Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי שעות עבודה

omricn

פוסטים מומלצים

היי חברים, מדובר בסוגיה שנדרשת עצתכם;

מדובר במחלקה של 2 עובדים, ראש צוות ועובד.

במשך כ10 שנים שעות העבודה במחלקה היו 8:00-17:00.

קמה החלטה ממנהל המחלקה לשינוי זמן הנוכחות ל 8:00-18:00 בחלוקה בין העובדים, אחד יגיע ב9 ויצא ב18 כשהשני יגיע ב8 ויצא ב17, ההחלטה מי תלויה בעובדים, כל עוד ישנה נוכחות עד 18.

לעובדים זה לא מסתדר מכל מיני היבטים.

לצורך העניין ה"קר" בחוזה העבודה (שלא השתנה שנים) מצוינות שעות עבודה 8:00-17:00.

לצורך העניין ה"חם" בשנים האחרונות עקב מעבר המשרד למיקום מרוחק יותר, לא היתה הסתכלות בזכוכית מגדלת שמגיעים בדיוק ב8:00, היתה גמישות מסויימת וגם הגעה ב 8:30-8:45 היתה מתקבלת ללא תלונות.

*אין החתמת כרטיסים.

עצות, התייחסויות שונות יתקבלו בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי העבודה. קבלת קהל? צורך בסינכרון עם עובדים אחרים?

לגבי העלמת העין מאיחורים - אם אלה אירועים חריגים - קורה. אפשר להתקע בפקק או לתת בדיקת דם בקופ״ח. אבל אם זה עקבי בהחלט מגיע לכם קיזוז שכר או יותר מזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה דיל ברייקר מבחינתך אז תתעקש תוך מוכנות להיות מפוטר. 

אם זה באמת צורך (ואני מנחש שכן. לאף אחד אין סיבה להחזיק אותך ןאת המשרד פתוח סתם עוד שעה) ואתה מרוצה בעבודה נסו לקבל איזה תגמול או צ'ופר קטן בתמורה (חצי שעה נוספת כל יום, ארוחות אם אין, יום חופש נוסף כל שנה וכו'). אם תקבךןציופי ואם לא אז לא סוף העולם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, omricn כתב:

לעובדים זה לא מסתדר מכל מיני היבטים.

נשמע שהעובדים קצת מפונקים. אף אחד לא ביקש מכם לעשות משמרות לילה, להיות זמינים בטלפון מסביב לשעון, או לבוא למשרד בסופ"ש - תופעות לגיטימיות ונפוצות למדי במשק הישראלי. במשך עשור נהניתם מתנאי 'הסתדרות' ועכשיו משהו קרה בצד המעסיק שמצריך שינוי סמלי בשעות (שבמהלכו עדיין מאפשרים לכם גמישות). אילו הייתי מוצא עצמי במצב דומה והעובדים היו עושים לי פרצופים, כנראה שהייתי מנצל את ההזדמנות כדי לשלוח אותם קיבינימט ולרענן את הסגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים. נורא כיף לבוא ולדרוש דברים חד צדדית. מה אם יש בעיה אובייקטיבית. 

לפי השעות מעריך שלא רוצים 8 כי עסוקים לפזר את הילדים למסגרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, falou כתב:

לא בטוח ששינוי בסדר גודל כזה יכול להחשיב כהרעת תנאים מהותית

אני לא יודע אם זו הרעת תנאים מהותית אבל בוא נגיד שלא מתאים לך ואתה רוצה להיות מפוטר אז אתה תגיע בשעה שאמרו ל לפי התורנות (8 או 9) ובכל מקרה תלך ב 17.00. שאלה של זמן עד שתהיה מפוטר בדין מפוטר.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Derish כתב:

נשמע שהעובדים קצת מפונקים. אף אחד לא ביקש מכם לעשות משמרות לילה, להיות זמינים בטלפון מסביב לשעון, או לבוא למשרד בסופ"ש - תופעות לגיטימיות ונפוצות למדי במשק הישראלי. במשך עשור נהניתם מתנאי 'הסתדרות' ועכשיו משהו קרה בצד המעסיק שמצריך שינוי סמלי בשעות (שבמהלכו עדיין מאפשרים לכם גמישות). אילו הייתי מוצא עצמי במצב דומה והעובדים היו עושים לי פרצופים, כנראה שהייתי מנצל את ההזדמנות כדי לשלוח אותם קיבינימט ולרענן את הסגל.

