Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם גרים במרתף?

Nemesis
שימו לב! השרשור הזה בן 614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וואלה, הכל כאן "בסדר". אין שום בעיות אקוטיות.

סך הכל, כשנכנסים, החלל המתקבל פתוח מואר ומרשים.

חוץ מהחדר שצמוד לסלון כל החדרים הם 10 מ"ר ויותר.

החלוקה לציבורי/פרטי בתוך הדירה טובה מאד. אני מאד אוהב שהמטבח מופרד מחדר המגורים על ידי הכניסה, והמעבר לאיזור הפרטי הוא לא דרך אף אחד מהם.

איזור המסדרון בין הפונקציות מינימלי ונוח.

מבחינתי תכנון יחידת הורים כך שמכל צד של המיטה (ועוד כשאחד הצדדים הוא מעבר לחדר הרחצה) הוא ברוחב 70 ס"מ (בהינתן מיטה הכי סטנדרטית ברוחב 160), מתאים יותר לדירות "מחיר למשתכן" בפריפריה, ולא לדירה באיזור הביקוש, שעולה מעל 3 מלש"ח.

מיטה רחבה ("קינגסייז ישראלי"= 180/200)  לא באה כאן בחשבון. גם שידת איפור/אחסון לא תכנס, אלא אם דלת חדר הארונות מוקמה אחרת במציאות.

גם חדר הארונות הוא מגוחך. אין שם באמת ארונות הקיפיים כמו שמצוייר, כי ב- 155 ס"מ, כשארון תליה (כמו שמשורטט) הוא 60 ס"מ, וגם אם נניח שארון אחד הוא 40 ס"מ (ואמור שרטוטית להיות מסומן ב-X ולא עם סימון של תליה) זה לא משאיר מקום להתכופף למגירה, בלי שהישבן יתקל בארון שממול.

חדר רחצה הורים הוא מינימלי שבמינימלי. גם חדר הרחצה הכללי. הכל תפור על מידות המינימום של תקן הל"ת (אם מישהו שאל את עצמו למה התקן הזה דרוש, התשובה היא מתכננים כמו אלה...) ארונות כיור ברוחב של 80 ס"מ לא מאפשרים באמת משטח סביב הכיור. הכל יצטרך להיות תלוי על הקיר (מברשות שיניים/סבון נוזלי וכו') /מונח בארונות תלויים (קצף גילוח/דאודורנט/בושם).

המטבח לא גדול במיוחד. לא יודע איך תוכנן בפועל (ניתן להציל אותו בתכנון נכון של מעצב.ת מטבחים כשרוני.ת) אבל כמו שהוא משורטט כאן- השולחן לשני סועדים במרכזו זה משהו שבשימוש יומיומי מאמלל את המשתמש.

אם אוכלים רק בפינת האוכל (או לחליפין מוותרים עליה ומייצרים שם "אי" מרשים וגם מגדילים את המטבח ע"ח הכסאות בצד אחד) אז אפשר להסתדר.

לחליפין חליפי- וויתור על המחסן והכללתו במטבח (לא חוקי לעשות זאת כמובן)

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

קרוב הרבה יותר ל-4 מאשר 3 מלש"ח. לפחות אין תיווך. :cry:

נלך לראות בעיניים. 

נ.ב.

יש כאלה ש-"פרצו" למסתור הכביסה בבניינים באיזור, כדי ליצור מקום אחסון. בדירה הזו הוא נראה גדול למדי.

אולי אפשר גם להפוך אותו למעין מחסן, ולאכול חצי מהמחסן לתוך המטבח, ואת השאר להפוך למזווה.

להעיף את המקרר לפינה החדשה שנוצרה, ואז במקום המקרר ניתן לבנות דלפק לכ- 4 מקומות מבלי להקריב את פינת האוכל. 

image.thumb.png.ad54cb16dc9eec51c22ae3846675e85b.png

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה שכן של טרנספורטר?😀

איפה זה? המחיר לא בסקלה שלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

4 מליון בפתח תקווה זה דירה של ביטוח לאומי. תבדוק שזה לא שייך לעמיגור או לעמידר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. מבנה מסוכן עם אריחים נופלים.

נלך לעשות השלמת הכנסה בערב.

במבט שני לא צריך להרוג את המחסן בכלל כנראה. אפשר להעביר ארון מקרר לצד השני, להאריך אותו לדלפק ישיבה, ולהעיף את האי. 

קצת מבאס שחלון המטבח פונה למסתור הכביסה בלבד.

מקור האור היחיד באיזור המשותף הוא הוויטרינה למרפסת. אמנם פונה לדרום, אבל אולי לא מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרפסת לכיוון דרום זה דבר מאוד לא פרקטי.

מה קורה שם עם המרפסת של הדירה הסמוכה? זה כזה לנופף אחד לשני ממרחק מטרים בודדים או שזה מדורג?

החלון של המטבח יוצא למסתור כביסה/מזגנים? 

מקלחת ביחידת הורים נורא צפופה.

המרפסת בשרטוט רק 12 מ"ר ולא 18 כפי שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטבח טוב עובד על משולש זהב - מקרר, כיור וכיריים. שלושת האלמנטים האלה צריכים להיות נוחים ובהשג יד האחד מהשני, אחרת המטבח יהיה הרבה פחות פונקציונאלי וכל עבודה בו תיהיה מאוד לא נוחה למי שמבשל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, A_lex כתב:

מרפסת לכיוון דרום זה דבר מאוד לא פרקטי.

