידה ואתם לא רוצים להשקיע מכסספכם הפרטי או במידה ואין לכם את ההון הדרוש לכך, אתם תצטרכו הלוואות מהבנק או משקיעים. כדי למשוך משקיעים צריך להציג להם תכנית מפורטת על כל מה שנוגע למוצר כולל תכנית כלכלית ואיך אתם חושבים שהמוצר שלכם יניב לאותם המשקיעים רווח.

עוד משהו מאוד בסיסי - במה המוצר שלך יבלוט בין שאר המוצרים? למה המוצר שלך טוב יותר? מה אתה המצאת שאין כבר במקום אחר? למה שאנשים יקנו דווקא את המוצר שלך?

מספיק להיות טוב בתחום מסויים כדי להמשיך להתקיים בתחום הזה, כדי להצליח צריך להיות מצויין. צריך לבלוט מעל כולם, להציע משהו שאחרים לא יכולים להציע אבל זה לא מספיק. אתה צריך לגרום לאחרים להבין שמה שאתה מציע, יותר טוב מכל שאר הדברים שכולם מציעים.

בין אם אתה מוכר שירות, משחק או תוכנה - אתה מוכר מוצר. על מנת שמוצר כלשהו ימכר ויצליח להניב רווחים, הוא צריך להיות טוב יותר ממוצרים אחרים.

אוקי, תודה על התגובה, אני יחדד את שאלתי בעקבותיה:

איך צריכה להיות מוצגת תוכנית מפורטת בכל מה שקשור למצור? למי יש ניסיון בנושא שיכול לעזור? ומאיפה אני מביא משקיעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה תמיד שאני קורא הודעה שמישהו כותב שיש לו רעיון לסטארטאפ אני מחייך ?!

בפורום רובוטיקה בקישור המצורף תוכלו לקרוא המון הודעות של ילדים עם רעיונות לסטארטאפ.

http://www.robotica.co.il/forums/viewtopic.php?t=3156&sid=f9234c5edb74c83bc727eb4e819549d5

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך צריכה להיות מוצגת תוכנית מפורטת בכל מה שקשור למצור? למי יש ניסיון בנושא שיכול לעזור? ומאיפה אני מביא משקיעים?

אני בדעה שאם המוצר הוא כפי שתיארת, מספיקה מצגת פאואר-פוינט קצרה (10-15 שקופיות מקסימום) בשביל להעביר את הנקודה. עשיתי כאלו בעבר, אם תרצה עזרה. בנוגע למשקיעים - זה עניין של קשרים והכרה של התחום. הפורום הוא מקום טוב להתחיל - יש כאן הרבה אנשים עם יוזמה וקשרים. שוב, גם בזה אשמח לעזור אם תרצה (אני "יושב" על כמה רעיונות בתחום גם כן).

חשוב להבהיר - זה שאתה משוכנע שהמוצר שלך גאוני לא אומר שהוא בטוח יצליח - יכול להיות שאם תשאל מישהו שמבין, הוא יבטל לך את הרעיון בתוך שתי דקות. יותר מזה:

א. יכול להיות שהמוצר שלך באמת גאוני - אבל הוא לא יצליח כי לא תדע איך לשווק אותו כראוי.

ב. יכול להיות שהמוצר שלך באמת גאוני - אבל בכלל אי אפשר לעשות ממנו כסף.

ג. יכול להיות שהמוצר שלך באמת גאוני - אבל היו עשרה גאונים לפניך שכבר עשו את זה.

ד. יכול להיות שהמוצר שלך הוא בעל פוטנציאל - אבל מספיק חברות פעלו בתחום הזה ולא הצליחו. איך תדע להתנהג אחרת?

ה. כמובן שיכול להיות שהמוצר שלך שטותי לגמרי. לכן כשאתה ניגש למישהו ומבקש ממנו עצה - נסה להוציא ממנו סיבות למה המוצר דווקא לא יצליח. זאת בהנחה ואתה רואה לנגד עיניך רק סיבות להצלחה...

מה שכן - אפשר ללמוד מהשנים האחרונות (על אף אפקט הבועה) שלעיתים גם מוצרים שנדמים טיפשיים מלכתחילה, יכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף. יד על הלב - אם היו אומרים לכם לפני שנתיים-שלוש שאפליקציה שמצלמת תמונות ושמה עליהן פילטרים פשוטים תהיה שווה מיליארד דולר, הייתם מאמינים?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מקום לא רע לתשובות:

http://www.startau.co.il

בנוסף, תרים לי טלפון (החזרתי לך ה"פ) ואנסה לעזור יותר.

איל.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...