זה לא שינוי סמלי. אני סבור שבמקרה הזה אתה פשוט לא מצליח לשים את עצמך בנעליים של אחרים. לך, השינוי הזה היה יכול להיות סמלי. לאנשים שיש להם מסגרות/ילדים או תחומי אחריות שונים זה לא מתאים. אפילו לא רק זה, אלא שיש מצב שמבחינת נסיעות זה יגרום לו להיות הרבה יותר זמן בפקקים וכתוצאה מכך יפגע לו בזמן עם המשפחה. בקיצור, על אף שאני מסכים שזה נשמע מעט (מה בסך הכל הזיזו שעה), לאנשים מסוימים זה יכול להיות שינוי מאוד משמעותי, למשל אם צריך לאסוף ילדים ממסגרות. 

פות"ש אני מציע שתנהג בכנות. אני לא מכיר אותך, ראת העיסוק או את ההנהלה שלך, אבל כך או אחרת, אני חושב שלנהוג בכל צורה שאינה כנות תעלה לך ביותר חסרונות מאשר יתרונות. אתה יכול לבקש שספציפית בצוות שלך של שני אנשים לא ישנו. אתה יכול גם לגלות גמישות ולזרום איתם. סה"כ נשמע שהמעסיק שלך הגון ומאפשר לך גמישות רבה. אתה יכול גם להגיד שזה פשוט לא מתאים לך ולנמק מדוע. אני לא רואה אפשרות רביעית חכמה אבל אולי אני מפספס משהו. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Derish כתב:

. אילו הייתי מוצא עצמי במצב דומה והעובדים היו עושים לי פרצופים, כנראה שהייתי מנצל את ההזדמנות כדי לשלוח אותם קיבינימט ולרענן את הסגל.

להלן גישה שטוב שנעלמת מהעולם. 

העובדים אינם עבדים של העסק. 

יש להם חיים. משפחה. תחביבים.

חיים. אני יודע שלא לכולם יש. 

פות"ש לא ציין כמה זמן לוקח לו להגיע לעבודה בבוקר, או לחזור ממנה בסוף יום, וכן לא ציין 'חיים' מעבר לעבודה. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

להלן גישה שטוב שנעלמת מהעולם. 

להלן קישור למגוון סולמות שבאמצעותם תוכל לרדת מהעץ הצדקני שטיפסת עליו.

התגובה שלי לא קשורה לאיזון חיים/עבודה, אלא לכך שאם אחרי עשר שנים ביחד עובד לא מסוגל לדבר ישירות עם המעסיק שלו ובמקום זה הולך לחפש תרגילים לגאליים בפורום אינטרנטי, כנראה שהאמון הבסיסי אבד ומערכת היחסים שלהם כבר הסתיימה. עובדים כאלה כדאי להרחיק משאר הצוות וישא"ק, בלי שום קשר לתחביבים שלו בשעות הפנאי או לזמנים בהם הוא מוציא את הילדים מהגן.

אני חושב שכתבתי מספיק בשרשורי תעסוקה קודמים, ולעיתים רחוקות אני לוקח את הצד של המעסיק; אבל פה, עם המידע המוגבל שניתן לנו, די ברור שהבעיה היא לא בצד שלו. אם המשרד עבר מקום ואז גם השעות זזו קצת ועכשיו לא כזה נוח לך - תבין שאתה לא לבד בארגון ואז קום ולך לעבוד במקום אחר (אפילו אם זו רק מחלקה אחרת באותו ארגון). לנסות להוציא מהחברה פיצויים או לכופף אותה בכל מיני טקטיקות אחרות שיוציאו אותך בסדר על חשבון הקולגות זו התנהגות אנוכית ורעילה, והסובלנות כלפיה צריכה להיות נמוכה עד אפסית.

שוב אני אומר, עם המידע המוגבל שניתן לנו, כי ההקשר המלא אינו ידוע לאיש מלבד המעורבים ישירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה.

כשעושים שינוי כזה מדברים עם העובד לפני, מסבירים ואז עושים כשאם לא מתאים לעובד לפעמים מוותרים על השינוי ולפעמים על העובד אבל לא קודם עושים ואחר כך בודקים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Derish כתב:

אני מסכים שהשינוי על פניו נראה מינורי אבל לא מפטרים עובד על פרצופים. לתחלופת עובדים יש מחיר יקר. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...