Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

P0091 - משאבת דלק לחץ גבוה (מאזדה)

Lolali

פוסטים מומלצים

נדלק לי נורות בדוק מנוע הלכתי למוסך מורשה מאזדה לבדוק מה זה. אמר לי שזה משאבת דלק לחץ גבוה עשה איפוס ולימוד לקח 350 שקל ושחרר אותי

בדרך הביתה נדלקה שוב חזרתי אליו. אמר שחייבים להחליף משאבה שאין חדשה במלאי והיא גם ככה נורה יקרה אז הציע לשים אחת משומשת ברבע מחיר של חדש

אמרתי לו בסדר. אחרי שעה אמר לי שניסו להרכיב 2 משאבות משומשות והם לא עבדו החזיר את המקורית ושחרר אותי. אמר לי שהוא ימצא לי משאבה

הרכב בהתחלה שנדלקה המנורה התנהג רגיל עכשיו יש לו איבוד כוח משמעותי

מה דעתכם על מה שאמרו לי במוסך? כדאי לי לשים משאבה חדשה למרות שזה יקר? עושה נזק למנוע לסוע ככה בנתיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני יכול לבדוק את זה? איפה הוא נמצא? מסביר למה לא הצליח להחליף משאבה

אני גם חושב שזה הרבה על בדיקה. מוסך מורשה. הוא אמר שיורד לי את מחיר הבדיקה מהתיקון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבירור קצר בגוגל המחיר של משאבת דלק היא באזור ה400

להמליץ על משומש כי חדש זה יקר זה להות גנב ולקחת על בדיקה 350 זה גנב עם תואר

לא הייתי חוזר אליו אפי' ברבע מחיר, מקווה שחכמי הפורום יוכלו לתת דיאגנוזה יותר טובה ויפתרו את הבעיה

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דגם הרכב, שנה ונפח מנוע?

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, shlomiko כתב:

מבירור קצר בגוגל המחיר של משאבת דלק היא באזור ה400

להמליץ על משומש כי חדש זה יקר זה להות גנב ולקחת על בדיקה 350 זה גנב עם תואר

לא הייתי חוזר אליו אפי' ברבע מחיר, מקווה שחכמי הפורום יוכלו לתת דיאגנוזה יותר טובה ויפתרו את הבעיה

איפה ראית? אני לא מצאתי

אתה בטוח שזה משאבת דלק לחץ גבוה שמתאימה?

לפני 9 שעות, Shmulik_Miata כתב:

איזה דגם הרכב, שנה ונפח מנוע?

מאזדה 6 שנה 2019 מנוע 2500

לפני 16 שעות, shlomiko כתב:

יש לך המלצה למי כן ללכת?

רעננה-כפר סבא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי תקלה דומה (ברכב אחר) ורק שהיא באה יחד עם קוד של לחץ נמוך בנוסף,

לא ייתכן לחץ גבוה ולחץ נמוך באותו הזמן, גם חור וגם סתימה, ההגיון ישר שלח אותי לחיישן,

חיפוש באינטרנט הראה שאני לא הראשון שסובל מזה ברכב שלי, החלפה עצמאית של החיישן והכל נפתר.

הרצתי חיפוש על הקוד שלך + מזדה, גם אתה לא הראשון, מה שמצחיק הוא שכל הפתרונות הכלליים שמציעים מצביעים על החיישן או החיווט שלו,

אפילו מחשב רכב תקול מופיע ברשימה ולא המשאבה.

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yairw כתב:

הייתה לי תקלה דומה (ברכב אחר) ורק שהיא באה יחד עם קוד של לחץ נמוך בנוסף,

לא ייתכן לחץ גבוה ולחץ נמוך באותו הזמן, גם חור וגם סתימה, ההגיון ישר שלח אותי לחיישן,

חיפוש באינטרנט הראה שאני לא הראשון שסובל מזה ברכב שלי, החלפה עצמאית של החיישן והכל נפתר.

הרצתי חיפוש על הקוד שלך + מזדה, גם אתה לא הראשון, מה שמצחיק הוא שכל הפתרונות הכלליים שמציעים מצביעים על החיישן או החיווט שלו,

אפילו מחשב רכב תקול מופיע ברשימה ולא המשאבה.

אני מנסה גם לחפש בגוגל, אבל לא מוצא תשובה לרכב שלי. אני מוצא של דורות קודמים של מאזדה ושל דגמי דיזל

אני גם לא ראיתי החלפת משאבה ברשימת פתרונות

אתה יודע אולי מקום שאפשר למצוא הוראות לבדיקה של החיישן\חיווט שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי למצוא תרשים של Fuel Pressure Regulator למקרה שאולי התקלה היא בו ומצאתי בתוכנת ה-EPC של מאזדה (התוכנה כבר לא מעודכנת אצלי, אבל היא כן כוללת את מאזדה 6 האחרונה)

אז אותו רכיב (מודגש בתרשים) יושב במשאבת הדלק, וזה חלק שניתן לרכוש בנפרד. זה לא חלק "חכם" אבל יכול להיות שהגומיות שלו מתבלות במשך הזמן ואז נגרמות תקלות של לחץ. מניסיון העבר שלי במאזדה, חשוב מאוד לדייק עם משאבות הדלק.

הנה החלף (לא הייתי סומך עליי עם המק"ט בגלל שהתוכנה אינה מעודכנת, אבל יכול להיות שיש כאן כיוון).

