Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לאילו מדינות הייתם מהגרים ולמה? מה היתרונות והחסרונות לעומת ישראל? איך מתחילים? מה הדרישות? אם ארה"ב אז איזו מדינה ועיר.

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שגם אני חושב על הרעיון של להגר, וזה רק הולך ומתגבר מיום ליום.

ה2 סנט שלי:

ארה"ב זה פח פוליטי ותרבותי לדעתי. לא הייתי מהגר לשם. היא מאוד מחולקת פוליטית, נשלטת על ידי אילון מאסק וג'ף בזוס, ומעבירה חוקים שנוגדים ליברליות (ראה ערך - הפלות). מה גם שהיא רחוקה מישראל.

מסיבת המרחק גם קנדה, אוסטרליה וניו זילנד הן לא אופציה.

בריטניה היא אופציה טובה, יחסית קרוב לישראל, רמת חיים גבוה, דוברי אנגלית. אבל היא נמצאת במצוקת דיור, מצוקה כלכלית ענקית אחרי הברקזיט וגן שעושעים שליז טראס עשתה.

הולנד נחשבת למדינה מאוד טובה, אבל היא נמצאת במצוקת הדיור הכי נוראית באירופה.

זה משאיר לך את גרמניה ומזרח אירופה סטייל פולין \ צ'כיה \ הונגריה, כאשר האחרונות נמצאת בקרבת פוטין.

בקיצור המצב הגאו-פוליטי בעולם הוא דיי זוועה. תוצאות בקורונה והמלחמה באוקראינה לא עוזרים לזה יותר מידי.

לגבי איך - אין לי מושג. אשמח לדעת גם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב על זה הרבה לאחרונה כי הדרכון הפורטוגלי שלי יהיה מוכן כנראה בעוד שנה +-. גם בלי קשר לתוצאות הבחירות, מאוד לא התחברתי לזה שכולם חיים אחד בתוך השני מרוב צפיפות ועוד משלמים על זה חסכונות חיים של 3 אנשים. אי אפשר לצאת מהבית בימי חופש כי כולם אחד בתוך השני בכל מקום. כולם נוהגים גרוע ואדיש לגמרי וכולם רועשים וחסרי התחשבות לחלוטין. מדינה דתית ומושחתת. לא בשבילי ישראל.

אני יכול לעבוד מהבית לאותה חברה ישראלית-אמריקאית שעובד בה כבר 6 שנים, אז לא ממש אכפת לי לאיזה מדינה לעבור רק שיהיה זול מרווח ונוח בלי הרבה בירוקרטיה מעצבנת שאוכל להרשות לעצמי לקנות שטח ולבנות בית בלי למשכן את החיים שלי או לגור בחור של 3 שעות נסיעה לעיר. מקום שיאפשר לי להחזיק מכוניות ישנות בלי 1000 הגבלות מגוכחות ובדיקות כל חצי שנה. שיהיה הרבה דוברי אנגלית ובלי גזענות ודיקטטורה מתפתחת.

הייתי שמח לעבור לארה״ב כי השפה יותר קלה, הכל הכי זול, הכי קל לקבל הכל מהכל בכל התחומים שמה. אבל זה יקרה רק אם המקום עבודה יתן הצעה לעבור ואני לא אוהב להיות תלוי בחברה, לא אחכה להם.

גרמניה נשמעים כמו האופציה הכללית הכי נורמלית אבל בימים האחרונים אני הבנתי וקראתי שהם לא זורמים כלכך עם אזרחות כפולה. לי זה בסדר אבל חברה שלי לא יהודיה ולא נולדה בישראל אז לא הייתי מוותר על האזרחות הישראלית שלה כמו שלעצמי הייתי מוותר כי במילא אוכל לשחזר מחוק השבות. אם אגור שמה 5 שנים, לחברה יהיה דרכון גרמני ואז נקבל הצעה לעבור לארה״ב?.. למה אני צריך את המגבלה הזאת על הראש.

מהטיולים שלי באירופה התחברתי לפולין, הם נראים כמו השקעה טובה - מקום שיתפתח. דוברי אנגלית יחסית, מאוד משתדלים להתקדם ולא עומדים במקום כמו רוב אירופה האדישים. אבל אם הייתי צריך למצוא שמה עבודה זה כנראה לא היה שווה הרבה וגם החברה לא תרוויח שמה הרבה.

