Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

היית שמח לגור שם אולי עם המשכורת הישראלית שלך. השאלה כמה הפולני הממוצע שחי שם מרוויח ואיזה שירותים הוא מקבל.

חוץ מזה, מה קורה מחוץ לוורשה? 

אישית בחיים לא הייתי בפולין אז אין לי מושג.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שגר שם כבר כמה שנים. אישית - אוהב את קרקוב, וורוצלב או גדנסק יותר מאשר את וורשה. וורשה גדולה מידי, ביזנס מידי. אבל זה מאוד אישי. כל הערים של 200 אלף + תושבים בפולין עברו מהפכה ב-30 השנים האחרונות. שבילי אופניים בכל מקום, תשתיות תחבורה טובות ותחבורה ציבורית מעולה (שעובדת כמובן 24\7). בתים מתוחזקים - אנשים דואגים לנראות החיצונית של הבניינים. רוב הבניינים בני ה-100-150 שנה - במיוחד במרכזי הערים - עוברים שיפוץ ייסודי. כמובן שיש בנייה סובייטית, אבל אפילו היא מטופחת ומסודרת. 

יש כמובן בעיות - שירותי הרפואה ברמה יותר נמוכה מישראל. זיהום אוויר בחורף בגלל המעבר האיטי מחימום פחם לאנרגיות אחרות. המצב השתפר מאוד בשנים האחרונות (אי אפשר להשוות למצב אפילו לפני 5 שנים), אבל עדיין קיימת בעית זיהום.

לגבי משכורות - אז בהייטק הפולני הממוצע ירוויח פחות מהישראלי הממוצע. אבל עדיין איכשהו מנהלי צוות פיתוח אצלי בחברה יכולים להרשות לעצמם להחזיק אוודי S7 או AMG C63... העובדה שעובדים פה בהייטק על חוזי B2B בהחלט משחקת תפקיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עזוב הייטק, בישראל זה רק 10% מכלל העובדים, לא יודע כמה בפולין. מה עם שאר ה90%?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

דלקים - זה דלק מסוגים שונים. כנ"ל קמחים. דבר דומה אפשר להגיד על ציודים.

בשביל מה התגובה המיותרת הזאת? הרי שנינו מבינים שלא לזה התכוונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, liorwohl כתב:

חזרתי אתמול מטיול בוורשה ואני חייב לציין שמרגיש שמה כאילו 20 שנה קדימה לעומת תלאביב. 

עוד מעט פוטין יחזיר אותה 200 שנה אחורה :)

מהביקור האחרון שלי בוורשה אני זוכר שהפולניות נראות ממש טוב, ביחס למצופה
ובלי קשר לא הצלחתי למצוא שם שתיה עם קרח, יודעי דבר טענו שהם איבדו את המתכון

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, סולל הדרך כתב:

עוד מעט פוטין יחזיר אותה 200 שנה אחורה /cdn-cgi/mirage/b809bce800bf85bf34b70ccb932c89c2f62dc3b21f68abc5b12315ffd505997d/1280/https://carsforum.co.il/uploads/emoticons/icon_smile.gif.b1eda5b7cba44759db7bd8e18120d216.gif

מהביקור האחרון שלי בוורשה אני זוכר שהפולניות נראות ממש טוב, ביחס למצופה
ובלי קשר לא הצלחתי למצוא שם שתיה עם קרח, יודעי דבר טענו שהם איבדו את המתכון

היה פה איזה תרד שמישהו דיבר על מילפיות בהוד השרון… הוא כנראה היה מתפוצץ ממה שהולך פה. אני בידיוק יושב ברכבת עכשיו. ואפילו שדצמבר, ושלג, ומעילים… דאם. רוב הישראלים שאני מכיר וחיים פה עשו בשכל - באו רווקים לפולין ;-) 

לפני שעה, SlowRide כתב:

עזוב הייטק, בישראל זה רק 10% מכלל העובדים, לא יודע כמה בפולין. מה עם שאר ה90%?

מרוויחים פחות מישראל, אבל גם מוציאים הרבה פחות. בממוצע של PPP עלות המחיה בפולין קלה יותר מישראל. אבל וואלה, מי שרוצה לעבור לפה מישראל לא הולך להיות פועל במפעל. כל מי שאני מכיר שעברו לפה הם או אנשי הייטק או אנשי עסקים/נדל״ן או פנסיונרים שעברו לפה עם פנסיה מישראל.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אנשים שלא הסתובבו במקומות טוענים למה ישראל יותר טובה מהם :) ישראל התפתחה עקום למדינה צפופה ולא נוחה לתזוזה, אפילו שכונות חדשות בונים עם כבישים של נתיב אחת לכל כיוון. האוכלוסיה אתם יודעים, רועשת מציקה וברברית. מה שקצת ישן תמיד יהיה שבור ומגעיל. מה שאפשר למכור יקר מוכרים יקר כפול 4.. פולין שרק השתחררה מהקומוניזם לפני 30 שנה כבר עקפו אותנו רק היחסי ציבור שלהם פה הם עדיין של תקופה אחרת. אבל למה אני טורח להיות בעדם, עדיף שכמה שפחות יעברו לשם... עוד יתחילו למכור בתים ב2 מיליון אם הישראלים יבואו :) גם נראה שזרים אחרים לא ממהרים לשם.

