Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מתנהלים כלכלית?

ereznaa

פוסטים מומלצים

כל עוד יש שליטה בהוצאות מספר הכרטיסים לא חשוב. כיוון שאין לי בעית שליטה בהוצאות, רק לא לשכוח מבצעים על מוצרים נדרשים.

לריבוי כרטיסים יש יתרון גם מבחינת תאריכי חיוב. היום אין לי בעיה, אבל בעבר שיחקתי עם תאריכי החיוב לפי תאריכי כניסת ההכנסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, David32 כתב:

מה שאני לא מבין באקסלים האלה זה איך לא נמאס למלא אחרי שלושה חודשים, כשיוצא שאתה ממלא את אותו הדבר כול פעם.

כאילו כמה כבר המצב משתנה  - מעבר לבלתמים שבאמת אין מה לעשות איתם - אחרי כמה חודשים בהם שמת את היד על הדופק

מעבר לזה שזה נותן לך מבט למצב הפיננסי שלך, האקסל הזה משמש גם בתור חסם פסיכולוגי ו-book of shame. אם אתה יודע שבסוף השבוע\חודש תצטרך למלא את כל ההוצאות פנימה ולראות את המצב, אתה תיהיה מודע יותר במהלך היום יום על מה אתה מוציא את הכסף, וזה יגרום לך לשאול את עצמך פעמיים אם להוציא כסף על משהו או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, zaf כתב:

אגב, מה הטיפ לגבי ביטול עמלות הכרטיסים?

א. תורידו את החיוב הקבוע או שתבטלו את הכרטיס.

עובד ב95% מהפעמים.

ב. לא עבד? נסה למחרת עם נציגה אחרת.

ג. עדיין לא עבד? יש מאות מעדוני לקוחות שישמחו לקבל אותך ולהנפיק לך כרטיס בלי עמלות לשנה/שנתיים

אחרי שנגמרת תקופת הללא עמלות חזור לסעיף א.

וחוץ מזה שסיכוי סביר שאתה זכאי לכ"א ללא עמלות דרך העבודה שלך/אשתך/הורים/ילדים/עיר וכו'

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, BoazB11 כתב:

** אגב וויד - זה פחות מסתדר אצלי עם רכיבה על אופנוע, שבה אני חייב להיות סאחי בלאטה,

אבל בתור גנן בעברי, אני יודע שבקלות אפשר גם לצמצמם את ההוצאה הזו עם גידול ביתי של עציץ קטן או 2

ועל הדרך ליהנות גם מאיכות טובה יותר מהדילרים של הטלגרם, ולרוב גם יותר טובה מהגידול הרפואי התעשייתי.

בכלל וויד, זה משהו שאפשר להשיג בקלות אם בונים setup נכון.

עם זרעים auto-start (רודריילס) בכלל, זה plug and play, תוסיף על זה מערכת השקייה אוטומטית 

את כל המערכת קונה במזומן (כי זה עדיין לא חוקי) מחנות מתמחה כי כבר היו מקרים בעבר של הלשנות מהחנות עצמה.

על צמח אחד לא יעשו עניין, ממה שאני מכיר. ככה שלהפיק מדי חודש חודשיים 80 גרם זה לא בעייתי והמחיר זול.

אחרי 2 הרצות סגרת את העלות של הset up

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, om2 כתב:

א. תורידו את החיוב הקבוע או שתבטלו את הכרטיס.

עובד ב95% מהפעמים.

ב. לא עבד? נסה למחרת עם נציגה אחרת.

ג. עדיין לא עבד? יש מאות מעדוני לקוחות שישמחו לקבל אותך ולהנפיק לך כרטיס בלי עמלות לשנה/שנתיים

אחרי שנגמרת תקופת הללא עמלות חזור לסעיף א.

וחוץ מזה שסיכוי סביר שאתה זכאי לכ"א ללא עמלות דרך העבודה שלך/אשתך/הורים/ילדים/עיר וכו'

