Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה שכל חברי הפורום יודעים - יבואני הרכב מנקנקים אותנו...

CX25GTI

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, Night Driver כתב:

וכמה עולה סט דומה בארץ?

במקרה שלי אין את הסט הזה בארץ, רפידות של פאגיד רייסינג (לכביש) וצלחות שהם אמנם של ברמבו (לא רגילות) אבל בכל מקום שבררתי לא היה ולא אפשרו לי להזמין. לפני הסט הזה התלבטתי בין מספר סטים שכיחים יותר ולעומת המחיר בארץ זה היה בערך 20 אחוז זול יותר, כן אציין כי זה רק לאחר בירור מחירים במספר אתרים בחו"ל, בחלק מהם זה היה יוצא גם יותר יקר בשל עלות המשלוח האווירי. 

מוצרים כבדים כמו מערכת בלימה זו בעיה בשל עלות המשלוח ולסט רגיל וסטנדרטי ממש לא הייתי מתאמץ להזמין מחו"ל, אבל בכל שאר הדברים אני חוסך כ-50% בממוצע, בין אם זה חלק מקורי או תחליפי איכותי מיצרן OEM. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 13 דקות, CX25GTI כתב:

מה בדיוק הבעיה ?

מי שנושא בנטל מימון האחריות הוא יצרן הרכב אשר מפצה את היבואן כיום על הנזקים אותם הוא סופג.

שום בעיה ליצרן לחתום עם רשת מוסכים מקצועים הסכם דומה לשיפוי עקב הפעלת אחריות.

ולגבי מוסכי יבואן, הסטרטר בפיקנטו של אבא שלי שבק חיים.

במוסך קיה ביקשו 1700 + מעמ על החלפה של סטרטר משומש.

רכשתי סטרטר מפירוק במאגר תמורת 300 שקל  + 350 שקל החלפה במוסך מאושר משרד התחבורה.

מוסכי יבואן הם פרה משוגעת של חליבת הלקוח השבוי , מחירים מופרזים על סף חזירות.

אם חתם עם רשת אז אתה בדיוק באותו המצב ואפילו פחות טוב כי יש לך רק רשת אחת שיכולה לקחת כמה שהיא רוצה (בניגוד להיום שיש מוסכים פרטיים שמורשים ויש ביניהם תחרות).

יצרן הרכב מפצה אבל אתה היית מסכים שברב החדש שלך יטפל מוסך שמייבא לבד חלפים מאיפה שהוא רצה ללא שום פיקוח?

ולגבי הסטרטר, אתה משווה מוצר משומש שאתה נסעת לאסוף, שאתה נסעת איתו למוסך אחר שיתקין ושאין לך אחריות כוללת על העבודה לעבודה שכוללת את הריצות והאחריות הכוללת אם המוצר המשומש דפוק?

לפחות תהיה הוגן להשוות תפוחים לתפוחים.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

קראת מעבר לכותרת?

כל מה שהוא אומר זה שהוא כתב פעם דוח עם 50 סעיפים (חלקם נכונים וחלקם מטומטמים ברמות) ולא קיבלו אותו אז אזרוק כותרת על רווחים מוגזמים בלי שום נתון ואגיד שהם עושקים את הציבור. ככה אני אראה חשוב ולוחם למען החלשים שלא יכולים לקנות רכב חדש ב 350,000 שקל.

אתה באמת אחד האטומים הא? 

עוזב שהישראלי המצוי הוא אהבל ויקנה חדש גם קיה פיקנטו ב-200 אלף. שים את זה בצד. 

אני אגיד את זה עוד פעם למקרה שלא ברור- יוקר הרכבים בישראל הוא באשמת הצרכן שיקנה כול דבר בכול סכום, העיקר שהוא "ישמור על ערך". ועם זאת, 

אתה חושב שיש יבואן בישראל שלא עושה ימבה שלך כסף? יש יבואן שפשט רגל אי פעם? 

יש לך יבואנים שמוכרים שנים 2 וחצי רכבים(סמלת) והם לא נסגרים, למה אתה חושב שזה המצב? 

בחיי יש פה אנשים שכול כך חושב להם להיות צודקים, שהם יצדיקו כול דבר בשביל זה. זה נהיה מגוחך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Night Driver כתב:

אם חתם עם רשת אז אתה בדיוק באותו המצב ואפילו פחות טוב כי יש לך רק רשת אחת שיכולה לקחת כמה שהיא רוצה (בניגוד להיום שיש מוסכים פרטיים שמורשים ויש ביניהם תחרות).

יצרן הרכב מפצה אבל אתה היית מסכים שברב החדש שלך יטפל מוסך שמייבא לבד חלפים מאיפה שהוא רצה ללא שום פיקוח?

ולגבי הסטרטר, אתה משווה מוצר משומש שאתה נסעת לאסוף, שאתה נסעת איתו למוסך אחר שיתקין ושאין לך אחריות כוללת על העבודה לעבודה שכוללת את הריצות והאחריות הכוללת אם המוצר המשומש דפוק?

