Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם גרים במרתף?

Nemesis
שימו לב! השרשור הזה בן 622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבת הזוג קצת נמאס ממגורים בשכירות, ואנחנו מכתתים רגליים פה ושם לראות דירות. 

ראינו היום דירת גן מעניינת. שטח עיקרי 85 מר, עם סלון ושלושה חדרי שינה. 

יש מרתף כ 25 מר עם חלונות של כ 30-40 ס"מ לכל האורך. 

הדרך היחידה לגור בדירה ההיא שחדר שינה הורים פלוס מקלחת ושירותים וחדר עבודה נמצאים במרתף. 

בת הזוג נדלקה על הדירה. 

יש למישהו ניסיון? עד כמה זה גרוע? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקדימו אותי - אני חושש מאוד מחדירת רטיבות ואפילו מהצפות. חוץ מזה, זה די לגור בחושך, אותי ה היה מדכא. ויש בעייה לאוורר את הדבר הזה. מילא חדר עבודה\משחקים, אבל לא הייתי רוצה לישון במרתף מסוג זה.

בבניה במדרון יש לעתים חדרים ואפילו דירות שלמות שצד אחד שלהם חפור בצלע ההר אבל הצד השני פתוח לרווחה. אחת מיחידות המתבגרים אצלי היא כזו, אבל לא חריץ תאורה של 30 ס"מ אלא חלון גדול ודלת הפונה לגינה. זה עולם אחר לגמרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניין בן 26, עבר שיפוץ פנימי לפני 13 שנה. אין סימנים לנזקי איטום לא בפאטיו ולא במרתף. לא נראה שזה בעייתי כרגע.

נקודה נוספת שחשבתי עליה כרגע, 3 פעוטות, אם אחד ירצה לבוא אלינו בלילה, עלול להתרסק במדרגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר לשכירות לשנה - שנתיים. לא הייתי משקיע שם לטווח ארוך.

הגנה על ילדים במדרגות זה סיפור נפרד, יש שערים מתקפלים המיועדים לכך. אבל לא הייתי מפריד מפלסים בין חדר השינה של ההורים לזה של הילדים.

במרתף קיים גם סיפור הראדון שעד היום איני יודע האם יש משהו אמיתי מאחוריו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שמדובר בדירה לרכישה.

אם אכן כך, ממליץ לבדוק את הסטטוס הרישומי של הדירה.

85 מ"ר ש-25 מתוכם הם מרתף, בבניין ישן -  נשמע חשוד משהו.

לשאלה עצמה-

לדעתי, אין שום בעיה "לישן במרתף", אם הוא מואר ומאוורר באופן סביר ע"י חצרות אנגליות.

• אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לרכישה.

85 מ״ר פלוס כ- 25 מ״ר מרתף.

מופיע כך בתשריט.

מעבר לזה בוצעו 2 הרחבות לא רשומות:

סגרו מעין ״מרפסת״ לא מקורה למעין פאטיו עד קו הבניין. כ- 12 מ״ר, הסלון נמצא שם.

הרחיבו חדר מגורים אחד קטן על חשבון מרפסת שירות.

אין חצר אנגלית, יש ״הכנה״ צרה לחצר אנגלית. לדברי המתווך אפשר להרחיב ולפתוח מדרגות ישירות למרתף במידה ונרצה בעתיד.

זה יכול להיות יתרון בעוד 20+ שנים כאשר הילדים יצאו מהבית ולא נצטרך ככ הרבה מקום. אבל זה עוד המון זמן.

לפני 27 דקות, sperial כתב:

הגנה על ילדים במדרגות זה סיפור נפרד, יש שערים מתקפלים המיועדים לכך. אבל לא הייתי מפריד מפלסים בין חדר השינה של ההורים לזה של הילדים.

לא יודע ספציפית לגבי הראדון, אבל ניתן לאוורר, זה לא מרתף סגור ללא חלונות.

האופציות האחרות בתקציב מתוח בינתיים אלה סתם דירות 5 חדרים ואפילו לא מרווחות במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי בכל מיני דירות ובתים בחיי, כמה מהם היו מרתפים, וטרם נתקלתי באחד שעם הזמן לא פיתח תסמינים הקשורים ללחות. לא בישראל, לא בספרד, זה נראה כמו משימה בלתי אפשרית.

בארה"ב למשל יש מרתפים בגודל של דירת ארבעה חדרים בנתניה. אבל שם גם מופיעים בד"כ המזיקים, וזה האזור הראשון שחוטף הצפה כשיש סופות וכו'. בישראל גרתי ביחידת דיור שהייתה מרתף (יוקרתי למדי) עם חצר אנגלית - ועדיין בחלק מהשנה הייתי חייב לשמור על סירקולציה מאולצת של מזגן/מאוורר/תנור כדי שלא תהיה הצטברות עובש בפינות. תופעה מעצבנת לאללה, גם לחשוב על זה כל הזמן וגם לחיות עם הרעש ברקע. בספרד גרתי זמן קצר בבית גדול ויקר על גבעה, שחלק ממנו היה שקוע כפי שספריאל ציין לעיל. זה שהיו שם חלונות ענקיים ומלא אור טבעי לא עזר נגד ריח הלחות המזעזע שהכה בי כל פעם שנכנסתי אליו. הדיירים שם עשו ממנו משרד וחדר כושר, אבל אני בספק אם הייתי יכול לבלות שם יותר משעה באופן רצוף.

