Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 הרוגים היום בפתח תקוה, שניהם רוכבי קורקינט חשמלי

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Ido12 כתב:

בטוח שכל מי שרשם לי,נוסע בנתיב הימיני בלבד ובמהירות מותרת. 

כן. אלא אם אני עוקף.

לפני 3 שעות, Ido12 כתב:

מאותתים 100% מהזמן

99.9999 אחוז כנראה, כי אולי פעם בכמה נסיעות או שבועות מתפלק לי, אני לא מושלם.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

הורים קונים לילדים את זה בעיקר כי לחברים שלהם יש והם לא רוצים שהילדים שלהם ירגישו מסכנים. זו גישה מטומטמת אבל שמעתי הרבה הורים שמודים שככה הם נוהגים. נניח שתהיה מערכת אכיפה (זה בגדר מדע בדיוני אבל בכל זאת) שההורים ישלמו קנסות כבדים והחרמת הכלי. זה בהחלט יכול למנוע את התופעה כי הילד שלך לא עושה קונצים שהוא היחיד בכיתה שאין לו קורקינט, הרבה לא יסכימו לקנות בגלל זה. היום העונש היחיד זה פציעה או מוות, וידוע שהארנק הרבה יותר מפחיד.

מהיכרות עם לא מעט הורים שקונים, זה פרדוקס. כי כולם אומרים שלכולם יש, ומשם זה מתחיל עד שהמשפט הופך לנכון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פעם מישהי אמרה לי: "הורים שקונים לילדים שלהם אופניים חשמליים הם הורים שאוהבים את עצמם יותר ממה שהם אוהבים את הילדים".  הכוונה שלה הייתה שההורים לא רוצים להסיע את הילדים ומעדיפים חתת להם להסתכן...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הם לא רוצים לעמוד על שלהם מול הילדים. 

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי למקומות כמו הספריה העיקרונית מגיל צעיר באוטובוס, או שהלכתי ברגל. אחרי שהמשפחה עברה מהרצליה לרעננה נסעתי באופניים (רגילות מן הסתם) במשך כ 30 עד 40 דקות לחברים שלי משם. מעולם לא ראיתי בכך "חוסר אהבה" של הורי כלפי. היה לי ברור שהתפקיד שלהם לא כולל להיות נהגי מונית או ספקי הסעות ושאם אני רוצה להגיע לאנשהו זה התפקיד שלי להגיע לשם, הרי שזה בהחלט אפשרי בדר"כ.  גם לדאוג לילד באופן מוגזם ולמנוע ממנו כל עצמאות זו לא בדיוק "אהבה".

ילדים צריכים להיות מחונכים להיות אחראיים על עצמם, אחראיים על הדרך בה הם מתנהגים, אחראיים על הציוד שברשותם. לא סתם למנוע מהם מלנסוע בקורקינט באופן כללי, אלא למנוע מהם מלנסוע כמו מופרעים שחושבים שזה משחק.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.6.2022 בשעה 17:54, אליה כתב:

הפיתרון כבר צוין פה.

ללחוץ על הכפתור של הולכי הרגל.

לא תמיד עובד.

אני מכיר צומת עם אי תנועה באמצע, שבה לחיצה על כפתור הולכי הרגל עוצרת את התנועה בכיוון אחד, ולכן למי שעומד בצומת כדי לפנות שמאלה זה לא מדליק ירוק (כי הוא צריך את שני הכיוונים עם אדום).

כמובן שאפשר ללחוץ, לעבור חצי כשיש ירוק להולכי רגל, ואז להשתלב עם הירוק שכבר יש בכיוון הנגדי (וזה מה שעושים..) אבל זה לא חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, falou כתב:

אוקי, אחרי שיצאת מצדיק ומוסרני ואפילו בכתום, מה אתה מציע כן לעשות למי שתקוע באדום ולא יכול לנסוע?

בוקר טוב ידידי :)

לא התכוונתי להיות צדיק ומוסרי, פשוט הדברים באים מכאב וממה שאני חווה על הכביש.

אם יש אכן אור אדום תקוע זו תקלה ואין ברירה והנהגים אכן אמורים לפתור את הבעיה בשחרור באדום אך ממה שהוא כתב הבעייה לא באדום תקוע אלא אדום מתמשך/מתארך שאת זה אפשר לפתור ע"י פניה למשטרה שתפתור את ה sync.

