Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסעדות שמתבכיינות על ביקורות ברשת, כאילו נפל העולם (המחבוא של אדי וניב גלבוע)

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

ברגע שהוא מקבל את המנות חינם, אתה אומר מה עוד הוא מקבל?

חייב להגיד שאני לא מכיר אותו ומעולם עד למקרה הזה לא הטרחתי את עצמי לראות ביקורת שלו, אבל איך יודעים שהוא מקבל מנות חינם?

ואגב; האמירה שלך נכונה לכל ביקורת. כשאתה קורא באיזשהו אתר אינטרנט כתבה על השקת רכב, וכתוב שם ״הכותב היה אורח חברת X״, ומבין שזה אומר שהוא טס על חשבונם, התארח במלונות פאר על חשבונם, אכל ארוחות שחיתות על חשבונם, וטייל במקומות מהיפים בעולם עם אוטו שלהם ועל חשבונם, מה זה בדיוק אם לא ״מנות חינם״?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Fazer כתב:

חייב להגיד שאני לא מכיר אותו ומעולם עד למקרה הזה לא הטרחתי את עצמי לראות ביקורת שלו, אבל איך יודעים שהוא מקבל מנות חינם?

בעבר המלצר היה יוצא עם מנה חינם מהמטבח שהוא לא הזמין והיה מחזיר להם אותה.

היום הוא זורם עליה.

לפני 5 דקות, Fazer כתב:

ואגב; האמירה שלך נכונה לכל ביקורת. כשאתה קורא באיזשהו אתר אינטרנט כתבה על השקת רכב, וכתוב שם ״הכותב היה אורח חברת X״, ומבין שזה אומר שהוא טס על חשבונם, התארח במלונות פאר על חשבונם, אכל ארוחות שחיתות על חשבונם, וטייל במקומות מהיפים בעולם עם אוטו שלהם ועל חשבונם, מה זה בדיוק אם לא ״מנות חינם״?

מסכים. בגלל זה לא מסתמך באופן מוחלט על ביקורות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

זוכר קטע שלו ממסעדה כשרה בירושלים ואל תשאלו למה זה נתקע בראש - "במסעדה כשרה צריך לראות איך מטפלים בפרודוקטים", במסעדה שמוכרת חזיר לא צריך?

מהסיבה הפשוטה שקשה לעבוד עם בשרים שעברו הכשרה 

גם מבחינת המליחות וגם מבחינת המרקם של הבשר

באופן אישי בתור  אחד שאוכל רק כשר בבית אני מעדיף  לא לאכול במסעדות כשרות בדיוק מהסיבות האלה

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

הפוך. זה שהוא העלה סרטון על זה וכל העולם מדבר על זה יכול לגרום לו לנזק.

אם המסעדה באמת עובדת טוב היה יכול להתעלם ואף אחד לא היה זוכר את זה. היה נשאר איפשהו במעמקי היוטיוב עם הקהל מעריצים של ניב גלבוע.

התשובה בגוף השאלה

דווקא בגלל שהביקורת נגעה בדברים אמיתיים ונכונים, ודווקא בגלל שהוא לא  יכל לעלות סירטון ממורמר ברמה  של ליהי גרינר, כנראה יעצו לו להתקרבן ואכן זה עובד על הרבה אנשים. 

בתור בעל עסק ובתור אחד שביקר במסעדה- התגובה נראית של בעל העסק מתאמצת מדי ותאטרלית מדי

גם אני מקבל ביקורות. רובן טובות וחלק מהן פחות זה בדיוק הקטע בביקורת. 

כנראה שהוא הרגיש שחוץ מלהתקרבן  אין לו דרך יותר טובה לסתור את מה שניב אמר 

לפני 37 דקות, יובל .מ. כתב:

בעבר המלצר היה יוצא עם מנה חינם מהמטבח שהוא לא הזמין והיה מחזיר להם אותה.

היום הוא זורם עליה.

זה לא נכון

כשמגישים לו מנה שלא הזמין הוא פשוט מבקש לשלם עליה

ואתה יכול לראות ביקורות שלו שלא מקבל שום דבר במתנה ובכל זאת מפרגן

או ביקורות ששולחים לו מנות, משלם עליהן ואומר את האמת על מה שלא טעים

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Transporter כתב:

גם אני מקבל ביקורות. רובן טובות וחלק מהן פחות זה בדיוק הקטע בביקורת.

מי שמצפה רק לביקורות טובות ושכולם יהללו אותו לא מתאים לניהול עסק.

כולנו שואפים לזה אבל כולנו גם מספיק מציאותיים כדי לדעת אתמיד יהיו את אלה שלא נצליח לרצות.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור הזה נוגע בנקודה הרגישה של 'מהם סטנדרטים', בישראל ובכלל.

