Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, GABIUBOGI כתב:

אבל בשנים האחרונות נגמלתי לגמרי מתשלומים, תמיד אהבנו תשלומים, כל דבר תשלומים, 500 שקל בסופר בתשלומים וכו.

הוצאות שוטפות כמו סופר מאוד לא מומלץ לפרוס לתשלומים כי אתה בחודש הראשון תשלם רבע קנייה, בשני כבר חצי ואחרי 4 חודשים מילא תשלם מלא רק שתשלם עוד 4 חודשים קדימה.

מצד שני הוצאות חד פעמיות גדולות אתה יכול להפוך להוצאה שוטפת. אם למשל אתה צריך לקנות טלפון שאתה מחליף כל שנתיים בממוצע אין בעיה להפוך אותו להוצאה חודשית ע"י חלוקה ל 24 (בתנאי שהיא בלי ריבית).

גם אם פורסים לשתלומים תמורת ויתור על הנחה מסויימת חשוב מאוד לדעת לעשות את החשבון כמה ריבית משלמים כדי לבחון מול החלופות (מינוס/חברת כרטיסי האשראי/ויתור על הקנייה). אם אתה משלם 1000 במזומן או 1100 ב 12 תשלומים הריבית שלך היא לא 10% אלא בסביבות ה 24% (לא חישבתי אלא הערכה די מדוייקת) כי את התשלום הראשון אתה משלם במזומן בכל מקרה אז אתה מקבל אשראי של 900 ש"ח בלבד. מכאן אתה משלם בתשלומים קבועים אז זמן האשראי שלך הוא לא 11 חודש אלא רק 5.5.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

אם אתה שותה מי ברז ויש לך מקום מיותר במקרר אז זה מיותר לגמרי. בכל מקרה אחר זה מיותר כמעט כמו שאוטו מיותר.
אפשר לסחוב שישיות מים ולשלם עליהן יותר אבל זה פחות נוח. על נוחות משלמים ולאור כמות יבואני ברי המים כנראה שעם ישראל מוכן לשלם על נוחות.

התמי 4 זה נטו עבודת שיווק ברמה של קמפיין בחירות של נתניהו ופינקלשטיין. המים בישראל הם מהאיכותיים והבטוחים בעולם. נתקלתי פעם באיזה מאמר,שבו פורטו האיזורים בעולם שבהם אין בעיה לשתות מי ברז: עד כמה שאני זוכר אלה צפון אמריקה, מערב אירופה, יפאן, אוסטרליה, ניו זילנד וישראל.

אני שותה מי ברז. שישיית מים - יש משהו במחסן, לשעת חירום, נניח תקלה באספקת המים (פעם הוט קרעו לי את צנרת האספקה, התיקון ארך כמה שעות), או סיפור החשד לזיהום שנתקלתי בו בחיפה לאחרונה בפעם הראשונה אחרי לפחות 30 שנה. מבחינת מקום במקרר - יש לי פינוק של בר קרח/מים קרים. תופס קצת מקום בדלת של הפריזר ועולה פילטר פעם בחצי שנה (150 ש"ח למקורי, חצי לתחליפי מאושר nsf). וקומקום חשמלי סטנדרטי משופרסל או רמי לוי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

התמי 4 זה נטו עבודת שיווק ברמה של קמפיין בחירות של נתניהו ופינקלשטיין. המים בישראל הם מהאיכותיים והבטוחים בעולם.

מסכים וגם אני שותה מהברז (ויש תמי 4 בבית. כיאה לגילי עם סודה) בעיקר כי אני מעדיף אותם בטמפרטורת הברז ולא קרים.

