Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק על 150?

mudale222
שימו לב! השרשור הזה בן 394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אני נוסע הרבה על כביש 6 עם האופנוע - רוב הזמן על השמאלי והתחלתי לחשוב על קניית רכב קטן.

רציתי לבדוק מה תהיה פחות או יותר הצריכת דלק של ספארק 14-15 או פיאסטה 14-15 שיבלו רוב הזמן על 140-155.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תעשה הרבה לטובת עצמך וכיסך, הרבה זמן לא תוכל לבחון את צריכת הדלק במהירויות שציינת, בשום כלי רכב.

בגדול , כל רכב יצרוך כמות דלק גבוהה מאוד יחסית לצריכה במהיריות היותר מקובלות בתחום 100~120

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה 1.25 שתיסע איתה 155 בכביש 6 באופן סדיר תשפוך מנוע אחרי פחות מ10,000 קמ לדעתי כי פשוט תפוצץ את המנוע.

זה מנוע צנום בשנים האלה שלא בנוי לשייט במהירויות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

155 זה המקסימום, יותר 140 כזה רוב הזמן.. אז עדיף הספארק?

ראיתי שיש גם איביזות שנכנסות לי לתקציב (20K+- אזור שנת 2014). אבל הם גם אזור ה80 כ"ס כמו הספארק והפיאסטה.

עריכה אחרונה על ידי mudale222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהירויות האלה לא חוקיות גם עם אופנוע, אבל הסיכוי להלכד עם אופנוע יותר קטן. כמוכן, המהירות הממוצעת עם אופנוע כנראה תהיה יותר גבוהה מזו של מכונית, בגלל יכולת האופנוע לעקוף במקומות שמכונית לא יכולה (כמובן תוך לקיחת סיכון).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אינני יודע על איזה אופנוע אתה רגיל לנסוע במהירויות כאלו, וזה כנראה לא המקום להגיד לך שזו התנהגות מקצרת-חיים שעלולה להפוךאותך לתורם אברים בגיל די צעיר. אבל הנה - אמרתי...

לגבי ספארק (ספארק?!?!?) על 150 קמ"ש פלוס?? תגיד, אין לך שמץ מושג לגבי התנהגות רכב?? ובכל זאת אתה זורק כאן רעיון הזוי כזו??

הספארק שייך למשפחת הגמדיות העירוניות שמתחילות להרגיש כדג מחוץ למים מעל 80-90 קמ"ש, ואתה חושב ברצינות לקחת רכב שבנוי זול,

עם מערכת מתלים, בלמים וצמיגים שלחלוטין לא מתאימים לזה ויכולים לגרום לך לאיבוד שליטה בהזדמנות ראשונה שמישהו יחתוך אותך 

(בדיוק כמו שעלול לקרות עם האופנוע...) מבלי לאותת (כרגיל במחוזותינו) -  ולקרוע איתו את כביש 6??

ברור כבר, שעדיף לך להישאר עם האופנוע...

ולגבי השאלה המקורית - רכב חלשלוש כספארק יצרוך דלק כמו שיכור סקוטי שהצליח להתפלח לפאב ולעלות על משלוח וויסקי חינם.

סביר להניח שמדובר במשהו כמו 5 ק"מ לליטר, שזה פחות או יותר המקסימום שמנוע כזה יכול לצרוך תיאורטית, עם דוושה שחייבת להיות עד הרצפה בשביל לבצע את התרגיל ההזוי הזה.  הפיאסטה אוטו טוב יותר ויציב יותר, ועדיין התשובה תקפה גם לגביה וכל מיני או סופר-מיני שלא כתוב לו GTI על התחת...

• אהבתי 3

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם רכבי סופר מיני או מיני עם מנוע חלש זה סלד גבוה ב 150, גם לרכב רגיל הסלד לא יהיה נמוך אך פה גבוה במיוחד מה שיתורגם לרעש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.5.2023 בשעה 13:42, ד ו ד כתב:

.... כל רכב יצרוך כמות דלק גבוהה מאוד יחסית לצריכה במהיריות היותר מקובלות בתחום 100~120

מנועים קטנים וחלשים יצרכו יותר דלק במהירויות גבוהות יחסית למנועים חזקים.