בקיצור, יכול להיות שזה רק אוסף אנקדוטות מנסיון אישי שלא אומרות הרבה, אבל אני לא רואה שום יתרון בדירה או בית עם מרתף, ומבחינתי זה רק פתח לצרות בעתיד. כמובן שתמיד יש יוצאי דופן, אבל לא שמעתי הרבה סיפורי הצלחה בתחום הזה, בעיקר ההפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Derish כתב:

בקיצור, יכול להיות שזה רק אוסף אנקדוטות מנסיון אישי

ממה שידוע לי, זה לא רק מהנסיון האישי שלך.

אני גם בצד שממליץ להמנע מחדר שינה במרתף. קשה להתמודד עם רטיבות אפילו בבתי קרקע - במרתף זה פשוט מתכון לצרות שבוודאות יבואו, וברגע הכי פחות מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

בארה"ב למשל יש מרתפים בגודל של דירת ארבעה חדרים בנתניה. אבל שם גם מופיעים בד"כ המזיקים, וזה האזור הראשון שחוטף הצפה כשיש סופות וכו

סתם לפרופורציות מכיוון שיש לי מרתף כזה:

1 חייבים לבדוק את נושא העובש.

2. בשביל עניין ההצפות - חוץ מעניין המיקום וסיכויי הצפה (יש חישובים היסטוריים וזה חלק מהבדיקות לפני שקונים בית) - אנחנו עשינו גם French drains (כלומר חציבה של תעלה מסביב כל המרתף) ומשאבה (למעשה מורכבת מ3 משאבות חשמליות כששתיים מהן מגובות במצבר ענק למקרה של הפסקת חשמל)

3. איוורור מרכזי עם שאר הבית + מייבש אוויר ששומר על לחות מתחת לאחוז מסוים קבוע (שמחובר לביוב)

אפילו עם כל זה - לא הייתי ישן שם. משרד? למה לא. (מחכה לתקציב לשפץ את האיזור קצת יותר יפה) ובנתיים זה משמש לאיחסון , כושר , מכונת כביסה ומייבש (וכמובן את המזגן הענק, הדוד, מכינת כביסה , מייבש , מקפיא שני וכו)

גודל של דירה קטנה בארץ 😂 כולל שירותים וכיור. (סביב ה60 מ״ר. אפילו עם כל הנאמר זה לא נחשב לספירת מטראג של הבית אגב)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל מה שכבר נאמר אם בכל זאת תחליט לשקול ברצינות אז תבדוק שאין שום חניה ליד אחד החרכים שהאגזוז אצלך בחלון.

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשכור לשנה-שנתיים אפשר, לקנות - עדיף שלא.

אני גר כ-3 שנים בדירת חצי מרתף. הדירה גדולה, מחיר טוב, מיקום מעולה, בעל הבית סבבה.

אבל - מתחיל להימאס לי בדיוק מהסיבות שדריש אמר מעליי - חושך, לחות, חרג’וקים. יש סיבה שמרתפים זולים יותר.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

הבנתי. תודה לכולם.

נוותר על הדירה אם כך.

יש דירה קצת דומה עם קומות קרקע + 1, אבל בניגוד לזו עם המרתף שמוכנה למגורים, בדירה הזו צריך להחליף מטבח ולבנות פאטיו לתוך הגינה כך שיהיה מקום לסלון. יש שם גם הרבה פחות זרימת אוויר משום מה.

בעייתי מבחינת תקציב.

נמשיך לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מטבח זו בעיה קטנה ואפילו הסכומים, למטבח נורמלי, לא בשמים, אם מתכננים נכון ומקצים את הכסף מראש. סכומים גדולים זה כשאת מתחיל לפרק ולהרכיב את הדירה בגלל התאמות של חדרים ואפילו כדי לארגן מחדש את קוי המים והחשמל. ודרך אגב, כדאי לבדוק מהתחלה שהתשתיות טובות - כי אם, למשל, צנרת המים ישנה צריך לטפל בה לפני הכניסה לדירה, הזנחה שלה תגרום בהמשך להרבה תחזוקת שבר, בעיקר שבירת קירות ורצפות. וטיפול כזה פירושו גם חיפויים וכלים סניטריים וגולש בקלות ל-6 ספרות עם קידומת >1.

כיוון שאתה עם 3 פעוטות - מה החלוקה מבחינת המפלסים? האם חדרי הילדים נמצאים במפלס של חדר ההורים או במפלס האחר? או שיש חלוקה אחרת, ואז אפשר בשלב ראשון לצופף את הילדים בקומה של חדר ההורים, וכשהם גדלים לפזר אותם בין הקומות.

לגבי תוספות בניה - אחת הבדיקות שצריכות להתבצע היא מה מותר ומה אסור (מבחינת הרשות המקומית, וגם ההתייחסות של השכנים), כולל זכויות בניה שלא נוצלו ולמי הן שייכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...