Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קאמרי, דילוג על טיפולים

הלל ארואס
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Liran xsi,

פוסטים מומלצים

היי חברים 

יש לי שאלה מאוד דחופה

אני לפני קניית טויוטה קאמרי XLE שנת 2020

הרכב עשה 75 אלף ק״מ

המוכר הוציא את הרכב מהחברה,

טיפול 15 אלף הוא לא עשה

טיפול 30 אלף הוא טוען שנעשה בטויוטה במוסך המורשה, ניסתי בכל דרך אפשרית למצוא את ההסטוריה, טויוטה טוענים שהוא לא הגיע לטיפול 30 אלף. (אולי המוסך לא עדכן שהוא עשה טיפול...)

טיפול 45 הוא שוב פעם לא עשה

טיפול 60 אלף הוא עשה אבל הוא עשה באיחור, הרכב עמד כבר על 73 אלף קמ בזמן הטיפול. ובטיפול הוא עשה בדיקה והאריך את האחריות על כל הרכב לעוד שנתיים. 

השאלה שלי:

במקרה שנניח והרכב לא טופל בכלל עד 73 אלף ק״מ, האם יש מצב שכלום לא נפגע ואין שום בעיה?

הבדיקה שטויוטה עושים לפני הארכת אחריות, זה בדיקה מספיק עמוקה כדי להחליט שלא נגרם נזק מהזלזול בטיפולים?

כמובן שאני מתכנן להביא את הרכב לבדיקה יסודית במוסך טויוטה לפני הקניה. 

השאלה שלי אם לרדת מהסיפור לפני הבדיקה

מה הייתם עושים במקומי?

נ.ב: אם היה מדובר על רכב שיש בשוק בכמויות לא הייתי הולך על זה, אבל כאן מדובר בטויוטה קאמרי שאין את הדגם הזה כמעט למכירה לכן אני לא רוצה להפיל את העסקה על ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאין לי מידע טכני שיעזור לשאלתך. אבל אם אין לו קבלה על טיפול 30 וטויוטה טוענים שלא עשה- אז לא עשה.

את הטיפול האחרון עשה כדי למכור.

עריכה- מה עובר על אנשים?? רכב חדש (אני מניח כ200K) למה לא טיפל בו??

עריכה אחרונה על ידי FROGIE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הוא עשה טיפול ראשון ב30000 ושני ב73000 לא הייתי שוקל בכלל לרכוש את הרכב.

תרגע ותחכה לרכב הבא שיופיע.

• רעיון טוב! 2

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיכוי שהמנוע עדין לא עשה שום החלפת שמן ונסע  73k. מוזמן לראות ביוטיוב מה קורה למנוע אם לא עושים טיפול כל כך הרבה זמן. כנראה שטופל פעם- פעמיים במקום כלשהו. 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, הלל ארואס כתב:

טיפול 15 אלף הוא לא עשה

טיפול 30 אלף הוא טוען שנעשה בטויוטה במוסך המורשה, ניסתי בכל דרך אפשרית למצוא את ההסטוריה, טויוטה טוענים שהוא לא הגיע לטיפול 30 אלף. (אולי המוסך לא עדכן שהוא עשה טיפול...)

טיפול 45 הוא שוב פעם לא עשה

טיפול 60 אלף הוא עשה אבל הוא עשה באיחור, הרכב עמד כבר על 73 אלף קמ בזמן הטיפול. ובטיפול הוא עשה בדיקה והאריך את האחריות על כל הרכב לעוד שנתיים. 

ברגע שהוא לא מציג את הקבלה, ויד ביד טויוטה טוענים שהוא לא הגיע לטיפול 30K - עם כל הכבוד לטענה שלו אתה אמור לבין שהוא לא טרח לבצע את הטיפול, בפרט כשאתה בעצמך מצליח לראות שישנה עקביות על דילוג טיפולים. 

לדעתי, המתן להזדמנות אחרת בסבלנות שתגיע.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא ממוסמך - לא קיים.

עבור לרכב הבא. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר - גם אם בוצע טיפול ב-30,000 (והכל הנראה, לא בוצע), זה עדיין דילוג על מס' טיפולים, והמנוע הזה בסיכוי מאוד גבוה לא ישרוד עוד הרבה זמן ויתחיל לעשות בעיות. אולי את השנתיים של האחריות הוא יחזיק, אבל מה תעשה אחרי זה? שלא לדבר על זה שלא הייתי סומך על האחריות הזו - מי מבטיח לך שכשיבוא היום לממש אותה, הם לא יתנערו בטענה שלא נעשו טיפולים בזמן?

לפני 4 שעות, Skoda69 כתב:

אין שום סיכוי שהמנוע עדין לא עשה שום החלפת שמן ונסע  73k. מוזמן לראות ביוטיוב מה קורה למנוע אם לא עושים טיפול כל כך הרבה זמן. כנראה שטופל פעם- פעמיים במקום כלשהו. 

ועוד יכול היה לעבור מרחק כזה בלי טיפולים. במיוחד טויוטה. האם הוא יעבור עוד 73k? מאוד בספק. אבל זו שאלה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

מה שלא ממוסמך - לא קיים.

עבור לרכב הבא. 

בדיוק דוגל בגישה הזו

תמשיך לרכב הבא כמו ש99% אחוז רשמו לך. גם אם הוא אכן עשה נראה לי יקח זמן לא מבוטל עד שהבעלים ימציא את האסמכתאות!!

גם אם לא עבר במורשה יבואן וזה בסדר, המינימום זה לשמור תיעוד. בכל זאת זה רכב בן 3 שנים ולא 13 שנים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה יכול להיות הנזק בהחלפת מנוע (עלות מנוע + עבודה + ירידת ערך), תצא מנקודת הנחה ש-50% שאתה הולך להפסיד את הסכום הזה, ותחליט האם שווה לך להמר על זה בשביל לא להפיל את העסקה.

כמובן בכפוף לבדיקה מקצועית לוודא שהוא לא הרס דברים נוספים באוטו.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שחר 1 כתב:

הם די בוודאות יתנערו, ובצדק.

תיאורטית, הם גם אשמים - הם לא היו צריכים למכור אחריות לרכב בלי לוודא שגרת טיפולים. על אחת כמה וכמה כשהם ידעו במפורש שאין שגרת טיפולים (ולא סתם שכחו לבדוק). אבל בהחלט לא הייתי בונה על זה שהשופט יטיל עליהם את מלוא האשמה - ומלכתחילה לא הייתי רוצה להגיע למשפט בנושא (וכנראה שלא תהיה ברירה, כי כמו שאמרת - הסבירות שיזרמו על החלפת מנוע מרצונם הטוב היא אפסית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, chrono כתב:

תיאורטית, הם גם אשמים - הם לא היו צריכים למכור אחריות לרכב בלי לוודא שגרת טיפולים

לא אתפלא כלל אם לא הוארכה שום אחריות, ומדובר בסיפורי סבתא של מוכר הרכב.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...