Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם גרים במרתף?

Nemesis
שימו לב! השרשור הזה בן 640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

אז במקרה כזה הבעיה היא בראש, לא במדרגות.

אני מתמחה בפגיעות גפיים.

לפני כשעה, DareDevil כתב:

3 מפלסים בבית של ההורים, עניין של הרגל, לעלות 20 ומשהו מדרגות. אולי זה בכלל ה15 שניות אזעקה שמתרגלים לירידה מהירה או עלייה מהירה במדרגות .

בתקופת מלחמת המפרץ גרנו בבית של 3 קומות והממד היה במרתף.  אחי ואימא שלי שברו רגליים במדרגות בזמן אזעקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Derish כתב:

זה די עצוב לראות אנשים בני גילנו, אפילו כאלה שלא רוכבים אלא סתם נקעו את הקרסול ברחוב, כלואים בבית על שטות כזאת. חתיכת מכה לבריאות הנפש לאבד ככה את העצמאות מהיום למחר.

הייתי עם נקע דיי חמור לפני שנה.

גרתי בקומה 4 בלי מעלית,היה סבל שלא יתואר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תסתכל בgis של מחלקת ההנדסה של הישוב, ובאתר xplan אם יש תכניות בהכנה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, SlowRide כתב:

תסתכל בgis של מחלקת ההנדסה של הישוב, ובאתר xplan אם יש תכניות בהכנה.

תודה.

העפתי מבט. לא יכול לומר שהבנתי הכל משם.

בעיקר מעניין מה הולך להיות בכל מני חלקות שנמצאות מערבה מבחינת גובה בניה.

רוב החלקות המעניינות הן בבעלות רמי ופרטית, יעוד חקלאי וחלק מתוכנית ירקון. מתאר לעצמי שאין לי מה לדאוג משם.

חלק מהחלקות הן בבעלות רמי בייעוד מגורים מיוחד.

מה זה מגורים מיוחד?

עריכה:

טוב, מצאתי - מגורים של אוכלוסיות מיוחדות. סבבה.

יש למישהו מושג מה הסיכוי שתב״ע שהוגדרה למגורים ב׳, ובניינים נבנו לפני כ- 25 שנה תשתנה למגורים ד׳ ב- 20 שנה הקרובות ויתחיל בלגאן של בניה באיזור?

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מגורים מיוחד יכול להיות כמו מעונות הסטודנטים או דיור מוגן.

לגבי גובה בניה, אם מצאת את מספר התכנית המאושרת שחלה שם, תיכנס להוראות התכנית וכתוב שם בכל מגרש כמה קומות מותר לבנות.

לא יודע על איזה אזור מדובר, היום המגמה של מנהל התכנון היא ניצול מקסימלי של הקרקע, כלומר ציפוף שמתבטא בעליה לגובה. אבל זה תא מחייב שדווקא שם יעשו תב"ע חדשה וגם אם יעשו זה לא מחייב שיממשו אותה. זה שטח שכבר בנוי. רמי ומשרד השיכון מעדיפים לקדם תכניות על שטחים פתוחים ואדמות מדינה, ששם יהיו להם פחות התנגדויות להתמודד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Nemesis כתב:

יש למישהו מושג מה הסיכוי שתב״ע שהוגדרה למגורים ב׳, ובניינים נבנו לפני כ- 25 שנה תשתנה למגורים ד׳ ב- 20 שנה הקרובות ויתחיל בלגאן של בניה באיזור?

סיכוי תמיד יש. הוא עולה ככל שערך קרקע ליח"ד הוא גבוה ממחיר הפינוי של הקיים, וככל שאין באיזור קרקע פנויה.

קח בחשבון, שתב"ע רגילה, כזו בלי הרבה התנגדויות, לוקח להם איזה עשר שנים להעביר, אז על אחת כמה וכמה תב"ע שמעוררת התנגדות תושבים.

כשהקרקע המיועדת לתב" ע היא בבעלות פרטית, אז יש לחצים גם בכוון ההפוך. אבל בקרקע ר.מ.י, הלחץ מגיע מלמעלה בלבד (ותמ"ל היכן שרלוונטי, וועדות מחוזיות וכו'). 

