Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

Just now, סולל הדרך כתב:

אתה גרת בחו"ל תקופה או רק מדבר עם כאלו?

הוא גר בארה"ב מ2018 בערך

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, סולל הדרך כתב:

לראות את הבת שלך על מדים

לאור ההתפתחויות האחרונות, הדבר האחרון שהייתי רוצה לראות זה את הבת שלי על מדים.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

יש מצב שעוד דברים גורמים לאושר בחיים?

משפחה זה לא חלק מהעניין אלא קהילה/חברה ומגעים קרובים חוזרים ונשנים ואת כל אלו ניתן למצוא בניכר. 

משפחה היא מקרה פרטי של זה, נכון, וזה ויתור גדול וכואב, אבל יש דינאמיקות שונות בין משפחות שונות והמחיר בין היתרונות לחסרונות אינדיבידואלים ולא תמיד ידועים מראש, אלא מתגלים רק אחרי המעבר. 

דברים נוספים שגורמים לך לאושר לא המדינה תספק לך ולא משנה איזו מדינה, אלא אתה צריך ללמוד לספק אותם לעצמך ללא קשר למדינה שאתה גר בה.

לא תדע לספק אותם בישראל לא תדע לספק אותם בחו"ל ולהפך אם תדע לספק אותם בישראל תדע לספק אותם בחו"ל, רק שיהיה לך יותר קשה לספק אותם בתור מהגר.

בסופו של דבר גם במדינה אליה תהגר, אתה תחיה חיי שיגרה רגילים דומים לחיים שלך כאן, של עבודה, בית, משפחה, חברים, בילויים וטיולים בטווח של 100 - 200 ק"מ ממך, מדי פעם טיסות ליעדים רחוקים יותר, רק מינוס מפגשים עם המשפחה המורחבת ומינוס חברים ובסביבה עם שפה אחרת ומנטליות אחרת וגם בילויים במנטליות אחרת.

גם אם מסתכלים על הצד החומרני, שלא הוא זה שגורם לאושר, החיים במדינות אחרות זה לא אוטמטית סרט הוליוודי, זה לא שתהפוך למיליונר בחו"ל בגלל המעבר בזמן שכאן אספת בקבוקים :-)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, spidrman כתב:

אם במעבר למדינה אחרת אנו עוסקים, מהן האופציות לרכישת ביטוח רפואי פרטי (לא עבור מעבר לארה"ב) עד שמתקבלת זכאות לביטוח ממלכתי במדינת היעד?

האם הביטוח של  "פספורט" מספיק? המחיר שפספורט דורשים בממוצע הגיוני? רעיונות? הצעות? 

ביטוחי נסיעות רגילים לרבות פספורט מוגבלים בתקופה שלהם, מעבר לכך, כל דבר שמעבר לטיפול חירום הם לא ישלמו לך שקל, מבחינתם תעלה על מטוס לארץ. זה לא משהו שאתה רוצה, להצטרך לטוס בשביל כל פרוצדורה פעוטה (אפילו שקפריסין מרחק יריקה מפה). 

אתה צריך משהו ברמת דיוויד שילד. וזה יקר. מאוד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, גם פספורט קארד הוא דייויד שילד. כמובן מותאם לנסיעות ולא להגירה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, vadim6385 כתב:

לאור ההתפתחויות האחרונות, הדבר האחרון שהייתי רוצה לראות זה את הבת שלי על מדים.

כל כך רע לך פה, שום דבר לא מחזיק אותך פה, אז מה מונע ממך לעזוב? לא ראיתי שוטרים שמונעים מאף אחד לעזוב.

ויש לי המון גאווה בבת שלי, שלא היתה חייבת להתגייס וכבר התחילה שנה ראשונה באוניברסיטה בהולנד שהחליטה שהיא עושה עליה ומי שחוזר לארץ צריך לתרום את חלקו. לא בית דתי, לא בית ציוני... בית ישראלי.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, מדובר בכ-600 יורו לחודש לאדם....  השאלה אם יש למישהו ניסיון עם רכישת ביטוח לרילוקיישן והורדת המחיר מבלי לפגוע ברמת הכיסוי ולחילופין ביטוחים אחרים שנותנים VFM טוב.

הם באמת החברים כאן שכבר עשו את המהלך, נשאו בעלויות שכאלה או מה עשו כדי להבטיח טיפול רפואי במידת הצורך?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, סולל הדרך כתב:

כל כך רע לך פה, שום דבר לא מחזיק אותך פה, אז מה מונע ממך לעזוב?

עניינים לוגיסטיים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, spidrman כתב:

נכון, מדובר בכ-600 יורו לחודש לאדם....  השאלה אם יש למישהו ניסיון עם רכישת ביטוח לרילוקיישן והורדת המחיר מבלי לפגוע ברמת הכיסוי ולחילופין ביטוחים אחרים שנותנים VFM טוב.

הם באמת החברים כאן שכבר עשו את המהלך, נשאו בעלויות שכאלה או מה עשו כדי להבטיח טיפול רפואי במידת הצורך?

דיוויד שילד הכי טוב ביי פאר מכל ביטוח אחר
הוא גם הכי יקר... ביי פאר

השרות שלהם מדהים, הכיסוי מצויין. הייתי מבוטח אצלם המון שנים ורק מילים טובות יש לי עליהם
מצד שני... לא אני שילמתי אז זה לא חוכמה.