איטליה - אופציה אבל בעיה שהם לא דוברי אנגלית ברובם, יש לאיטליה בעיות ידועות אבל אני מתחבר אליהם, אבל בכל זאת זה כנראה מקום לטיולים יותר מאשר למגורים.

הולנד - צפוף אז לא.

לא מדינות צפוניות מדי עם יותר שלג מקיץ. 

בפורטוגל עוד לא ביקרתי, שומע ביקורות טובות אבל מבאס שהם בקצה הצר של היבשת, רוצה לברוח ממדינה שאפשר לנסוע בה רק ל2 כיוונים 

אולי הפתרון יהיה קצת להסתובב בין שכירויות במדינות שונות ולהנעל על מקום בהדרגה.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף - למי ששוקל את הדבר הזה ברצינות ולא כגחמה: חשוב מאוד להתכונן כמו שצריך, מוזמנים לעקוב אחרי העמוד שלי רילוקיישן אינפורמיישן שם פרסמתי המון תכנים בנוגע להגירה לארה״ב, כאשר חלק נרחב מהם רלוונטי להגירה באשר היא.

בנוגע ליעד, בתור מי שגר באוסטין (טקסס, ארה״ב) אז אני יכול לציין שזו אחת ההחלטות הכי טובות שקיבלתי בחיים, hands down. 

מצד שני, זה לא מתאים לכל אחד/ת.

א. יש מרחק ענק מהמשפחה הגרעינית - בבירור החסרון הכי קשוח, במיוחד כשמתווספים נכדים למשוואה.

ב. יש פער תרבויות (תלוי מאוד בתרבות האישית של המהגר, לי כאן זה מרגיש יותר קרוב תרבותית מישראל, לאחרים לאו דווקא).

ג. הרבה פעמים, לאנשים שבזוגיות, צד אחד בזוגיות מתמקד במשפחה - וזה יכול לעכב קריירה ולייצר מרמור. חשוב להתכונן לזה בהתאם.

אבל אני כותב ושם לב שזה בכלל לא קשור לשאלה אז אולי אין טעם לענות וצריך להתמקד בשאלה המקורית:

יעדים מרכזיים -

1. צפון אמריקה (ארהב / קנדה) - יתרונות: שפה קלה, רמת חיים גבוהה, הרבה תרבות שבלאו הכי נצרכת בישראל, ריבוי הגירה וריבוי ישראלים במקומות מסוימים || חסרונות: צריך למצוא איך לעשות את זה (למי שאין דרכון, הרוב כנראה), מרחק מישראל, צריך לדעת איפה לגור כי הפדרציה של ארה״ב דומה יותר ליבשת (=אירופה) מאשר למדינה (=גרמניה).

2. סקנדינביה - יתרונות: בגדול, מדינות סקנדינביה ׳פיצחו את השיטה׳ ולרבים מהוות את הpinnacle של איכות חיים, מערכת רווחה מאוד חזקה, טבע ויופי משוגעים || חסרונות: אמנם הם יודעים אנגלית ברמה מצוינת אבל שפת המקום היא אחרת ותדרוש הסתגלות, פחות הגירה ישראלית, אין לי מושג איך מבצעים לשם הגירה בכלל

3. ליבת אירופה (גרמניה/הולנד) - יתרונות: קרבה גאוגרפית לישראל, רמת חיים עירונית די סבבה, מערכת רווחה טובה || חסרונות: שפה, תרבות שונה יותר, יש כאלו עם קונוטציות קשוחות

הערת צד: 

יעדים זו בעיה משנית, מי ששוקל ברצינות רילוקיישן צריך קודם כל להבין את התהליך, את העלות כנגד פוטנציאל, את הקשיים ואת ההכנה הנדרשת - והכי חשוב - את ההתכנות. זה שפלוני רוצה להגר לא אומר שיש לו אפשרות לבצע זאת, ולכן אין מה לנבור במשהו שאינו בהכרח בר ביצוע.