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה חיסכון בדלק במהירויות כאלו (ניסיתי בגרמניה) חפש לך רנו או ניסאן עם מנוע K9K.

גם במהירויות גבוהות יותר באוטובהאן קיבלתי 1:19-1:20 מדוד במשאבה, כולל התברברויות. עם פקק של 4 שעות ומזגן דלוק הכי גרוע שיצא לי היה 1:15.

הנתונים הנ"ל על ניסאן קשקאי ידנית, אבל המנוע הזה בגרסת 110 כ"ס נמצאת גם בדאסטר, מגאן III, מגאן III אסטייט ופלואנס. את הראשונה והאחרונה אפשר למצוא גם עם גיר ידני.

מניסיון במהירויות יותר רגועות בכביש 6 בארץ על מגאן אסטייט - 1:22 מדוד במשאבה.

יש גם גרסאות חלשות יותר של ה-K9K על הקנגו, הקליאו סטיישן והקפצ'ור.

חוץ מהדאסטר אלו מכוניות שיותר נעים לשייט בהן בכביש 6 מאשר פיאסטה או ספארק.

עריכה אחרונה על ידי dorsht
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאף פעם לא נסעתי במיני אז לא הבנתי כנראה כמה הם לא מתאימות למשימה.

החזקתי בעבר איביזה כמה שנים והיא נסעה יופי 130-140 למרות שהיא נחשבת סופרמיני.

קצת הצחיק אותי שאנשים כאן מצטדקים כאילו 140 זה משהו חריג בכביש 6 - "תורם איברים" וכו'..
אני נוסע בעיקר בערב\לילה, כל מי שלא על הימני ביותר נוסע באזור 140 ויש המון המון שנוסעים גם 150 צפונה, בחיים לא הייתי אפילו בסיכון קטנטן לתאונה.
140 זה בכלל מתחת לסף אכיפה של הכביש הזה, יש ניידת במיקום די קבוע שעברתי אותה הרבה פעמים בלי להאט והיא לא ממצמצת בכלל.

בקיצור, נעלה קצת בתקציב ונסתכל על הדגמים שהציע כאן @dorsht.
תודה

עריכה אחרונה על ידי mudale222
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, הלוחש למכוניות כתב:

וזה כנראה לא המקום להגיד לך שזו התנהגות מקצרת-חיים שעלולה להפוךאותך לתורם אברים בגיל די צעיר. אבל הנה - אמרתי...

תרשה לי לחלוק עליך...

חלק מהבטיחות האקטיבית של דו"ג זה להיות קצת יותר מהיר מהתנועה.

בכביש 6 מהירות מעשית היא בסביבות  130-140  - זה הקצב השוטף של רוב הרכבים.

כשאני על האופנוע בכביש 6 אני בד"כ משייט על  140-150

ונעקף לא מעט ע"י רכבים שנוסעים יותר מהר וגם הרבה יותר מהר.

לפעמים אני 'בורח קדימה' ועולה לאיזור ה-170, לא תמיד זה עוזר...

אבל 'קונה' לי קצת מרחק וזמן לזוז נתיב.

נכון - ברור שמהירות גבוהה מחמירה נזקים במקרה תאונה,

אבל מצד שני - נסה לנסוע 90-100 על כביש 6 ותראה שאתה מסכן ומסתכן.

משאיות ופול-טריילרים נוסעים שם 100-110 בימני,

ועם אופנוע אני רק רוצה להתרחק מהם כמה שיותר מהר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב דל תחפש סוניק 1.6 ממודל 13 ומעלה אני משייט 130-140 בכביש 6 על קצת מעל 3000 סלד הילוך 6 בלי בעיה. עם צמיגים איכותיים הרכב יושב טוב על הכביש

רכבי מיני פחות יתאימו לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...