Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, SurfHigh כתב:

@BoazB11

קצת מצחיק שאתה לא מוותר על עישון של טבק שמי יודע מי מגדל, אבל חושד במים מהברז

מה זה חשוב מי מגדל? טבק הנזק הוא תוצאה של העישון. אגב כך גם קנביס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

את ארוחת הצהריים אני אוכל במטבח, אז שותה מהמקרר. אבל כשאני לא בקומת הסלון אני מתכופף ושותה מהברז בכיור המקלחת. ואלה רוב המים שאני שותה.

אז אתה משלם על תמי 4 משודרג עם פוטנציאל לתקלות שעומד ללא שימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תמי 4? המקרר?

זה המקרר השני שלי עם בר מים/קרח (יש לתמי 4 מחולל קרח או אופציה כזו? ולמקרר אין נורת UV יקרה שמחליפים כלצחצי שנה). הרכיב הוא חלק מהמפרט של אותו דגם מקרר, שנבחר בגלל הנפח והמבנה שהתאים לנישה במטבח. סה"כ למעלה מ-20 שנה עם המתקנים האלה, והתקלה היחידה שקורה לפעמים היא שאם לא נעשה בו שימוש כמה ימים נוצר גוש קרח על הספירלה ביציאה ממחולל הקרח, מה שמצריך פינוי שלוקח 2 דקות.

לקרח עוד.שימושים, למשל ללימונדה שסוחטים מפרי העץ שבחצר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, SurfHigh כתב:

קצת מצחיק שאתה לא מוותר על עישון של טבק שמי יודע מי מגדל, אבל חושד במים מהברז.

בוא לא נערבב ששון בשמחה...

לטבק אני מכור ואוהב. ודווקא יש לי יותר מושג לגבי איפה ומי מייצר אותו

הרבה יותר מטבק ממותג, עם כל שלל תוספיו - ונטולינים ומגבירי ספיגה והשד יודע מה עוד.

ה"בלאדי" נטול כל אלה והרבה פחות משעל, אבל באמת זה לא קשור לדיון.

מבחינת המים - זה לא רק חשד. מבחן הטעם והמציאות קובע עבורי.

מי ברז טעמם דוחה אותי, לכן אני מעדיף לשלם על מים מבוקבקים וטעימים

ללא כל תוספות. ולפי הטעם והריח יש במי ברז הרבה "תוספות" לא רצויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, בטח. חוש הטעם שלך חד ומדוייק מאוד אחרי עישון.

Give me a break. הכל 10 ס"מ מעל הלשון והאף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

נו, בטח. חוש הטעם שלך חד ומדוייק מאוד אחרי עישון.

Give me a break. הכל 10 ס"מ מעל הלשון והאף.

ואולי אתה התרגלת כבר לטעם הכלור ושות'? או שאולי במקרה במקום מגוריך יש דווקא מים סבירים?

אבל בוא נעזוב רגע את העישון ואת חושי הטעם והריח שלי.

ילדים שלא מקובעים לכלום כמעט לא שתו מי ברז, אלא רק עם תוספות ממתיקות,

וכשהבאנו את הבר מים עברו לשתות רק מים. עד היום אגב, 30 שנה כבר.

דגים מתים ממי ברז, וחייבים לנטרל את הכלור והכלורמין המתוספים,

ואם אלה דגי מים מלוחים, אז רצוי מי אוסמוזה ותוספת מלחים.

גם ערכי ה-TDS שאני מודד בברז גבוהים בהרבה מהתקן, לפעמים כפול ויותר.

אלה עובדות, לא הזיות של "10 ס"מ מעל הלשון".

מעבר לזה אני ממש לא בעניין להטיף, אז קבל את ה break שביקשת,

וגם אם הכל בראש - איש באמונתו יחיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, BoazB11 כתב:

גם ערכי ה-TDS שאני מודד בברז גבוהים בהרבה מהתקן, לפעמים כפול ויותר.

אני לא יודע איך אתה מודד ערכי TDS אבל אשמח לדעת על איזה תקן אתה מדבר.

כל נושא מי השתיה בכלל לא מוגדר בתקן אלא בתקנות בריאות העם ושם לא מצויין שום ערך TDS. רק שבודקים אותו.

גילוי נאות: הכותב עוסק בתחום המים יותר מ 30 שנה.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם העובדה שאתה מודד TDS מראה על משהו. אגב, איך אתה מודד? עם איזה מכשיר? כיצד אתה מכייל אותו?. האמת היאשלא היה עולה בדעתי למדוד מומסים. אני גר בחיפה, אז,אני יודע שהמים עשירים בסידן ומגנזיום, אני רואה אותם כל שבת בבוקר בקומקום לפ י שאני ממיס אותם עם מלח לימון. עדיין הם לא מזיקים. (ואם אתה שואל למה אני מטפל בקומקום זה בגלל אסתטיקה וכדי למנוע בידוד תרמי).

מי שכנע אותך שהמים לא תקינים? איש המכירות עם המבחנות הצבעוניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

הוצאות שוטפות כמו סופר מאוד לא מומלץ לפרוס לתשלומים כי אתה בחודש הראשון תשלם רבע קנייה, בשני כבר חצי ואחרי 4 חודשים מילא תשלם מלא רק שתשלם עוד 4 חודשים קדימה.

