Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, stas12 כתב:

בוא נגיד ככה שבחברות הבינוניות-גדולות ה qa מרוויח את המספרים שרשמת למפתח, ולפעמים אף יותר. 

יש לך סימוכים כלשהם?

לפני 39 דקות, llaavvii כתב:

בתחום הפיתוח (ו dev opss) ששם בדרך כלל השכר הגבוהה ביותר מתכנת מתחיל ירוויח אכן 20K בערך (ממש לא 25K) ולאחר כמה שנים ואם הוא טוב הוא יטפס ל25K-28K
ר"צ פיתוח או איש  32K+,מנוסה dev opss וטיפה יותר,

העבודה הנוכחית שלי היא בחברה קטנה כר"צ פיתוח ואני מרוויח (ישירות) לא הרבה יותר ממה שנכתב, מחברים שעובדים בחברות גדולות נאמר לי כי אין הבדלים ישירים גדולים בין המשכורות אצלהם ואצלי.

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

כבר יצא לי לשמוע התבטאויות כמו "אתם מוצצים את הדם של האומה" או "בהמות סיבוס".

גם לי מאחורי הגב. ובדרך כלל מאנשים עם טלפון יוקרתי יותר משלי, תשלום ליסינג מפלצתי לג'יפון קוריאני ושלוש חופשות בחו"ל עם חצי מהמשכורת שלי....

אז אני ממלמל לעצמי לידם בקול מה יקרה חו"ח שמישהו יצטרך להוציא במיידי 50+ על טיפול שיניים, עו"ד וכדומה😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Haim_gds כתב:

יש לך סימוכים כלשהם?

אני מנהל צוות הנדסה, ומגייס לצוות, באחת החברות האמריקאיות שיש להן סניף בארץ. 

אז אני יודע כמה אנחנו משלמים וכמה משלמים לנו ולאנשים מסביב. 

וזה חוץ ממניות שנתיות ובונוסים רבעוניים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל ההייטק זה מטא, אמאזון, גוגל ואנבידיה.

אולי שילמתם בצורה מטורפת והקפצתם את השוק, אבל אתם גם מפטרים בלי רחמים, אז בוא נראה כמה תשלמו לQA בעוד שנה-שנתיים אחרי קצת מיתון.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יובל .מ. כתב:

אולי שילמתם בצורה מטורפת והקפצתם את השוק, אבל אתם גם מפטרים בלי רחמים, אז בוא נראה כמה תשלמו לQA בעוד שנה-שנתיים אחרי קצת מיתון.

דווקא לא אחת מאלה בכלל, ולא מתקרבת בגודל לאחת מאלה בכלל. סניף ישראלי קטן של 50 עובדים. 

וטפו טפו בינתיים בכל זמן קיום הסניף הישראלי לא פוטר אף לא עובד אחד בכלל. 

עריכה אחרונה על ידי stas12
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

ואם אתה רוצה לדבר על עיוותים אז תתחיל ממגזר ציבורי שמן ולא יעיל, חברות ממשלתיות עם משכורות עתק, שביתות ועוד, שמשפיעות על יוקר המחייה של כולנו, מועצות שונות, הסתדרות, מגזרים ובעלי מקצוע שונים שעובדים בשחור ועוד.

אמת.

עד לפני תקופה לא ארוכה קצין בצבא היה משתחרר, יוצא לשוק העבודה לתוך עבודת ניהול ומרוויח 50-100K אלף שקלים בחודש ועל זה מקבל כל חודש מהמדינה 20K שקלים פנסיה. הזוי, מופרך. 

אבל, זה כבר ממש משנה את נושא השרשור ואולי כדאי ששרשור אחד ישאר לפחות באזור של הסיבה לשמה הוא נפתח וזה לדבר על הגירה. 

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

הרבה חברות משלמות ככה ומעבר להן.

הרבה חברות פיטרו יותר מהן.

בחלקן אין qa. אולי חלק מהאישורים להצעות גבוהות במיוחד כרגע ברגיעה - אבל עדיין משלמים הרבה ולא בכיוון ירידה.

שמחתי לעזור.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.12.2022 בשעה 14:31, MiniMiz3r כתב:

זה לא נשמע הגיוני. אני משלם פחות מאחוז. 

אתה מחשב בתוך זה את המס בריאות שמנוכה מהמשכורת? 

כן. 5%.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.12.2022 בשעה 12:50, yoni162 כתב:

לפעמים אני חושב, אולי זה כן צריך לעניין איך מרגיש האזרח הממוצע? או יותר ספציפית, מה יהיה היחס של האוכלוסיה המקומית כלפיך (ודומיך)? מצב שבו האוכלוסיה המקומית נדחקת החוצה עקב עליית מחירי שכירות שנדחפים מעלה ע"י אוכלוסיה של 'רילוקייטרים' למיניהם, לא עלול לגרום בסוף לאיזושהי תחושת עוינות, או לכל הפחות חוסר קבלה?

זה בדיוק מה שקורה בליסבון, לדוגמא.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, stas12 כתב:

אתה ממש ממש רחוק מהמספרים בשטח, ולא בקצת. בוא נגיד ככה שבחברות הבינוניות-גדולות ה qa מרוויח את המספרים שרשמת למפתח, ולפעמים אף יותר. 

