Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר חשוב - יד, שנתון או קילומטרז'?

hanang
שימו לב! השרשור הזה בן 1014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 183
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שתיהן גדולות ו"מסחריות" מדי. אני יודע שזה סטיגמטי אבל אני לא מאמין שהן עונות על הדרישה לאמינות מופלגת ואחזקה נמוכה, מטויוטה יש לי ציפיות...

למעשה לכן המחשבה הראשונית שלי הייתה הפריוס כשילוב של חיסכון ואמינות, אני מתלבט אם הסיינה יכולה להיכנס גם כן למשוואה.

תודה רבה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אנחנו מחפשים רכב שני בשביל הבת זוג, כשהרישיון שלה מוגבל לאוטומט בלבד. המטרה - הוצאה חודשית מינימלית, ולכן אמינות וירידת ערך משחקים כאן תפקיד (צריכת דלק לא, הרכב לא יסע יותר מ 5000 בשנה).

מה הייתם מעדיפים - סוויפט 2008 או i10 משנת 2010? בהנחה שלשתיהן סביב ה 120-150 ק"מ על השעון. אני יודע שככלי רכב הסוויפט טובה יותר בכל פרמטר, אבל השיקול היחיד כאן הוא כלכלי.

וגם - הייתם מוכנים לרכוש רכב עם פגיעה ב"קצה שלדה" כדי לקנות רכב זול עוד יותר, בהנחה ולא מדובר ביותר מזה וזה מפחית עוד קצת ממחיר הרכב?

וגם #2 - הזוי בעיני עד כמה לרוב המוכרים שנתקלתי בהם, לא אכפת מהיסטוריית הטיפולים של הרכב. כולה לשמור קבלה בתא כפפות ולשכוח ממנה... האירוניה היא, שהמוכר שהבין הכי פחות בתחזוקת רכב הוא היחיד שנתקלתי בו ששמר את כל הקבלות.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי חברים .אשמח אם תוכלו לעזור .

מתלבט בין יונדאי35 2014 יד 3 עם 57 אלף קילומטר במחיר של 43 אלף 

לבין טויוטה קורולה 2013 יד 2 עם 27 אלף קילומטר במחיר של 60 אלף שקל . 

מה ישמור על ערך יותר טוב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, levy כתב:

הקורולה תישמור טוב יותר על ערכה באחוזים.

אבל מכיוון שהקורולה יקרה יותר לא בטוח שבשקלים היא תאבד פחות המיונדאי.

למה כמה יורד הערך כל שנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המחיר שנדרש על הטויוטה מעט גבוה (בדוק מחירון לוי יצחק).

2. בדוק,בעזרת רשיונות רכב/הסטורית טיפולים האם הרכב עבר את הק"מ הזה ואילו טיפולים נעשו- גם בק"מ כזה הרכב היה אמור לעבור טיפול 120,000 ק"מ ואם הרכב לא טופל כמו שצריך הוא יאכיל אותך מרורים גם אם זו טויוטה,מרכבת האלים היפנית, וגם אם הק"מ נמוך במיוחד.

3. ירידת ערך ממוצעת לרכב בשנה -סביב 15-25% תלוי בסוג הרכב והדגם,סחירותו בשוק ולאחר מכן,בשקלול המחיר (ק"מ/ידיים/סוגי ידיים וכו').

אם הטויוטה הזו,אכן תתברר כמציאה,הייתי מנהל מו"מ שקט על הרכב בידיעה שזה נס אם הרכב עדיין לא נחטף.

אבל,גם מגיע לעסקה בעיניים פקוחות- זה רכב בן 8 אחרי ככלות הכל.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.7.2021 בשעה 12:20, colauti 9 כתב:

1. המחיר שנדרש על הטויוטה מעט גבוה (בדוק מחירון לוי יצחק).

2. בדוק,בעזרת רשיונות רכב/הסטורית טיפולים האם הרכב עבר את הק"מ הזה ואילו טיפולים נעשו- גם בק"מ כזה הרכב היה אמור לעבור טיפול 120,000 ק"מ ואם הרכב לא טופל כמו שצריך הוא יאכיל אותך מרורים גם אם זו טויוטה,מרכבת האלים היפנית, וגם אם הק"מ נמוך במיוחד.

3. ירידת ערך ממוצעת לרכב בשנה -סביב 15-25% תלוי בסוג הרכב והדגם,סחירותו בשוק ולאחר מכן,בשקלול המחיר (ק"מ/ידיים/סוגי ידיים וכו').

אם הטויוטה הזו,אכן תתברר כמציאה,הייתי מנהל מו"מ שקט על הרכב בידיעה שזה נס אם הרכב עדיין לא נחטף.

אבל,גם מגיע לעסקה בעיניים פקוחות- זה רכב בן 8 אחרי ככלות הכל.

ראיתי לפי השקלול ותאריך עליה לכביש המחירון מגיע ל58 . למה גבוה ? ראיתי את הרכב והוא מאוד שמור ומטופל וגם החליפו למערכת מולטימדיה חדשה וצמיגים חדשים .כמה לדעתך שווה הרכב ? האם עדיף לחפש שנה יותר גבוהה עם קילומטר יותר גבוה או שזה לא משנה כל כך ? 

