Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם גרים במרתף?

Nemesis
שימו לב! השרשור הזה בן 621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

קו בניין זה המרחק מגבול המגרש שממנו מותר לבנות. צריך להיות מסומן בתכניות.

צובר גז תקין לא מהווה שום סכנה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צובר הוא הדרך הכי בטיחותית לאגור גז.

"קו בניין" הוא קו דמיוני שנמצא במרחק מקצה המגרש (באופסט כלשהו) שעד אליו ניתן לבנות.

כאן רואים בפירוש, שאם נמתח קו מקביל לגבול המגרש  מהנקודה הבולטת ביותר בבניין (הממ"ד של דירה 2) הקו יעבור הרבה לפני קצה הסלון שלך.

חפש את תשריט הבינוי לפי גו"ח, ותראה מה המידה של קו הבניין והיכן הוא עובר.

בכל מקרה, לפי תיקון 101, פרגולה "על האדמה" בתוך קווי בניין, ובשטח של עד 50 מ"ר לא חייבת בהיתר, אלא רק בדיווח שלאחר מעשה.

הבעיה היחידה שאני רואה עם התעלול הזה, היא שאחרי ביצועו, לא תוכל להקים פרגולה אמיתית ביציאה החדשה. (פרגולה לפרגולה...)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי קצת לאיבוד. הממ"ד של דירה 2 הוא פנימי, ולא ככ הבנתי איך הוא קשור לקו הבניין הפונה לחזית הרחוב?

אולי אתה מתכוון לממ"ד של דירה מספר 1, משהו כזה לדוגמא? הקו האדום הוא נניח קו הבניין התיאורטי ואז אני יכול בלי בעיה לבנות פרגולה בריבוע האדום? אם כך זה משפר את המצב משמעותית, או שלא הבנתי משהו נכון.

נברתי באתר תכנון זמין, לא מצאתי את התשריט המתייחס ספציפית לגו"ח האלה, תחת פת/2003.

אבל מצאתי תשריטים המתייחסים לגו"ח קרובים המראים את הגו"ח המדובר עם כיתוב של קו בניין 5 מטר.

לפתור את הבעיה של פרגולה אחרי פרגולה, אפשר אולי לבנות פרגולה ארוכה מאוד, נניח באורך כפול מהשרטוט ואז לקרות ולסגור באלומיניום רק את חלקה, ואז בסופו של דבר יש רק פרגולה אחת.

image.thumb.png.0e8adc820895d687861e31b4199121f5.png

בכלאופן, הגשתי הצעת רכישה קרובה מאוד למחיר המבוקש החדש, נראה מה יהיה.

ישאיר כ- 350-400 אלף ש"ח לגילוח ובניה מחדש של ה-55 מטר של הקומה התחתונה (ריצוף, מטבח ושירותים), פרגולה + קירוי + אלומיניום בחזית, פרגולה + חצי קירוי וסגירת חדר כביסה בדרום. תיקונים נקודתיים בחדרים הרטובים בקומה העליונה.

בקומה למעלה יש 2 חדרים, שאם מחברים אותם השטח המשותף הוא 22.5 מ"ר.

אם היתה דרך ליצור ממנו 3 חצאי חדרים עם חלון, היה פותר המון בעיות.

image.png.dd16275b7845ced1942a13f1d4d8758a.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הבנת מצויין וסימנת נכון.  5 מטר קו בניין קדמי זה גם הגיוני.

"בלי בעיה" זו קצת הגזמה. זו בכל-זאת בניה בלתי חוקית.

פרגולה מותר לך לבנות שם באופן חוקי. ברגע שקירית בקירוי אטום וסגרת אותה  מסביב- זו כבר עבירה.

אם אתה בכל-זאת הולך על זה, תשתדלו שזה יראה מבחוץ כמה שיותר כמו פרגולה...

הרעיון להשאיר חלק מהקירוי כפרגולה אמיתית יעזור לזה.

בכל מקרה- הדיסקליימר הרגיל:

עבירות בניה הן עבירות מסדר הדין הפלילי, אני לא ממליץ לאף אחד לעבור על החוק.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. הכל ברור עכשיו.

יש 2 חכות במים, הדירה הזו, ועוד דירה קרובה מאוד אלי, הרוסה לחלוטין ודורשת שיפוץ טוטאלי. 

נראה אם איזה דג ינגוס. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חדר טרנספורמציה, משום מה לא ראיתי אותו שם ליד הצובר גז, אבל בהנחה והוא שם, מרחק 5-6 מטר בין השנאים לחדרי המגורים - משהו מדאיג? צריך לבדוק? או סביר?

image.thumb.png.5e0f616559bda20fa969c5973a543594.png

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Nemesis כתב:

הלכתי קצת לאיבוד. הממ"ד של דירה 2 הוא פנימי, ולא ככ הבנתי איך הוא קשור לקו הבניין הפונה לחזית הרחוב?