זה לא אדום תקוע ולכן אין לו את הפריבילגיה לנסוע באדום!

לפני 21 שעות, sperial כתב:

הפתרון צריך להיות מנהלי - החרמה והשמדה של הכלי. אם מדובר בכלי מושכר תתכבד חברת ההשכרה ותתבע את בעל כרטיס האשראי שדילם תמורת  השירות. בינינו, זה עשוי להרחיק את משכירי הכלים המסוכנים מהשוק, ובא לציון גואל.

פתרון מעולה 👍

• אהבתי 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 שעות, sperial כתב:

זה עשוי להרחיק את משכירי הכלים המסוכנים מהשוק, ובא לציון גואל.

פה אתה מחליף בעיה בבעיה, כי במקום להשכיר קורקינט ולדרוס אותך על המדרכה הלקוחות של השכרת הקורקינטים פשוט יעברו למכוניות ודו"ג. 

מה שצריך במקביל לאכיפה זה תשתית, כי את העדר הכלים האלה אנחנו נרגיש בצפיפות בכביש וכל החרא הנלווה.

בלי קשר, מי שנותן לילד שלו כרטיס אשראי כדי להשכיר קורקינט צריך לקבל אותו עונש של מי שנותן מפתחות רכב לילד שלו.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, kobi_g כתב:

לא התכוונתי להיות צדיק ומוסרי, פשוט הדברים באים מכאב וממה שאני חווה על הכביש.

מה קשור הכאב שלך לרוכב שתקוע באדום ונאלץ לעבור, במודעות וככל הנראה בזהירות (כי רב האנשים לא רוצים לעשות תאונה), באור אדום?

לפני 22 שעות, sperial כתב:

הפתרון צריך להיות מנהלי - החרמה והשמדה של הכלי. אם מדובר בכלי מושכר תתכבד חברת ההשכרה ותתבע את בעל כרטיס האשראי שדילם תמורת  השירות. בינינו, זה עשוי להרחיק את משכירי הכלים המסוכנים מהשוק, ובא לציון גואל.

אני מתקשה לראות איך הגאולה תבוא מזריקת ערכי הבסיס של שלטון דמוקרטי לפח, ע"י ביטול זכות הקניין ועקיפת מערכת המשפט. 

כל מה שצריך זה שיאכפו כמו שצריך את החוק הקיים, לפני שרצים ליישם שיטות של מדינת משטרה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאדם שחוצה באור אדום זה פשע,

לא משנה מה התירוצים שלו,

ישנם אנשים שלוקחים סיכונים על חשבון משתמשי הדרך האחרים,

זה שהוא מתגאה בזה שהוא נוסע בזהירות באור אדום לא מוריד מחומרת  המעשה,

וזה כואב לראות בנאדם שדבק בעמדתו, כאילו הוא לא עושה שום דבר רע,

אני לא מאחל לו שום רע שבעולם,

אני מאחל לו שיגדל ויתבגר ויבין מה הוא עושה לא נכון,

הוא פשוט עדיין ילד. (זה לא מחויב גיל זה מחיוב מצב)

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, falou כתב:

מה קשור הכאב שלך לרוכב שתקוע באדום ונאלץ לעבור, במודעות וככל הנראה בזהירות (כי רב האנשים לא רוצים לעשות תאונה), באור אדום?

הכאב הגיע מאנשים טובים שנפצעו כתוצאה מפעולות של "רוצחים" כן אלה שעוברים באדום, אין לי שם אחר עבורם.

• אהבתי 1

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, kobi_g כתב:

הכאב הגיע מאנשים טובים שנפצעו כתוצאה מפעולות של "רוצחים" כן אלה שעוברים באדום, אין לי שם אחר עבורם.

מתי אנשים עוברים באדום?

מגיעים לרמזור, שמים זין ועוברים בכל זאת, בלי לבדוק מי נכנס לצומת?

אלו האנשים שפגעו באנשים הטובים שאתה מדבר עליהם?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, falou כתב:

אני מתקשה לראות איך הגאולה תבוא מזריקת ערכי הבסיס של שלטון דמוקרטי לפח, ע"י ביטול זכות הקניין ועקיפת מערכת המשפט. 

כל מה שצריך זה שיאכפו כמו שצריך את החוק הקיים, לפני שרצים ליישם שיטות של מדינת משטרה.

יש כאן כמה בעיות שונות.

