Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

באופן אישי אני מוצא את עצמי כל חודש עם חיובי אשראי הזויים של אלפי שקלים אני כל פעם מגיע למסקנה שזה בגלל שיש לי אפשרות לשלם דרך ה APPLE WATCH במסעדות וכאלה אבל באופן כללי אני מרגיש שכרטיס האשראי זה הסיבה שאני בבעיות פיננסיות מול הבנק ? מה גם ששמתי לב שרוב ההוצאות הן על אוכל מתעניין לדעת כיצד יוצאים מהמעגל הזה ולהפסיק להשתמש באשראי נשמע כאילו האובייס אבל הבעיה היא שהרגלים קשה לשנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד נגד ההצעה להפסיק להשתמש באשראי.

אני יודע שפעם זה היה נפוץ בקרב כל מיני יועצים בגרוש.

אשראי זה העתיד. מזומן ייעלם מהעולם מתישהו. בטחעכשיו שאפשר להלבין במטבעות וירטואלים הרבה יותר בקלות.

אני מציע לך פשוט לעקוב אחרי האשראי שלך. במקום להתמודד עם חיוב ענק בסוף החודש - תיכנס כל יום/יומיים/שבוע (מה שנראה לך נכון) לאפליקציה ותראה כמה שילמת ולכמה אשראי הגעת כבר. 

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה נאמר לא עכברא גנב, חורא גנב.

הכרטיס והשעון אינם הבעיה. אתה הבעיה.

תתחיל מלמחוק את וולט ותפסיק ללכת למסעדות. ובדוק לאן עוד בורח הכסף.

אני דווקא אוהב את השליטה והמידע שכרטיס האשראי נותן לי - דווקא מזומן "נוזל לי בין האצבעות", אבל אולי אתה צריך להפטר מהכרטיס. יותר נכון, להפוך אותו לפחות זמין, כך שתחשוב פעמיים לפני שאתה שולף אותו. האמת היא ששלב השליפה מאוחר, אחרי שצרכת את המוצר. לכן כתבתי את הפסקה הקודמת.. לא קל בעולם של 2023.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מזומן כבר שנים. 

פשוט מוציא על מה שאני צריך, חושב פעמיים אם אני מוציא לפני שאני מוציא. 

אם אין ברירה אז אין ברירה. 

אם יש ברירה אני חושב אם בא לי להתפנק ואם כן אם לא הגזמתי החודש עם ההתפנקויות. 

אוכל בחוץ זה מותרות, לפעמים מרשה לעצמי ולפעמים לא, תלוי בהמון גורמים שמשתנים מפעם לפעם. 

לא בהכרח טוב, אבל יכול להרשות לעצמי וחי עם זה בשלום. 

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אין מזומן, הפרט היחיד שאני משלם במזומן הוא לעוזרת. אבל אני חושב על כל הוצאה - ממגן מסך בעלי אקספרס ועד ריהוט לסלון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשנות הרגלים זה קשה, אבל לפחות עשית את הצעד הראשון והבנת את הבעיה שלך.

לא כל מה שעובד לאחד עובד לאחר. לכן יכול להיות שכן יותר טוב לך לא להשתמש באשראי עד שתרגיש שאתה שולט בהוצאות שלך.

באופן כללי כיוון שזיהית את ההוצאות על מסעדות תנסה לתכנן יותר מראש את היציאות למסעדות, ותמחק את כל מה שאתה מרגיש שמפתה אותך (אפליקציות). בהתחשבות ביכולות תנסה להגדיל את כמות האוכל שאתה מכין לעצמך, ולהמנע מאוכל מוכן ככל שתוכל.

בכל מקרה תשאיר לעצמך תקציב מסויים לפינוקים, אבל במסגרת הגבולות שתציב.

בהצלחה במאבק הלא פשוט!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ מאוד על רייזאפ

עושה סדר, עוקב בשבילך אחר הקטגוריות שאתה מגדיר כ"יעדים לצמצום", ומאפשר הבנה בהירה של ההבדל המהותי בין תזרים לבין תקציב

מצ"ב לינק: https://riseup-friends.link/cmr?icrc=HFKBo1s46

גילוי נאות: הרשמה דרך הלינק מעניקה לי איזשהו בונוס. אבל במלוא הכנות - ההמלצה שלי חמה מאוד עם או בלי ההטבה הזאת.

רבים מחברי ומבני משפחתי שנעזרו בליווי הפיננסי שלי עם תוכניות ואקסלים וכד', עברו לרייזאפ ושינו דרסטית את ההתנהלות הפיננסית שלהם

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שהתחלתי ללמוד היה לי סכום די מכובד בעוש, והרשתי לעצמי לבזבז על שטויות. 