אולי אתה מתכוון לממ"ד של דירה מספר 1, משהו כזה לדוגמא? הקו האדום הוא נניח קו הבניין התיאורטי ואז אני יכול בלי בעיה לבנות פרגולה בריבוע האדום? אם כך זה משפר את המצב משמעותית, או שלא הבנתי משהו נכון.

נברתי באתר תכנון זמין, לא מצאתי את התשריט המתייחס ספציפית לגו"ח האלה, תחת פת/2003.

אבל מצאתי תשריטים המתייחסים לגו"ח קרובים המראים את הגו"ח המדובר עם כיתוב של קו בניין 5 מטר.

לפתור את הבעיה של פרגולה אחרי פרגולה, אפשר אולי לבנות פרגולה ארוכה מאוד, נניח באורך כפול מהשרטוט ואז לקרות ולסגור באלומיניום רק את חלקה, ואז בסופו של דבר יש רק פרגולה אחת.

image.thumb.png.0e8adc820895d687861e31b4199121f5.png

בכלאופן, הגשתי הצעת רכישה קרובה מאוד למחיר המבוקש החדש, נראה מה יהיה.

ישאיר כ- 350-400 אלף ש"ח לגילוח ובניה מחדש של ה-55 מטר של הקומה התחתונה (ריצוף, מטבח ושירותים), פרגולה + קירוי + אלומיניום בחזית, פרגולה + חצי קירוי וסגירת חדר כביסה בדרום. תיקונים נקודתיים בחדרים הרטובים בקומה העליונה.

בקומה למעלה יש 2 חדרים, שאם מחברים אותם השטח המשותף הוא 22.5 מ"ר.

אם היתה דרך ליצור ממנו 3 חצאי חדרים עם חלון, היה פותר המון בעיות.

image.png.dd16275b7845ced1942a13f1d4d8758a.png

הדרך היחידה להפוך את הקומה העליונה מ-3 לחדרים ל-3.5 זה לשנות כך שיחידת ההורים תהיה היכן שכתוב "דירה מס' 2". להגדיל טיפה את המקלחת (ולקחת בחשבון גם את השטח של מרפסת השירות) לכיוון שבו נמצאת היום יחידת ההורים, כדי שיהיה מספיק נפח לחלק ל-2 חדרי רחצה. אחד להורים ואחד לילדים. לבטל את חדר הארונות ומקלחת הורים ולהפוך אותם לחדר שינה נוסף. את הדוד להעיף לחצר. יעלה ארגזים של כסף. יהיה מאוד צפוף. אבל אפשרי.

אני לא האיש הנכון להתייעץ אתו כי אני כבר מפונק מדיי בבחירת דירות/בתים, אבל עבורי חדר שנאים זה דיל ברייקר. אי אפשר לפתור את זה בכסף.

• רעיון טוב! 1

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע הנוף של הפרגולה זה חדר שנאים?

בתאריך 3.8.2022 בשעה 00:07, Nemesis כתב:

את העז הגדולה מצאתי אחר כך כשעשיתי סיור שכנים. 

הבניין מחופה כולו במעין בריקים קטנים שהחלו ליפול. מסתבר שקיימת הצעת מחיר לתיקון, הסרה של הבריקים הקטנים האלה וחיפוי הבניין בשיש. 2.2 מיליון ש"ח, 100 אלף לדייר. התיקון יקר כי המשטחים לא ישרים, יש המון משטחים מעוגלים. ביקשתי הבהרות איפה עומד בעניין ולמה לא שיקפו לי את הנושא. 

אם כך, אולי שווה בכלל להוריד את כל הבריקים הללו ולהפוך את זה לחיפוי אחר שלא יפול מהשמיים ויצריך עוד אי אלו שנים להחליף שוב פעם? יש הבהרות בעניין הנ"ל?

מה הם אומרים לגבי הרעיון הנ"ל?

שאלה כללית למוהנדסים שבפורום, אם מחליפים את הבריקים הללו למשהו אחר. מה החלופה הכי טובה שיש?, שלא יהיה אבק ושלא יהיו בעיות אחרות שאני לא מכיר. שואל באמת כי זה מעניין.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם כמה קבלנים בנושא, אמרו שמסירים את האריחים הרופפים, מדביקים עם דבק, ומצפים באיזה סוג של שליכט פולימרי.

