Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

אם אתה מעשן, אני ממליץ להפחית או להפסיק לגמרי. אם אתה מערבב עם טבק, ממליץ להפסיק. באופן כללי ממליץ להפסיק לעשן. זה ידרוש הרבה תעצומות נפש אבל אפשרי ביותר. הצלחתי לחסוך סכום מכובד במהלך הזמן הזה מאז שהפסקתי לעשן.

בהתנהלות כלכלית אני אולי האחרון שיכול לתת דוגמה.

לילדים שלי אמרתי בהקשר הזה "ממני תראו וכך לא תעשו..."

ולמזלנו הרב הם בהחלט הפנימו את הלקח הזה.

אבל לגבי עישון סיגריות (גם בזה אני לא דוגמה טובה כי אני לא מעוניין להפסיק)

דווקא מצאתי פתרון טוב ויעיל לצמצום דרסטי בהוצאה.

כשעלו מחירי הקופסאות עברתי לגלגל. לפני כ-6-7 שנים קפצו גם מחירי הטבק לגילגול ביותר מכפול.

שקית שעלתה לי 35 קפצה ל 80+, וזה שווה בקצב עישון שלי להוצאה של מעל 800 שקל בחודש,

ואם יש משהו שיכול לגרום לי לרצות להפסיק לעשן זה בדיוק זה, אבל אני לא רוצה.

מפה לשם ואחרי חיפושים רבים מצאתי מקום שמוכר טבק מקומי (ערבייה) במשקל.

האיכות במפתיע טובה, והמחיר... בערך 5% ממחיר טבק ממותג.

כלומר כמות שעולה לי בחנות 80 שקלים - עולה לי כעת 4 ₪ בלבד.

יחד עם ניירות ופילטרים שאני קונה בנפרד, ההוצאה החודשית ירדה לפחות מ-100₪ לחודש.

ואם נחזור להתנהלות הכלכלית המוזרה שלי, אחרי כשנה עם הטבק הזה הבנתי שהתפנו לי כמה מאות שקלים בחודש

וכמו חמור אמיתי לקחתי הלוואה עם החזר חודשי בערך דומה ו... קניתי אופנוע חדש.

אז כן - כלכלית אני אולי דביל, אבל היי...!! אני מעשן כאוות נפשי ורוכב על אופנוע חדש (שלישי כבר).

וביני לבין עצמי אני מתבדח מי מהשניים יהרוג אותי קודם - האופנוע או הסיגריות:2gunfire:

אבל בינתיים איך שאומרים: מפגר אבל אופטימי... :-)

** אגב וויד - זה פחות מסתדר אצלי עם רכיבה על אופנוע, שבה אני חייב להיות סאחי בלאטה,

אבל בתור גנן בעברי, אני יודע שבקלות אפשר גם לצמצמם את ההוצאה הזו עם גידול ביתי של עציץ קטן או 2

ועל הדרך ליהנות גם מאיכות טובה יותר מהדילרים של הטלגרם, ולרוב גם יותר טובה מהגידול הרפואי התעשייתי.

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקסל של הסולידית מרשים מאוד, רק מפריע לי שהיא מתייחסת לאוטו כאל "מותרות". 
מי שחושב שאוטו זה מותרות או שהוא חי במרכז תל אביב ועובד שתי תחנות מהבית, או שהוא חי עמוק בשנות ה50.

אוטו כיום זה מוצר חובה כמעט בכל בית

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, שביט כתב:

אוטו כיום זה מוצר חובה כמעט בכל בית

אתה מחזיק אוטו (לא כולל בימבה) בבית?

הגדרת "מותרות" תלויה מקום, זמן ובחירה אישית. חפש פעם מדבקות "מס מותרות" משנות ה-50 על שולחן, כיסא ומיטה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, sperial כתב:

חפש פעם מדבקות "מס מותרות" משנות ה-50 על שולחן, כיסא ומיטה.

איי רסט מיי קייס (תיארתי לעצמי שדווקא אתה תגיב).

כיום, אוטו הוא כמעט תמיד מחוייב המציאות. 

ברור שאפשר להגיע בתחב"צ ממרכז הרצליה לאזה"ת אפק בראש העין (שבמקרה זה המסלול שלי) אבל זה ייקח הרבה יותר, ולרצות להגיע בחצי שעה למשרד במקום בשעתיים זה ממש לא מותרות. 

אני מחזיק שתי מכוניות. בעבר עבדתי 6 ק"מ מהבית והתניידתי על אופניים חשמליים. כשעברתי לעבוד בראש העין, נאלצתי לקנות רכב שני.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, David32 כתב:

מה שאני לא מבין באקסלים האלה זה איך לא נמאס למלא אחרי שלושה חודשים, כשיוצא שאתה ממלא את אותו הדבר כול פעם.

כאילו כמה כבר המצב משתנה  - מעבר לבלתמים שבאמת אין מה לעשות איתם - אחרי כמה חודשים בהם שמת את היד על הדופק

הקבועות זה באמת אותו הדבר, ולכן זה גם די קל למלא, למרות שלפעמים נגמרת איזו חבילה עם איזה ספק וצריך שוב להתמקח. אבל דווקא מה שמעניין זה ההוצאות המשתנות, הן בהוצאות החיוניות והן ב"מותרות". אם למשל יש הרבה או מגמת עליה בבלת"מים אז אולי חלקם לא בלתמ"ים וצריך לחסוך עבורם בנפרד. 