בעבר זו היתה שיחה שנתית ופטור מלא. היום החברות התקשחו, הפטור הוא לחצי שנה ותחוי שימוש, אבל אפשר לנוריד לשימוש של 1 ₪ בחודש. אז טףאני שם תזכורות ב-keep לשיחה החצי שנתית ואם יש כרטיס שמאיזו סיבה אינינמשתמש,בו באיזה חודש אני משלם בו חניה או טעינת רב קו ב-10 ₪ או שטות דומה. קצת מסורבל, אבל, מצד שני, הטבות המועדונים בדרך כלל שוות את המאמץ.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה ודי קשה לחשב. עיקר החסכון הוא בצד של אשתי, בקטע של סופרמרקט ופארם זה מאות שקלים בחודש. למשל כרטיס שופרסל נותן גם הרבה מבצעים (ואשתי יודעת מחירים יותר טוב מהאתר של האוצר, אי אפשר לבלבל אותה בדברים האלה), וגם צבירת נקודות ששווה הנחה של 2-3%. בכרטיס של אלעל זה הרבה יותר קשה לחישוב, כי עיקר החסכון הוא במבצעים. למשל על הטלפון שקניתי ביולי חסכתי בערך 600 ש"ח, ובחודשים האחרונים  גם הנחות משמעותיות על שתי נסיעות לחו"ל אבל זה מתחלק על איזה תקופה של צבירת נקודות. כרטיסים אחרים חוסכים פחות, למשל ההנחה על עמלת המרה שיש חודשים בהם אני מהנה ממנה ויש חודשים יבשים שבהם הכרטיס לא יוצא מהארנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול דמי כרטיס זה מאוד פשוט, לפחות בMAX.

בשיחה השנתית האחרונה שלי, אמרו לי שכבר ניצלתי את הפעימות של הטבה מסוימת, אז פשוט הנציגה אמרה לי בא נחפש לך הטבה אחרת (יצא אפ' יותר טוב, מספיק שימוש של 500ש"ח בחודש לעומת 1500ש"ח שהיה לי). ובסיום השיחה אמרה לי תתקשר שוב שנה הבאה שנחדש לך את ההטבה.

לעומת זאת בבנק, השנה נגמר לי הפטור מעמלות עו"ש. נגשתי לפקידה ובקשתי פטור, אמרה לי מה פתאום ?! אמרתי לה שיש בנקים שמציעים פטור מעמלות ואין לי שום סיבה להשאר פה (באמת שלא, אין לי הלוואות או השקעות שם). נתנה לי פטור לשנה עם הדגשה שאין התחייבות לשנה הבאה.

עריכה- יש לי 2 כרטיסי אשראי. אחד לשימוש קבוע של MAX והשני בנקאי.

עריכה אחרונה על ידי FROGIE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה בריא ספריאל, 17 כרטיסי אשראי כדי לקבל קופונים ומבצעים?

קפץ לי לראש משפט שאמר לי פעם מעשן כבד,

עדיף לחיות 80 שנה, מ-לא לחיות 90 שנה.

נראה לי הגעת לגיל שאתה כבר יכול לשחרר...

לגופו של שרשור יש לי כמה כרטיסי אשראי אבל רובם לא פעילים בכלל, מי שאני עושה איתו את מרב השימוש זה כרטיס קשבאק של כאל. מקבל כל חודש 200-300 ש”ח חזרה. אשתי מפרקת אותם בקניון בכמה דקות אבל זה גם משהו.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן מעשי יש לכל אחד מאיתנו 1-2 כרטיסים עם ערך מוסף זניח, שקיימים רק בגלל אינרציה. לכל השאר ערך מוסף כזה או אחר, אז כל עוד אני לא משלם דמי כרטיס אני לא מבטל. ברגע שהם מתחילים להתעקש על דמי כרטיס אני מבטל. בכרטיסים המקושרים לרשתות בהן ההוצאה גבוהה, למשל אלה של הסופרמרקטים. מדובר בחסכון לא מבוטל, עד כדי כך שהם כדאיים אפילו עם דמי כרטיס (ואני דואג שלא יהיו כאלה).

הדברים יכולים להיות ממש מוזרים. למשל, אשתי מחזיקה כרטיס מקס של ארגון המורים. משתמשת בו לא יותר מפעמיים בשנה, אבל רק ההנחה על המנוי בהולמס פלייס מצדיקה את החזקתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן את השנקל שלי, לא שאני איזה מקור גאווה כלכלית, רק בחודשים האחרונים יצאתי ממינוס מרשים ביותר בזכות אשתי שחזרה לעבוד אחרי לידה. 

אבל בשנים האחרונות נגמלתי לגמרי מתשלומים, תמיד אהבנו תשלומים, כל דבר תשלומים, 500 שקל בסופר בתשלומים וכו.

הפסקנו עם זה לגמרי, זה היה מייצר תמונה שקרית של מצב תקין כשבדיעבד זה רק הגדיל את הבור. 

עכשיו הכל בתשלום אחד, גם אם זה כמה אלפי שקלים וצריך לעשות את הרכישה.

דבר נוסף שגם עשינו זה סגירה של כל ההלוואות, סחבנו הלוואות שלקחנו כדבילים אחרי צבא, כל פעם הייתה לי הזדמנות אחרת, מעבר לליסינג מרכב פרטי נתן לי צאנס לסגור הלוואה גדולה וכו.

