Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזל טוב! בעלי רכב חשמלי הפכו לצבים התורנים על הכביש.

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכמה מדינות (נראה לי אוסטריה ועוד משהו) עשו הגבלת מהירות דיפרנציאלית - לרכב ICE המהירות המותרת יותר נמוכה מאשר לרכב חשמלי.

השיקול זה גם זיהום אוויר וגם זה שבעל רכב חשמלי לא יסע מהר מדי בגלל חרדת טווח.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את זה,

עם רכב חשמלי כבר כ15000 קמ, ואף פעם לא עינין אותי הטווח, נוסע כרגיל

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף פעם לא שמתי לב לזה. נהגים איטיים בצורה מחרידה יש בכל הסגמנטים, לא חושב שיש להם דגם מועדף. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בזמן האחרון במכוניות טסלה איטיות בנתיב הימני, בעיקר בכביש 6 דרום. יכול להיות שיש עוד רכבים חשמליים אבל הטסלות בולטות בכביש. גם ברמזור כשאני מצפה שהטסלה שלידי או מלפני תאיץ הרבה יותר מהר ממני, הנהגים מעדיפים לחסוך בחשמל.

זו בהחלט תופעה שמתפשטת.

אגב, כאשר נוהגים ברכב ישן, זו בהחלט הרגשה טובה לעקוף טסלה...

עריכה אחרונה על ידי ניקנור
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטובאהן הגרמני להשאר בי דלק זו עבירה די חמורה. אנמ סקרן מה ההתיחסות לרכב חשמלי, מה גם שהמרחק בין תחנות תדלוק גדול, סדר גודל של 50 ק"מ אבל אפשר לחךש תחנות בעיירות שבצידי הדרכים.().

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

בכמה מדינות (נראה לי אוסטריה ועוד משהו) עשו הגבלת מהירות דיפרנציאלית - לרכב ICE המהירות המותרת יותר נמוכה מאשר לרכב חשמלי.

השיקול זה גם זיהום אוויר וגם זה שבעל רכב חשמלי לא יסע מהר מדי בגלל חרדת טווח.

נשמע כמו סיוט מבחינת אכיפה וגם יכול להיות מסוכן בגלל הבדלי המהירות (למרות שבאופן טבעי יש הבדלי מהירות בכביש)

מצאתי כתבות מלפני 4 שנים על הנושא. לדוגמא  -

https://www.carthrottle.com/post/electric-cars-have-been-given-a-higher-speed-limit-in-austria/

כשחיפשתי מידע עדכני על הגבלת מהירות באוסטריה לא ראיתי אזכור לכך. לדוגמא -
https://www.visitingvienna.com/transport/road-speed-limits/

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואה זחלנים עם חשמל, היברידי, פלאג-אין, ICE, משאיות ודו"ג.

נראה לי שפשוט טסלה זוחלת בימין בולטת לך לעין ואתה שם לב לזה הרבה יותר מאשר סוזוקי בלנו זוחלת.

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, kobi_g כתב:

גם אני נתקל בצבים האלה לצערי מה גם שחלקם לא עובר נתיב לימין אלא נשארים בשמאל ומאלצים אותך לעקוף מימין.

גם חלק מבעלי טסלות יש בעיות, אתה מסביר להם שהם מאיצים ואף אחד לא יכול להתקרב אליהם עד 100 כולל רכבי על אבל! הם לא מקבלים שמעל 100

אין להם יתרון ויש חסרונות.

ההאצה שלהם טובה עד מהירויות מסוימותואני רואה רכבים שעוברים אותם ומה שמצחיק שחלק מהטסלות שמבטל הגנות נתקע עם חום סוללה גבוה וסוללות שמתרוקנות וזה קטע הזוי שאתה רואה אותן צולעים לשוליים ומחכים לגרר 🤣

אז "לגיבורים" תשמרו על המכוניות וכמובן על הכבישים 

על מה אתה מדבר? אתה נהגת בכלל ברכב חשמלי שאתה מבין על איזה כח מדובר? זה שהרכב לא מאיץ כמו מ 0 ל 100 אחרי 100 קמש, ממש לא הופך אותו לעגלה. הוא עדיין יהיה חזק יותר מכל רכב בנזין מקביל לו בקטגוריה. ועל איזה הגנות? איזה התחממות סוללה?! איזה צולעים לשוליים?! מה זה השטויות האלו?!

אני בשבוע האחרון עליתי לצפת עם הטסלה, מלאה בנוסעים וציוד טיולים במהירות עמוק עמוק עמוק בתלת ספרתי (אין משטרות עם מכמונות בעליות לצד הדרך, כי רכבי בנזין גם ככה מתקשים לנסוע בהם מהר) ועדיין עם טונות של כח בהאצות כשאני צריך לזגזג בין רכבי בנזין כי ב 100 קמ"ש אין להם כח לזוז בעליה כזאת. קופרה שניסתה לשמור על הקצב שלי פשוט התייאש, לא יודע אם התחמם לו משהו או שסתם הוא חשב פתאום שזה מהיר מידי בשבילו.