לא היו לי חסכונות או תכניות, רק כסף בעוש שהצטבר מהרבה עבודה. 

לא עבדתי תוך כדי הלימודים ולכן העוש לאט לאט התרוקן, ורק כשהייתי ממש קרוב להיות במינוס נכנס לי הסוויצ׳ בראש ופתאום התחלתי לחשב כל שקל. 

בעיקר הפנמתי שזה כל כך קל להוציא, אבל הרבה יותר קשה להכניס. 

תעשה לעצמך איזו טבלת אקסל עם הכנסות והוצאות, אחרי חודש תסתכל על מה שכתבת ותחשוב לעצמך אם יכולת לוותר על חלק מההוצאות או לא (נניח וולט במקום להכין אוכל).

תציב לעצמך מטרות כלכליות, כל עוד אתה רואה שאתה מגיע אליהן אז לדעתי אתה יכול להרשות לעצמך לבזבז ״מהיתרה״ כי בסופו של דבר אנחנו צריכים גם לחיות. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חסכון חודשי קבוע ותתנהל בשאר, תתחיל בסכום סמלי אפילו 200 ₪ יספיקו. 

לאט לאט תתרגל ותגדיל את סכום החסכון. 

שינוי דרסטי יוביל להתנהלות עוד יותר גרועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולט והזמנת אוכל זה אחלה למקרים מיוחדים.

ליום יום זה פשוט יקר מדי לאזרח הפשוט.

ואני לא נגד לאכול טוב.

פשוט להכין את זה בבית

כי זה עולה בין רבע לשליש מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו לפניי, האשראי הוא לא הבעיה.

הבעיה זה שמתנהלים "כמו כולם" במרכאות כפולות.

תתחיל בניטור וקיטלוג של *כל* ההוצאות שלך. יש פירוט אשראי אז קל לדעת מה הולך לאן.

משם תמשיך.

התייחסת באופן ספציפי לאוכל - הפיתרון הפשוט הוא להפסיק, אבל להפסיק לגמרי לאכול בחוץ. ההפרש בין בישול עצמי לאכילה בחוץ הוא פשוט פסיכי, אפילו אם אתה משוגע כמוני שמקושש חומרי גלם תאילנדיים מקוריים.

וזה עדיין נכון גם אחרי עליות המחירים האיומות בסופרים שהתרחשו במהלך השנה האחרונה.

בקיצור, תכניס קצת רציונל לסיפור ותנסה לכבות קצת את הצד האימפולסיבי, משם כבר תראה איך הכסף זורם ולאן ומתי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניית תקציב חודשי באקסל - הכנסות מול הוצאות.

תרשום במקום אחד את כל ההוצאות הקבועות (משכנתא, ביטוחים, רכב, מסי בית וכו') לפי סוג ופירוט סכומים

במקום נוסף את כל ההוצאות המשתנות מחויבות המציאות (דלק, רכישת מקרר, ביטוחים נוספים, וכו') לפי סוג ופירוט סכומים.

במקום שלישי את כל ההוצאות שאינן מחויבות (בילויים, מסעדות, מותגים וכו').

תחשב את הראשון+השני, תפחית מההכנסות. ואז נשאר לך מה שאתה יכול להשתמש בו בסעיף השלישי ועליך לשמור ולא לחרוג ממנו. בנוסף, תחשוב על איך אתה מוסיף רכיב חסכון לכל זה.

כל יומיים-שלושה - לשבת על האקסל הזה ולעדכן את הסכומים המשתנים (סעיף שני ושלישי) ולהיות במעקב.

זה בגדול, וכל אחד מוסיף או מוריד דברים. אבל בסופו של דבר אתה צריך לעשות מאזן חודשי שבסופו של חודש אתה צריך לצאת מאוזן או עם רווח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שב ובדוק מה ההוצאות הקבועות שלך (שכר דירה, רכב, הלוואות, התחייבויות, כבלים, סופר וכו') מול ההכנסות וכמה נשאר לך פנוי.

מהפנוי הזה קח לך איזו אלפייה כמקדם ביטחון להוצאות לא צפויות ותראה כמה נשאר.

את מה שנשאר חלל לפי מה שבא לך וממליץ גם ממנו להשאיר רזרבה.

בסוף החודש קח את מה שנשאר בעו"ש וסגור בפק"מ. הסיבה היא לא ריבית אלא שלא תראה אותו בעו"ש ככסף נזיל ותתפתה.

אחרי כמה זמן שבפקם יצטבר סכום תעביר לפיקדון חלק וחלק תשאיר כמקדם ביטחון לאיזה מקרר או דוד שיחליטו למות מהיום להיום.

• רעיון טוב! 1

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...