העיריות עצמן, בדרך כלל משתדלות לשמר את "אופי הישוב" באיזורים הותיקים, ופיתוח לגובה מבוצע באזורים חדשים ו"נקיים" מתושבים, בעיקר  כי זה משמר את ישבנו של ראש העיר על כסאו.

בכל מקרה -אי אפשר לתת לך "ביטוח" ל-20 שנה ..  אם אתה בשכונה מבוססת, עם אנשים ממעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה, וינחיתו לכם משהו בשכונה, אז יהיו איתך מספיק "חיילים" כדי לצאת למלחמה.

זה לא שיקול שאפשר לקחת בחשבון בקניה. זה עלול לקרות בכל מקום שתקנה בו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה @natco

הסיבה שאני תוהה היא כמובן אני מעדיף שיהיה שקט הרבה מאוד שנים.

אבל אם כבר לא יהיה שקט, נראה לי שהבניין הספציפי בעייתי מבחינת פינוי בינוי.

זו חלקה עם 4 בניינים, שפרוסה לאורך. כל הבניינים אחד ליד השני בשורה. אמנם 7500 מ״ר אבל בפריסה לא נוחה.

נראה לי שבמצב כזה החלקה תהיה בעדיפות נמוכה אצל הקבלנים, ואז אם האיזור יהפוך לאתר בניה זאת תהיה אחת החלקות האחרונות לעבור הריסה ובניה מחדש. כבר אכלנו אותה עם דירה אחת כזו. חצי רחוב אתר בניה של תמא 38, והבניין הספציפי לא מעניין אף אחד כיוון שיש 2 כניסות וחלקה קטנה. מבאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמ"א 38 לא רלוונטית לבניין בן 25 אלא רק למבנים שנבנו לפני שתקן 431 הפך למחייב (1980).

פינוי בינוי רלוונטי, אם יש יתרת זכויות לבינוי, בכמות שמצדיקה את הפינוי 😁.

כאן נראה שאין כזו.

תב"ע חדשה לגמרי באיזור ותיק זה דבר שבמציאות כמעט ולא קורה.

בניה עם הקלות כמותיות הולכת להפוך לכמעט בלתי אפשרית החל משנה הבאה.

(מתנת הפרידה של דלית זילבר).

אגב- דווקא עניין צורת החלקה פחות רלוונטי בפינוי-בינוי מאסיבי, שכן לרוב יש רה-פרצלציה על כל האיזור המפונה, כולל, במקרים מסויימים אפילו שטחים בבעלות העירייה.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חצר ולא אנגלי

בקיצור, חפירה צמודת קיר עם חלון (חשוך) שמתאים לאוורור מרתף.

לי יש דבר כזה שמיועד לאוורור חדר המשמש כמחסן, דאגתי לכסות אותו באיזה לוח פח כדי למנוע כניסת מים לחפירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Nemesis כתב:

נקנה בשקט אם כך, בהנחה והמומ על המחיר יסתיים בסכום בר ביצוע. 

למי שלא עקב אחרי העלילה, האם הגשת בסוף הצעה על דירת המרתף או על האופציה השניה ששקלת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירת המרתף. 

הדירה השניה דורשת שיפוץ גדול יחסית, והבנתי מ natco שלבנות פאטיו מחוץ לקו בניין לכיוון חזית הרחוב זה להשתין מהמקפצה וסכנה גדולה. 

המיקום של הדירה השניה הוא גם פחות טוב, האוויר עומד למרות שזה סה"כ 800 מטר אחת מהשניה.

בינתיים לפחות לחמש שנים הקרובות המרתף יהיה חדר עבודה בלבד, אולי חדר אורחים. כאשר הילדים יצטרכו חדר כל אחד נראה. 

ראיתי היום גם דירת 6 חדרים בבניי באותו איזור. 136 מר חדשה מקבלן. 20 מר מרפסת. 

אותו מחיר בגדול. 

מאוד פרקטי ומאוד סתמי. אין לה שום קסם או שום תחושת כיף. 

IMG-20220730-WA0003.jpg

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...