הוא תואם את מה שרשום בטבלאות השכר +-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טבלאות שכר מבוססות מספרים שמעסיקים נותנים לחברות השמה.

1. זה לא כולל בונוסים ומניות סחירות

2. זה מבוסס על אינטרסים של חברות

3. החברות הגדולות לא עובדות עם חברות השמה

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.12.2022 בשעה 20:17, DareDevil כתב:

ישראל ישראלי, עבור זה שעובד בעבודת מינימום או עבודה שאינה הייטק, הדרך היחידה היא אשכרה לעבוד במעבר לחו"ל. זה לקחת כמה שנים טובות בשביל למצות את כל האופציות ולבסוף להכין תוכנית בריחה מפה.

רק ההגרלה של ארה"ב לוקחת בין שנה וחצי לשנתיים וזה אם כל הכוכבים התיישרו ואשכרה אישרו את הויזה, וזה מבלי ליפול על ניואנסים כאלו ואחרים.

מציאות ממולכדת עבור מרבית הישראל ישראלים שתיארת ; אלו שמוצאים עצמם בעשור השלישי והרביעי לחייהם עדיין משתכרים במינימום, ככל הנראה שהכי רחוק אליו כבר יגיעו בגלגול הנוכחי זה מטולה בטיול מאורגן מטעם העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ALÞћÃ כתב:

מציאות ממולכדת עבור מרבית הישראל ישראלים שתיארת ; אלו שמוצאים עצמם בעשור השלישי והרביעי לחייהם עדיין משתכרים במינימום, ככל הנראה שהכי רחוק אליו כבר יגיעו בגלגול הנוכחי זה מטולה בטיול מאורגן מטעם העבודה

בעשור השלישי והרביעי אתה עדיין יכול לעשות עם עצמך משהו ולצאת ממעגל עבודות של שכר מינימום.

בעצם את העשור השלישי אתה מתחיל בגיל 21, שם אפילו די צפוי שתעבוד בשכר מינימום בהתחלה, ובעשור הרביעי - היום שלושים זה העשרים החדש, יש המון מה אפשר לעשות.

העיקר אל תשווה את עצמך ליוטיוברים עם למבורגיני בגראז׳ או tech bros שמספרים שהם מרוויחים 350K אחרי שני קורסים ביוטיוב.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מזה דופק קופסא לצעירים. לעומת זאת יש המון המון צעירים עם ראש על הכתפיים וסביב 30 שלהם עם משכורות מאד נאות. בכלל נושא המשכורות היום הזוי, למי שיש מוטיבציה מרוויח הון קטן מה שלפני 20-30 בכלל היה בגדר פנטזיה. מי שמרוויח מינימום זה או נכה (בלי טיפה של ציניות ) או עצלן.

עריכה אחרונה על ידי 98civic
  • רעיון גרוע 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Liviur כתב:

הרבה חברות משלמות ככה ומעבר להן.

הרבה חברות פיטרו יותר מהן.

בחלקן אין qa. אולי חלק מהאישורים להצעות גבוהות במיוחד כרגע ברגיעה - אבל עדיין משלמים הרבה ולא בכיוון ירידה.

שמחתי לעזור.

לא הולך להתווכח על זה מכיוון שזה ויכוח עקר,
אי מכיר קצת (אולי הרבה) את השוק (כבר 27 שנים בהיי טק), ובמעבר בין חברות אתה רואה מה הגבול העליון שחברות מוכנות לשלם,
גם בסטארטפים וזה באיזורים שאני מדבר עליהם,
תמיד יהיו חברות יוצאות מהכלל אבל הם נדירות.

נתקלתי בלא מעט שהתרברבו על משכורות נדירות (מפרגן באמת) אבל שהצעתי התערבות על לפתוח תלוש מול תלוש (אנחנו חברים (-:   ) הם משום מה נסוגו.
אבל שוב משלמים לכם טוב - מעולה זכיתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, llaavvii כתב:

לא הולך להתווכח על זה מכיוון שזה ויכוח עקר,
אי מכיר קצת (אולי הרבה) את השוק (כבר 27 שנים בהיי טק), ובמעבר בין חברות אתה רואה מה הגבול העליון

נו ואני עובד בטק מאז 2000 ואבא שלי בתחום כבר מלפני שעלה לישראל ב84… 🤷‍♂️

בכמה חברות בקליבר (מבחינת שכר) כמו גמפא עבדת / ראית בעיניים תלושי שכר אמיתיים / יותר חשוב חוזה העסקה שמפרט גם מניות סחירות ותוכנית ריפרשרים? אז אני ראיתי כמה וכמה ועוד הרבה בארהב.

ואלו לא חברות ספורות או מעסיקים בודדים, יחד עם זאת זה ללא ספק עקומת פעמון בהתפלגות - פשוט ההבדל בין החברות שמשלמות את ה40-50 אחוז והן ״תחרותיות״ לאלו שמשלמות את ה70% יכול להיות בקלות עוד 50% בחודש לאותו תפקיד. ומעלה.

לכן סקרי שכר וGlassdoor קצת חסרי משמעות לעומת כלים כמו levels.fyi

תעיף מבט קצת פה:

https://www.levels.fyi/t/software-engineer/locations/israel

המספרים בהחלט אמיתיים - לצד הנמוך והגבוהה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...