Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ידני וכיפי

Turbo_LAG

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.11.2022 בשעה 19:08, Turbo_LAG כתב:

לקרוא ליאריס TS או 206 XS "מהירות" זה לא מדויק

נהגת עליהן שאתה כבר גוזר שהן לא מהירות?

למרות שזה לא משנה, כי למצוא אחת כזאת לא במצב "תהרוג אותי" יהיה לא קל, כי כולן בנות 15+.

אבל זאת לא הנקודה שלי, ואני אהיה ישיר איתך.

אני בטוח שאתה מבין ויודע הכל מהכל. הרי קראת בפורומים, ראית מבחנים ביוטיוב, בטח שיחקת בשלל סימולטורים, הכל ברור לך כשמש. מבין ומקבל את הגישה, גם אני הייתי באותו ראש.

אבל מצד שני - אתה עוד לא התחלת ללמוד נהיגה, ואתה כבר החלטת שאתה חייב רכב ספורטיבי ידני, מבלי שאתה יודע איך מרגיש גיר ידני ומה אוטו ספורטיבי אמור להיות.

ז"א ברור שאתה יודע, כי יוטיובר מאוד מכובד XYZ אמר שרכב W ספורטיבי עם נשמה ורכב V מרגיש כמו מקרר, ו150 כ"ס זה רק בית מכולת בית.

אבל - בוא תשמע קטע - כאשר תתחיל באמת להתנסות בנהיגה, אני מבטיח לך שאתה תרגיש שונה לגמרי.

רכב שחשבת שהוא מסכן ומשעמם, יכניס אותך למהירת תלת ספרתית מהר מאוד, ואם לא תיזהר, תיכנס גם למצבים שלא תדע איך לצאת מהם. רכב שחשבת שהוא כיפי ומהנה, בפועל יהיה רועש, קופצני ולא נוח. גיר ידני שאתה מייחל לו, בפועל יהיה מטרד, ובכלל עדיף לתת למחשב להעביר לך את ההילוכים, או לחילופין, גיר אוטומטי ירגיש איטי ומסרס. רכב שחשבת שהוא עגלה מתה בפועל יהיה כיפי ומהנה, כי אין כמו לנסוע מהר ברכב איטי. רכב שחשבת שהוא מהיר וכיפי וכולם ממליצים עליו, בפועל ירגיש איטי וידרוש מיומנות מיוחדת כדי לנסוע בו מהר.

אני לא בא להמליץ לך פה על רכב X או Y, כי זה באמת חסר טעם כרגע. נשמע מעצבן, ומבאס, אבל קודם תוציא רישיון. אתה לא יודע לנהוג עד שלמדת נהיגה, וגם אחרי שעברתי טסט אתה לא באמת יודע לנהוג. מתי באמת תדע לנהוג - אף אחד פה לא יודע להגיד לך.

כמה שיותר אתה לומד, ככה אתה מבין כמה אתה לא מבין כלום מהחיים.

בקיצור, כמו שאמרו לך לפני כמה עמודים - שתה כוס מים, תנוח, תעבור טסט ותקופת ליווי, תתנסה ברכבים, ותחזור עם תובנות.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

נהגת עליהן שאתה כבר גוזר שהן לא מהירות?

למרות שזה לא משנה, כי למצוא אחת כזאת לא במצב "תהרוג אותי" יהיה לא קל, כי כולן בנות 15+.

אבל זאת לא הנקודה שלי, ואני אהיה ישיר איתך.

אני בטוח שאתה מבין ויודע הכל מהכל. הרי קראת בפורומים, ראית מבחנים ביוטיוב, בטח שיחקת בשלל סימולטורים, הכל ברור לך כשמש. מבין ומקבל את הגישה, גם אני הייתי באותו ראש.

אבל מצד שני - אתה עוד לא התחלת ללמוד נהיגה, ואתה כבר החלטת שאתה חייב רכב ספורטיבי ידני, מבלי שאתה יודע איך מרגיש גיר ידני ומה אוטו ספורטיבי אמור להיות.

ז"א ברור שאתה יודע, כי יוטיובר מאוד מכובד XYZ אמר שרכב W ספורטיבי עם נשמה ורכב V מרגיש כמו מקרר, ו150 כ"ס זה רק בית מכולת בית.

אבל - בוא תשמע קטע - כאשר תתחיל באמת להתנסות בנהיגה, אני מבטיח לך שאתה תרגיש שונה לגמרי.