מצד שני הוצאות חד פעמיות גדולות אתה יכול להפוך להוצאה שוטפת. אם למשל אתה צריך לקנות טלפון שאתה מחליף כל שנתיים בממוצע אין בעיה להפוך אותו להוצאה חודשית ע"י חלוקה ל 24 (בתנאי שהיא בלי ריבית).

גם אם פורסים לשתלומים תמורת ויתור על הנחה מסויימת חשוב מאוד לדעת לעשות את החשבון כמה ריבית משלמים כדי לבחון מול החלופות (מינוס/חברת כרטיסי האשראי/ויתור על הקנייה). אם אתה משלם 1000 במזומן או 1100 ב 12 תשלומים הריבית שלך היא לא 10% אלא בסביבות ה 24% (לא חישבתי אלא הערכה די מדוייקת) כי את התשלום הראשון אתה משלם במזומן בכל מקרה אז אתה מקבל אשראי של 900 ש"ח בלבד. מכאן אתה משלם בתשלומים קבועים אז זמן האשראי שלך הוא לא 11 חודש אלא רק 5.5.

פריסה לתשלומים ללא ריבית אומר שהריבית כלולה במחיר. גם כאשר אתה משלם בתשלום אחד ללא הנחה, המחיר כולל את עמלת חברת האשראי שהיא למעשה חלק מהריבית.

בית העסק מקבל את הכסף במלואו בחודש השוטף לעסקהֿ אתה משלם לחברת האשראי על פני תקופה. כאשר אתה משלם בתשלומים עם ריבית זו למעשה ריבית מוגדלת.

חלוקה לתשלומים בהוראת קבע , כפי שעושות חברות ביטוח, כוללת גם את מה שקרוי ״דמי אשראי״ המצטרפים לסכום הראשוני לפני החלוקה לחלקים. 

אין ארוחות חינם.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, zaf כתב:

פריסה לתשלומים ללא ריבית אומר שהריבית כלולה במחיר. גם כאשר אתה משלם בתשלום אחד ללא הנחה, המחיר כולל את עמלת חברת האשראי שהיא למעשה חלק מהריבית.

בית העסק מקבל את הכסף במלואו בחודש השוטף לעסקהֿ אתה משלם לחברת האשראי על פני תקופה. כאשר אתה משלם בתשלומים עם ריבית זו למעשה ריבית מוגדלת.

חלוקה לתשלומים בהוראת קבע , כפי שעושות חברות ביטוח, כוללת גם את מה שקרוי ״דמי אשראי״ המצטרפים לסכום הראשוני לפני החלוקה לחלקים. 

אין ארוחות חינם.

יש עסקאות תשלומים בכרטיס אשראי שנעשים בקרדיט ואז בעל העסק מקבל הכל בחודש השוטף ואתה משלם לחברת האשראי עם ריבית. יש עסקאו תשלומים על ידי בית העסק ואז בית העסק מקבל את התשלום מידי חודש בחודשו ואין בהן ריבית לא לך ולא לו מצד חברת האשרא.

מה שכן, כסף עולה כסף ולכן אם אני כבעל עסק פורס לך את התשלום ל 24 תשלומים אני לוקח בחשבון שאני למעשה נותן לך הלוואה ומגלם את העלות במחיר על ידי צמצום ההנחה שאני מוכן לתת.

• אהבתי 1

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

אני לא בטוח שהמעבר מהלוואות מסודרות למשיכת יתר בעו״ש הוא מעשה נכון. הריבית על משיכת יתר גבוהה מאוד, לכן השימוש בכלי הזה צריך להיות זהיר ומוגבל מאוד בסכומים ובזמן. אם מדובר ב-1,00ֶ שקל לכמה ימים בין חיוב האשראי לכנסת המשכורת ׳ לא נורא. אבל אם מדובר באלפי שקלים שנגררים על פני רוב החודש הדבר הזה יהיה יקר מאוד. ועוד חיסרון - למשיכת היתר נטיה לאובדן שליטה.

לגבי ״תשלומים״ - מדובר בהלוואה לכל דבר ועניין. הכלי הזה טוב בשימוש נכון, כשמדובר בהוצאות גדולות וחריגות. ולא לבלבל בין תשלומים לבין עסקות מתמשכות כמו התמי 4 (שלדעתי מיותר לגמרי), אלה דברים שונים.

זה פסיכולוגי ספריאל, לא כלכלי. המעבר מהלוואות למינוס בעו״ש שאתה אקטיבית עובד על הסגירה שלו זה יותר תהליך פסיכולוגי מאשר כלכלי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק פסיכולוגי.

אם מדובר על זמן קצר אתה צריך לשקלל פנימה גם את העלות הנלווית של הלוואות (כל מיני עמלות שקר) שיכולה להית מאוד משמעותית באשראים לזמן קצר ובסכומים לא גדולים.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצד שני את הריבית השנתית ההרבה יותר גבוהה באובר.

התחשיב לא טריוויאלי, אבל אוברדראפט לזמן ממושך הוא עסק יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...