סתם כדי להבין על מה מדובר:

טסלה מודל 3 lr מאיץ מ 96 קמ"ש ל 160 קמ"ש  ב 5.5 שניות שזה כמו קמרו ss או אאודי tt rs והטסלה רכב משפחתי.

טסלה מודל s 60 הישנה, שמאיץ כמו גרסת טסלה 3 sr+ הנוכחית(צר לי, לא מצאתי נתונים רשמיים של sr+) מאיצה מ 96 ל 160 קמ"ש ב 7.5 שניות שזה יותר מהר מוולוו s60 t6.

מי שנוהג לאט בחשמלית עושה את זה מתוך כוונה, ממש לא מתוך הגבלה של הרכב, שלרוב גם יהיה דינמי יותר בגלל הסוללה ששומרת על מרכז כובד נמוך. חלק  מהאנשים קונים רכבי חשמל מתוך רצון לחסוך ולא מטעמי כח זמין.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • משעמם 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בדיוק אתה מתכוון שהטסלה דינאמית יותר? קופרה? סדרה 3? סיויק טייפ ערס? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע הכללות זה תמיד רע.

יש ימים שאני נוסע כמו סבתא, נצמד לימין, בדיוק במהירות המותרת שומר מרחק כפול מהדרוש וכו', ויש ימים שמתגרזן. לא משאיר אף אחד לפני בכביש. וזה לא קשור בכלל לממהר או לא, זה קשור למה שמתחשק. וגם לא קשור לרכב. אני נוהג אותו דבר על פרייבט טורבו עצבנית דנדשה, או יפנית ידנית 1.6 בת 20.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, יובל .מ. כתב:

כל עוד הם בימני, שיסעו גם על 30. מה אכפת לך?

אני מבין שמבחינתך הנתיב הימני אינו חלק מהכביש?

אתה מבין שאם אתה נוסע ב-30 בימני ההוא מאחוריך יעקוף אותך ב-50 קמ"ש, וזה שנסע באמצעי ואיזה דביל ב-50 נוסע בנתיב שלו, אז הוא יעקוף אותו ב-70, ואז ההוא שנוסע בנתיב השלישי מימין שנוסע ב-90 יקלל את ההוא שנוסע 70 בכביש של 110 ויעקוף אותו באמצעות הנתיב השמאלי. שזו סיטואציה מאוד נפוצה.

במקרה הטוב, לאחר שכולם חזרו לנתיב שלהם(הנחה מאוד אופטימית).

בטווח של כמה מאות מטרים, גרמת ללפחות 8 מעברי נתיב מיותרים כי אתה בימני ו-"לא אכפת לך".

במקרה הרע, כולם זזים שמאלה ונתקעים שם כמו ביבי בשלטון.. לנצח

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי דווקא כל אלו שנוהגים בטסלה מרגישים כנהגים מודעים שכן סופרים את הסובבים אותם. אולי זה autopilot. ;)

כשלקחתי את הזואי או את הקונה החשמליות של אוטותל לסיבוב התקשתי שלא לנצל את זמינות הכח בכל הזדמנות שרק התאפשרה לי.. בקונה זה אפילו מתבטא בפירפור ה Primacy 4 שלה בכל פעם שהדוושה נדבקה לרצפה במהירות עירונית. מה אגיד ומה אומר - זמנים נפלאים להיות בחיים ; מאוד קשה לחזור ל ICE ברגע שמגלים שאפשר להזריק 40 קג"מ לאספלט במכה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, aviaviavi כתב:

אני מבין שמבחינתך הנתיב הימני אינו חלק מהכביש?

אתה מבין שאם אתה נוסע ב-30 בימני ההוא מאחוריך יעקוף אותך ב-50 קמ"ש, וזה שנסע באמצעי ואיזה דביל ב-50 נוסע בנתיב שלו, אז הוא יעקוף אותו ב-70, ואז ההוא שנוסע בנתיב השלישי מימין שנוסע ב-90 יקלל את ההוא שנוסע 70 בכביש של 110 ויעקוף אותו באמצעות הנתיב השמאלי. שזו סיטואציה מאוד נפוצה.

במקרה הטוב, לאחר שכולם חזרו לנתיב שלהם(הנחה מאוד אופטימית).

בטווח של כמה מאות מטרים, גרמת ללפחות 8 מעברי נתיב מיותרים כי אתה בימני ו-"לא אכפת לך".

במקרה הרע, כולם זזים שמאלה ונתקעים שם כמו ביבי בשלטון.. לנצח

ברור לך שה-30 היה הגזמה?
בוא נהיה ריאלי - כביש של 110, מישהו מזדחל בימני על 90. מי שרוצה לעקוף, יאיץ קצת יעקוף ויחזור לימין.
מי שנוסע על 120 ומזהה עקיפה - יחכה שהבחור יסיים לעקוף, יחזור חזרה לימין ואז ימשיך בדרכו.
הדרך היא דרך משותפת, בהמשך תגיד המהירות היא 110 מי שלא נוסע 110 שיירד מהכביש. אם תיסע 130 בשמאלי, יגיע מר בחור שקיבל הרגע את הקופרה שלו ורוצה לנסוע 150 ואתה מפריע לו.
אם כבר צריך לדבר על היעדר אכיפה כלפי אלה שנרדמים בשמאל.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...