לפחות תהיה הוגן להשוות תפוחים לתפוחים.

הסטרטר המשומש הגיע אלי הביתה .

קיה רוכשים מאותו המקום בדיוק את המוצר הספציפי.

האחריות של קיה היא בדיוק ל 3 חודשים בדיוק כפי שניתן לי על האלטרנטור על ידי המאגר.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, CX25GTI כתב:

הסטרטר המשומש הגיע אלי הביתה .

קיה רוכשים מאותו המקום בדיוק את המוצר הספציפי.

האחריות של קיה היא בדיוק ל 3 חודשים בדיוק כפי שניתן לי על האלטרנטור על ידי המאגר.

ואם הסטרטר שפורק לא היה תקין אתה היית משלם עוד פעם עבודה. האחריות הזו עולה ושווה כסף.

לפני 37 דקות, davemustaine87 כתב:

אתה באמת אחד האטומים הא? 

עוזב שהישראלי המצוי הוא אהבל ויקנה חדש גם קיה פיקנטו ב-200 אלף. שים את זה בצד. 

אני אגיד את זה עוד פעם למקרה שלא ברור- יוקר הרכבים בישראל הוא באשמת הצרכן שיקנה כול דבר בכול סכום, העיקר שהוא "ישמור על ערך". ועם זאת, 

יש לך יבואנים שמוכרים שנים 2 וחצי רכבים(סמלת) והם לא נסגרים, למה אתה חושב שזה המצב? 

בחיי יש פה אנשים שכול כך חושב להם להיות צודקים, שהם יצדיקו כול דבר בשביל זה. זה נהיה מגוחך. 

תסלח לי אבל לפני שאתה מצמיד תארים לאנשים תקרא את הדוחות הכספיים לפחות של הבורסאיים מביניהם (ומקווה שאתה יודע לנתח דוחות כספיים לפחות ברמה בסיסית).

היבואנים ממש לא מפסידים ממכירת רכבים והם גם לא אמורים להפסיד אבל תסתכל בדוחות ותראה איזה חלק מההכנסות (אפילו לא מהרווחים) הוא מפעילות היבוא ואיזה מפעילויות אחרות.

וסמלת זו דוגמא מעולה לחוסר ההבנה שלך.
הם מייבאים לא רק פיאט ואלפא אלא גם סובארו, ג'יפ, איווקו, מזראטי והונגצ'י. עדיין 2.5 רכבים?

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטרטר נבדק לפני שהורכב , פעולה בסיסית לחלק מפירוק.

650 כולל מעמ לעומת 1990 שקל במוסך קיה, יש להרוויח ויש להיות חזיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי תפסיק. 

אתה מספק פנינים, שמדהים שאתה לא רואה את זה. יבואן לא אמור להפסיד? מה זה ההנחה הזאת? כדור הארץ עגול? המשמש תזרח מחר? 

מאיפה ההנחה האוטומטית הזאת? 

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

וסמלת זו דוגמא מעולה לחוסר ההבנה שלך.
הם מייבאים לא רק פיאט ואלפא אלא גם סובארו, ג'יפ, איווקו, מזראטי והונגצ'י. עדיין 2.5 רכבים?

חוסר ההבנה שלי? 

למה ? כמה מוכרים סובארו , גיפ וכול השאר? 

או שבאמת חשבת שאני פשוטו כמשמעו מדבר על 2.5 רכבים? 

עזוב. 

אתה צודק לגמרי. מצטער שנשאבתי לויכוח האווילי הזה מחדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, davemustaine87 כתב:

ועם זאת, 

כן, יש יבואן שפשט רגל (קפריש יבואן אלפא רומיאו ודלתא ב-1988)

ל- @CX25GTI ככל הידוע לי (ואחרי שקראתי בעיון את תגובותיו בכל השרשור הזה) אין אפילו רבע מהניסיון בעסקים שיש ל- @Night Driver (המוכר לי אישית) שמנהל עסק ענק עם מחזור של מיליונים בשנה 

ואני אחזור על זה בפעם המי יודע כמה. 

להקים ולהחזיק אופרציה של יבוא רכב חלפים ושירות ולעמוד בדרישות החוק עולה כסף רב, אם היבואן לא ירוויח מספיק (או יגיע למסקנה שהוא יכול לקבל תשואה ראויה על הכסף במקום אחר) הוא יסגור/ימכור את העסק וילק לעסקים בתחום אחר.

בארץ יש אפשרות לייבא כלי רכב  ולהשען על התשתית היקרה של היבואן בלי להשקיע שקל (ייבוא מקביל) ועדיין הייבוא המקביל לא מצליח להתרומם - אז כנראה שהרווחים אינם כל כך מוגזמים.

לסיום אני מצרף את דוחותיה של החברה שייבאה הכי הרבה כלי רכב ב-2023 בייבוא מקביל והצליחה ל"השיג" תשואה שלילית של 45% על ההון.