היו כמה חבובים שהציעו אפליקציות, ככה שלא נדרש הרבה עבודה ידנית. ניסיתי רייזאפ (אחרי שהחלה תמיכה בבנקאות פתוחה), וזה עדיין לא היה זה. היו הרבה הוצאות שהוא לא ידע לסווג והייתי צריך לעשות את העבודה בשבילו.

לפני כשעה, שביט כתב:

רק מפריע לי שהיא מתייחסת לאוטו כאל "מותרות". 

תראה, אני עוד זוכר כשהסולידית דגלה בהכנת סבונים בבית ומקלחות קרות כאופטימיזציות לחסכון, ככה שזה לא מפתיע שהיא רואה ברכב כ"מותרות". מצד שני, היא עברה כברת דרך והיום היא הרבה פחות "קיצונית", יכול להיות שהאקסל לא עבר תיקונים מאז.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@שביטאין לי ויכוח על כך שלמרביתנו רכב אינו מותרות. אחרת היינו בפורום של אנשים שאוהבים לדבר על נעליים.

מה שרציתי לומר הוא שהגדרת "מותרות" נזילה ותלויית נסיבות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שביט כתב:

איי רסט מיי קייס (תיארתי לעצמי שדווקא אתה תגיב).

כיום, אוטו הוא כמעט תמיד מחוייב המציאות. 

ברור שאפשר להגיע בתחב"צ ממרכז הרצליה לאזה"ת אפק בראש העין (שבמקרה זה המסלול שלי) אבל זה ייקח הרבה יותר, ולרצות להגיע בחצי שעה למשרד במקום בשעתיים זה ממש לא מותרות. 

אני מחזיק שתי מכוניות. בעבר עבדתי 6 ק"מ מהבית והתניידתי על אופניים חשמליים. כשעברתי לעבוד בראש העין, נאלצתי לקנות רכב שני.

גם אם אוטו הוא לא מותרות יש אוטו ב 20,000 שעושה יופי את העבודה עם פחת אפסי וביטוח צד ג ואני יכול לקנות רכב חדש במיליון שקל.

בית זה גם לא מותרות אבל וילה בסביון כן.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים חבר טוב נתן עצה - "תפסיק לחפש איפה לחסוך ותתחיל לחפש איך להרוויח יותר". צודק

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Michazzz כתב:

לפני כמה שנים חבר טוב נתן עצה - "תפסיק לחפש איפה לחסוך ותתחיל לחפש איך להרוויח יותר". צודק

כלל מס’ 1 בקורס להתנהלות כלכלית

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Michazzz כתב:

צריך תמיד לחפש את שניהם.

כשאדם מרוחי 15,000 בחודש חסרים לו בסוף החודש 500 שקל. כשהוא מתקדם ומגיע כבר ל 25,000 עדיין חסרים לו את אותם 500 שקלים.

עד שלא עושים את הסוויץ' בראש של לחיות לפי מה שיש לך ולפי מה שאתה צריך לא יוצאים מהלופ הזה.

• אהבתי 4

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לסולידית - כפי ש-gosser כתב - זה פוסט ישן ובטוח שיש ריכוך מאז.

בנוגע לכסף - נתקלתי בלא מעט אנשים שנרתעו מהעובדה שעבודה יותר מכניסה פירושה כמעט תמיד לעבוד יותר קשה... לא בהכרח "יותר זמן במשרד" אבל כן לעבוד קשה מאוד בלימודים כדי להשיג עבודה טובה יותר, למשל.

בנוגע לאוטו: זה תלוי במקום המגורים, עם כוכבית מאוד גדולה בשם שישישבת.

במהלך השבוע - בקונסטלציה הפרטית של המשפחה שלי - נטו מותרות, האוטו לא זז.

בסופי שבוע - אין שום דרך להתנהל אם משפחה גדולה בלי אוטו. אין. לא קיים. אז "חצי-מותרות".

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, sperial כתב:

י משתמש ב-7 כרטיסי אשראי (אשתי ב-9)

בשביל מה זה טוב?
אני מחזיק ב 2 , אחד עיקרי והשני להוצאות הקשורות ברכב וביטוח. מן הסתם בשביל הפרדה ברורה יותר. העיקרי משמש לכ ההוצאות שאינן קבועות. 

אגב, מה הטיפ לגבי ביטול עמלות הכרטיסים?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, zaf כתב:

בשביל מה זה טוב?
אני מחזיק ב 2 , אחד עיקרי והשני להוצאות הקשורות ברכב וביטוח. מן הסתם בשביל הפרדה ברורה יותר. העיקרי משמש לכ ההוצאות שאינן קבועות. 

אגב, מה הטיפ לגבי ביטול עמלות הכרטיסים?

לקח לשאלה 18 שעות, שיא חדש. בדרך כלל זה יותר מהיר.

התשובה היא מועדוני לקוחות. יש לי כרטיס אחד עיקרי לשימוש שוטף (שגם הוא מועדון), אחד להוראות קבע והשאר מועדונים, כל אחד עם המטרה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

לקח לשאלה 18 שעות, שיא חדש. בדרך כלל זה יותר מהיר.

התשובה היא מועדוני לקוחות. יש לי כרטיס אחד עיקרי לשימוש שוטף (שגם הוא מועדון), אחד להוראות קבע והשאר מועדונים, כל אחד עם המטרה שלו.

זה שאלה לא כלכלית

בתאריך 26.11.2023 בשעה 16:19, sperial כתב:

על זה נאמר לא עכברא גנב, חורא גנב.

ואם כבר אז כבר

השורה אחרי זה באותה גמרא היא אי לאו עכברא חורא מנא ליה-דהיינו ואם לא היה עכבר לא היה חור-הרי עכבר עשה את החור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...