מדובר בנושא מורכב לכשעצמו, אבל ליטרלי משנה חיים. לי אישית זה עבד מדהים, אבל יש אנשים שזה לא עובד להם, ביצעתי עשרות שיחות ייעוץ לרילוקיישן ומטבע הדברים אני מכיר מאות משפחות, יכול להעיד שכמו ניתוח טוב - לשפר את ההשכלה הידע והנסיון יכול להשפיע בצורה קריטית על התהליך עצמו.

בהצלחה 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, raiden כתב:

ארה"ב זה פח פוליטי ותרבותי לדעתי. לא הייתי מהגר לשם. היא מאוד מחולקת פוליטית, נשלטת על ידי אילון מאסק וג'ף בזוס, ומעבירה חוקים שנוגדים ליברליות (ראה ערך - הפלות). מה גם שהיא רחוקה מישראל.

ואוו זו אחת ההכללות הכי מוזרות ותלושות שקראתי על מדינה שמורכבת מסטייטים וכוללת מעל 300 מליון איש.

אבל מה אני מבין מלגור בחלק ממנה בשנים האחרונות.

לפני כשעה, liorwohl כתב:

אני יכול לעבוד מהבית לאותה חברה ישראלית-אמריקאית שעובד בה כבר 6 שנים, אז לא ממש אכפת לי

אם יש להם משרדים שם ? כנראה. אחרת - כנראה פחות. להעסיק משהו במדינה זרה זה לא כ״כ פשוט.

גם צפה התאמה לשכר המקומי וזה שבשנתיים הראשונות זה יעלה לך יותר להתאקלם.

על זה תוסיף ששכר בטק גבוהה בארץ יחסית להרבה מקומות בעולם.

נראה שאור ידידי כתב על זה בפירוט והרבה יותר מסודר. רילוקיישן דורש באמת למידה ועבודה כנגד זה וכולל בתוכו בהחלט קושי כלכלי ומשפחתי אם יש.

לזרוק ארצות באוויר אחרי הבחירות זה נחמד, אבל מחשבה אמיתית דורשת הרבה יותר מרחק ועשייה ובדיקה אם אפשר (אני עבדתי 3-4 שנים לכיוון הזה אחרי שהייתי רציני. להגיד אירופה ודרכון אירופאי זה נחמד עד שבודקים את הפרטים הקטני. ויש לכל המשפחה שלי דרכונים אירופאים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Liviur כתב:

אם יש להם משרדים שם ? כנראה. אחרת - כנראה פחות. להעסיק משהו במדינה זרה זה לא כ״כ פשוט.

גם צפה התאמה לשכר המקומי וזה שבשנתיים הראשונות זה יעלה לך יותר להתאקלם.

על זה תוסיף ששכר בטק גבוהה בארץ יחסית להרבה מקומות בעולם.

זאת לא חברה גדולה והם לא יבואו לי בנהלים ושטויות. השכר ישאר אותו דבר.. אבל כן אי אפשר לסמוך על זה שחברה תהיה קיימת לתמיד ועדיף מדינה שבה אפשר למצוא משהו אחר.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, raiden כתב:

מה גם שהיא רחוקה מישראל.

מסיבת המרחק גם קנדה, אוסטרליה וניו זילנד הן לא אופציה.

אף פעם לא הבנתי את העניין הזה של ׳ארה״ב/קנדה/אוסטרליה זה רחוק׳. אתה עוזב בכל מקרה למדינה אחרת (בהנחה שהשאיפה היא לנתק קשר מישראל), מה אכפת לך 100 ק״מ או 5000 ק״מ מאיזו נקודה שהיית בה בעבר? הקרובים שנשארו? לדעתי תכיפות הביקורים לא תשתנה דרסטית בין אם זה 1000 ק״מ או 5000 ק״מ.

ארה״ב זה די אחיזת עיניים למי שמסתכל עליה מבחוץ בעיניים נוצצות, היא טובה מאוד למי שיש לו כסף, לכל האחרים (שהם הרוב) קצת פחות... אדם שחי פה משכר שנתי של 400k שזה די מכובד לכל הדעות, הוא לא שווה ערך לאדם בארה״ב שמקבל 120k שנתי, סכום שדי מסדר אותך במיקום גבוה ונוח כלכלית ברוב המדינות, גם היקרות שבהן, ובוודאי שבזולות יותר.

