Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני מוריד את המגבר ל2 אוהם ?

YUVAL B
שימו לב! השרשור הזה בן 7415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המגבר יעבוד בהתנגדות של הרמקול שאותו תחבר אליו. אם אני לא טועה הסאב שלך הוא שני סלילים של 4 אוהם.

תוכל לחבר את הסאב במקביל ככה שהוא יתן התנגדות של 2 אוהם. חיבור במקביל נעשה כאשר שני הפלוסים של הסלילים מחוברים יחדיו לפלוס של המגבר ושני המינוסים מחוברים יחדיו למינוס במגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישמעו שינוי בין מה למה? האפשרויות שלך הן או לחבר את הסאב ב8 אוהם או לחבר אותו ב2 אוהם ויהיה הבדל גדול מאוד בהספק שהמגבר יוציא ועקב כך גם באיך שהסאב ישמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איו לי מושג איך הסאב שלך מחובר עכשיו. אולי אם תגיד איך הוא מחובר מבפנים אוכל לדעת.

2. כמו שאמרתי כבר בשל העליה המשמעותית בהספק הוא גם ישמע טוב יותר וגם יהיה עוצמתי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הת'רד, יש לי שאלה:

כרגע יש לי סאב פיוניר 300W RMS באוטו, הוא מקבל 240W RMS מהמגבר ב2 אוהם,

עכשיו הסאב עובד ב4 אוהם, ראיתי שאחי היקר והחביב עושה מהאוטו דיסקוטק,

הוא שומע נורא גבוה אבל הסאב כמעט לא עושה רעשים של עיוות (כמעט)

הגיין מכוון על 3/4 והוא על מצב באס הכי גבוה במגבר וגם על מצב דיי גבוה ברדיו-דיסק.

עכשיו, לא מפריע לי שהוא עושה מסיבות באוטו אבל האם הוא יכול לגרום ככה נזק לסאב?

נגיד לשרוף את הסליל שלו או משהו בסגנון?????????

או שאין כל כך ממה לפחד?

שי.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הסאב שלי מחובר עם יציאה אחת זה אומר ( 8 אוהם ) למה שאני יותר דואג זה למגבר ...

אייל לפי מה שכתוב בחוברת ברגע שאתה מחבר את הסאב כ 2 אוהם המגבר רואה אתה זה כ 1 אוהם ??? זה עומס גדול מדי ?

זה מה שכתוב על חיבור הסאב

DLS A-3 is 1 ohm stable two 4 ohm subwoofers connected in" parallel results in a 2 ohm load which the amplifier sees as a 1 ohm load

if you have a 4 ohm sub with dual voice coils you can connect the coils in parallel"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב שלך לא מחובר כרגע ב 8 אוהם אלא אם כן חיברת את שני הסלילים שלו בטור.

לא הבנתי מה הם אמרו שאם תחבר סאב 2 אוהם המגבר יראה 1 אוהם, לא הגיוני משהו אבל בכל מקרה המגבר מוצהר כיציב ב2 אוהם שזה מה שהוא יראה אם תחבר שני סלילים של 4 אוהם במקביל והוא גם מוצהר כיציב ב1 אוהם אז גם אם משהו מהדברים הממש לא מובנים שלהם איכשהו יוצא נכון, המגבר אמור לעמוד בזה. לא צריך לחשוש, מקסימום הוא יכנס למצב הגנה ותדע שהוא לא עומד בהצהרות שלו. אני מאמין שזה צריך להיות בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע - מתעלקים על הת'רד :angel:

רבותיי קצת סדר -- :shock2:

האם יש מישהו שבכלל יכול להסביר מה אומרים כל האומים הללו

ואיך מבדילים בין סאב של 2 אום לאחד של 4 או של 8

ואיך אפשר לשנות את הנתונים הללו ולמה זה טוב-

אני משוכנע שמי שירים את הכפפה יעשה כאן חסד גדול להמון אנשים -

כמובן שאני הוא אחד מהם - על כן תודתי נתונה מראש לכל הסבר שיועלה כאן

------------------------------------------------------------------------

מניאקים , כל היחידה מניאקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להבדיל. כשקונים את הסאב יודעים מה הוא. אם לא, ניתן לחפש את הדגם באינטרנט ולדעת. בכל מקרה הרוב הגדול של הסאבים הם סאבים בעלי סליל אחד של 4 אוהם.

סאבים בעלי 2 סלילים נותנים אופציות בחיבור אל המגבר כה שאם יש לך מגבר שיציב בפחות מ4 אוהם ונותן הספק גבוה יותר בהתנגדות נמוכה יותר תוכל לנצל אותו ע"י חיבור סאב בהתנגדות נמוכה מ4 אוהם.

סאבים בעלי 2 סלילים באים לרוב עם שני סלילים של 4 אוהם שמאפשר חיבור מקבלי של שני הסלילים ככה שהמגבר יראה 2 אוהם או חיבור טורי שהמגבר יראה 8 אוהם (בחיבור טורי של סאבים בעלי שני סלילים של 4 אוהם לא משתמשים אלא אם כן אתה רוצה לחבר שני סאבים כאלו למגבר שיציב ב4 אוהם ואז אתה מחבר את שני הסלילים של כל סאב בטור ואת שני הסאבים במקביל אחד לשני ככה שתהיה התנגדות של 4 אוהם) או עם שני סלילים של 2 אוהם שמאפשרים חיבור של מקביל של 1 אוהם או טורי של 4 אוהם.

אם אתה מחבר למגבר שיציב עד 4 אוהם מונו סאב 2 אוהם אתה תאמץ את המגבר יתר על המידה. אם יש לו מנגנון הגנה טוב הוא יכנס פשוט למצב הגנה, אם אין לו מנגנון הגנה טוב הוא יכול גם להישרף.

לפרטים נוספים והסברים על סאבים והתנגדויות ניתן לפנות לקישור הבא:

http://www.jlaudio.com/tutorials/dvc/index.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלונדינים סאטלנים :lol:

לא הבנתי למה הוא אומר שעם אני יחבר את הסאב ל 2 אוהם הוא יוריד ל 1 ?!!

בכול מקרה אני יעשה את הגישור של שניה הסלילים

אייל איך אני נפטר מרעשים של הרדיו בווליום יחסית גבוה ? שאני אומר רעשים זה פשששש כמו שלג בטלווזיה :D חחח איזה תיאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...