Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

לפני 21 שעות, ereznaa כתב:

לדעת כיצד יוצאים מהמעגל

השלב הראשון הוא מודעות וזה כבר קיים. עבורי השלב השני הוא מעקב כדי שאפשר יהיה להשתפר מחודש לחודש.

בתקופה האחרונה אני מתחבר לאקסל של הסולידית (או "האקסולידית") תחת "מעקב הכנסות והוצאות": 

(זה אקסל דוגמא, צריך ליצור עותק שלו ע"מ לערוך)

מה שעוזר מאוד באקסל הזה זו החלוקה בין הוצאות חיוניות להוצאות שאינן חיוניות ואז תת-חלוקה להוצאות קבועות ולהוצאות שאינן קבועות. זה מדגיש את המגמות ומאפשר לעשות שינויים בהתאם.

אומנם למלא את האקסל בסוף כל חודש זה מעט מייגע (בהתחלה) אבל מאוד מהר הופך לפעולה די מהירה (10 דק') ונותן מבט די טוב למצב הפיננסי (התזרימי).

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בנקט-אבל מה שבאמת עושה הבדל זה להכניס יותר ולחסוך יותר-

במצב הנוכחי אני יקח את הזול כדרך חיים הן דירה הן אוכל ליקנות בסופר-אבל לא מתפשר על איכות יענו לא יגור בתמא עם רעש או יאכל לא בריא

ספורט -רץ בחינם וכאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטובת קלות מעקב שוטף ממליץ על האפליקציה החינמית Toshl Finance, מאפשרת לעדכן בקלות את ההוצאות. אני ואשתי מחוברים ומעדכנים כל רכישה, בסוף החודש רק מוציא לאקסל ומסדר לפי קטגוריות של אקסל המעקב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@דובצע נתחיל בכך שבנקט אינו כרטיס חיוב, בוודאי לא כרטיס אשראי, אלא רק כלי למשיכת מזומן (וקבלת דף מידע אם אינך ממורשת).

לגבי רכישה בזול - פתחת כאן נושא לדיון, כי גם לזול יש חסרונות, ולא תמיד הוא הבחירה הנכונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@דובצע נתחיל בכך שבנקט אינו כרטיס חיוב, בוודאי לא כרטיס אשראי, אלא רק כלי למשיכת מזומן (וקבלת דף מידע אם אינך ממורשת).

לגבי רכישה בזול - פתחת כאן נושא לדיון, כי גם לזול יש חסרונות, ולא תמיד הוא הבחירה הנכונה.

התחילו לתת לו עצות אבל הוא כתב בכותרת אך אתם מתנהלים כלכלית אז כתבתי מה אני עושה-ובנקט כי אשראי עושה לי עמלות וגם יד קלה על ההדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלות על כרטיס אשראי? אין סיבה לשלם. אם תרצה תקבל תדריך.

שליטה? לי יותר קל לשלוט באשראי מאשר במזומן, כי המזומן יוצא בלי שום עקבות. אבל האמת היא שבכלל יחסית קל לי לשלוט בהוצאות, וכך גם לאשתי. עניין של חינוך.

אהה שכחתי. עניין הריביותֶהצרכניות. מצריך שרשור נפרד.

• רעיון טוב! 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפסיק לאכול בחוץ ולהסתדר על אוכל מהבית - כריך, פרי, חטיף אנרגיה.

היום כל מנה בוולט/מסעדה מתקרב ל100 ש"ח עבור בנאדם אחד, כל יום דבר כזה, מדובר על אלפי שקלים בחודש...

• אהבתי 1

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

שליטה? לי יותר קל לשלוט באשראי מאשר במזומן, כי המזומן יוצא בלי שום עקבות. 

דווקא כשאני מוציא כסף מזומן (משלם במזומן) זה מרגיש יותר כמו תשלום (= הכסף "עוזב" אותי מוחשית) מאשר תשלום באשראי (איזשהו חיוב ערטילאי". אבל כמובן שהוא יירד גם יירד מהחשבון).

המצאה נהדרת האשראי. תלוי רק למי.

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיס האשראי מקפיץ לי sms או נוטיפיקציה מהגוגל פיי שאני ממש לא יכול להתעלם ממנה. כמובן שורה בדוח המעקב השוטף ובדף (הוירטואלי) החודשי

הבעיה היחידה שלי היא שאני משתמש ב-7 כרטיסי אשראי (אשתי ב-9) כך שקצת קשה לי לעקוב אחרי המבצעים ואיפה להשתמש בכל כרטיס. והכי מרגיז התשלום המסורבל בפייבוקס בשופרסל, אבל הוא שווה הנחה של 2-3%, שאצלי מצטברת לעשרות שקלים בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה מדבר על תופעת לוואי ולא מקור הבעיה?