רק שיגיע הדרכון הפורטוגלי כבר, לא זז התהליך הנוראי הזה.

לא יודע אם בסוף אהמר על פולין במעבר אבל אופציה טובה והטיול הזה רק חיזק. פעם ראשונה שלי בוורשה וזה פשוט נראה מקום עירוני מעולה, וכשנסעתי למוזיאון מכוניות באיזה פרבר גם ראיתי שבונים שכונות חדשות של בתים פרטיים מרווחים, ממש חלום, לא דו משפחתי סופר צפופים ב6 מיליון כמו בארץ. פשוט בית פרטי נוח כמו שכולם רוצים והוא חצי שעה נסיעה מעיר שיש בה הכל.

• אהבתי 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 56 דקות, garicho כתב:

אבל וואלה, מי שרוצה לעבור לפה מישראל לא הולך להיות פועל במפעל

זה כי רמת החיים שלו כנראה תהיה נמוכה יותר משל פועל במפעל בישראל.

לפני 24 דקות, liorwohl כתב:

בקיצור אנשים שלא הסתובבו במקומות טוענים למה ישראל יותר טובה מהם

לא טענתי שישראל יותר טובה, שאלתי במה וורשה יותר טובה למי שלא צבר הרבה כסף ובנה קריירה בהייטק בישראל.

נגיד "סתם" מהנדס שמרוויח בישראל משכורת טיפה מעל הממוצע, שווה לו לעבור לפולין?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.11.2022 בשעה 23:04, Liviur כתב:

כבר ממש לא הכיוון פה כבר עשרות שנים - אולי את ארה״ב של לפני 50+ שנה.

גם בהייטק בישראל כבר יש איזון בית עבודה. לא עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה כבר ממזמן.

בתאריך 9.11.2022 בשעה 00:56, Michazzz כתב:

אם מישהו מעונין בפורטוגל, אולי זה שווה לבדוק: https://www.facebook.com/groups/israelinberlin/permalink/2082878931915720/

עבודה בפורטוגל.JPG

ליסבון מדהימה. הייתי שם מעל חודש ביולי. אחלה אווירה, אנשים נחמדים, מזג אוויר טוב ומחירים זולים. החיסרון היחיד זה שכל העיר רק עליות. גם אם עלית ואתה חושב שבחזור תהיה ירידה אז לא גם אז תהיה עליה. רמה אחת מתחת לסולם.

בתאריך 9.11.2022 בשעה 07:18, vadim6385 כתב:

נשמע כמו בדיקת תוכן לפייסבוק.

בוא נגיד ככה שזאת לא עבודה שתראה בה דברים נעימים או נחמדים.

כן גם של טיקטוק וכו'.

ישבתי שם עם אנשים שעובדים בזה זה עבודה מסריחה (וגם השכר נמוך מאוד) וזה לראות כל מיני תכנים לא נעימים לאורך כל היום ולסנן.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, SlowRide כתב:

לא טענתי שישראל יותר טובה, שאלתי במה וורשה יותר טובה למי שלא צבר הרבה כסף ובנה קריירה בהייטק בישראל.

נגיד "סתם" מהנדס שמרוויח בישראל משכורת טיפה מעל הממוצע, שווה לו לעבור לפולין?

מוזמן לבדוק.

https://www.pracuj.pl/

בממוצע המחיה בפולין זולה ב-60% מישראל. אז אתה יכול לעשות השוואות. משכורת ברוטו/נטו פולנית דומה לברוטו/נטו בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, liorwohl כתב:

בקיצור אנשים שלא הסתובבו במקומות טוענים למה ישראל יותר טובה מהם :) ישראל התפתחה עקום למדינה צפופה ולא נוחה לתזוזה, אפילו שכונות חדשות בונים עם כבישים של נתיב אחת לכל כיוון. האוכלוסיה אתם יודעים, רועשת מציקה וברברית. מה שקצת ישן תמיד יהיה שבור ומגעיל. מה שאפשר למכור יקר מוכרים יקר כפול 4.. פולין שרק השתחררה מהקומוניזם לפני 30 שנה כבר עקפו אותנו רק היחסי ציבור שלהם פה הם עדיין של תקופה אחרת. אבל למה אני טורח להיות בעדם, עדיף שכמה שפחות יעברו לשם... עוד יתחילו למכור בתים ב2 מיליון אם הישראלים יבואו :) גם נראה שזרים אחרים לא ממהרים לשם.