הבנתי שעדיף לי להכנס למינוס בבנק, כמובן באישור שלהם של הגדלת מסגרת האשראי בעוש, מאשר לנסות לסגור חריגות עם הלוואות או פיצול תשלומים. ואז להתנהל במקום אחד שהוא הבנק ששם אני שולט בגודל הגרעון אם הוא קיים.

כיום אין הלוואות, אין תשלומים למעט התמי 4 (שזה יותר לטובת החוזה אחזקה).

לצערי אין לי דירה ולא משכנתא אבל זאת ההלוואה היחידה שהייתי רוצה לראות בחשבון שלי. 

• אהבתי 4

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהמעבר מהלוואות מסודרות למשיכת יתר בעו״ש הוא מעשה נכון. הריבית על משיכת יתר גבוהה מאוד, לכן השימוש בכלי הזה צריך להיות זהיר ומוגבל מאוד בסכומים ובזמן. אם מדובר ב-1,00ֶ שקל לכמה ימים בין חיוב האשראי לכנסת המשכורת ׳ לא נורא. אבל אם מדובר באלפי שקלים שנגררים על פני רוב החודש הדבר הזה יהיה יקר מאוד. ועוד חיסרון - למשיכת היתר נטיה לאובדן שליטה.

לגבי ״תשלומים״ - מדובר בהלוואה לכל דבר ועניין. הכלי הזה טוב בשימוש נכון, כשמדובר בהוצאות גדולות וחריגות. ולא לבלבל בין תשלומים לבין עסקות מתמשכות כמו התמי 4 (שלדעתי מיותר לגמרי), אלה דברים שונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא לטובת סגירת פער זמני, לא קבוע. אם מישהו בצורה קבועה ימצא במינוסים של עשרות אלפים בעוש, גם אם זה באישור הבנק זה יהיה מאוד לא משתלם (מניסיון מר).

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

ולא לבלבל בין תשלומים לבין עסקות מתמשכות כמו התמי 4 (שלדעתי מיותר לגמרי)

אם אתה שותה מי ברז ויש לך מקום מיותר במקרר אז זה מיותר לגמרי. בכל מקרה אחר זה מיותר כמעט כמו שאוטו מיותר.
אפשר לסחוב שישיות מים ולשלם עליהן יותר אבל זה פחות נוח. על נוחות משלמים ולאור כמות יבואני ברי המים כנראה שעם ישראל מוכן לשלם על נוחות.

לגבי כרטיסי אשראי מחזיק 3. האחד עם מסגרת מצומצמת שמיועד לכל הוראות הקבע (חשמל, מים, כבלים, אינטרנט וכו') המסגרת המוגבלת היא למקרה שאחד הגופים יכניס חיוב חריג ואז החיוב יידחה ואוכל לנהל את המו"מ כשהכסף אצלי ולא אצלהם. הכרטיס השני הבנקאי הוא לשימוש שוטף ועם מסגרת גבוהה והשלישי של ארגון המורים מטעם אשתי שמשמש רק להטבות שלהם.

• אהבתי 2

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GABIUBOGI כתב:

אבל בשנים האחרונות נגמלתי לגמרי מתשלומים, תמיד אהבנו תשלומים, כל דבר תשלומים, 500 שקל בסופר בתשלומים וכו.

הפסקנו עם זה לגמרי, זה היה מייצר תמונה שקרית של מצב תקין כשבדיעבד זה רק הגדיל את הבור. 

קודם כל שאפו, אבל חייב להגיב לגבי התשלומים.

תשלומים זה כלי, כל עוד לא מגזימים זה מצויין. אפשר להסתכל על זה כהלוואה ללא ריבית (אם משלמים ב-3 תשלומי נגיד ולא ב36).

צריך לדעת על מה לעשות - על סופר זה לא רלוונטי כי אתה הולך לסופר 4 פעמים בחודש, אבל אם קנית משהו באופן חד פעמי - אפשר להשתמש. אין שום דבר רע בלקנות פלאפון לדוגמא ב-3 תשלומים כי אתה לא קונה את זה כל פעם (כמובן שבהתאם למצב כלכלי - אם אתה לא יושב על ארגזים תקנה פלאפון ב-1500 שקל ולא אייפון 17 טורבו פרו ב-6000).

לפני 42 דקות, Night Driver כתב:

האחד עם מסגרת מצומצמת שמיועד לכל הוראות הקבע (חשמל, מים, כבלים, אינטרנט וכו') המסגרת המוגבלת היא למקרה שאחד הגופים יכניס חיוב חריג ואז החיוב יידחה ואוכל לנהל את המו"מ כשהכסף אצלי ולא אצלהם.

בואנה זה רעיון טוב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...