Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

בתאריך 21.12.2023 בשעה 14:59, sperial כתב:

לא לשכוח שכרטיסי פלסטיק זה דפוס בארי, גם לא עבדו תקופה, גם נמצאים סמוך לאיזור לחימה וגם לא ידוע עד כמה ניזוק ב-7.10.

עובדים רגיל, לקח להם כמה שבועות כדי לחזור לעבוד במפעל עד שנרגעו הרוחות בקיבוץ.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגשתי בקשה, מחכה כבר חודש וחצי שיאשרו.

לפני כמה ימים התקשרתי לבדוק מה קורה עם זה, עומד בדרישות ועכשיו נותר רק שיסרקו את הבקשה שלי ויאשרו אותה. (כן, כל זה אחרי שהנציגה בטלפון אישרה שהמסמכים שלי תקינים ושאני זכאי, למה לא אישרת את זה אם כבר עברת על זה? 🤨)

מה שכן, נראה לי שיש להם עומס מטורף שלא היה בחיים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dorsht כתב:

לפני כמה ימים התקשרתי לבדוק מה קורה עם זה, עומד בדרישות ועכשיו נותר רק שיסרקו את הבקשה שלי ויאשרו אותה. (כן, כל זה אחרי שהנציגה בטלפון אישרה שהמסמכים שלי תקינים ושאני זכאי, למה לא אישרת את זה אם כבר עברת על זה? 🤨)

מהיכרות עם מערכות ממשלתיות כמו זו, מדובר רק בפקידה שעונה לטלפונים. עוברת על מסמכים אבל יש רק צוות קטן שמאשר בקשות והיא לא חלק מהצוות שמאשר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

מהיכרות עם מערכות ממשלתיות במדינות נורמליות , מדובר רק בפקידה שעונה לטלפונים. עוברת על מסמכים אבל יש רק צוות קטן שמאשר בקשות והיא לא חלק מהצוות שמאשר.

תיקנתי לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, dorsht כתב:

כי היא לא פקידה של הבט"פ, זה מוקד חיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נציג היועמ"שית: "המשרד לביטחון לאומי סיפק רישיונות נשק בדרכים לא-חוקיות" (msn.com)

ממשיכים עם הטיעונים המטומטמים:

"לימון, שדיבר בדיון שעסק בשילובן של בנות שירות לאומי באגף לרישוי כלי ירייה, הוסיף כי "תכלית החוק היא להעניק רישיון לכלי נשק מתוך שיקול דעת. כדי להתקבל להיות עובד באגף לרישוי כלי ירייה נדרש ניסיון של שלוש שנים לפחות. ההחלטה על מתן רישיון לכלי נשק היא החלטה שיכולה לעלות בחיי אדם חלילה והיא דורשת שיקול דעת מהותי". כעת, יצוין, בוחנים בלשכתה של היועמ"שית גלי בהרב-מיארה מה לעשות עם הבקשות שאושרו."

שומע גבר, אין פה באמת שיקול דעת של אותו עובד שחותם.

עמידה בכלל דרישות הסף+תבחין ספציפי, אישור משרד הבריאות, אישור משטרת ישראל, אישור מעבר הכשרה. זהו. הוא צריך לראות סימון V על כל התנאים ולחתום.

אם הייתה עבירה במינוי העובד, שיאשים את מי שמינה ואת התהליך, שלא יבלבל את השכל על מי שקיבל רישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה בנושא הזה שניתנו 200 רישיונות נשק כנגד הנהלים או שלא היה תבחין מתאים לקבל רישיון נשק ובכל זאת קיבלו אישור מכיוון שהם מקורבים לשר.

אם יצליחו להוכיח את הטענה הזאת אז יש פה טעם לפגם ועבירה פלילית.

אדם שעומד בתבחינים ובקריטריונים אין שום סיבה לא לתת לו רישיון אבל.......

הייתי שמח אם גם היו עושים קצת בדיקת רקע וראיון קצת יותר מעמיק לפני שנותנים רישיון לנשק. יכול להיות אדם שעומד בכל הקריטריונים והתבחינים אבל הוא לא העפרון הכי מחודד בקלמר ודווקא פה כדאי שהיה איזה מנגנון שיודע לקבל שיקול דעת רגע לפני קבלת הרישיון. ולא, הראיון הטלפוני שמתבצע עכשיו איננו ראיון לשיקול דעת אלא ראיון לצורך סימון וי שהתבצע ראיון.

זה בדיוק מה שחסר כיום בתהליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיון הוא סובייקטיבי, ופותח פתח לדבריםלא כשרים. איבחון רפואי פסיכיאטרי רציני, או חיוב בבדיקת רקע מקיפה זה משהו הולם יותר לדעתי.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסיכיאטר זה כמו שמאי רכב או עורך דין. חוות הדעת שלו תלויה במי משלם את השכר שלו.