רק שיגיע הדרכון הפורטוגלי כבר, לא זז התהליך הנוראי הזה.

מעניין לדעת, במה בדיוק פולין עקפה אותנו?   בצריכת האלכוהול?

לישראל יש הרבה חסרונות (שאת חלקם ציינת - תחבורה ציבורית כושלת, צפיפות, חוסר תרבות ועוד, כאשר חלק גדול מזה נגרם על ידי 2 מגזרים מאוד מסוימים), אבל מבחינה אובייקטיבית ישראל מתעלה על פולין ברוב הפרמטרים, בין אם זה תוחלת חיים, כלכלה, מערכת בריאות ועוד.

נשמע שאתה עדיין בהתלהבות מהמקום החדש שראית (תן לי להפתיע אותך - רוב הסיכויים שתרגיש ככה גם בהרבה ערים גדולות אחרות במזרח אירופה, דוגמת בודפשט, קייב שלפני המלחמה, פראג ועוד), אבל החיים בתור אזרח קצת שונים מהחיים בתור תייר שמגיע לעיר לכמה ימים. 

לי אישית הביקורים בפולין ובתי החולים שלה (במסגרת העבודה) הזכירו יותר את המזרח הרחוק של רוסיה מאשר מדינות כמו גרמניה או ארה"ב.

• אהבתי 2
  • משעמם 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התלבטתי אם לכתוב פה או בשרשור הפוליטי.

פולין אולי מפגרת ברפואה לעומת ישראל, אבל מהווה (יחד עם הונגריה במידה מסוימת) סוג של מודל לחיקוי, במובן הפחות טוב. לפחות פחות טוב לדעתי.

אני לא גר בפולין ומעולם לא ביקרתי בה, אז אני לא יודע עד כמה זה מורגש בחיי היום יום. אבל הכיוון הוא לא משהו להתפאר בו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

התלבטתי אם לכתוב פה או בשרשור הפוליטי.

פולין אולי מפגרת ברפואה לעומת ישראל, אבל מהווה (יחד עם הונגריה במידה מסוימת) סוג של מודל לחיקוי, במובן הפחות טוב. לפחות פחות טוב לדעתי.

אני לא גר בפולין ומעולם לא ביקרתי בה, אז אני לא יודע עד כמה זה מורגש בחיי היום יום. אבל הכיוון הוא לא משהו להתפאר בו.

נכון. זאת בהחלט בעיה. לא מרגישים יותר מיד ביום יום - פרט לשטות עם ההפלות - אבל בהחלט זה משהו קיים. יש גם הבדל מאוד ברור בין הערים (הליברליות) לכפרים (השמרנים). ובין מערב פולין (כיבוש גרמני בעבר) למזרח פולין (כיבוש רוסי בעבר).

אבל פה לפחות יש קונסטיטוציה ויש את האיחוד האירופאי - שני גורמים שתוקעים לקצינסקי מקלות בגלגלים. הרוב המוחלט של הפולנים - באופן עקבי - רוצים להיות חלק מהאיחוד. לכן השמרנים יודעים שהם לא יכולים לאיים יותר מידי על יציאה. זה ידפוק רק אותם. החלק השני הוא החילון במדינה. פולין נמצאת בתהליך חילון מואץ מאוד. המדינה שמתחלנת בצורה המהירה ביותר באירופה. ויש גם מיליוני מהגרים לפולין - אוקראינה, בלרוס - שמשפיעים על המדינה בצורה משמעותית.

יהיה פה שמח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, wa11a כתב:

מחירים זולים

ליסבון?

מחירים זולים?

מאוד תלוי - מחירי נדל"ן בליסבון עלו בשנים האחרונות בצורה בלתי נתפסת, הרבה בגלל משקיעים מבחוץ שבאו עם כסף מערבי למדינה. לפורטוגלי הממוצע שכירות בליסבון היא שערורייתית כמו שכירות בת"א. גם על רכבים יש שם מיסוי גבוה מאוד, והם מאוד לא זולים מה שגורם לפורטוגלים להחזיק רכבים מאוד ישנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהדיור שם גם משתגע.

אבל תראה, צריך להבין שספציפית בטרד הזה, שרוב הדיון נעשה פה מתוך עיניים של משתתפים ממגזר תעסוקתי מאאאוווד מסויים... (10%? אולי כבר פחות היום...). מגזר שעם השכר שמרוויח פה בארץ וחי חיים ממוצעים מינוס, יחיה ברמת חיים פי 4 בערך ברוב אירופה, גם בליסבון שם השכירות עולה. אז כן, זול.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...