Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פעם ראשונה בטיפול שנתי (מוסך מורשה של טויוטה) - מאילו 'חיובים מיותרים' להימנע?

DannyMW
שימו לב! השרשור הזה בן 193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכב בן שנתיים עוד רגע. אני מגיע פעם ראשונה בחיי לטיפול שנתי.

בעבר לא הייתי, ושמעתי לא מעט פעמים שמנסים 'לדחוף' עוד דברים שהתיקון/החלפה שלהם מיותר.

מה בדרך כלל מנסים לדחוף וכדאי להימנע ממנו?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי DannyMW
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול של שנה ראשונה בוצע? מה הנסועה שצבר הרכב?

יש לך בספר הרכב, בפרק התחזוקה (בד״כ לקראת סופו, לפני המפרט הטכני) טבלת תוכנית טיפולים. למד מה נדרש כשגרה.

יש רכיבים שתתקשה לדעת האם הגיע זמנם להחלפה, למשל רפידות בלמים. אין לך ברירה אלא להאמין לבוחן, ולפעמים מדובר בהחלטה גבולית שתלויה בתפיסה של הבוחן. לי, למשל, היה מקרה בו בוחן הדריך אותי לחזור לאחר 3,000 ק״מ להחלפת רפידות - אבל יהיה מי שיחליף כי מדובר במצב גבולי או כי לא יסמוך עליך שאכן תחזור לפי ההוראות שנתן. הרי זה הביקור הראשון שלך, הוא עדיין לא מכיר אותך.

מה שכמעט בטוח שינסו לדחוף לך זה תוסף דלק - נושא שנדון כאן פעם בשבוע מיום שאני מכיר את הפורום, בלי מסקנות ברורות. מכל מקום, מדובר בסכום קטן (סביב 100 ש״ח).

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

טיפול של שנה ראשונה בוצע? מה הנסועה שצבר הרכב?

יש לך בספר הרכב, בפרק התחזוקה (בד״כ לקראת סופו, לפני המפרט הטכני) טבלת תוכנית טיפולים. למד מה נדרש כשגרה.

יש רכיבים שתתקשה לדעת האם הגיע זמנם להחלפה, למשל רפידות בלמים. אין לך ברירה אלא להאמין לבוחן, ולפעמים מדובר בהחלטה גבולית שתלויה בתפיסה של הבוחן. לי, למשל, היה מקרה בו בוחן הדריך אותי לחזור לאחר 3,000 ק״מ להחלפת רפידות - אבל יהיה מי שיחליף כי מדובר במצב גבולי או כי לא יסמוך עליך שאכן תחזור לפי ההוראות שנתן. הרי זה הביקור הראשון שלך, הוא עדיין לא מכיר אותך.

מה שכמעט בטוח שינסו לדחוף לך זה תוסף דלק - נושא שנדון כאן פעם בשבוע מיום שאני מכיר את הפורום, בלי מסקנות ברורות. מכל מקום, מדובר בסכום קטן (סביב 100 ש״ח).

של שנה ראשונה בוצע (בעלים קודמים של הרכב). כרגע עומד על 18K.

ואסתכל + אקרא על תוסף הדלק.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שרוב הטיפולים מבוצעים לפי הזמן שחלף מאז הטיפול הקודם או הנסועה מאז הטיפול הקודם, מה שבא קודם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורידים מהאינטרנט את שגרת הטיפולים 

מגיעים למוסך או מבקשים הצעת מחיר

בודקים שההצעה תואמת לשגרת הטיפולים

כל מה שחשוד כמו שמן נחשים או תוסף ויאגרה למנוע מבקשים בנימוס להשמיט.

הכי חשוב זה לקבל המלצה על מוסך טוב... אלו בדר"כ דוחפים פחות לחשבון ושים לב שגם במוסכי הרשת יש הבדל במחיר שעתון העבודה. כך שכדאי לבקש כמה הצעות מחיר.

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מוסך הגון יותר חשוב ממוסך זול. אולי יעלה עוד כמה עשרות שקלים בתחשיב שעות העבודה, אבל לא יכניס עבודות וחלפים מיותרים. כמובן שהפרמטר הראשון הוא מקצועיות, נדמה לי שזה הולך עם הגינות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

מוסך הגון יותר חשוב ממוסך זול.

נכון, אבל גם מוסך הגון מבחינת אבחון הבעיה והצעת התיקון, עלול להוסיף גם שמן נחשים בהצעת המחיר שלו, וכמובן לפי הצורך יציע תיקונים נוספים מעבר למינימום של החלפת שמן ומסנן שמן.
מציע שכאשר תקבל הצעת מחיר כתובה במוסך, שב בצד, תתיעץ טלפונית עם חבר כדי לסלק את העלויות הלא נחוצות וכדי לדעת אם עלות התיקונים הנוספים מוצדקת מבחינתך מול מוסכים מתמחים, נניח של מיזוג אויר וצמיגים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסכי טויוטה מנסים לדחוף דמי חברות מועדון ו/או הארכת אחריות בתשלום.

יש הגיון בהארכת אחריות ברכב היברידי, ברכב בנזין לדעתי מיותר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...