אם רוצים לדבר על אופניים חשמליים לא חוקיים, אז החרמה שלהם לא זורקת שום ערך של שלטון דמוקרטי לפח. זכור לי שזה גם מה שאמורים לעשות היום על פי חוק, רק שזה לא קורה כי אין אכיפה.

הבעיה השניה היא שאכיפה מלכתחילה זה פתרון מוגבל לחלוטין ולכל היותר תומך. מדינות או ערים, בעיקר באירופה, שהצליחו לצמצם את תאונות הדרכים ובעיקר את מספר הנפגעים קשה והרוגים ל0 או כמעט 0 לא עשו את זה דרך הצבה של שוטר בכל צומת. זה קודם כל שינוי תשתיתי שגם אמור להקשות על טעויות וגם לנסות להפוך את המחיר של טעויות לפחות יקר. אחר כך זה חינוך שלא קיים בארץ בשום תחום בכלל. ואחר כך אכיפה (שכמובן גם באה לידי ביטוי בזה שלא מוכרים כלים משופרים לא חוקיים בכל פינה בעיר כנראה).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, falou כתב:

מתי אנשים עוברים באדום?

מגיעים לרמזור, שמים זין ועוברים בכל זאת, בלי לבדוק מי נכנס לצומת?

אלו האנשים שפגעו באנשים הטובים שאתה מדבר עליהם?

יש גם את המופרעים ("רוצחים") האלה ויש את אלה שמגיעים מסתכלים אם פנוי ונוסעים (כמו אותו הבחור שכתב שעושה)

מספיק גם להתבונן בתרד הזה ולראות כמה יש מטורפים שנוסעים באדום למשל   או שפרסם חברי הטוב שמוליק. - כן יש מטורפים שפשוט נוסעים כך סתם באדום!

לא יודע ממתי לך יש רישיון וכמה עברות צברת עד היום, אבל לא מצליח להבין מדוע אתה מגן על רוצח בפוטנציה ולא משנה מה הסיבות שלו.

אדום (אם זו לא תקלה והכל תקוע) משמעו עצור ואל תיסע. נסעת - אתה רוצח נקודה.

אני מניסיוני ועם עבר "נקי" מעברות מיום שיש לי רישיון (79) יכול בפירוש לומר הם רוצחים, ולא שאני "צדיק" אבל יש עברות כמו פס לבן, ואור אדום שעליהן משלמים אנשים בחיים.

עוד אנו מתכתבים ונכנסה לחדרי עמיתה לעבודה (רצתה לברר לגבי רכב "יותר גדול ובטוח) שלפני שבוע כמעט נהרגה (רכב טוטאל לוס) בזמן שעמדה ברמזור אדום ראשונה והגיע "מרצח" ולקח אותה פנימה לתוך הצומת שם נפגעה שוב מרכב אחר שנסע - אז יש רוצחים ולאלה אין ושוב אומר אין מחילה

עריכה אחרונה על ידי kobi_g
  • אהבתי 2

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, kobi_g כתב:

יש גם את המופרעים ("רוצחים") האלה ויש את אלה שמגיעים מסתכלים אם פנוי ונוסעים (כמו אותו הבחור שכתב שעושה)

מספיק גם להתבונן בתרד הזה ולראות כמה יש מטורפים שנוסעים באדום למשל   או שפרסם חברי הטוב שמוליק. - כן יש מטורפים שפשוט נוסעים כך סתם באדום!

לא יודע ממתי לך יש רישיון וכמה עברות צברת עד היום, אבל לא מצליח להביםן מדוע אתה מגן על רוצח בפוטנציה ולא משנה מה הסיבות שלו.

אדום (אם זו לא תקלה והכל תקוע) משמעו עצור ואל תיסע. נסעת - אתה רוצח נקודה.

אני מניסיוני ועם עבר "נקי" מעברות מיום שיש לי רישיון (79) יכול בפירוש לומר הם רוצחים, ולא שאני "צדיק" אבל יש עברות כמו פס לבן, ואור אדום שעליהן משלמים אנשים בחיים.

פס לבן אני לא עובר בחיים(גם בסשנים של נהיגה ספורטיבית,הייתי פשוט מחכה כמה שצריך עד שיהיה קו מקווקו)

למה?כי זה מבחירה. 

אגב,גם אני ״נקי״מדוחות. זה לא אומר כלום. 