L3M813280 Genuine Mazda PRESSURE RG.,FUEL L3M8-13-280 | eBay

image.thumb.png.636c8cc7a2c52074e6292bb174ad2279.png

בין השנים 2004-2006 עבדתי באחד ממוסכי הרשת של דלק-מוטורס בירושלים. זכור לי מקרה שלי של עיכוב במסירת לנטיס 99-04 ללקוח אחרי החלפת משאבת דלק וטיפול כללי. לצערי לא שמתי לב שלקחתי משאבת דלק של לנטיס עם מנוע אחר (היה הבדל במשאבות בין אותו הדגם אך נפחי מנוע שונים) ולאחר ההרכבה הייתה בעיה בהנעת המנוע. לשמחתי עלינו על זה באופן דיי מהיר והמשאבה הוחלפה למשאבה בעלת המק"ט הנכון והמנוע הניע מיד. 

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז דיברתי עם המוסך, שאלתי אותו מה קורה עם המשאבה, אמר שהוא פתח פנייה של למחסן על רכב עומד ומחכה לתשובה

אמרתי לו שבאינטרנט רשום שיכול להיות שזה חיישן, אמר לי שזה בוודאות המשאבה

המוסך שאני אצלו זה "עד" רעננה

התקשרתי למוסך "פרימוטורס" בפתח תקווה(המורשה הכי קרוב אלי חוץ מ"עד") להתייעץ איתם, סיפרתי לו על התקלה, הציע לי לבוא לשים את הרכב לבדיקה שתקח בערך יומיים ותעלה החל מ1200 ש"ח??? מה זה צריך להיות?! אני בהלם!

התקשרתי למוסך "תאוצה" בירושלים(איפה שהרכב היה מטופל ביד הקודמת) להתייעץ איתם, סיפרתי לו על התקלה, אמר לי שנשמע לו מוזר שצריך להחליף משאבת דלק בגלל זה, שאל אותי כמה שאלות בקשר לאיך הרכב מתנהג וכ'ו, אמר שיבדוק כמה דברים ויחזור אלי.. נקווה לטוב

בתאריך 3.2.2024 בשעה 16:53, Shmulik_Miata כתב:

ניסיתי למצוא תרשים של Fuel Pressure Regulator למקרה שאולי התקלה היא בו ומצאתי בתוכנת ה-EPC של מאזדה (התוכנה כבר לא מעודכנת אצלי, אבל היא כן כוללת את מאזדה 6 האחרונה)

אז אותו רכיב (מודגש בתרשים) יושב במשאבת הדלק, וזה חלק שניתן לרכוש בנפרד. זה לא חלק "חכם" אבל יכול להיות שהגומיות שלו מתבלות במשך הזמן ואז נגרמות תקלות של לחץ. מניסיון העבר שלי במאזדה, חשוב מאוד לדייק עם משאבות הדלק.

הנה החלף (לא הייתי סומך עליי עם המק"ט בגלל שהתוכנה אינה מעודכנת, אבל יכול להיות שיש כאן כיוון).

L3M813280 Genuine Mazda PRESSURE RG.,FUEL L3M8-13-280 | eBay

image.thumb.png.636c8cc7a2c52074e6292bb174ad2279.png

תודה רבה על המידע, אבל אני לא מבין מה אני יכול לעשות איתו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזר אלי "תאוצה", אמר לי כמו שאמרו פה, לפני המשאבת דלק יכול להיות כמה דברים כמו חיישן או סתימה במערכת דלק וכ'ו אבל בלי בדיקה אי אפשר לדעת בוודאות

גם אצלו אין משאבת דלק לחץ גבוה

הייתי נוסע אליו לבדיקה מקיפה אבל מרעננה לירושלים עם רכב לא סוחב לא אפשרי

נתנו רושם של מוסך טוב (בניגוד לפרימוטורס, אני עדיין בשוק!)

דיברתי עם המאגר, הם אומרים שיש להם משאבה מתאימה מפירוק ב950 כולל משלוח ומע"מ

מה לעשות עם זה, פשוט להזמין וללכת למוסך? לדבר עם המוסך שיזמין בעצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהחולה צריך למצוא פתרונות לרופא. 

אחחח, המוסכים של היום הם לא המוסכים של פעם. 

זרוק את הרכב במוסך, מצידך שהרכב לא יוצא עד שלא נפתרת התקלה ואם צריך, תערב את השירות של דלק-מוטורס ותספר להם על תלאותיך ושזו פעם אחרונה שאתה רוכש מאזדה (גם ביד שנייה) כי אם מוסכי הרשת לא יודעים להתמודד עם תקלה שכביכול פשוטה, הם צריכים לעשות בדק בית עם עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לעשות את זה, אבל הוא אמר לי שעד שהוא לא יקבל תשובה מהמחסן בקשר לחלק הזה פשוט אין לו מה לעשות ואני צריך כבר את הרכב שלי מתפקד, אין לי רכב חלופי

אני הולך להזמין את המשאבה דרך המאגר וללכת למוסך, אבל אם זה באמת לא יעבוד אני לא הולך לשחרר את הרכב

אני ממש רוצה לדבר עם השירות של דלק מוטורס, איך כדאי לעשות את זה? בטלפון או במייל מסודר?

אני באמת ממש מאוכזב ממאזדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...