Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר חשוב - יד, שנתון או קילומטרז'?

hanang
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

למי שאין תיעוד מסודר על טיפולים - ההנחה היא שלא עשה טיפולים (או לפחות לא רציניים).  אף אחד לא יעלה בבדיקה על זה שהרכב עשה טיפול כל 50,000 במקום פעם ב 15,000 ושטופל בשמן סוג ז' עם מסנן אוויר שנותן לאוויר לעבור חופשי וכן הלאה.

ברור שמוכר שאין לו תיעוד כזה לא ייחס לעניין חשיבות מרובה.  הרי הרכב הולך לעזוב ואתו לאחר - מה אכפת לו ?  אבל לקונה זה צריך להדליק דגל אדום.

ברכבים שהם 3 שנים על הכביש - זה בכלל לא קביל.  כאילו - אחריות יבואן לא עניינה אותם ?  אבל גם רכבים שהם 15 שנה על הכביש - אם לא טופלו טוב, ממש אין מה לגעת בהם.  אם טופלו טוב - לא סביר שלא יהיו חשבוניות מסודרות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 183
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

15 שנה עוד אפשר להבין אם אין היסטוריה מסודרת הרבה פעמים אנשים לא שומרים, נאבד וכו... 

3 שנים אני מסכים לגמרי איתך.

העניין הוא שאם לא קונים בלי היסטוריית טיפולים מסודרת אז יוצא שפוסלים לפחות מחצית מהרכבים שעומדים למכירה וזה מקשה על תהליך הקנייה ודורש סבלנות. 

סוזוקי SX4 שנת 2012 
יונדאי I20 ידנית שנת 2017 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...
  • ספונסר פורום
בתאריך 18.8.2020 בשעה 22:22, AlephExNull כתב:

מה הייתם מעדיפים לקחת.
פיגו 208 2012 עם 90 אלף קלימטר מנוע 1600 או אותו רכב 2016 אבל עם 120אלף קילומטר מנוע 1.2 בהפרש של 15 אלף שקל.

בגדול, אין כאן מספיק נתונים ע"מ להמליץ חד משמעית.

מה שהיה מטה עבורי את הכף, בהנחה ששתיהן מרגישות לך אותו דבר מבחינת נסיעה (אין קרקושים, חופשים, עשן מהמנוע ועוד ועוד) הוא:

1. הסטוריית טיפולים - חשוב ביותר! רכב שעשה סביב 100,000 ק"מ או יותר חייב להיות מסוגל להוכיח הסטוריית טיפולים נאותה, כולל העיתוי ואיכות הנוזלים והמכלולים שהוחלפו. כפי שציינו לפני - ברור שמגרשי ליסינג ואחרים, שלא מתאמצים/מסוגלים להציג הסטוריה נאותה, יזלזלו בחשיבות הנקודה הקריטית הזו.

2. מנוע ה-1.2 נחשב מודרני ויעיל יותר (בטח אם הוא עם טורבו) - חיסכון בדלק.

3. ב-2016 כבר תקבל 6 הילוכים באוטומט, לעומת 4 הילוכים ב-2012, שוב - הבדל מהותי בחיסכון בדלק.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש מגאן קופה ידנית, האם רכב שנסע יותר (130) אבל מטופל במוסך מורשה ואמור להיות שמור במיוחד, עדיף על רכב שנסע 100 ונראה גם במצב טוב  ? מתכנן לסוע גג 12 אלף בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בעיקרון - בעיני יש במקרה שלך יתרון לרכב שמוכיח היסטוריית טיפולים טובה ללא קשר ליבואן או לא. במילים אחרות - אם הרכב שנסע 100 אלף מוכיח לך בכתובים שטופל כמו שצריך (כלומר במוסך מוכר וידוע כאמין) - אתה יכול לקבל ניירת טיפול, וללכת גם עליו.

בנוסף - תמיד עדיפות לרכב שניתן לבדוק בו היסטוריית תביעות - https://infocar.co.il/

אגב, האם אתה מודע לתביעה הייצוגית שהוגשה נגד קרסו בנושא מנוע TCE 1.2 טורבו? אם הרכב שאתה מחפש הוא מודל 2012-2016  - כדאי שתקרא כאן:

https://law.walla.co.il/item/3352540

עריכה אחרונה על ידי oriu

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, oriu כתב:

אגב, האם אתה מודע לתביעה הייצוגית שהוגשה נגד קרסו בנושא מנוע TCE 1.2 טורבו? אם הרכב שאתה מחפש הוא מודל 2012-2016  - כדאי שתקרא כאן:

https://law.walla.co.il/item/3352540

ובכל זאת ממליצים עליה המון כאן בפורום ויש כמה שמתעדים ולא נראה שהיא עושה צרות, עדיף להתרחק או שיש משהו לשים לב אליו בטיפולים שהרכב עבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 3 שעות, Iwind כתב:

ובכל זאת ממליצים עליה המון כאן בפורום ויש כמה שמתעדים ולא נראה שהיא עושה צרות, עדיף להתרחק או שיש משהו לשים לב אליו בטיפולים שהרכב עבר?

זהו, שלפי מה שהבנתי ממכונאים ומישהו שמעורב בתביעה - זו אכילת שמן שלא בהכרח מתבטאת תמיד ומיד בענן עשן כחלחל מהאגזוז בכל לחיצה על הגז, רנו עצמם לא ממש יודעים להסביר מה בדיוק לא בסדר במנוע (קשור בהיפוך-לחצים בסעפת היניקה שעלול "למשוך" שמן דרך טבעות הבוכנה ולשרוף בתא השריפה). כלומר - גם קרסו לא יוכלו לעזור באיבחון, מה גם שבהשראת היצרן הם נקטו עד התביעה בגישה שמאד מקטינה את הנושא.