בוא,יש לך gti....אין לך זכות לדבר על ״בטיחות״בכביש ואם כן תמכור את הרכב ותקנה טיוטה קורולה. 

אני חייב לעלות סרטון של איך עוברים את הצומת הזאת. 

באור ירוק של ההולכי רגל,ומחכים בצומת שהאור מתחלף,תקרא את זה שוב כמה פעמים. 

להגיד כמה פעמים רכבים עברו באדום מלא וראיתי את זה ליפני שנתתי גז? 

נהגים ברכב חיים פי כמה וכמה בבועה ממחשבה שהם מוגנים. 

אני כל יום שעולה על האופנוע שלי או של העבודה,יודע טוב מאוד שכל החלקה שטותית תגמר בכוויות נוראיות. 

אבל שאין ברירה,ורמזור תקוע עוברים במעבר חצייה. 

אכן יש דרך לעקוף את הרמזור הזה דרך המדרכה,אבל לא עושים בזה שום דבר כי המעבר מהמדרכה לכביש עם חול ויהיה מסוכן להשתלב בתנועה. 

שוב,משהו שנהג ברכב לא יבין. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Ido12 כתב:

פס לבן אני לא עובר בחיים(גם בסשנים של נהיגה ספורטיבית,הייתי פשוט מחכה כמה שצריך עד שיהיה קו מקווקו)

למה?כי זה מבחירה. 

אגב,גם אני ״נקי״מדוחות. זה לא אומר כלום. 

בוא,יש לך gti....אין לך זכות לדבר על ״בטיחות״בכביש ואם כן תמכור את הרכב ותקנה טיוטה קורולה. 

אני חייב לעלות סרטון של איך עוברים את הצומת הזאת. 

באור ירוק של ההולכי רגל,ומחכים בצומת שהאור מתחלף,תקרא את זה שוב כמה פעמים. 

להגיד כמה פעמים רכבים עברו באדום מלא וראיתי את זה ליפני שנתתי גז? 

נהגים ברכב חיים פי כמה וכמה בבועה ממחשבה שהם מוגנים. 

אני כל יום שעולה על האופנוע שלי או של העבודה,יודע טוב מאוד שכל החלקה שטותית תגמר בכוויות נוראיות. 

אבל שאין ברירה,ורמזור תקוע עוברים במעבר חצייה. 

אכן יש דרך לעקוף את הרמזור הזה דרך המדרכה,אבל לא עושים בזה שום דבר כי המעבר מהמדרכה לכביש עם חול ויהיה מסוכן להשתלב בתנועה. 

שוב,משהו שנהג ברכב לא יבין. 

מעולה שיש לך קווים אדומים ותמשיך כך.

אשמח לראות את הצומת המדובר וטוב לשמוע שאתה לפחות לא נוסע ישירות אלא עובר בדרך אחרת.

חח אכן אמרתי שאני "לא" צדיק אבל גם לי יש את הקווים האדומים כמו פס לבן, אור אדום.

אני מסכים עם מה שכתבת שנהג רכב לא יודע ולא יכול לדעת איך זה מנקודת מבט של רוכב, אבל גם על זה אני קצת יכול לענות כאשר אצטט חבר שנהג גם על GTI (שעברה עוד טיוניג אצל ניב פרלינג הגדול) והחליף לאופנוע מוטו-גוצי) ובגלל צעירה גם החליף כמה מעצמותיו בתחליפים אחרי שנלחם כמה חודשים במחלקת שיקום באיכילוב וכעת חזר לקופר S ונשבע לא להתקרב יותר לדו גלגלי אחרי שראה והרגיש את העולם השני.

יום טוב ונסיעה בטוחה

אוסיף כאן 2 סרטונים שלי שצילמתי ובכך אראה לך את חלק מהניסיון שלי עם החוצים באדום:

אם הייתי נוסע "כרגיל" בלי חשש כמו כל נהג נורמטויבי הייתי בתאונה עם הטיפש הזה.

במקרה השני התחלתי לפנות בירוק ונער שלא  הסתכל ונסע באדום (טיפש) ושראיתי צפרתי ופניתי הצידה ואחרי שהחנתי את הרכב הייתי צריך להוריד אותו מעמוד החשמל שחיבק בפחד אחרי שהבין את מה שעשה.

הוא פשוט חשב שהתנועה תגיע ממקום אחר ונסע לתוך מעבר החצייה והופתע והפתיע אותי גם.

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...