מה קורה שם עם המרפסת של הדירה הסמוכה? זה כזה לנופף אחד לשני ממרחק מטרים בודדים או שזה מדורג?

החלון של המטבח יוצא למסתור כביסה/מזגנים? 

מקלחת ביחידת הורים נורא צפופה.

המרפסת בשרטוט רק 12 מ"ר ולא 18 כפי שכתבת.

יש לי היום מרפסת לכיוון דרום עיקרי, מזרח ומערב.

הרבה פחות חם בדירה מאשר בדירה הקודמת שפנתה לכיוון צפון מערב, והיתה חמה יותר בשעות שהיינו בעיקר בבית.

חלון המטבח לכיוון מסתור הכביסה, אבל מסתבר שזה מסתור פתוח. רעיון הפלישה נגוז.

המרפסת בשרטוט היא 12, אבל יש להם מספר דירות זהות באותו טור. בקומה 19 המרפסת הופכת ל - 18 מר.

בכל אופן, ראיתי את הדירה, התאכזבתי מאוד :(

אמרו לי הרבה שהקבלן הספציפי ידוע בסטנדרט הבניה הגבוה.

בפועל, סטנדרט נמוך מאוד. בנוסף, הדיירים די הרסו את הדירה.

בשיחה עם משרד המכירות, מוכנים לתקן נזקים, אבל לא להחליף דברים בלויים.

המטבח במצב גרוע יותר מאשר בדירה בה אני גר, והוא מטבח קבלן בן 12.

האמבטיה גם כן, הרוסה. מקלחון בלוי. כל השקעים והמתגים בדירה דורשים החלפה. תריסי גלילה ידניים.

אני לא מדבר על קירות מחוררים וכו׳, זה שטויות.

התאכזבתי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Nemesis כתב:

מה אומרים על זה?

image.thumb.png.1743105ed3f8813c0ef0dd3dbe3371ee.png

יוצא מהשכרה ארוכת טווח (6 שנים) על ידי הקבלן. קומה 19 מרפסת 18 מ"ר.

לאחר מספר שנים אפשר להוריד שירותי אורחים וליצור שם פינת עבודה במקום.

הדירה ממש בסדר גמור. אני לא הייתי מבטל את השירותי אורחים.

הייתי שוקל לאחד את האמבטיה עם חדר הכביסה כדי לצמצם מקום ולהגדיל את הרוחב של המזדרון. כך ליצור נישה לפינת אוכל. קצת קשה להגיד אם זה ישים כי אין מידות.

אני הייתי מבטל את חדר הארונות. מגדיל את האמבטיה ע"ח חצי מחדר הארונות ומתקין ארון 7 דלתות על הקיר שצמוד לחדר שינה שצמוד לחדר שינה הורים.

בעתיד כשהילדים יצאו מהבית ניתן לוותר על הקיר שמפריד בין החדר שינה לסלוו ולהגדיל את החלל הציבורי.

• אהבתי 1

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין מה להציע הצעה נמוכה יותר משמעותית בגלל כל הליקויים? 

4 מליון זה מחיר של דו משפחתי בצפון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנס לדיון איתם עוד מעט. 

אציע להם להוריד 150 אלף ש"ח ואקח אותה as is, או שיתקנו את כל הליקויים ויחליפו מטבח, אמבטיה, מקלחון פלוס תיקונים של כל מה ששבור. 

יכול להוות שיעדיפו להחליף, בכל זאת קבלן. 

כמובן יכולים גם לשלוח אותי לחפש את החברים שלי. 

אני המון שנים, גר בשכונה בדירות שלא שודרגו מעבר למפרט קבלן. כזו איכות ירודה עוד לא ראיתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לך שהם יחליפו. ב-150 אש"ח אתה לא משפץ שתי אמבטיות ומחליף מטבח.

אלה כנראה יזמים שבונים בשכונות הסמוכות (לא רוצה לעשות לך אאוטניג למיקום המדוייק), שם המפרטים נמוכים יותר (והמחירים+אוכלוסיה בהתאם).

גם אל תשכח שהשכונה המדוברת השתדרגה בצורה מטאורית בשנים האחרונות.

לפני 9 שנים זה בדיוק הזמן שהתחילו לבנות את הבניינים הגבוהים שם. עד אז, הבניינים היו 9-10 קומות גג.

השאלה האם מבחינת אזורים משותפים (לובי/חניונים/מעליות וכו') הבניין הוא בסטנדרט של הסביבה, אחרת, זה עוד אלמנט שמוריד ערך.

אני מכיר בניינים בשכונה הזו שהמשותפים שלהם ברמה של שיכון צמרת בת"א.

לפני 45 דקות, SlowRide כתב:

4 מליון זה מחיר של דו משפחתי בצפון.

לפני 55 דקות, llaavvii כתב:

מעניין שעל חורבה (לפחות לפי דבריך) מבקשים כמעט 4 מ'

לוקיישן,לוקיישן,לוקיישן.

המיקום הוא מעולה למי שעבודתו בגוש דן, וחלומי למי שעובד באחד מאיזורי תעשיית ההייטק הסמוכים.

כנראה שיש מספיק אנשים כאלה, ויש להם אפשרות לשלם את הסכום שדורשים, וכשהיצע פוגש ביקוש....

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...