זה תיקון זול יותר בכחצי מחיר.

גם בדירת הגן הזו שהגשתי עליה הצעה יש פסיפס שנופל, אבל לפחות היא 5 חדרים בניגוד לקודמת שהיתה 4 + מרתף, ואני יכול לגור שם גם כאשר הילדים ידרשו חדר כל אחד מבלי לרדת לגור במרתף. אז גם אם יקח תיקון כמה שנים זה לא יתקע אותי.

לפני 11 שעות, redroze כתב:

הדרך היחידה להפוך את הקומה העליונה מ-3 לחדרים ל-3.5 זה לשנות כך שיחידת ההורים תהיה היכן שכתוב "דירה מס' 2". להגדיל טיפה את המקלחת (ולקחת בחשבון גם את השטח של מרפסת השירות) לכיוון שבו נמצאת היום יחידת ההורים, כדי שיהיה מספיק נפח לחלק ל-2 חדרי רחצה. אחד להורים ואחד לילדים. לבטל את חדר הארונות ומקלחת הורים ולהפוך אותם לחדר שינה נוסף. את הדוד להעיף לחצר. יעלה ארגזים של כסף. יהיה מאוד צפוף. אבל אפשרי.

אני לא האיש הנכון להתייעץ אתו כי אני כבר מפונק מדיי בבחירת דירות/בתים, אבל עבורי חדר שנאים זה דיל ברייקר. אי אפשר לפתור את זה בכסף.

לא זכור לי שהיתה שם באמת מרפסת שירות כלשהי.

בכלאופן, לא נראה ישים העניין מבלי לפתוח חלון חיצוני נוסף - מה שכמובן לא אפשרי.

בעניין חדר שנאים, אני עוד מתלבט. מן הסתם נעשה בדיקת קרינה. בהנחה ותקין, אולי.

מעניין כמה אנשים בכלל בודקים את הדברים האלה, או שזה עלול לגרום לבעיה במכירה מתישהו.

המוכר מסתכל עלי במבט של עוף מוזר, כאילו אני מחפש צרות עם נר מתחת לבלטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Nemesis כתב:

המוכר מסתכל עלי במבט של עוף מוזר, כאילו אני מחפש צרות עם נר מתחת לבלטות

הייתי נזהר אם המוכר מתנהג ככה, יכול להיות שהוא חושב שאתה מחפש על מה להוריד את מחיר הדירה. די מוזר כי כבר שלחת הצעה למוכר. או שיש מצב שזה כבר קרה למוכר שנתקל בקונה כמוך שחושש מחדר שנאים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עניין של להוריד. זה תנאי מתלה, אם הקרינה חורגת מהתקן אין עסקה בלי קשר למחיר.

בכל מקרה, נראה שהמוכר מנסה לסנכרן עסקה של קניה ומכירה בבת אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.8.2022 בשעה 17:37, Nemesis כתב:

בכל מקרה, נראה שהמוכר מנסה לסנכרן עסקה של קניה ומכירה בבת אחת.

הייתי כבר עכשיו יוצר קשר עם הבנק (מניח שהתשלום הראשון של העסקה קיים אצלך בחשבון בנק) ומנסה להסדיר את התשלום הראשון. יש מגבלה של העברת כספים אז צריך אישור מיוחד. אל תשאל למה אני יודע את זה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.8.2022 בשעה 08:13, Nemesis כתב:

בעניין חדר שנאים, אני עוד מתלבט. מן הסתם נעשה בדיקת קרינה. בהנחה ותקין, אולי.

מעניין כמה אנשים בכלל בודקים את הדברים האלה, או שזה עלול לגרום לבעיה במכירה מתישהו.

בבניין שאנחנו גרים בו כרגע יש שנאי בקומת כניסה. כשבאנו לראות את הדירה, השתי דקות שחיכינו למשכיר הספיקו לי כדי לגלות את דבר קיומו של השנאי. לאחר שראינו את הדירה והחלטנו שזה מתאים לנו, סוכם שנזמין מודד קרינה, ונתקדם רק אם התוצאה משביעת רצון. הדירה בקומה שניה ובצד הנגדי של הבניין, אז יש איזה 15 מטר לפחות באלכסון בין השנאי למיקום חדר הילדים (שזה תכלס הכי חשוב). הוזמן מודד והמדידות היו ברמה של 10%-15% מהתקן. על הקיר של חדר השנאי, מהצד של חדר המדרגות, נמדדו ערכים מסדר גודל של המותר בתקן (4 מיליגאוס). לא הייתי רוצה לגור בדירה שמעל השנאי (יש כזו).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...