היתרון של תמי 4 הוא לאנשים שלא אוהבים את טעם מי הברז וכמובן בנוחות של מים חמים, קרים ומוגזים בלחיצת כפתור.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט תספר שאתה שותה שפריץ :wink:

אני אוהב,סודה, אבל היחיד בבית. היה לי פעם סודה סטרים אבל היה קצת מסורבל, תפס מקום על השיש (וזו נקודה כאובה במטבח שלי), ויש לחברה הזו שיטה להחליף את כל הסיסטמה פעם בכמה שנים ואז צריך להצטייד מחדש. אז ויתרתי ואני לא סובל במיוחד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

אני שותה מי ברז. שישיית מים - יש משהו במחסן, לשעת חירום, נניח תקלה באספקת המים (פעם הוט קרעו לי את צנרת האספקה, התיקון ארך כמה שעות), או סיפור החשד לזיהום שנתקלתי בו בחיפה לאחרונה בפעם הראשונה אחרי לפחות 30 שנה. מבחינת מקום במקרר - יש לי פינוק של בר קרח/מים קרים. תופס קצת מקום בדלת של הפריזר ועולה פילטר פעם בחצי שנה (150 ש"ח למקורי, חצי לתחליפי מאושר nsf). וקומקום חשמלי סטנדרטי משופרסל או רמי לוי.

אתה לא שותה מים מהברז, אתה שותה מים מתוך תמי 4 מובנה במקרר. ההבדל במחיר בין מקרר בלי למקרר עם זה כמה אלפי שקלים טובים, בנוסף יש בזה סיכוי גדול לתקלות יקרות, ואחזקה של פילטר פעם בחצי שנה. אז וואלה, יש הגיון בתמי 4.

בתמי 4 גם יש מים חמים שלך אין אז אתה משתמש בקומקום.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

המים בישראל הם מהאיכותיים והבטוחים בעולם.

המים באיזור שלי (השרון) אינם ראויים לשתייה מבחינתי כבר הרבה מאוד שנים.

על התוספים של כלור ופלואוריד הייתי בשמחה מוותר,

אבל הם חיוניים לספירת אפס חיידקים ולעודפי הפלואור של כיל.

מעבר לזה ריח לא נעים זה בשגרה, בא והולך, חלודה, אבנית וכדו'

בהתאם לגיל הצנרת ולעבודות שהעירייה עושה באיזור שלפעמים גורמים למים ממש עכורים נקודתית.

ה-TDS גבוה בד"כ ממה שמאושר בתקן, והטעם...?!? די דוחה.

פעם גם אני החזקתי בדעתך שמי ברז הם מצויינים,

כי בילדותי האקוויפר עדיין לא היה מזוהם, והיינו שותים מהברז את המים המקומיים.

כיום מי האקוויפר מזוהמים ומומלחים, וכנראה מעורבבים עם מי מוביל והתפלה.

כשילדיי היו קטנים (וללא דעות קדומות..) הם צרכו הרבה מאוד שתייה קלה ותרכיזים,

וכמעט לא שתו מים נטו. למרות שהסברנו על נזקי הסוכר ושידלנו למים רגילים.

אני עצמי שמתי לב שאני שותה את המינימום הנדרש, ולא די הצורך.

בשלב מסוים עברנו למים מינרליים (מיכלים שמביאים לנו הביתה) והכל השתנה מיידית.

פתאום כולם שותים מים, אין יותר דרישה לקולה ושות', והתרכיזים והממותקים נעלמו מחיינו כמעט לגמרי.

מעבר לפינוק והנוחות, יש את הגורם הבריאותי ששווה לדעתי את ה-250₪ הוצאה חודשית על מים.

במשך שנים הייתי בקשר הדוק עם משק חקלאי באיזור, שהיה שואב מים מבאר סמוכה.

המים האלה היו 'טהורים' כמו פעם, ללא תוספות מבחוץ, ואפילו הטעם היה סביר יחסית, אבל...

בתקופות מסויימות היה להם צבע אדמדם. שאלתי את בעל המשק, והוא בחן את המים

ואמר: כן, לפני יומיים השקינו את הגידולים עם תוספת ברזל לדישון...

אז לברזל יש צבע שנראה לעין והוא לא ממש רעיל, אבל מה עם שאר החומרים שמרוססים ומושקים?

אלה רעילים ושקופים, חסרי טעם וריח, ועוברים באופן די ישיר מהאדמה החקלאית למי השתייה,

שלא לדבר על זיהומים מתחנות דלק ישנות, מפעלים וכדו'.

בקיצור, מבחינתי - שומר נפשו וגופו ירחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

אתה לא שותה מים מהברז.

