Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוקף תרופות

אלי הרזהב

פוסטים מומלצים

תלוי בהמון גורמים. אם תפרט אולי יהיה אפשר לענות יותר ספציפי. 

ככלל מומלץ לא להתשמש בתרופות פגות תוקף, החומר הפעיל מתפרק, ותוצרי הפירוק של תרופות מסויימות יכולים להיות רעילים. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מחקר שפורסם לפני מס’ שנים, גם לאחר 50 שנה בתנאים נאותים היעילות נשמרת.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאריך תפוגה זו התחייבות.של היצרן ליעילות ובטיחות. 

יתכן שהתרופה תוסיף להיות יעילה ובטוחה עוד שנים רבות, אבל אינך יכול להסתמך על כך.

יש מקרים בהם תוקף תרופה או ציוד רפואי מקבל הארכה, נתקלתי בכך מעט, בעיקר בצבא, וזה היה לפני הרבה שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדומה לאוכל ודברים אחרים, ניתן להאריך תוקף על ידי שמירה בקירור...

אבל זה כל כך אינדיבידואלי לכל חומר שאי אפשר לתת תשובה נכונה / גנרית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tinoki כתב:

לפי מחקר שפורסם לפני מס’ שנים, גם לאחר 50 שנה בתנאים נאותים היעילות נשמרת.

לא יודע איפה קראת את זה, אבל זה בפירוש לא נכון. 

אני יכול להראות לך תרופות שמאבדות דרמטית את היעילות גם 3 חודשים אחרי פתיחה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי עבדה קרוב ל25 שנה במחקר ופיתוח בתרו תרופות. להגדיר תוקף לתרופות היה אחד השלבים בפיתוח שהיא ביצעה עבור התרופות שהיא עבדה עליהן.

לפי מה שהיא סיפרה לי, אחרי שעושים מבחני יציבות לתרופה בכל מיני תנאי סביבה, מגדירים קריטריון סף שממנו נגזר זמן חיים 'אמיתי' של תרופה, ואותו חותכים בחצי לטובת הצרכן.

עוד כמה טיפים:

לשמור את התרופות במקרר מאריך את החיים שלהם משמעותית. 

ככלל אצבע (לכל כלל יש יוצא מכלל) הכדורים הם היציבים ביותר, לאחר מכן קפסולות ג'ל, משחות, וסירופים/טיפות בסוף. 

אם לתרופה מסויימת יש גירסה גם בסירופ וגם בכדור, מומלץ תמיד ללכת על כדור, גם בגלל יציבות טובה יותר במינימום כימיקלים וגם בגלל מנגנון הסעה פשוט ואמין יותר (זאת כמובן בתנאי שלא ממיסים או מפוררים את הכדור בניגוד להוראות).

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, davemustaine87 כתב:

לא יודע איפה קראת את זה, אבל זה בפירוש לא נכון. 

אני יכול להראות לך תרופות שמאבדות דרמטית את היעילות גם 3 חודשים אחרי פתיחה. 

בכדור, ללא פתיחה, בטמפרטורה נמוכה. לא בקירור

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Igalz כתב:

לפי מה שהיא סיפרה לי, אחרי שעושים מבחני יציבות לתרופה בכל מיני תנאי סביבה, מגדירים קריטריון סף שממנו נגזר זמן חיים 'אמיתי' של תרופה, ואותו חותכים בחצי לטובת הצרכן.

חייב לציין שזוהי התנהלות מאוד מוזרה מצד החברה. אין הנחיה אמיתית כזאת מצד שום רשות. ברגע שהוכחת יציבות לתנאים וזמן מסויים. אז הוכחת ואתה יכול להשתמש בזה. לחתוך בחצי סתם דופק  את החברה מבחינה שיווקית כי מן הסתם יעדיפו את המתחרות שיש להם תוקף כפול. 

לפני 7 שעות, tinoki כתב:

בכדור, ללא פתיחה, בטמפרטורה נמוכה. לא בקירור

גם לא. 

אני בספק אם איזה מחקר טען דבר כזה. זה לא הגיוני להגיד דבר כזה על כול תרופה בתנאים שציינת כאשר הם מחומרים אחרים, עם דרכי פעולה אחרות, ועוד לדפוק מספר מומצע של 50 שנה. למה לא 51? או 52 שנה?

תאמין לי אם באמת יש מוצר שמצליח להיות יעיל אחרי 50 שנה, אז הוא גם ימשיך להיות יעיל אחרי 55-60 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מקדמי ביטחון. בתעשיה הרפואית הם גדולים מאוד.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוקף של תרופה הוא התאריך בו החברה מתחייבת שהתרופה תעבוד לפחות ב-95% מהיעילות עליה היא הצהירה. 

אני לא מומחה לתרופות ולא בא לתת לך ייעץ מה לעשות, אבל תרופות הן יעילות פרק זמן משמעותי אחרי התוקף המוצהר ואני אישית משתמש גם שנה-שנתיים אחרי בלי חשש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרופות אמורות להיצרך מיד אחרי שנרשמו ונלקחו מבית המרקחת. לא אמורות להיאגר, וזמן התפוגה אמור לכסות בעיקר את זמני ההובלה והאחסנה בתהליכי האספקה.

במציאות - למי מאיתנו אין איזה מאגר של אנטיביוטיקה שלא לקחנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוגר. שיהיה. ככה סבתא חינכה אותנו.

כמו בשימורים.

יש משטר טריות כמובן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בתרופה ובמה שהיא צריכה לרפא. עדיף לא לאגור תרופות ולקנות "טריות" כשצריך. ועדיף כמה שפחות תרופות אם לא חייבים. בריאות לכולם!

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...