מי שמחפש בית מלון באנגליה למשל, עלול לגלות שחורבה מתפוררת עם עכברים וריהוט חורק עדיין מקבלת דירוג 9+ בבוקינג או בטריפ אדווייזר בגלל שהיה בחדר קומקום עם מבחר נאה של תה וביסקוויטים, ואלה הדברים החשובים למטייל הבריטי המצוי. מצד שני, הילטון מלוקק ומלוטש יקבל 7 בגלל היעדר אותו קומקום, או כי לא היה מספיק ערוצים בריטיים בטלוויזיה.

על אותו משקל, בשנה שעברה יצא לי לבלות מספר לילות בכל מיני איירבנב נידחים במקומות כמו מבשרת ציון, יהוד וקריית גת. זה שבמבשרת היה נהדר ולא הייתי מתנגד לגור שם, אבל השניים האחרים היו מסדר פאקים אחד רצוף, סוג הדברים שגורמים לך לתהות אם בעלי הבית בכלל ביקרו פעם בבית הארחה ומבינים איך הוא אמור להיראות. ועדיין - כולם קיבלו ביקורות טובות ודירוג גבוה, כאילו לא קרה כלום, ואז הופתעו לשמוע שאני לא התחברתי לסגנון שלהם.

הגדיל לעשות מלון אחד די מוכר בירושלים (בדיוק הוזכר פה בשרשור שכן) שנראה בפנים כמו מוטל לפי שעה בטיילת של נתניה, עם דקור משנות התשעים וחדרים עייפים עם תחזוקת שבר. גם מקבל אחלה ביקורות בבוקינג (כי הוא מארח בעיקר עולים לרגל שמתמסטלים מהחווייה הדתית) וגם כששלחו לי טופס משוב והראיתי להם תמונות של כל הפאקים בחדר והסברתי את הכשלים בשירות לקוחות - הם הציעו לי הנחה של 15% ע"מ לתת להם דירוג 10. בכתב, בלי שום בושה, וללא כוונה לשנות או לתקן משהו.

מסעותיי ברחבי העולם לימדו אותי לא לשפוט עסקים לחומרה בסיטואציות כאלה, מתוך ההבנה שלכל סיר יש מכסה ואין טעם לנסות להחיל את אותם סטנדרטים על כולם. מי שרוצה סטנדרטים ותוצאה עקבית תמיד יכול ללון בהילטון ולאכול ב-BBB, אבל מי שמעדיף לעבוד עם עסקים פרטיים כדאי שיהיה מוכן לאחוז מסויים של נפילות.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Derish כתב:

הם הציעו לי הנחה של 15% ע"מ לתת להם דירוג 10.

זה דבר שהייתי מוסיף לביקורת שלי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מוזמנים להסתכל בסטטוסים מצייצים, התגובה של אותו מסעדן זכתה לאינסוף תגובות אוהדות, והמבקר זכה לקיתונות של רותחין.

כנראה שפוסט ויראלי כזה עובד, ונשמע לי שבסופו של יום ההתנצחות הזו תועיל לתנועה במסעדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

זה דבר שהייתי מוסיף לביקורת שלי.

ניכר שזו לא פעם ראשונה שהם נוקטים בטקטיקה הזאת, ולו רק בשל כמות הפניות למשוב שקיבלתי מהם בערוצים שונים ביום הצ'ק-אאוט. הם יודעים היטב שיש להם בעיות ולכן רצים ליירט את הביקורת לפני שתגיע בקשת משוב מהאתר בו הזמנתי והיא תתפרסם בפרהסיה. כאשר כבר הציעו את הצעתם המגונה, הם עשו זאת בשפה עמומה שלא תפליל אותם - משהו בסגנון: 'היינו רוצים לתת לך 15% הנחה, ואנו מקווים שזה ישכנע אותך לתת לנו דירוג 10 בבוקינג'.

חוץ מזה, מנסיון עבר עם פלטפורמות כמו בוקינג ואיירבנב, כשמדובר במקומות פופולריים כמו ירושלים, הם נוטים לעצום עין ולהוריד את הביקורות השליליות לתחתית הרשימה כדי שאנשים ימשיכו להזמין והעמלות ימשיכו לזרום. אין במשחק הזה צדיקים.

לפני כשעה, Fazer כתב:

כנראה שפוסט ויראלי כזה עובד, ונשמע לי שבסופו של יום ההתנצחות הזו תועיל לתנועה במסעדה.

קודם כל, לא אופתע אם יסתבר שכל המהלך הזה היה מתואם מראש עם בעלי המקום, בדיוק כמו שמשפחת המלוכה הבריטית מנהלת בשנים האחרונות סקנדל מתוקשר עם הבן/נכד/אח הסורר שלהם ושני הצדדים מרוויחים היטב בתהליך.