קח בחשבון שהמחיר תלוי גיל, ממשפחה בשנות ה 40 למשפחה בשנות ה 50 המחיר עלה ב 30 אחוז בערך והוא עולה ב 50% בגילאי 60

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור קיבוצניק זכיתי לראות הרבה נישואי תערובות, ומעבר אנשים משם לפה והפוך.

אצלנו בקיבוץ השתקעו והקימו משפחות, הולנדי, והולנדית, אנגלי, שוודית, שווצרית, טגי'קי, אמריקנית, סקוטי,אנגלי, והיו עוד הרבה שנשארו שנים רבות במערכות יחסים.

כולם כבר 20-40 שנה בארץ עם משפחות, אולם קיבוץ שזו קצת סביבה שונה, אבל לא מנותקת מישראל וכל מה שהיא מביאה איתה.

ומהצד השני כמעט רוב מי שיצא לכיוון השני, לא החזיק וחזר/התגרש.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, סולל הדרך כתב:

כל כך רע לך פה, שום דבר לא מחזיק אותך פה, אז מה מונע ממך לעזוב? לא ראיתי שוטרים שמונעים מאף אחד לעזוב.

אין ספק שההשתלה בחזור עברה מצוין, החל מהפטרנליזם וסימני הקריאה התודעתיים, דרך חוסר הקריאה (=הקשבה, בהקשר של הפורום) של מה שאנשים איתם אתה מדבר כתבו, עד לקריאה לעוף מפה אם אתה מעיז להתלונן.

אני שמח בשבילך שישראל היא ה-מקום שלך, לא בסרקסטיות, באמת. אושר זה דבר יפה וחיובי. מקווה ומאחל שלבת שלך יהיה שירות מגשים ובטוח.

כן חבל שגם ממרום גילך בו התפארת, לא הפמנת עדיין אלמנטים של נימוס בסיסי וסובלנות לאחר. 

הזכרת לי שני סיפורים:

האחד הוא על אנשים שביקרו כאן לטובת מעבר, והבת שלהם מספרת לי שהחלום שלה זה להיות במחסומים במשמר הגבול.

השני הוא על חמותי, שאמרה לנו ״אני חולמת על איך <הנכדה> תבוא לבקר אותי ותחליט להתגייס לצבא״.

כמובן שאלו שני סיפורים שנראים נורמליים לגמרי לאנשים מסויימים, והזויים מהחלל לאנשים אחרים, וכאן ההבדל.

• אהבתי 7

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולם על הגירה רק בשביל שהילדים שלי לא יתגייסו.

לצערי בשביל הגדולים זה כבר מאוחר מדי.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@סולל הדרך - רציתי לענות לך תגובה ארוכה ומפורטת, אבל אחרי שקראתי את ההודעות שלך שוב אני מבין שזה לא באמת ישנה הרבה. התחושה שלי זה של שיח עם חוזר בתשובה. אז אני רק אברך אותך ואשמח בשמחתך על החזרה לישראל 🙂

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, oryo כתב:

כמובן שאלו שני סיפורים שנראים נורמליים לגמרי לאנשים מסויימים, והזויים מהחלל לאנשים אחרים, וכאן ההבדל.

מניח שזה כמו שמישהו מסומליה יבוא אליך ויגיד לך שהחלום שלו זה לראות את הבן שלו עובר לטקסס ושם מדים של מקדונלדס.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, סולל הדרך כתב:

ויש לי המון גאווה בבת שלי, שלא היתה חייבת להתגייס וכבר התחילה שנה ראשונה באוניברסיטה בהולנד שהחליטה שהיא עושה עליה ומי שחוזר לארץ צריך לתרום את חלקו. לא בית דתי, לא בית ציוני... בית ישראלי.

לא הכל קשור לפוליטיקה ואם טוב פה או לא, זה אומנם מושרש לישראלים מגיל 0 אבל לי אישית זה נראה הזוי, לשמוח מזה שילדה שגידלת במשך 18 שנה הולכת לבזבז שנתיים מחייה בארגון צבאי? מפקדת שגדולה ממנה בחודשיים ויכולה להתעמר בה? הלו זה צבא לא קייטנה, למה לחכות בכיליון עיניים לרגע הזה? מה עדיף לצפות לרגע שהילדה שלך תשרת את המדינה או לגדל אותה במדינה שתשרת אותה?

ואני אומר את זה דווקא אחרי שירות קרבי.

לפני 21 דקות, לירון .ה. כתב:

בתור קיבוצניק זכיתי לראות הרבה נישואי תערובות, ומעבר אנשים משם לפה והפוך.

אצלנו בקיבוץ השתקעו והקימו משפחות, הולנדי, והולנדית, אנגלי, שוודית, שווצרית, טגי'קי, אמריקנית, סקוטי,אנגלי, והיו עוד הרבה שנשארו שנים רבות במערכות יחסים.

כולם כבר 20-40 שנה בארץ עם משפחות, אולם קיבוץ שזו קצת סביבה שונה, אבל לא מנותקת מישראל וכל מה שהיא מביאה איתה.

ומהצד השני כמעט רוב מי שיצא לכיוון השני, לא החזיק וחזר/התגרש.

הם חיו אורח חיים יהודי? סתם תוהה..

עריכה אחרונה על ידי MZN
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...