מציע שתקרא בקבוצה שנפתחה בפייסבוק, אולי תלמד שם:  נפגעי רנו, ניסאן ודאצ'יה - צדק חברתי-כלכלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר ...

הציעו לי בחברת ליסינג, מיצובישי ספייס סטאר 2019, מליסינג נהג יחיד, קמ 14 אלף, במחיר של 57500. בעיסקה הזאת אני משלם 42 אלף ומוסר את הרכב שלי. 

אותה המיצובישי כאפס קמ, מציעים לי ב 62 אלף + למסור את הרכב שלי. 

מה הייתם מעדיפים? שווה את ההפרש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, vicom כתב:

הציעו לי בחברת ליסינג, מיצובישי ספייס סטאר 2019, מליסינג נהג יחיד, קמ 14 אלף, במחיר של 57500. בעיסקה הזאת אני משלם 42 אלף ומוסר את הרכב שלי. 

אותה המיצובישי כאפס קמ, מציעים לי ב 62 אלף + למסור את הרכב שלי. 

מה הייתם מעדיפים? שווה את ההפרש ?

איזה רכב יש לך ?

אולי עדיף לך למכור ולהגיע עם מזומן לחברת הליסינג ואז תגדיל את כושר המיקוח שלך מולם ?

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, vicom כתב:

גם רעיון אבל אז אני נתקע בלי רכב לזמן מסויים וזה קשה לי. 

זה המחיר של הנוחות בטרייד אין.

יורידו לך על הרכב שלך כמה שיוכלו וימכרו הכי קרוב למחירון את הסחורה שלהם.

ליסינג 0 קמ מצריך הורדה של 8-12% ואם לא זה לא משתלם.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 1.8.2020 בשעה 22:04, פאביה כתב:

ומה לגבי היסטוריית טיפולים?

האם הייתם פוסלים רכב על הסף אם לבעל הרכב אין היסטוריה מתועדת להציג אפילו שהרכב נראה שמור חיצונית ופנימית ? 

בתקופה האחרונה אני מחפש רכב ויצא לי לדבר עם לא מעט מוכרים ביד 2 וגם בחברות הליסינג שלא מייחסים יותר מידי חשיבות לעניין. התשובה של רובם היא "מה זה משנה קח את הרכב לבדיקה" 

רובם טוענים שהרכב מטופל בזמן אבל אין להם קבלות עבור הטיפולים. 

קיבלתי הרבה תשובות כאלו גם מרכבים שהם 3 שנים על הכביש וגם 7 שנים. 

מעניין איך אתם מתייחסים לכל מקרה? 

קרה לי בזמנו שרכשתי את הרכב שלי שביקשתי לראות היסטוריית טיפולים. הנציג של החברה הסביר לי שהם סוג של מתווכים והטופס נמצא אצל היבואן וזה עניין של כמה שעות עד שהם משיגים אותו . השתכנעתי כי זאת חבר גדולה מאוד והנציג אמר לי שאם לא אשלם מקדמה על הרכב מישהו אחר יבוא ויקנה.

שילמתי מקדמה של איזה 5000 וחתמתי על חוזה. הרכב היה במגרש ואחרי יומיים הנציג התקשר ושאל מתי אני בא לקחת אותו . אמרתי לו שכל המקדמה שלי זה בשביל לתפוס את הרכב ולא בשביל לרכוש אותו. הוא לא הבין. אמרתי לו שישלח לי טופס של הטיפולים ונראה איך נתקדם והוא לא הצליח להשיג. ואז בדיעבד התברר לי שרשום בחוזה שהחברה לא אחראית על נזק שיש לרכב וזה בכלל טופס רכישה.

ומפה התחיל הסיפור.. 

בסופו של דבר החברה התחייבה לעשות לרכב טיפול ובדיקה במוסך מקצועי ולראות שהכל בסדר. עשו טיפול וגם ניקוי מצערת על חשבונם. הרכב ב"ה בסדר גמור.

אני מאמין שאם הרכב מטופל כמו שצריך לא יעזור הטופס בדיקה. לא מעניין אותי שיפשופים וכאלה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לילה טוב

אשמח לעצתכם המנומקת:

לאחר הרפתקאות עם רכבים ישנים, אני מתלבט בין פריוס+ 2015 ומעלה לבין סיינה (ספציפית) ישנה יותר.

השיקולים: אני צריך 8 מקומות ובגאז', לא באופן קריטי יומיומי, לכן המחשבה על הסיינה. אני מודע להבדל הקריטי בצריכה, בסיינה תותקן מ' גז. יש לי ניסיון חיובי עם זה.

הנקודה והקשר לנושא השירשור היא שהק"מ הממוצע של הפריוסים 2015-17 בסביבות 80-90 אש"ח זהה לזה של הסיינה 2010,  כ-130000 (בכפוף לזה שזכרו שם לתרגם מייל לק"מ, זה ייבוא אישי). כרכב ברור שהסיינה עדיפה בכל פרמטר, אבל אני צריך שקט מכיוון האחזקה והתיקונים. 

אלה האופציות אם יש למישהו זמן וחשק לראות. הסיינה המדוברת בתחתית הדף, מסוכנויות.

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=14,16&model=1454,1092,2376&price=-1-85000&gearBox=1&priceOnly=1

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי פיני חד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...