רכב שחשבת שהוא מסכן ומשעמם, יכניס אותך למהירת תלת ספרתית מהר מאוד, ואם לא תיזהר, תיכנס גם למצבים שלא תדע איך לצאת מהם. רכב שחשבת שהוא כיפי ומהנה, בפועל יהיה רועש, קופצני ולא נוח. גיר ידני שאתה מייחל לו, בפועל יהיה מטרד, ובכלל עדיף לתת למחשב להעביר לך את ההילוכים, או לחילופין, גיר אוטומטי ירגיש איטי ומסרס. רכב שחשבת שהוא עגלה מתה בפועל יהיה כיפי ומהנה, כי אין כמו לנסוע מהר ברכב איטי. רכב שחשבת שהוא מהיר וכיפי וכולם ממליצים עליו, בפועל ירגיש איטי וידרוש מיומנות מיוחדת כדי לנסוע בו מהר.

אני לא בא להמליץ לך פה על רכב X או Y, כי זה באמת חסר טעם כרגע. נשמע מעצבן, ומבאס, אבל קודם תוציא רישיון. אתה לא יודע לנהוג עד שלמדת נהיגה, וגם אחרי שעברתי טסט אתה לא באמת יודע לנהוג. מתי באמת תדע לנהוג - אף אחד פה לא יודע להגיד לך.

כמה שיותר אתה לומד, ככה אתה מבין כמה אתה לא מבין כלום מהחיים.

בקיצור, כמו שאמרו לך לפני כמה עמודים - שתה כוס מים, תנוח, תעבור טסט ותקופת ליווי, תתנסה ברכבים, ותחזור עם תובנות.

הוא נמצא עכשיו בדיוק באותה נקודה שבה היינו כשהיינו בגילו. רק שאצלי זה היה ב-1998 ובמקום אינספור מידע היה מגזין אוטו וכתבות שנקראו 10500 פעמים, יחד עם שאריות של מגזינים באנגלית וברוסית שהביאו קרובי משפחה מנסיעות לחו"ל, ובערך זהו. יחסית לשפע (אפילו עומס יתר) של מידע שיש היום, זה אחד הפוסטים השקולים שראיתי אי פעם. אני לא רואה שום פסול במה שפות"ש רוצה או מחפש, כולנו היינו במקומו. היינו אפילו יותר מפגרים. בהרבה. השטויות שעשינו עם דייהטסו אפלאוז/סוזוקי סוויפט/בלנו/מאזדה 323/שברולט קוואליר/לאדה 2107 היו גורמות לאנשים פה להחוויר, ועד היום גורמות לי לחשוב שהיה לי קצת כישרון והמון המון המון המון מזל.

לכן אם פות"ש רוצה להתחיל מאוטו מעניין, לא מאיים ועוד נצליח לא להוריד לו חשק מחד, ולגרום לו להתחיל את הקריירה שלו מנהיגה נכונה עם קורסים מתאימים - מה רע יכול להיות בזה?

• רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, RK כתב:

לכן אם פות"ש רוצה להתחיל מאוטו מעניין, לא מאיים ועוד נצליח לא להוריד לו חשק מחד, ולגרום לו להתחיל את הקריירה שלו מנהיגה נכונה עם קורסים מתאימים - מה רע יכול להיות בזה?

אין שום דבר רע בזה, אבל לפני שהולכים לרכבים ומעניינים וקורסים, צריך שיהיה את הבסיס.

לא הולכים לרוץ לפני שלומדים ללכת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו ב-2022. 206XS ויאריס TS זה בקושי לזחול, לא ללכת. כל משפחתית עם טורבו נותנת להם רכבת. קצת פרופורציות.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בל נשכח חברים, שיש גם נהגים שמגיל קטן חזק בקארטינג ועוד לפני שהוציאו רישיון כנראה שיעשו בית ספר לרוב המגיבים כאן. 

שחררו הטפות, באמת. זה לא מועיל. הבנו. נהג צעיר + רכב מהיר = כולם מסביב עם קסדה. סבבה. 

עכשיו מתקדמים. 