לעניות דעתי? אירופה המערבית כלשהי. לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה אבל המיינדסט והתרבות ברוב המדינות האלו די זהה (ותואמת אליי אישית) ורמת החיים די חופפת, ובוודאי שאם כמובן משווים את האדם מהדוגמה לעיל, גם הוא סביר שיחיה חיים הרבה יותר נוחים כלכלית (ולא רק..) באחת המדינות הללו מאשר בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, YoJ כתב:

לדעתי תכיפות הביקורים לא תשתנה דרסטית בין אם זה 1000 ק״מ או 5000 ק״מ.

זה משנה מאוד.

אני רואה את זה עם אחותי שגרה בקליפורניה. החיים שלה טובים אבל היא היתה בשמחה רואה אותנו ואת ההורים שלי לעיתים יותר תכופות, אם לא היה מדובר בטיסה כ״כ ארוכה ויקרה.

לפני 14 דקות, YoJ כתב:

היא טובה מאוד למי שיש לו כסף

אוכלוסית המהגרים הישראלית בארה״ב היא לא מדגם מייצג.

מדובר באנשים שמראש יש להם כישורים ויכולות שמאפשרים להם לחיות שם, הרבה יותר טוב ממה שהיו חיים פה.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

הפדרציה של ארה״ב דומה יותר ליבשת (=אירופה) מאשר למדינה (=גרמניה).

לא בשביל להתקטנן, אבל ספציפית גרמניה היא גם פדרציה של מדינות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

זה משנה מאוד.

אני רואה את זה עם אחותי שגרה בקליפורניה. החיים שלה טובים אבל היא היתה בשמחה רואה אותנו ואת ההורים שלי לעיתים יותר תכופות, אם לא היה מדובר בטיסה כ״כ ארוכה ויקרה.

זה מהניסיון שלך. ולי יש חבר שגר ביוון ואני בטוח שכמות הביקורים שלו בארץ והפך היה נמוכה מאחותך שמתגוררת בארה״ב. אז זה אומר משהו? כלום. זה תלוי בן אדם, לכן אני לא רואה סיבה שהמרחק ישחק כזה תפקיד משמעותי. לא רואה איך יום טיסה זה משהו שצריך להכריע את הכף, בן אדם שירצה לבקר/להיות מבוקר יעשה את זה בלי תלות במרחק.

לפני 26 דקות, פינדר כתב:

אוכלוסית המהגרים הישראלית בארה״ב היא לא מדגם מייצג.

מדובר באנשים שמראש יש להם כישורים ויכולות שמאפשרים להם לחיות שם, הרבה יותר טוב ממה שהיו חיים פה.

כמובן, רק מציין שלא כל הישראלים שלוטשים עיניים לארה״ב הם מעולם הטק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכיוון שלי זה מדינה שבה מדברים אנגלית אבל העדיפות לא לארה"ב.

החלום זה אוסטרליה. למה - כי ראיתי אנשים שבאו משם, וחיים ונטולי לחץ ודאגות (יחסית לישראל).

יכול להיות שתהיה לי אפשרות לעשות רילוקיישן ל-UK, אבל יש לי עוד שנה עד שאוכל להתניע תהליכים (יש לי תואר לסיים).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, vadim6385 כתב:

הכיוון שלי זה מדינה שבה מדברים אנגלית אבל העדיפות לא לארה"ב.

החלום זה אוסטרליה. למה - כי ראיתי אנשים שבאו משם, וחיים ונטולי לחץ ודאגות (יחסית לישראל).

יכול להיות שתהיה לי אפשרות לעשות רילוקיישן ל-UK, אבל יש לי עוד שנה עד שאוכל להתניע תהליכים (יש לי תואר לסיים).

2 בניי הדוד שלי גרים באוסטרליה, במקור הם מדרום אפריקה.

הדיור בערים מאוד יקר גם לקניה, הגדול היה פה בארץ עכשיו לחודש עם הילדות והאישה. אין את הדאגות של ישראל, אבל לא חסר דאגות אחרות שם.

אני גרתי 5 שנים בנורווגיה, וגם גרתי קצת בשוודיה ופינלנד.

מי שרוצה קצת מידע על המקומות? וחוויות שלי משם

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...