דוחות אוטומקס

• אהבתי 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, davemustaine87 כתב:

אוי תפסיק. 

אתה מספק פנינים, שמדהים שאתה לא רואה את זה. יבואן לא אמור להפסיד? מה זה ההנחה הזאת? כדור הארץ עגול? המשמש תזרח מחר? 

מאיפה ההנחה האוטומטית הזאת? 

חוסר ההבנה שלי? 

למה ? כמה מוכרים סובארו , גיפ וכול השאר? 

או שבאמת חשבת שאני פשוטו כמשמעו מדבר על 2.5 רכבים? 

עזוב. 

אתה צודק לגמרי. מצטער שנשאבתי לויכוח האווילי הזה מחדש. 

לא יודע מה אתה עושה אבל אני לא עובד כדי להביא כסף מהבית.

אני יצרן ויש מוצרים שאני מייבא. איפה שהיבוא לא כלכלי או בגלל תחרות או מכל סבה אחרת אני יוצא מהתחום ולא ממשיך בכוח תוך הבאת כסף מהבית.

וסובארו מכרו כמו רנו ב 2023 (12 רכבים הבדל) ופולקסוואגן.

לפני 9 דקות, blackpolo כתב:

אוקיי.אז היבואן האחרון פשט רגל לפני 35 שנה. איך זה בהשוואה לשאר הענפים במשק ? לא מאחל לאף אחד לפשוט רגל.

אתה מדבר על יבואנים רשמיים שמחזיקים הרבה עסקים אחרים במקביל. לגבי יבואנים מקבילים לא יודע כמה שרדו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zvit כתב:

גם ראס-קאר, יבואן BMW (בבעלות איזי רוזוב) פשטה את הרגל בסוף שנות השמונים ומאז הזיכיון עבר ל״קמור״

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, CX25GTI כתב:

ולגבי מוסכי יבואן, הסטרטר בפיקנטו של אבא שלי שבק חיים.

במוסך קיה ביקשו 1700 + מעמ על החלפה של סטרטר משומש.

רכשתי סטרטר מפירוק במאגר תמורת 300 שקל  + 350 שקל החלפה במוסך מאושר משרד התחבורה.

מוסכי יבואן הם פרה משוגעת של חליבת הלקוח השבוי , מחירים מופרזים על סף חזירות.

במכוניות מחוץ לכיסוי האחריות אין כל צורך להשתמש בשירותי היבואן, בוודאי לא עבור טיפולים שוטפים או תקלות כמו סטרטר.

כל מוסך מתמחה יכול לתת שירות ברמה גבוהה. לעיתים גם עדכוני תכנה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zvit כתב:

ל- @CX25GTI ככל הידוע לי (ואחרי שקראתי בעיון את תגובותיו בכל השרשור הזה) אין אפילו רבע מהניסיון בעסקים שיש ל- @Night Driver (המוכר לי אישית) שמנהל עסק ענק עם מחזור של מיליונים בשנה 

ואני אחזור על זה בפעם המי יודע כמה. 

להקים ולהחזיק אופרציה של יבוא רכב חלפים ושירות ולעמוד בדרישות החוק עולה כסף רב, אם היבואן לא ירוויח מספיק (או יגיע למסקנה שהוא יכול לקבל תשואה ראויה על הכסף במקום אחר) הוא יסגור/ימכור את העסק וילק לעסקים בתחום אחר.

בארץ יש אפשרות לייבא כלי רכב  ולהשען על התשתית היקרה של היבואן בלי להשקיע שקל (ייבוא מקביל) ועדיין הייבוא המקביל לא מצליח להתרומם - אז כנראה שהרווחים אינם כל כך מוגזמים.

לסיום אני מצרף את דוחותיה של החברה שייבאה הכי הרבה כלי רכב ב-2023 בייבוא מקביל והצליחה ל"השיג" תשואה שלילית של 45% על ההון.

דוחות אוטומקס

די אופיני לישראלי הממוצע להביע דעה על אדם שהוא אינו מכיר כלל.

זה בסדר , לכן ערכה הוא כקליפת השום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, blackpolo כתב:

אוקיי.אז היבואן האחרון פשט רגל לפני 35 שנה. איך זה בהשוואה לשאר הענפים במשק ? לא מאחל לאף אחד לפשוט רגל.

יפנאוטו פשטה רגל גם. 

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, menir1 כתב:

גם ראס-קאר, יבואן BMW (בבעלות איזי רוזוב) פשטה את הרגל בסוף שנות השמונים ומאז הזיכיון עבר ל״קמור״

גם קמור לא שרדה הרבה ופרקה לבסוף אחרי הפסדי ענק.

לפני הרבה שנים ״מצאו״ רכבי bmw שהתקבלו בטרייד אין על ידי קמור, בחניון התת״ק בבניין שבו ישבו. מכוניות ששכבו שנים ללא ביקוש. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...