את ארוחת הצהריים אני אוכל במטבח, אז שותה מהמקרר. אבל כשאני לא בקומת הסלון אני מתכופף ושותה מהברז בכיור המקלחת. ואלה רוב המים שאני שותה.

@BoazB11תלוי איפה אתה גר, אבל רוב מי השתיה הם מי ים מותפלים. יש להם את הבעיות שלהם, למשל מחסור ביוד, אבל לא הזיהום שתיארת מאותה באר פיראטית.

ו-250 ₪ בחודש על "מים מינרליים", שאינם אלא מי ברז מבוקבקים - זה הרבה מאוד. זה הסכום שאני משלם כל חודשיים לעיריה וכולל את הצרכנים הגדולים (הדחת אסלות והשקיית גינה) ןהקטנים (שתיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, BoazB11 כתב:

לעודפי הפלואור של כיל.

זה קשקוש.

מעבר לזה, למיטב ידיעתי, כבר לא מפלירים מים בארץ ״הודות״ ליעל גרמן.

למיטב זכרוני רואים עליה בעששת מאז שבוטלה ההפלרה, אבל אין לי כרגע נתונים בשלוף.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, BoazB11 כתב:

כיום מי האקוויפר מזוהמים ומומלחים, וכנראה מעורבבים עם מי מוביל והתפלה.

אתה שותה מים מותפלים. כבר לא שותים מים מהמוביל והיחידים ששותים מי כינרת זה היישובים מסביב אליה.

אם אתה בונה על התמי 4 שיוציא לך את כל המזהמים מהמים אז שכח מזה.

לפני 8 דקות, sperial כתב:

שאני משלם כל חודשיים לעיריה וכולל את הצרכנים הגדולים (הדחת אסלות והשקיית גינה)

אתה לא מתפנה בעבודה או בקניון?
שם זה במבצע, אתה לא משלם כלום ואפילו לא צריך כרטיס מועדון.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמן לא דיברנו על התרמוס והסנדוויצ'ים.

אבל אם זכרוני אינו מטעני השרשור התחיל עם הוצאות האוכל המוכן. מדובר באיזו תרבות שאני לא מצליח להבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תרבות של נוחות שכמו כל דבר עולה כסף.

אנחנו גם מזמינים לא מעט (סדר גודל של כ 3500 ש"ח בחודש) אבל עושים את זה באופן מודע כשאנחנו גם יודעים שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

לא נזמין סלט או פסטה שמכינים ב 10 דקות בבית אבל אם בא לי שניצל בחלה, סושי, פיצה איכותית או דברים בסגנון אני אזמין.

לעבודה לוקח כריך לבוקר ואיזה סלט או משהו דומה לצהריים וכשאני מחוץ למשרד בעבר הייתי חי על בוטנים מצופים אבל השתדרגתי לאחרונה לשקדים, קאשיו ודומיהם. בדרך חזרה או שאני עוצר לאכול כמו בן אדם או שמושך כבר עד הבית (תלוי מאיפה אני חוזר ומה יש בדרך לאכול).

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

אתה שותה מים מותפלים. כבר לא שותים מים מהמוביל והיחידים ששותים מי כינרת זה היישובים מסביב אליה.

זה נכון ולא נכון.

המים מעורבבים משלושת המקורות, כינרת, מותפלים ואקוויפר.

בהתאם לצורך ולאילוצים מזרימים מותפלים למוביל, ולפעמים גם חזרה לכינרת.

הרשויות שואבות גם מהאקוויפרים ומוסיפות למים הארציים שמגיעים מהמוביל.

גם למים המותפלים מוסיפים סידן (רואים את הערימות הלבנות במתקני ההתפלה) וגם כלור ועוד.

תוסיף לזה את כל זיהומי הצנרת העירונית, וקיבלת מים שמבחינתי ראויים להדחת אסלות בעיקר.

דגי נוי חוטפים מחלות ואפילו מתים ממי ברז, וחייבים תוספי טיהור כדי שיחיו.

על הבדיקות של הרשויות המקומיות והתאגידים אני לא סומך,

ומטהרים כמו תמי4 מוציאים מים על גבול המזוקקים (לא בריא) ולא מסננים כימיקלים רבים,

כל זאת בתנאי שהמערכת מתוחזקת פיקס.