מה עושים בטיפול 120 אלף ? ראיתי שהוא עשה טיפול לפני כשלושה חודשים החליף שמנים ועוד כל מיני בשווי 500 שקל . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Carcar21 כתב:

מה עושים בטיפול 120 אלף ? ראיתי שהוא עשה טיפול לפני כשלושה חודשים החליף שמנים ועוד כל מיני בשווי 500 שקל . 

אם בעל הרכב עשה טיפול לפני 3 חודשים יתכן,שלפחות כרגע אין צורך בטיפול.

בדוק הסטוריית טיפולים- אם הרכב עבר 7-8 טיפולים עד כה נאז הכל בסדר ואם הק"מ אמיתי,הרכב שמור וכל הידיים פרטיות (לא ליסינג/השכרה לשעבר) אז כן-לפעמים שווה לשלם מעט יותר על רכב כזה.

הערה קטנה שאולי תעזור לך במו"מ- זה רכב בן 8 וכבר אין בשקלול תוספת חודשי עלייה על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, colauti 9 כתב:

בדוק הסטוריית טיפולים- אם הרכב עבר 7-8 טיפולים עד כה נאז הכל בסדר ואם הק"מ אמיתי,הרכב שמור וכל הידיים פרטיות (לא ליסינג/השכרה לשעבר) אז כן-לפעמים שווה לשלם מעט יותר על רכב כזה.

הערה קטנה שאולי תעזור לך במו"מ- זה רכב בן 8 וכבר אין בשקלול תוספת חודשי עלייה על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, colauti 9 כתב:

אם הכל שמור ומטופל אז שווה את העסקה ב60 אלף שקל? לא אמור לחשוש מזה שהרכב שנת 2013 לגבי מכירה בעוד כמה שנים ?

לגבי השקלול זה נכון לגבי לוי יצחק אבל לפי יד 2 אפשר לעשות שקלול של החודשים גם בשנת 2013. המוכר חושב שהרכב שווה אפילו יותר מ60 אלף כי השקיע בו מערכת מולטימדיה חדשה וצמיגים חדשים והכל שמור טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Carcar21 כתב:

אם הכל שמור ומטופל אז שווה את העסקה ב60 אלף שקל? לא אמור לחשוש מזה שהרכב שנת 2013 לגבי מכירה בעוד כמה שנים ?

לגבי השקלול זה נכון לגבי לוי יצחק אבל לפי יד 2 אפשר לעשות שקלול של החודשים גם בשנת 2013. המוכר חושב שהרכב שווה אפילו יותר מ60 אלף כי השקיע בו מערכת מולטימדיה חדשה וצמיגים חדשים והכל שמור טוב

זכותו של בעל הרכב לבקש על הרכב כמה שיראה לנכון.

2000 מעל המחירון אם כל הנתונים נכונים- לרבות ובדגש על אמיתות הק"מ והרכב יוצא בבדיקה ללא עז אז אז הייתי קונה.

אבל,אם המחיר גבוה בהגזמה (המוכר מתעקש על 4000+ מעל המחירון לרכב בן 8 לכיוון ה 9 ),הייתי בודק גם שנתון 2014 בלוחות ורואה בכמה נמכרים הרכבים הללו והאם כבר שווה להשתדרג בעוד שנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, colauti 9 כתב:

זכותו של בעל הרכב לבקש על הרכב כמה שיראה לנכון.

2000 מעל המחירון אם כל הנתונים נכונים- לרבות ובדגש על אמיתות הק"מ והרכב יוצא בבדיקה ללא עז אז אז הייתי קונה.

אבל,אם המחיר גבוה בהגזמה (המוכר מתעקש על 4000+ מעל המחירון לרכב בן 8 לכיוון ה 9 ),הייתי בודק גם שנתון 2014 בלוחות ורואה בכמה נמכרים הרכבים הללו והאם כבר שווה להשתדרג בעוד שנתון.

עשיתי בדיקה ל2014-15 וראיתי שמוכרים באיזור ה70-75 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10000 ש"ל לשנתון זה לא פער קטן.

שוב- אם תאמת שהק"מ נכון,יש הסטורית טיפולים והרכב תוחזק כמו שצריך אז 60,000 זה מחיר סביר.

אם אין הסטורית טיפולים כלל/יש ספק לעניין הק"מ אז אל תנעל על הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, colauti 9 כתב:

10000 ש"ל לשנתון זה לא פער קטן.

שוב- אם תאמת שהק"מ נכון,יש הסטורית טיפולים והרכב תוחזק כמו שצריך אז 60,000 זה מחיר סביר.

אם אין הסטורית טיפולים כלל/יש ספק לעניין הק"מ אז אל תנעל על הרכב הזה.

אם ראיתי בשתי רשיונות שהק"מ נכון ? וגם בטיפול לפני כמה חודשים שהקילומטר נכון ? זה מספיק אמין ?

חוץ מזה האם צריך לחשוש לגבי מכירה עתידית בגלל שהיא 2013 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...