לענייננו, שלשום שאלתי שוב והגיעה תחמושת למטווח. אפילו חזרו לעשות ריענונים של אמצע תקופת רישיון. נרשמתי ועשיתי אתמול, אני אוהב לסגור עניינים בירוקרטים כמו חידוש רישיון באופן מיידי. זאת הפעם השלישית שאני יורה בנשק שהחלפתי בפסח, ורק עכשיו אני מתחיל להרגיש שאני שולט בו בביטחון כמו בקודם שהיה לי 30 שנה.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, RK כתב:

ראיון הוא סובייקטיבי, ופותח פתח לדבריםלא כשרים. איבחון רפואי פסיכיאטרי רציני, או חיוב בבדיקת רקע מקיפה זה משהו הולם יותר לדעתי.

מסכים איתך לגבי זה.

כמו שכבר רשמתי פה ואתה בטח מכיר, ברישיון נשק ארגוני יש חובה לעבור מבחן פסיכולוגי וריאיון עם פסיכולוג כל 6 שנים. זה יכול להיות איזה סינון נורמלי.

לבוא ולהגיד שעובדי משרד הם אלה שיכולים לתת חוות דעת זה בדיחה, על פי מה בדיוק הם יכולים לדעת אם מישהו יכול לשאת נשק או לא? 

לפני 3 שעות, asix כתב:

הטענה בנושא הזה שניתנו 200 רישיונות נשק כנגד הנהלים או שלא היה תבחין מתאים לקבל רישיון נשק ובכל זאת קיבלו אישור מכיוון שהם מקורבים לשר.

אם יצליחו להוכיח את הטענה הזאת אז יש פה טעם לפגם ועבירה פלילית.

אדם שעומד בתבחינים ובקריטריונים אין שום סיבה לא לתת לו רישיון אבל.......

הייתי שמח אם גם היו עושים קצת בדיקת רקע וראיון קצת יותר מעמיק לפני שנותנים רישיון לנשק. יכול להיות אדם שעומד בכל הקריטריונים והתבחינים אבל הוא לא העפרון הכי מחודד בקלמר ודווקא פה כדאי שהיה איזה מנגנון שיודע לקבל שיקול דעת רגע לפני קבלת הרישיון. ולא, הראיון הטלפוני שמתבצע עכשיו איננו ראיון לשיקול דעת אלא ראיון לצורך סימון וי שהתבצע ראיון.

זה בדיוק מה שחסר כיום בתהליך.

בהמשך לתגובה לרומן - אם מישהו יבוא ויגיד שצריך לשנות את תהליך הרישוי/הכשרה - אני איתו. גם לגבי זה רשמתי, יצאו מהמטווח אנשים שמפחיד אותי נשק בידיים שלהם.

לא כי הם אנשים רעים או כי מחר ישלפו על כל מי שיחתוך בכביש, אלא כי היכולת שלהם לשלוט בכלי נשק היא מאוד נמוכה.

אם יבוא חבר כנסת, יועץ משפטי, כל אדם שיגיד שהוא רוצה להעלות את ההכשרה לשבוע שלם - מסכים. אם מדברים על חלוקת רשיונות על ידי בנות שירות לאומי - לא תקין, אבל לא סוף העולם כמו שעשו ממנו, בתנאי שחילקו באמת למי שעומד בקריטריון. אם מישהו אישר למישהו זה חמור, הוא צריך להיענש, ואם הייתה תמורה גם שיואשם בשוחד.

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

לענייננו, שלשום שאלתי שוב והגיעה תחמושת למטווח. אפילו חזרו לעשות ריענונים של אמצע תקופת רישיון. נרשמתי ועשיתי אתמול, אני אוהב לסגור עניינים בירוקרטים כמו חידוש רישיון באופן מיידי. זאת הפעם השלישית שאני יורה בנשק שהחלפתי בפסח, ורק עכשיו אני מתחיל להרגיש שאני שולט בו בביטחון כמו בקודם שהיה לי 30 שנה.

אני מתכנן גם לבצע ירי חופשי רגיל בקרוב במטווח להרגיש את הנשק יותר כי אני רגיל לנשק אחר.
מה שיותר מעניין אותי זה להתחיל ימי אימון יותר מתקדמים כמו אצל מגן או IDPA, שם באמת אפשר להשתפר. לא להאמין שבעבר היו מכריחים אותי לצאת לחד יומי בתשלום כל חודשיים ועכשיו אני הולך לשלם על זה בעצמי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי אימון בחמוש מאומן, סדנא במגן והולך לעבור שם עוד הדרכות. מאד מרוצה. אין גבול לשיפור. גם IDPA מושך אותי, אבל זה דורש השקעת זמן שאני לא בטוח שיש לי כרגע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.12.2023 בשעה 19:48, matanff כתב:

אני הרמתי ידיים.. נפילה בין הכסאות, כמעט כל מי שאני מכיר שהגיש בכמה ימים בודדים לפני כבר מזמן עם רישיון.

image.png.3f198b0faf0d43ee95f8b447da6426fd.png

ממה שיצא לי להבין, יש תבחינים עם קדימויות שזוכים לטיפול מהיר יותר ובשאר המקרים, זה רק עניין של מזל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...