גם לי סיפרו שהכל עוד ישתנה ואני חי בסרט ובלה בלה. וואלה לא רק שלא השתנה אלא ה"פנטזיות" על נהיגה שהיו לי התממשו לחלוטין. אני לא אומר שסדרי עדיפויות לא משתנים, אני לא אומר שימתין רגע לפני שהוא מחליט סופית ומנסה, אבל רבאק - הוא רק בא לחפש מידע. אשכרה עשה את הדבר האחראי ובא להתעניין ולשאול. אנחנו לא יכולים להבטיח לו כלום, בוודאי שלא על דעתו והעדפותיו. רק לחלוק את הניסיון שלנו.

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Turbo_LAG כתב:

בכנות, העניין של הטסטים קצת מדאיג אותי. אני לא רוצה להיתקע על זה כמה חודשים. בעיקרון נשאר רק לקוות לטוב.

תראה, זה תלוי קצת בך והרבה בדברים אחרים. מהולך רגל שקשה להבין את כוונותיו ועד בוחן שקם על צד שמאל. ואפילו בביורוקרטיה שקובעת את מועדי המבחנים. לבן הצעיר שלי זה לקח מעל 3 שנים כי הוא נכשל בטסט לפני הגיוס, והיה צריך להמתין עם ההמשך עד אחרי השחרור.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנאמר כאן מספיק ודי לדיון אחד.

כדאי לבקש ממנהל לנעול את הדיון .

הדיון היה מכובד, מעניין ועינייני.

אני מציע לנעול אותו כדי שלא יתדרדר.

וגם בגלל ששמונה עמודים לשירשור התייעצות בקניית רכב, זה די והותר.

אפשר להמשיך מנקודה זו בעוד 3-4 חודשים, כאשר לטורבו_לאג יהיה רישיון נהיגה מיוחל OK ?

ובגלל שנגמרו לי המילים, אני אצרף כאן רק עוד שתי תמונות שמדגימות את המילה האחרונה.  שלי 🙂

SAM_5476.JPG

SAM_5000.JPG

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תמצא כאן מנהל שינעל את השרשור במילה האחרונה שנראית לך. מה שכן תמצא, זה מנהל שישאל אותך מה אתה רוצה להגיד בזה?

• אהבתי 4

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני את שלי אמרתי.

וגם הוספתי סמיילי מחייך, כדי להראות שיש לי הומור עם קורטוב של רצינות  .

(אפשר לדפדף אחורה).

אני גם זה שטרח (בעמוד 5 בערך) לשאול את פותח השרשור אם יש לו רשיון נהיגה.

תן לי קרדיט שאני יודע משהו על אנשים ופורומים של רכבים.

שתי התמונות מסכמות את שני הקטבים המנוגדים של הדיון הזה.

ישראל_קאר

עריכה אחרונה על ידי IsraCar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בכך שהמגאן המרוסקת (אגב לא RS, אלא קופה אוטומטית) או הפיאסטה המסוערבת הן מסוג המכוניות בהן התעניין פות"ש, פרט להתנשאות מוכפלת בכאילו סודיות, מתקשה להבין את הפואנטה שבפוסט שלך, ככל שישנה.

השאלה שלך לגבי האם יש לפות"ש רישיון מעידה רק על זה שלא טרחת לקרוא כמו שצריך את הפוסט שלו, הוא כתב את זה ליטראלי בשורה השניה לפוסט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא עוד לא התחיל ללמוד נהיגה.

והרכב המרוסק הוא  RS

ותסלח לי, אבל השירשור הזה מתדרדר, ואתה וגם אני תורמים לכך, לכן אין לי בעיה שתמחק את תגובתי הזאת.

ההתנשאות שלי במקרה הזה במקומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אחת האפליקציות שמקושרות למאגר משרד התחבורה, זאת לא RS. אלא אם גם הם טועים ורק אתה צודק.

וזה טוב שהוא עוד לא התחיל. עדיף לחנך לפני, ולא אחרי. עם הרבה בשרשור הזה זה לא עובד. הפחדה לא עובדת בגיל 17-18, אלא על מי שלעולם יישאר מפוחד, וחסר כל יכולת להשתנות. עד שבנאדם בא צמא ללמוד, לא מורידים לו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום כוונה להוריד לו, לכן המלצתי עוד קודם על פיאסטה ידנית.

ובסוף אפילו מצאתי תמונה (שאני צילמתי) של פיאסטה יפיפייה בצבע זהב, משופרת בג'אנטים מגנזיום יפיפיים.

כרכב ראשון לנהג צעיר?

הלוואי עלי.

🏳️

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...