ה-UV שנמצא בהם אגב, הוא כדי למנוע זיהומים שנוצרים במתקן עצמו.

באילת והסביבה יש מים מותפלים בלבד,

וברמת הגולן מים שנשאבים בדיוק מאיפה שמי עדן ונביעות שואבים.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגנון העבודה שלי שונה משלך - ענין של מקצוע ותפקיד. אתה לא יכול להשוות אדם כמוני, שיש לו שעות עבודה מוגדרות וקבועות במשרד (אבל ללא הפסקות רשמיות, אני מנצלצהפסקות כאשר לקוחות מבריזים), לאדם כמוך שיכול לעשות 500 ק"מ ביום עבודה של 14 שעות. אבל נדמה שהגישה שלנו לעניין זה דומה. 

לגבי אוכל מוכן - כנראה שזה עניין של מי שמבשל (אשתי אוהבת את המטבח ובשלנית/אופה מוכשרת), של החיבה לאוכל המוכן (אני לא מתלהב, אפילו במסעדות יותר נחשבות). ואולי זה ההבדל של חצי דור בינינו, עניין שכנראה השפיע, בין השאר, על החינוך הכלכלי שקיבלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שותה כל החיים מים מהברז, מהצינור, מהממטרה ומהברזיה. 

מעולם לא הבנתי מה הצורך בתמי 4 ותואמיו.

בטח לא בהקשר של סינון. 

@BoazB11

קצת מצחיק שאתה לא מוותר על עישון של טבק שמי יודע מי מגדל, אבל חושד במים מהברז.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, BoazB11 כתב:

זה נכון ולא נכון.

המים מעורבבים משלושת המקורות, כינרת, מותפלים ואקוויפר.

בהתאם לצורך ולאילוצים מזרימים מותפלים למוביל, ולפעמים גם חזרה לכינרת.

הרשויות שואבות גם מהאקוויפרים ומוסיפות למים הארציים שמגיעים מהמוביל.

גם למים המותפלים מוסיפים סידן (רואים את הערימות הלבנות במתקני ההתפלה) וגם כלור ועוד.

תוסיף לזה את כל זיהומי הצנרת העירונית, וקיבלת מים שמבחינתי ראויים להדחת אסלות בעיקר.

דגי נוי חוטפים מחלות ואפילו מתים ממי ברז, וחייבים תוספי טיהור כדי שיחיו.

על הבדיקות של הרשויות המקומיות והתאגידים אני לא סומך,

ומטהרים כמו תמי4 מוציאים מים על גבול המזוקקים (לא בריא) ולא מסננים כימיקלים רבים,

כל זאת בתנאי שהמערכת מתוחזקת פיקס.

ה-UV שנמצא בהם אגב, הוא כדי למנוע זיהומים שנוצרים במתקן עצמו.

באילת והסביבה יש מים מותפלים בלבד,

וברמת הגולן מים שנשאבים בדיוק מאיפה שמי עדן ונביעות שואבים.

מים מהכינרת אף אחד לא שותה. המוביל היום משמש להובלת מים מותפלים.

המים המותפלים יוצאים מהמהממברנות כמעט מזוקקים ומשם מוסיפים להם מינרלים (לא רק סידן) בהתאם לדרישות משרד הבריאות ומקורות כדי להגיע להרכב שלדעתם אופטימלי (אני אומר לדעתם כי אני לא רופא ולא מבין בזה כמעט כלום).

דגי נוי מתים בעיקר בכלל הכלור. אם היו טיפות שמנטרלות מזהמים כמו שאתה מתאר הרבה שטחים מזוהמים שלא מאושרים היום לבנייה עד ניקוי הקרקע היו נבנים מזמן (היום זה כרוך בפינוי אלפי טונות חול לרמת חובב ומילוי קרקע חדשה).

UV הורג חיידקים ובקטריות ומעבר לזה תמי 4 לא מוציאים לא סידן, לא מגנזיום ולא מתכות כבדות מהמים. הסינון המכני הוא לרמת חול וחלקיקי חלודה וסנן הפחם סופח בעיקר כלור.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...