שנית, זה ידוע שבישראל בעל מקצוע יכול לבוא אליך הביתה, לאנוס את אשתך ולהרוג לך את הכלב, אבל אם תנסה לומר משהו נגדו זה כבר 'לפגוע לו בפרנסה' ואתה הופך מיד לאיש הרע בסיפור. גם בפורום היו לא מעט מקרים שאנשים כתבו על אינסטלטורים או מסעדות ואז חטפו איומי תביעה. ככה זה בחברה (society) כוחנית שאין בה תרבות של שירות לקוחות וכל מילת ביקורת נתפסת כהתקפה אישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Derish כתב:

חוץ מזה, מנסיון עבר עם פלטפורמות כמו בוקינג ואיירבנב, כשמדובר במקומות פופולריים כמו ירושלים, הם נוטים לעצום עין ולהוריד את הביקורות השליליות לתחתית הרשימה כדי שאנשים ימשיכו להזמין והעמלות ימשיכו לזרום. אין במשחק הזה צדיקים

אני מחפש דווקא את השליליות כדי לראות אם יש דברים שעלולים להפריע לי. זה שלמישהו חסר קומקום למשל לא מעניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Fazer כתב:

אגב, מוזמנים להסתכל בסטטוסים מצייצים, התגובה של אותו מסעדן זכתה לאינסוף תגובות אוהדות, והמבקר זכה לקיתונות של רותחין.

נו ו?

ילכו אנשים למסעדה להציל את המסעדן המסכן 

יזמינו פילה בקר

ויגלו שהוא מתוק מדי ולא מתקרב לפילה בקר של NG או הדסון או מקום של בשר

מה הרוויח המסעדן פה? מנות שחזרו למטבח ונזרקו?

ד"א

יש גם אנשים טיפשים

יש מסעדה באיזור השפלה שמתיימרת למכור אוכל איטלקי \ פסטות

האוכל שם מוצף  בשמן והמנה נראית יותר כמו מרק מאשר פסטה

אבל ממשיכים לבוא

למה?

כי אנשים באיזור שם לא מכירים את אמורה מיו ולא יסעו לת"א בשביל פסטה מדוייקת

הם גם לא יסעו אל ההוא עם הפסטה בפלורנטין  בשביל פסטה

אז הם תקועים במה שהם מכירים וממליצים על זה

זה אומר שהמקום טוב? ממש לא

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Transporter כתב:

אז הם תקועים במה שהם מכירים וממליצים על זה

עד שהם לא בעצם יחוו חוויה אמיתית של פסטה הם ימשיכו ככה. כפי שכתבת מדויקת.

סתם זורק דוגמא שאולי לא הכי מתאימה למצב

יש לי שכנים שהיו יורים זיקוקים כל חמישי שישי, אחת לשבוע שבועיים, הם היו יורים חופשי חודשי. להתעמת איתם פחות רציתי וגם משטרה לערב, לא היה מועיל כל כך, ואולי אף היה מחמיר את המצב איתם. עד שהגיע הסבב של שומר חומות ואז הגיעו אליהם האזעקות של צבע אדום. מאז לא היו זיקוקים כל כך וגם כשהיו זיקוקים, זה לא נמשך להמון זמן כפי שהיה קודם לסבב לחימה. עד שלא טעמו קצת סטרס ולחץ מהבומים, הם חשבו שזה סביר, כנראה שמשהו השתנה אצל השכנים.

השאלה האמיתית היא שעוד X חודשים, יגיע ישראל ישראלי ויחכה חצי שעה-שעה בתור להיכנס למסעדה למרות שהזמין מקום לשעה X ויקבל אוכל בינוני, האם הוא יתלונן בביקורת בגוגל או שהוא יאכל את הלקרדה ויבין שיש פה מישהו שמבין טוב באוכל, גם אם הביקורת שלו ילדותית/שחצנית/מטופשת ושאר הגינויים שנתנו לגלבוע?

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Transporter כתב:

ויגלו שהוא מתוק מדי ולא מתקרב לפילה בקר של NG או הדסון או מקום של בשר

אני לא בטוח שכל אחד יודע ו/או רוצה בשר ברמה של האדסון. בהחלט יכול להיות שיש אנשים שילכו, יאכלו את האסון הקולינרי עם האננס, ויגידו שסבבה להם - או בגלל שזה מזכיר להם את הילדות, או בגלל שזה יותר טוב ממה שהם רגילים לאכול, או בגלל שסתם טעים להם, לך תדע.

זוגתי אוכלת המבורגר עם אננס, מבחינתי זה חילול הקודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Fazer כתב:

איך שאומרים, אין דבר כזה פרסום רע.

לא הייתי מפליג למחוזות הקונספירציה. התאים להם, הצליח, הנה, מבזבזים על השטות הזאת מקום בשרת של הפורום.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...