Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 צריכת שמן

Tom777
שימו לב! השרשור הזה בן 249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי מאזדה 3 2015 מנוע 2000 ויש לי תחושה שהצריכת שמן גבוהה מדי.
החלפתי שמן בטיפול ועמדתי על מיכל שמן מלא ב -110,000 קמ של הרכב.
לאחר 5000 קמ של נסיעה בדקתי שמן וראיתי שהמדיד בחצי, ( דרך אגב אני נוסע מעט, 1000 קמ בחודש, לקח לי 5 חודשים לנסוע 5000 קמ).

בחישוב פשוט זה יוצא 100 מ"ל ל - 1000 קמ, זה תקין?
בספר רכב כתוב שצריכה תקינה היא עד  0.8 ליטר ל-1000 קמ וזה נשמע לי הזוי!

חייב לציין שאין שום נזילה והרכב נוסע מושלם, אין הרגשה של מנוע עצלן או לא סוחב, הכל פיקס ב"ה.

תודה

עריכה אחרונה על ידי Tom777

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבצע מדידה על מנוע קר ואז תוודא שאכן יש צריכת שמן. 

לא אמורה להיות צריכת שמן בין טיפולים למאזדה, בטח מהשנתון הזה, אז או שיש נזילה או שיש בעיה שתצטרך לאתר אותה במוסך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת עדיין לא צריכה היסטרית אבל יתכן שזאת התחלה של משהו. אם הצריכה ממשיכה לעלות אפשר לעבור לשמן בצמיגות אחרת לנסות לפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Moshe c כתב:

תבצע מדידה על מנוע קר ואז תוודא שאכן יש צריכת שמן. 

לא אמורה להיות צריכת שמן בין טיפולים למאזדה, בטח מהשנתון הזה, אז או שיש נזילה או שיש בעיה שתצטרך לאתר אותה במוסך. 

ביצעתי אין הבדל, יש חוסר שמן.

לפני 53 דקות, TZR84 כתב:

זאת עדיין לא צריכה היסטרית אבל יתכן שזאת התחלה של משהו. אם הצריכה ממשיכה לעלות אפשר לעבור לשמן בצמיגות אחרת לנסות לפתור את הבעיה.

אין נזילה בוודאות.

לא יודע מה שמן אחר יגרום למנוע.

עדיף אולי להמשיך למלא שמן כל כמה חודשים, הבנתי מהרבה אנשים שזאת לא כמות דרמטית, גם במוסך מאזדה.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי זה ככה אני ישלי אותה שנה רק מנוע 1500 ואני חושב שזה ככה אולי בגלל שאני לוחץ מלא למרות שלא הגיוני שכל חצי שנה או כמה חודשים אני צריך למלא שמן 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

אני עם 1.5, משתמש בקסטרול A5. אפס צריכת שמן.

גם אני  עם אותו שמן אבל אני חושב שיש אצלי צריכת שמן גבוהה רק בגלל הלחיצות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, carsgo כתב:

מציע לך להחליף שמן לקסטרול A5 ופילטר שמן מקורי כמובן, גם אם מועד הטיפול לא קרוב.

רשמתי אחי אני עם השמן הזה של קסטרול A5 start stop והפילטר שמן מקורי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Ariel323 כתב:

רשמתי אחי אני עם השמן הזה של קסטרול A5 start stop והפילטר שמן מקורי אחי

לא פניתי אליך אחי, פניתי לפות"ש שהציג צריכת שמן לא סבירה ואמר שהוא עם שמן של ליקווי מולי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל בדרך כלל מכסה שסתומים מזיע בגיל הזה וגורם לצריכת שמן, זה תיקון די קל וזול. בחלק העליון של המנוע תשים את היד מאחורה ולמטה (איפה שסימנתי)  ותרגיש אם יש לך שמן על הידיים

בנוסף תסתכל מתחת לאוטו אם יש נזילות.

IMG_20230930_020013.jpg

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Shab00 כתב:

תסתכל בדרך כלל מכסה שסתומים מזיע בגיל הזה וגורם לצריכת שמן, זה תיקון די קל וזול. בחלק העליון של המנוע תשים את היד מאחורה ולמטה (איפה שסימנתי)  ותרגיש אם יש לך שמן על הידיים

בנוסף תסתכל מתחת לאוטו אם יש נזילות.

IMG_20230930_020013.jpg

אבדוק מחר על הבוקר תודה!
לגבי הנזילות אין כלום, אני בודק כמעט כל בוקר מתחת לרכב והכל יבש.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...