כי לאכול הרבה בחוץ יכול להתאים למישהו שמעשן וויד. אם אתה מעשן, אני ממליץ להפחית או להפסיק לגמרי. אם אתה מערבב עם טבק, ממליץ להפסיק. באופן כללי ממליץ להפסיק לעשן. זה ידרוש הרבה תעצומות נפש אבל אפשרי ביותר. הצלחתי לחסוך סכום מכובד במהלך הזמן הזה מאז שהפסקתי לעשן. בכל אופן הדרך הכי טובה שאני מצאתי זה פשוט לפתוח כלי חסכון שקצת קשה יותר להוציא ממנו את הכסף לדוג' קרן השתלמות, קופ"ג, קרן פנסיה ולחסוך אליו את הכסף בהוראת קבע.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לפני איזה 15 שנה יצאו לשוק תרופות מבוססות נוגדי קנבינואידים כטיפול נגד השמנה, אבל הם הוצאו מהשוק מהר מאוד כאשר התברר שהם גורמים הפרעות נפשיות, ולמשתמשים היתה נטיית יתר להתאבדות.

חוץֶ מה, עישון הוא הוצאה המעיקה מאוד על התקציב, ובתמורה אתה מקבל מחלות הגורמות אובדן ימי עבודה. לא בדיוק מנהג מועיל להתנהלות הכלכלית.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Gosser1860 כתב:

אומנם למלא את האקסל בסוף כל חודש זה מעט מייגע (בהתחלה) אבל מאוד מהר הופך לפעולה די מהירה (10 דק') ונותן מבט די טוב למצב הפיננסי (התזרימי).

מה שאני לא מבין באקסלים האלה זה איך לא נמאס למלא אחרי שלושה חודשים, כשיוצא שאתה ממלא את אותו הדבר כול פעם.

כאילו כמה כבר המצב משתנה  - מעבר לבלתמים שבאמת אין מה לעשות איתם - אחרי כמה חודשים בהם שמת את היד על הדופק

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה כמו עבודה.

אתה צריך לעבוד בזה - ובסופו של דבר התוצאה היא שאתה חוסך כסף מזה. תשים תזכורת בפלאפון - פעם בכמה ימיםלהיכנס לאקסל ולעדכן הוצאות.

רוב האקסל מועתק מחודש לחודש ונותן לך אפשרות מעקב אחרי ההוצאות הקבועות והמשתנות.

צריך לשים לב שגם ההוצאות הקבועות משתנות ומאפשרות לך מעקב מצוין אחרי העלאות מחירים של ביטוח לדוגמא ואז אתה יודע שהמבצע שהיה לך נגמר ואתה צריך להתמקח מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כרטיס דביט, משתמש בו שנים.

ככה זה יורד ישירות מהעובר ושב, באותו הרגע.

אין כסף בעובר ושב, אי אפשר לקנות.

ואפשר לקנות איתו כמובן ברשת עד סכום מוגבל.

ככה לא צריך לחכות לחיוב של סוף החודש.

אני בפועלים יש להם באתר כלי לניהול תקציב פשוט ובהיר.

לא צריך אקסלים.

משתמש בו הרבה.

לדחות חשקים. צריך עבודה

לחסוך כל חודש.

לי יש קרן גמל שפתחתי. זה נזיל ויש יותר "הכנסה" מחיסכון בבנק.

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, David32 כתב:

מה שאני לא מבין באקסלים האלה זה איך לא נמאס למלא אחרי שלושה חודשים, כשיוצא שאתה ממלא את אותו הדבר כול פעם.

כאילו כמה כבר המצב משתנה  - מעבר לבלתמים שבאמת אין מה לעשות איתם - אחרי כמה חודשים בהם שמת את היד על הדופק

קודם כל, כמו שהמלצתי, אפשר להוריד אפליקציה שאתה מעדכן לתוכה כל הוצאה מיד איך שהיא קוראת, ואז יצוא הנתונים ממנה פעם בחודש ועדכון באקסל מרכז זה עניין של 5 דקות.

דבר שני, אחרי שאתה עושה את זה שנה, יש לך סטיסטיקה מעולה של ההתנהלות שלך שמאפשרת לך לנתח בצורה טובה את ההוצאות, את יכולת החיסכון ולהבין כמה אתה צפוי להוציא בשנים עתידיות ואיך שינוי משמעותי בהוצאות/הכנסות, או הוצאה חד פעמית, משפיע על החיסכון/צרכים.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...